Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352827 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re: Fék
« Válasz #570 Dátum: 2010.12.23 15:59:42 »
Milyen betéteket kapott?
Arra kell figyelni hogy maga fékbetét ne legyen szoros az állványban a helyén.
Én ATE betéteket tettem a kolegám E12-jébe és nem nyikorog.
Még menj vele egy 100km-t és ha nem hallgat el vidd vissza ahol csinálták.

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Fék
« Válasz #571 Dátum: 2010.12.23 16:52:43 »
Milyen betéteket kapott?
Arra kell figyelni hogy maga fékbetét ne legyen szoros az állványban a helyén.
Én ATE betéteket tettem a kolegám E12-jébe és nem nyikorog.
Még menj vele egy 100km-t és ha nem hallgat el vidd vissza ahol csinálták.
Egy kimondottan fékekre szakosodott műhely csinálta, a hozzáértésükben bízom. Azonban a beépült cuccok gyártójának neve annyira nem mondott nekem semmit, hogy már elfelejtettem, de valamilyen spanyol utángyártott cucc. Én is ATE-ban vagy TWR-ben gondolkodtam, de annyira az utolsó percre hagytam a fékszervízt és a műszakit, a legnagyobb évvégi hajtás közepére, hogy időhiány miatt teljesen a munkahelyem melletti műhelyre bíztam a dolgot, vizsgával együtt.
Akkor kivárok még egy kicsit, figyelem addig, hogy viselkedik.
1.4VVti (2004)

TZoli

  • Vendég
Re: Fék
« Válasz #572 Dátum: 2010.12.23 17:03:29 »
Aham, TRW akartál mondani nem TWR-t de értem.
Egyébként az én 2006-os gyártású Corollámban ez a TRW (Pagid is bele van írva de sokan nem ismerik) van gyárilag.
Nem a REMSA volt az a spanyol?
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.23 17:07:37 írta TZoli »

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Fék
« Válasz #573 Dátum: 2010.12.23 18:53:08 »
Aham, TRW akartál mondani nem TWR-t de értem.
Egyébként az én 2006-os gyártású Corollámban ez a TRW (Pagid is bele van írva de sokan nem ismerik) van gyárilag.
Nem a REMSA volt az a spanyol?
Dehogynem, ha jól emlékszem, a Remsa az. Mit lehet tudni róla?
TRW volt benne ezelőtt, betétként már a második garnitúra. Most, 130 ezernél elől a 3. tárcsa/betétkészlet, hátul a 2. tárcsa és 3. betétgarnitúra ment be. Hátul már a megengedett tárcsaméret alatt voltam és úgy nem mertem vizsgára elvinni.
Egyébként a Toyotánál éppen akciózott fék karbantartás jól jött volna, ott valószínüleg TRW betét megy bele, (a márkaszervizes tárcsák nem tudom, milyenek lehetnek), de akkor egy (pótolhatatlan munka)napom elmegy az otthagy-tömegközlekedik-visszamegy-vár-vizsgára visz-stb. procedúrára. OFF Így is "kellemes meglepetés": újra okmányiroda, mert el volt írva a vontatható tömeg a forgalmiban. OFF
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.23 19:04:13 írta juszufat »
1.4VVti (2004)

TZoli

  • Vendég
Re: Fék
« Válasz #574 Dátum: 2010.12.23 19:21:34 »
Hmm ::)
Pont tegnap írtam az Egyéb autók topikban a REMSA betétről:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1000.3675

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Fék
« Válasz #575 Dátum: 2010.12.23 19:23:57 »
Egyébként a Tokico rémlik még, tehát Remsa-Tokico cuccok mentek bele, de hogy melyik a tárcsa, melyik a betét, azt ne kérdezzétek. Majd ha szerelem fel tavasszal az alufelnit, szemügyre veszem. (De messze van még!)
1.4VVti (2004)

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Re: Fék
« Válasz #576 Dátum: 2011.01.16 10:45:22 »
Üdv!

Féktárcsa és fékbetét csere előtt állok. Brembo tárcsák lesznek (elöl-hátul). Betétet TRW-t, Texstar-t, Akebonot (csak előre) tudnak adni. Akebonoról azt mondják, hogy jó. Itt a topicban olvastam, hogy a TRW is jó. Viszont a Texstarról nem hallottam. Erről kérdeznék benneteket. Illetve ha előre Akebono kerülne és hátra valami más az gáz e, illetve a Brembo tárcsákkal melyik lenne jobb? Nem a legeslegjobb fékhatás kellene inkább ne nyikorogjon fékezésnél.
Cserénél lecserélődik a fékolaj is. Ebben valami tipp vagy bármelyik neves gyártó jó? 2002-es Ave, 1.6
Köszi
Avensis 2014
2.0 D-4D

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Fék
« Válasz #577 Dátum: 2011.01.16 12:38:46 »
Nekem Textar van elöl (tárcsa is), tudtommal német.
Én nem vagyok szaki, de az Akebono az nem egy fékrendszer, míg pl. a Textar egy márka?  :hmmmm:

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Re: Fék
« Válasz #578 Dátum: 2011.01.16 12:45:45 »
Nekem Textar van elöl (tárcsa is), tudtommal német.
Én nem vagyok szaki, de az Akebono az nem egy fékrendszer, míg pl. a Textar egy márka?  :hmmmm:
pasz. Nekem minden új. Első kocsi, első szervizek. A sógoromnak van Carinája és neki úgyszintén brembo tárcsa és akebono betétek. Innen van az info.
Avensis 2014
2.0 D-4D

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Fék
« Válasz #579 Dátum: 2011.01.16 23:03:00 »
sziasztok

Óvatos folyamatos fékezésnél ütemesen rángat az autó, mintha el lenne deformálódva valami. Oldalra nem húz, csak ütemesen rángat.
Erőteljesebb fékezésnél nincs rángatás, csak lassulás. Nyár végén cseréltem első féktárcsát és fékbetétet (a tárcsa Japanparts, a fékbetét Textar).
A hátsó fékdob viszont a végét járja, tolatáskor ha fékezek vagy lejtőn lefelé guruláskor fékezve visít a fék. A hátsó fék kopása csinálhatja mindezt?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fék
« Válasz #580 Dátum: 2011.01.16 23:35:52 »
Üdv!

Féktárcsa és fékbetét csere előtt állok. Brembo tárcsák lesznek (elöl-hátul). Betétet TRW-t, Texstar-t, Akebonot (csak előre) tudnak adni. Akebonoról azt mondják, hogy jó. Itt a topicban olvastam, hogy a TRW is jó. Viszont a Texstarról nem hallottam. Erről kérdeznék benneteket. Illetve ha előre Akebono kerülne és hátra valami más az gáz e, illetve a Brembo tárcsákkal melyik lenne jobb? Nem a legeslegjobb fékhatás kellene inkább ne nyikorogjon fékezésnél.
Cserénél lecserélődik a fékolaj is. Ebben valami tipp vagy bármelyik neves gyártó jó? 2002-es Ave, 1.6
Köszi
Én annyit tudok mondani, hogy nekünk Avensisen és Corollán beváltak a Textar betétek (gyári tárcsákkal). Ate-t is említeném még, mint egész biztosan jó márkát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fék
« Válasz #581 Dátum: 2011.01.17 15:15:07 »
sziasztok

Óvatos folyamatos fékezésnél ütemesen rángat az autó, mintha el lenne deformálódva valami. Oldalra nem húz, csak ütemesen rángat.
Erőteljesebb fékezésnél nincs rángatás, csak lassulás. Nyár végén cseréltem első féktárcsát és fékbetétet (a tárcsa Japanparts, a fékbetét Textar).
A hátsó fékdob viszont a végét járja, tolatáskor ha fékezek vagy lejtőn lefelé guruláskor fékezve visít a fék. A hátsó fék kopása csinálhatja mindezt?

Nagyon gyanús, hogy az elő tárcsák deformálódtak és ütnek. Meg kellene nézni őket. Volt esetleg satufékezésed, vagy állt-e sokáig a kocsi egyhelyben?
A dobfék ilyet tudtommal nem csinál, ámbátor nagy valószínűséggel az is a végét járja, mármint a betét. Én nem várnám meg, míg a fém fogja a fémet.  :wacko:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pzs

  • Vendég
Re: Fék
« Válasz #582 Dátum: 2011.01.17 17:20:03 »
Pentek este szedtuk ki a Textar beteteket a Yaris alol (meg 1x koszonet a segitsegert a forumtarsaknak :flowers:) amik augusztusban kerultek be. Ha lesz idom este rakok fel kepeket amik magukert beszelnek...
Lenyeg, hogy a hotol pupus lett a betetek fem resze, nem fekudtek fel normalisan a tarcsara igy nemcsoda, hogy ilyen hamar es hirtelen fogytak el...  :censored:.
Voltam veluk ket alkalommal palyanapon de mivel nem mukodtek nem eroltettem a dolgot. Viszont mas betettel is voltam es semmi baja nem lett   :hmmmm:.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.17 17:36:52 írta pzs »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Fék
« Válasz #583 Dátum: 2011.01.17 17:21:52 »
sziasztok

Óvatos folyamatos fékezésnél ütemesen rángat az autó, mintha el lenne deformálódva valami. Oldalra nem húz, csak ütemesen rángat.
Erőteljesebb fékezésnél nincs rángatás, csak lassulás. Nyár végén cseréltem első féktárcsát és fékbetétet (a tárcsa Japanparts, a fékbetét Textar).
A hátsó fékdob viszont a végét járja, tolatáskor ha fékezek vagy lejtőn lefelé guruláskor fékezve visít a fék. A hátsó fék kopása csinálhatja mindezt?

Nagyon gyanús, hogy az elő tárcsák deformálódtak és ütnek. Meg kellene nézni őket. Volt esetleg satufékezésed, vagy állt-e sokáig a kocsi egyhelyben?
A dobfék ilyet tudtommal nem csinál, ámbátor nagy valószínűséggel az is a végét járja, mármint a betét. Én nem várnám meg, míg a fém fogja a fémet.  :wacko:

Én sem várom meg :) Nem állt csak 1-2 napot a kocsi. Hamarosan cserélem a hátsókat. Ami a nagy fékezést illeti nem emlékszek nagy fékezésre.
Még a legelején amikor megvettem fékeztem erősebben, de azóta nem. Érdekes, hogy az idő múlásával mégis el kezdett remegni.
Viszont van rá garancia a tárcsákra, elvileg, Bárdiban vettem, akkor azt mondták, ha üt a tárcsa, elvileg arra érvényes a gari.
Na de nem fognak-e lerázni azzal, hogy biztos satufékeztem.... volt már másnak ezzel kapcsolatban garis féktárcsa cseréje?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fék
« Válasz #584 Dátum: 2011.01.17 17:34:20 »
Nekem pár hét múlva lesz csak, így még nincs tapasztalat. Elvileg ha nem égett lilára, átmegy a garin.