Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352775 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fék
« Válasz #540 Dátum: 2010.11.22 18:13:01 »
A féktárcsám nyár óta üt. Nem foglalkoztam vele, mert azt hittük, hogy centrírozással van csak baj, aztán amikor forrósodott Ausztriában a jobb első fékem, kiderült, hogy xar van a levesben. Ha lesz hangulata a szerelőmnek, akkor megy gariban vissza (ha nincs lilára égve persze, mert akkor bukta).
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fék
« Válasz #541 Dátum: 2010.11.22 18:16:35 »
Na, ha csak az egyik oldal, akkor nagy valószínűséggel nem a tárcsa a ludas, hanem valszeg a fékmunkahenger rágódott be, nem állt vissza "nulla" pontra, így aztán a fékbetétet hozzászorította a tárcsához. Elkopott a betét is és a tárcsa is.
Szét kell hajítani a féket, feldörzsölni (polírozni) a munkahenger dugattyúját és utána vissza, persze betét lehetőség szerint új kell bele. Egy darabig jó lesz. Ha van hozzá új, az a legjobb, habár nem kötséghatékony, az tuti. :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fék
« Válasz #542 Dátum: 2010.11.22 18:19:19 »
Nem, a nyergen az egyik csúszka állt be, ezt megoldott a szerelőm, de még mindig ráz 120 felett a kormány. 140-nél ki akarja tépni a kezemből, holott minden okés. Igaz, menet közben is úgy, hogy nem fékezek, ráz a kormány, fékezésnél meg nagyon gáz. Szerencse, hogy nem járok 140-nel sehol.  :devil:
         

TZoli

  • Vendég
Re: Fék
« Válasz #543 Dátum: 2010.11.22 18:20:51 »
Ferodo vagy TRW, mindkettő nagyon jó

Igen-igen, de annyival jobbak a Jakopartsnal amennyit az áruk mutat?

Jakoparts gagyi, hetente több szett komplett féket cserélek, elsősorban ATE és Ferodot használok a komolyabb autókhoz. Meg Remsa-t a kisebbekhez  (biztos ismered ha Te is szerelsz), ezt valamiért a japán kocsik nem szeretik

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re: Fék
« Válasz #544 Dátum: 2010.11.22 18:45:18 »
Ferodo vagy TRW, mindkettő nagyon jó

Igen-igen, de annyival jobbak a Jakopartsnal amennyit az áruk mutat?

Jakoparts gagyi, hetente több szett komplett féket cserélek, elsősorban ATE és Ferodot használok a komolyabb autókhoz. Meg Remsa-t a kisebbekhez  (biztos ismered ha Te is szerelsz), ezt valamiért a japán kocsik nem szeretik

Hali,

Akkor most Ferodo vagy TRW? Vagy ATE? (bár azok még drágábbak) ;)
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fék
« Válasz #545 Dátum: 2010.11.22 18:52:03 »
Nekem ATE és Bosch van, de az utóbbi kényszerűségből csak. Idáig jók.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Fék
« Válasz #546 Dátum: 2010.11.22 20:35:44 »
Nem, a nyergen az egyik csúszka állt be, ezt megoldott a szerelőm, de még mindig ráz 120 felett a kormány. 140-nél ki akarja tépni a kezemből, holott minden okés. Igaz, menet közben is úgy, hogy nem fékezek, ráz a kormány, fékezésnél meg nagyon gáz. Szerencse, hogy nem járok 140-nel sehol.  :devil:

A nagy hő eldeformálta a tárcsát, ez nem a tárcsa hibája!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Fék
« Válasz #547 Dátum: 2010.11.22 20:38:00 »
Ferodo vagy TRW, mindkettő nagyon jó

Igen-igen, de annyival jobbak a Jakopartsnal amennyit az áruk mutat?

Jakoparts gagyi, hetente több szett komplett féket cserélek, elsősorban ATE és Ferodot használok a komolyabb autókhoz. Meg Remsa-t a kisebbekhez  (biztos ismered ha Te is szerelsz), ezt valamiért a japán kocsik nem szeretik

Ismerni ismerem mind, csak tapasztalatom nincs velük, mert mint mondtam, nagyon ritka hogy utángyártottat használnánk!
Amúgy Remsa-t tettem édesapám Swiftjébe, ugyanis az új Swiftek féke szeret csikorogni bármit is csinálsz vele. Aztán kaptam egy tippet, hogy tegyek bele Remsa-t, mert azt szereti, és tényleg  ;)
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fék
« Válasz #548 Dátum: 2010.11.22 20:38:20 »
Oké, de mitől volt nagy hő? Forrósodni október elején kezdett, de nyár óta ütött. Most már lehet, hogy buktam persze... Lexarom, legalább tudom, mit kell mondani a családnak, hogy mit kérek karácsonyra... Szülinapomra úgyis kuplungot kaptam... :sorcerer:
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Fék
« Válasz #549 Dátum: 2010.11.22 21:42:53 »
Oké, de mitől volt nagy hő? Forrósodni október elején kezdett, de nyár óta ütött. Most már lehet, hogy buktam persze... Lexarom, legalább tudom, mit kell mondani a családnak, hogy mit kérek karácsonyra... Szülinapomra úgyis kuplungot kaptam... :sorcerer:

De ezt eddig nem mondtad, hogy az ütés elöbb volt mint a melegedés  :tt2: Így akkor lehet, hogy tényleg gagyi az a tárcsa  :D
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fék
« Válasz #550 Dátum: 2010.11.22 22:11:13 »
Oké, de mitől volt nagy hő? Forrósodni október elején kezdett, de nyár óta ütött. Most már lehet, hogy buktam persze... Lexarom, legalább tudom, mit kell mondani a családnak, hogy mit kérek karácsonyra... Szülinapomra úgyis kuplungot kaptam... :sorcerer:
Az ütést nagy valószínűséggel a tárcsa okozza (ha csere előtt nem ütött, akkor szinte tutira). A melegedést viszont biztosan nem. Ilyesmit az okoz, ha a féknyeregben megszorul a dugattyú.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fék
« Válasz #551 Dátum: 2010.11.23 09:01:53 »
Na mindegy, én feladom. Mindenki write-only módban van.  :1eye:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fék
« Válasz #552 Dátum: 2010.11.23 13:22:41 »
Oké, de mitől volt nagy hő? Forrósodni október elején kezdett, de nyár óta ütött. Most már lehet, hogy buktam persze... Lexarom, legalább tudom, mit kell mondani a családnak, hogy mit kérek karácsonyra... Szülinapomra úgyis kuplungot kaptam... :sorcerer:

Nem állt sokáig egyhelyben a kocsi?  Nem volt satuzás akármiért is? Sok-sok oka lehetett.
És nem vagyok csak only-write üzemmódban. Inkább In Betrieb-ben. :D :D

Nem semmi csajszi vagy, kuplung szülinapra, karira féktárcsa.  Névnapodra cicás kipufogórendszert kérsz?  [rohog] [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Fék
« Válasz #553 Dátum: 2010.11.23 13:47:09 »
Ja, meg Hello Kitty-s alufelnit...  [rohog] :lol: Bocsi Gyöngyikém!!!  :flowers: :flowers: :flowers: Csak, hogy érezd a törődést! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fék
« Válasz #554 Dátum: 2010.11.23 13:53:07 »
A cicás kipufogóvég jöhet, simán bevállalnám. Még rózsaszínben is menne a lila autómhoz. [rohog]
Ja meg vmi frankó ötágú alufelni. És ködlámpa. Meg gyári szőnyegszett. Meg új hangszóró előre. Meg hátra elektromos ablak. Meg új középbox, mert már a második ajtaja is letört. Így hirtelelen.  :D

Ja és mivel ez a fékes topic, új fék! :censored: