Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352744 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fék
« Válasz #435 Dátum: 2008.10.18 22:58:13 »
Fogalmam sincs, hogy a fékfolyadéknak jó e, ha 4 után ki van cserélve vagy nincs. Nem is érdekel.

 :eek:

Ha fáradt vagy vagy ilyesmi, ne haragudj, nem baxogatni akartalak ezzel az egésszel. Őszintén mondom!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Fék
« Válasz #436 Dátum: 2008.10.18 23:02:28 »
Fogalmam sincs, hogy a fékfolyadéknak jó e, ha 4 után ki van cserélve vagy nincs. Nem is érdekel.

 :eek:

Ha fáradt vagy vagy ilyesmi, ne haragudj, nem baxogatni akartalak ezzel az egésszel. Őszintén mondom!

Szó sincs arról, hogy cseszegtnél...
Fáradt sem vagyok. Miközben írok, szénné röhögöm magam, mert a Youtube-on George Carlin videókat nézek.

Sorry, ha rosszat, rosszul írtam.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fék
« Válasz #437 Dátum: 2008.10.18 23:05:15 »
Nade tisztázzuk már, hogy nem menet közbeni fékezésről beszélünk, hanem arról, hogy amikor ÁLLSZ egy helyben, akkor a lábfékkel tartod-e rögzítve az autót, vagy a kézifékkel  :whistling: ...


Ekkor általában lábfékkel fékezek. Ha dombon állok akkor behúzom a kéziféket, mert különben elindulásnál hátragurulnék és a mögöttem lévőre futnék. Ezt tanította az oktatóm is .

Persze, emelkedőn így kell csinálni. De sík terepen is jobb ötlet, a lábféket kíméled vele - erről ment itt a diskurzus, de nekem sincs már kedvem folytatni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fék
« Válasz #438 Dátum: 2008.10.18 23:06:58 »
Fogalmam sincs, hogy a fékfolyadéknak jó e, ha 4 után ki van cserélve vagy nincs. Nem is érdekel.

 :eek:

Ha fáradt vagy vagy ilyesmi, ne haragudj, nem baxogatni akartalak ezzel az egésszel. Őszintén mondom!

Szó sincs arról, hogy cseszegtnél...
Fáradt sem vagyok. Miközben írok, szénné röhögöm magam, mert a Youtube-on George Carlin videókat nézek.

Sorry, ha rosszat, rosszul írtam.

Megnézném a linket, de ezen a gépen (mhely) nincs hang  ::) ...

Nem írtál rosszat, csak ez az egykedvűség lepett meg meg picit ezzel a kérdéssel kapcsolatban. Azt most komolyan írod, hogy nem tudod, milyen gyakran kell fékfolyadékot cserélni? Nem igazán hiszem el ;) :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fék
« Válasz #439 Dátum: 2008.10.18 23:10:48 »

Persze, emelkedőn így kell csinálni. De sík terepen is jobb ötlet, a lábféket kíméled vele - erről ment itt a diskurzus, de nekem sincs már kedvem folytatni.

Igen ezt láttam, csak ezt tőled hallom először, még senki nem mondta ezt.

De-de, music előttem írta :) ... igaz, az egyik Ave-topikban. Amúgy ha végiggondolod a rendszer működését (konkrétan azt, hogy mivel mi történik, miközben nyomva tartod a pedált), akkor "lejön", hogy ez igénybe veszi a munkahengereket. Ezt fejtegettem itt. Nekem már kellett cserélnem a Camryn - nem ócó. 170 ezer km volt az autóban, amikor cserélnem kellett. Azóta mentem vele 192 ezer km-t (lehetőség szerint mindig odafigyelve, hogy hosszabb állásoknál ne a lábféket nyomjam), és még kutya baja. Szal előttem valaki valamit rosszabbul csinált, mint azóta én.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Fék
« Válasz #440 Dátum: 2008.10.19 14:28:51 »
Nem nagyon látom értelmét ennek a vitának. 
Ez nem is vita...
Azt találtam írni, hogy nem használ a lábféknek, ha folyton nyomják. Visszakérdeztél, hogy miért, leírtam, hogy mert kopik a rendszer.
Téged ez nem érdekel, mást meg igen, ennyiben is maradhattunk volna, de elkezdtél erősködni, hogy ezzel nem is lehet spórolni. Szerintem meg lehet. Engem ez tesz boldoggá, téged meg az, hogyha nyugodtan nyomhatod a féket.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Fék
« Válasz #441 Dátum: 2008.10.19 14:43:42 »
Az egészbe azért kezdtem bele, mert az Avensis topicban music nagyon kategorikusan kijelentette, hogy nagyon sokba kerül a sok fékhasználat. Ezt én nem láttam igazoltnak.
Most sem látom.
Ha tényleg ezért kezdtél bele, akkor kár volt, mert ilyet nem mondtam. Ha már így meg lettem vádolva, csak a tárgyszerűség kedvéért, nem jelentettem ki nagyon kategorikusan, hogy nagyon sokba kerül a sok fékhasználat. Sőt  nem kategorikusan sem, és azt sem mondtam, hogy sokba kerül.
Ha nekem nem hiszel, higgy a saját szemednek:
Mi baja lesz a féknek, ha rajta állsz?
minden alkatrész, - gondolok itt elsősorban a rugókra, fékfolyadékra, csövekre, féklámpákra -  ami részt vesz a fékezésben, fokozottabban használódik el.
Tehát csak annyit mondtam, hogy fokozottabban használódnak el az alkatrészek, és egy percig nem akartalak rábeszélni semmire. De ha ez örömöt okoz, annyit hozzátehetek, hogy a fékpedálon való ácsorgás forintban kifejezve nagyságrendekkel kevesebb potenciális többletköltséget okozhat, mint a kuplungpedál felesleges nyomogatása.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.19 14:48:48 írta music »
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Fék
« Válasz #442 Dátum: 2008.10.19 16:28:39 »
Látom nagyon megviselt ez a fék dolog.
A kuplungot ne keverjük bele. Ott azért jobban kimutatható (kinyomócsapágy) az extra használat.

A kategorikusságod alatt pedig ezt értetem:
Nem is a fékpofa élettartama változik, (egy álló autónál aligha kopik a fékezéstől), hanem a működtető mechanizmusé. A gyakori használat csökkenti az élettartamát, ez ilyen egyszerű.
...

Na ez az, amit nem látok azóta sem bizonyítottnak, ezért mondtam azt, hogy szerintem ez nem jó érv.
Örömöt pedig az okozna, ha lemosnád a kocsimat.
Vagy bárki.
Mert tiszta por.
Pedig 1 hete volt mosva.



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fék
« Válasz #443 Dátum: 2008.10.19 16:50:26 »
Nem is a fékpofa élettartama változik, (egy álló autónál aligha kopik a fékezéstől), hanem a működtető mechanizmusé. A gyakori használat csökkenti az élettartamát, ez ilyen egyszerű.
...

Na ez az, amit nem látok azóta sem bizonyítottnak, ezért mondtam azt, hogy szerintem ez nem jó érv.

Hogy a fenébe nem lehet azt belátni, hogy minél gyakrabban használunk valamit, annál hamarabb megy tönkre? :eek: :whistling: :flowers: ... nem vágom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Fék
« Válasz #444 Dátum: 2008.10.19 17:24:04 »
Visszaérkeztünk a kiinduláshoz.
Talán hihetetlen, de értem azt, hogy amit használunk, az elhasználódik, elhasználódhat.
A problémám továbbra is a következő:
Adott egy álláspont:
music: Ha sokat állunk a féken, pl. városban, lámpánál, akkor hamarabb elhasználódik, mintha kéziféket használnánk.
Adott egy kérdés:
Misi: Ok, mennyivel hamarabb, milyen többlet költséget okoz mondjuk 100 ezer km-re  vetítve?
music: Nem lehet tudni.
Misi: Ok, akkor szerintem ez nem lehet nagy gond, hiszen ha az lenne, pontosan tudnánk, mert gyakori lenne. Mint pl. tudjuk, hogyha állandóan füstölő kerekekkel indulunk, akkor hamarabb kell gumit cserélni.
Ergo, nem érdemes nem állni rajta ezen ok miatt.

Elhangzott még, hogy nem 100 ezer km múlva lesz baja, hanem 2-300 ezer múlva.
Ok, akkor:
1., Vajon ennyi idő múlva egy nem fékenállósnak is kéne e cserélni a fék alkatrészeket?
2., Hány ember használja az autóját ennyi ideig? (nem céges jelleggel)

Kezüket csókolom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fék
« Válasz #445 Dátum: 2008.10.19 17:35:32 »
Elhangzott még, hogy nem 100 ezer km múlva lesz baja, hanem 2-300 ezer múlva.

2., Hány ember használja az autóját ennyi ideig? (nem céges jelleggel)

Kezüket csókolom.

Ó, nem ragaszkodtam volna a kézcsókhoz, de azért köszönöm  :-* :winkiss: :flowers: ... :tt2:

(Mert én, ugye, egy vagyok ezek közül az emberek közül  :yes:)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Fék
« Válasz #446 Dátum: 2008.10.19 17:39:14 »
Igen, az egyik.
És szerintem az egyetlen a fórumozók közül.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Fék
« Válasz #447 Dátum: 2008.10.19 18:28:34 »
Igen, az egyik.
És szerintem az egyetlen a fórumozók közül.

Hinnye na! Mióta lett Palaczk Kollégából Kollegina? A nacsöcssasszonyt egyébként én is csókoltatom   :ph34r: :ph34r: :1eye: :1eye: :tt2: :tt2: :surrender: :surrender:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fék
« Válasz #448 Dátum: 2008.10.19 19:05:41 »
Ok, kb. mennyi élettartambeli különbséget okoz egy lámpánál fékenállós és egy kézifékes használat?
Mennyi évvel/km-el kell hamarabb cserélni?
És: Milyen plusz költséget okoz egy elhasználódott kézifék?
Miért kell a kézifék???? Általában vízszintes felületen állunk... Ott minek?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Fék
« Válasz #449 Dátum: 2008.10.19 19:10:50 »
Ok, kb. mennyi élettartambeli különbséget okoz egy lámpánál fékenállós és egy kézifékes használat?
Mennyi évvel/km-el kell hamarabb cserélni?
És: Milyen plusz költséget okoz egy elhasználódott kézifék?
Miért kell a kézifék???? Általában vízszintes felületen állunk... Ott minek?
Asszem az egesz automatavaltos kocsi eseterol szol.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX