Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352732 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #120 Dátum: 2004.10.05 16:02:42 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Bogaratok is volt ?

Mi az, hogy - 3 is! Igaz ebből 2 még a születésem előtt - bár mindháromhoz volt szerencsém, mert megmaradtak a rokonságon belül. Sőt a 3.-at is egy ismerős vette meg, így azt még vezettem is évekkel később. Maradhatott volna tovább is nálunk az utolsó, de kinőttük: 4 embernek már kicsi volt...


Kinőttétek  :) ? Anno vagy negyven évvel ezelőtt , amikor Németországban kis túlzással minden második autó Bogár volt , akkor a német családok ezt gyakran úgy oldották meg , hogy a legkisebb gyerek a hátsó ülés mögötti kis rakodótérben kucorgott  :D  - a csomagok meg elöl , na és persze a tetőn .

És hát a lengyelek is beutazták anno Kispolákkal egész Európát . Sosem felejtem el , '90-ben voltunk Norvégiában nyaralni , és az irdatlan norvég hegyi szerpentineken ott nyomultak a lengyel Kispolákok , egyesben 15-el , négy-öt emberrel , és a tetőn egy második Kispolski méretét kitevő csomag-kupaccal  :lol:

Egyébként egyik gimnáziumi osztálytársamék is Kispölössel mentek nyaralni Angliába '89 nyarán , összcsaládilag - két felnőtt három gyerek , akik közül a legkisebb 12 éves volt  :o  ! Megállás (értsd : aludni megállás) nélkül tették meg a Pécs-London utat !!! A családfőnek nem mindennapi lelkiereje lehetett  :prayer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #121 Dátum: 2004.10.05 16:06:15 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyszer nálam volt egy 1200-es , '71-es alap "Sparkäfer" eladás céljából vagy három hónapig - imádtam , azóta értem , hogy mit esznek rajta annyira  :D !

Viszont - hogy ON legyek - 4 dobféke volt. Gondold el, apámnak micsoda élmény volt utána a "nagy"polszki, a maga 4 tárcsafékével :!:


Ohó , nagy élmény a 4 dobfék , négy éven át volt alkalmam élvezni különféle 412-es és 408-as Moszkvicsokon , míg meg nem vettem a 2137-esemet , amelyen már elöl tárcsafékek voltak  8)

Egyébként érdekes , hogy míg a lengyelek átvették az -egyébként egy generációval korszerűtlenebb- Fiat-technikát (ugyebár a régi 1300/1500-as Fiat technikája a 125-ös kasztnijába bújtatva) hátsó tárcsafékestül , addig a ruszkik a korszerűbb Fiat 124-es átvételekor szükségesnek tartották azt hátul tárcsáról dobfékesre butítani  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #122 Dátum: 2004.10.05 16:10:44 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Szeretném felvetni egy kedves ismerősöm problémáját, a 900 km-t futott Corollájával.
A probléma lényege az, hogy 500 km környékén a fékpedál túlzottan mélyen besüllyedt, és azóta is nagyon mélyen fog. Vissza vitték a miskolci márkakereskedőhöz, ahol hülyének nézték őket, majd érezve, hogy mégsem OK valami felszabályoztatták a féktárcsákat. Amikor vissza akarták adni az autót, a „javítást” követően, ugyan úgy besüllyedt a pedál. Ezért inkább át sem vették a „javított” autót. Tapasztalt-e valaki hasonló problémát, illetve van-e ötlete valakinek a további teendőket illetően? Az is érdekelne, hogy megengedhető-e egy 900 km-t futott autó (TOYOTA!!) féktárcsáinak felszabályozása?
Mihamarabb válasz kéne, mert az autó még mindig a márkakereskedőnél van.


És mégis miért gondolták , hogy a tárcsaszabályozás majd megoldja ezt  :shock:  ? Ehh , márkaszervízek (tisztelet a kivételnek)  :disgusted: ...

Arról sajnos nincs ötletem , hogy mi okozhatja a pedál besüllyedését (fékszervó talán ??? ABS ??? passz ...) - de tutira nem a féktárcsa . Nem kell átvenni a kocsit , míg meg nem oldják ! Ja , és mielőtt visszavennék az autót , ragaszkodjanak hozzá , hogy az így fölöslegesen ***ott (elvékonyított) féktárcsákat a szervíz cserélje ki  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Fék
« Válasz #123 Dátum: 2004.10.05 17:35:21 »
Hi!

Jól beszél Palaczk! Követeljék, hogy a tárcsát cseréljék ki újra, ugyanis így feleslegesen szabályozták fel, ami az élettartam rovására megy! Fékszerelés után szokott olyan lenni, hogy le van légtelenítve rendesen, mégis újra kell körbe légteleníteni az egész rendszer, hogy ne fogjon annyira bent! De ez úgy autónál nem játszik... Passz!
Xanyi

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Fék
« Válasz #124 Dátum: 2004.10.05 18:26:11 »
Sziasztok!

Ezt a kérdést megírtam a Probléma a Yarisommal témakör alatt is, de gondoltam ide is felteszem.

Ma észrevettem, hogy amikor a féket lenyomom az olyan hangot ad, mintha sürített levegő jönne ki rajta. Megnéztem nem folyik a fékolaj, ráadásul maximumon van a fékolajszint a tartályban. A fék egyenlőre ugyanúgy fog mint eddig.

Szerintetek ez mitől lehet?  :?: Holnap még megnézik a család férfi tagjai, de ha nem találjuk meg az okát, inkább elviszem a szervízbe, mivel nem nagyon merek vele így járni. :cry:

Előre is köszi a segítséget.
Szilvi 62

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Fék
« Válasz #125 Dátum: 2004.10.05 18:29:23 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Sziasztok!

Ezt a kérdést megírtam a Probléma a Yarisommal témakör alatt is, de gondoltam ide is felteszem.

Ma észrevettem, hogy amikor a féket lenyomom az olyan hangot ad, mintha sürített levegő jönne ki rajta. Megnéztem nem folyik a fékolaj, ráadásul maximumon van a fékolajszint a tartályban. A fék egyenlőre ugyanúgy fog mint eddig.

Szerintetek ez mitől lehet?  :?: Holnap még megnézik a család férfi tagjai, de ha nem találjuk meg az okát, inkább elviszem a szervízbe, mivel nem nagyon merek vele így járni. :cry:

Előre is köszi a segítséget.


Járó vagy álló motornál ?  Ha álló motornál, akkor normális, a fékrásegítő hangja. Ellenkező esetben nem tudom, de sztem akkor is a fékrásegítővel lehet valami.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Fék
« Válasz #126 Dátum: 2004.10.05 19:41:14 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Idézetet írta: "Szilvi"
Sziasztok!

Ezt a kérdést megírtam a Probléma a Yarisommal témakör alatt is, de gondoltam ide is felteszem.

Ma észrevettem, hogy amikor a féket lenyomom az olyan hangot ad, mintha sürített levegő jönne ki rajta. Megnéztem nem folyik a fékolaj, ráadásul maximumon van a fékolajszint a tartályban. A fék egyenlőre ugyanúgy fog mint eddig.

Szerintetek ez mitől lehet?  :?: Holnap még megnézik a család férfi tagjai, de ha nem találjuk meg az okát, inkább elviszem a szervízbe, mivel nem nagyon merek vele így járni. :cry:

Előre is köszi a segítséget.


Járó vagy álló motornál ?  Ha álló motornál, akkor normális, a fékrásegítő hangja. Ellenkező esetben nem tudom, de sztem akkor is a fékrásegítővel lehet valami.


Járó motornál is hallom, útközben tűnt fel a dolog. Eddig nem észleltem ezt a hangot.
Szilvi 62

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Fék
« Válasz #127 Dátum: 2004.10.05 22:40:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Kinőttétek  :) ? Anno vagy negyven évvel ezelőtt , amikor Németországban kis túlzással minden második autó Bogár volt, akkor a német családok ezt gyakran úgy oldották meg , hogy a legkisebb gyerek a hátsó ülés mögötti kis rakodótérben kucorgott  :D  - a csomagok meg elöl, na és persze a tetőn.

Kibírni lehet persze, a szüleim is 2x bejárták vele Ny-Európát 4-en, de a 260 liternyi csomagtér - amiben az a bizonyos hátsó ülés mögötti hely is benne van - nem sok egy családnak.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #128 Dátum: 2004.10.06 00:29:40 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Kinőttétek  :) ? Anno vagy negyven évvel ezelőtt , amikor Németországban kis túlzással minden második autó Bogár volt, akkor a német családok ezt gyakran úgy oldották meg , hogy a legkisebb gyerek a hátsó ülés mögötti kis rakodótérben kucorgott  :D  - a csomagok meg elöl, na és persze a tetőn.

Kibírni lehet persze, a szüleim is 2x bejárták vele Ny-Európát 4-en, de a 260 liternyi csomagtér - amiben az a bizonyos hátsó ülés mögötti hely is benne van - nem sok egy családnak.


Persze hogy nem . Azért kell a tetőre pakolni ;) ... Ha belegondolsz , az igazán régi autóknak (VH előtt) gyakorlatilag nem is volt csomagterük ! Motortér , utastér , oszt' kész . Jó esetben biggyesztettek valami nagy dobozfélét a hátuljukra , bár ott is többnyire inkább a pótkerék vigyorgott . A csomagtartó , mondhatni , egy korszerű vívmány  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #129 Dátum: 2004.10.06 00:34:23 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Sziasztok!

Ezt a kérdést megírtam a Probléma a Yarisommal témakör alatt is, de gondoltam ide is felteszem.

Ma észrevettem, hogy amikor a féket lenyomom az olyan hangot ad, mintha sürített levegő jönne ki rajta. Megnéztem nem folyik a fékolaj, ráadásul maximumon van a fékolajszint a tartályban. A fék egyenlőre ugyanúgy fog mint eddig.

Szerintetek ez mitől lehet?  :?: Holnap még megnézik a család férfi tagjai, de ha nem találjuk meg az okát, inkább elviszem a szervízbe, mivel nem nagyon merek vele így járni. :cry:

Előre is köszi a segítséget.


Én is a fékszervóra gyanakszom (az dolgozik légnyomás-különbséges elven) , de ez semmiképpen nem normális dolog . Vidd el szervízbe . Amúgy szerintem a fékrendszer hirtelen kiesése nem fenyeget , de az előfordulhat , hogy hirtelen megnövekszik a pedálerő . Szóval : irány a szervíz , minél hamarabb .

Azért előtte családod említett férfitagjai befülelhetnek a nyitott motorháztető alá , járó motornál , miközben te nyomogatod a féket . Valahova a fékfolyadék-tartály környékére koncentráljanak , ami menetirány szerinti bal oldalon , a motorház szélvédő felőli végében van . Lehet , hogy közelebb jutnak a megoldáshoz . De persze nem biztos .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Aurelio

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Fék
« Válasz #130 Dátum: 2004.10.09 12:11:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Nálunk ez a pumpálás nem jött szóba . Lévén egész családunk hányós (én pl. cirka 12 éves koromig folyton hánytam az autóban , végigcsandáztam a Daciánkat , nagyapámék Volgáját és a Ladánkat egyaránt , a rókaviharaim miatt 70 kilométeres utak nálunk két óráig tartottak , mert folyton meg kellett állni , hogy kidobhassam a taccsot - ezzel együtt nem mindig sikerült időben megállni  :roll: ) , apámnak elsődleges prioritás volt a sima , egyenletes haladás . Aztán persze nekem is ezt tanította .


::::-)))))))))))))))))))))))))
Hát Palack,nem semmi kissrác lehettél!
Aranyos történet.
'03 Corolla 1.6

rezol

  • Vendég
Fék
« Válasz #131 Dátum: 2005.03.30 08:49:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...egész családunk hányós (én pl. cirka 12 éves koromig folyton hánytam az autóban , végigcsandáztam a Daciánkat , nagyapámék Volgáját és a Ladánkat egyaránt , a rókaviharaim miatt 70 kilométeres utak nálunk két óráig tartottak , mert folyton meg kellett állni , hogy kidobhassam a taccsot - ezzel együtt nem mindig sikerült időben megállni  ) , apámnak elsődleges prioritás volt a sima , egyenletes haladás . Aztán persze nekem is ezt tanította .
Az autóban való hányás(i hajlam) a rezonancia miatt jelentkezik.A jól csillapított autókban (pl a mai gépek) nem igazán fordul elő.Régen ilyesmivel nem törődtek.Én pl a zsigulit és hátsó ülésen utazva a golfII-tnem bírtam. Szülők! Gyermekeitek hányósak a Toyotáitokban? Ugye nem?

Más.
Fékbetétet mennyi időnként kell cserélni?
Nekem,korábban a szervízben állandóan akarták (és tették), így fél évente új garnitúrám volt és mindig az a szöveg volt,hogy "vasra voltak kopva".Nekem hihetetlen,hogy fél év alatt elfogyjon egy betét.
Kb 3 éve nem jártam szervízben és azóta még ugyanazok a betéteim vannak és még mindig jól fog a fékem,nem csikorog,nem kell nagyobb erővel nyomni stb.Kilómétereket én nem nézegetek,soha nem is tettem.
Vélemény? Időnként vagy,ha már érzékelhető vmféle gyengülés?

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Fék
« Válasz #132 Dátum: 2005.03.30 09:07:11 »
Idézetet írta: "Szonár"
Fékbetétet mennyi időnként kell cserélni?
Nekem,korábban a szervízben állandóan akarták (és tették), így fél évente új garnitúrám volt és mindig az a szöveg volt,hogy "vasra voltak kopva".Nekem hihetetlen,hogy fél év alatt elfogyjon egy betét.
Kb 3 éve nem jártam szervízben és azóta még ugyanazok a betéteim vannak és még mindig jól fog a fékem,nem csikorog,nem kell nagyobb erővel nyomni stb.Kilómétereket én nem nézegetek,soha nem is tettem.
Vélemény? Időnként vagy,ha már érzékelhető vmféle gyengülés?
Amit olvastam az a nagyon durva esete a vevő átvágásának. Én mindig mindent megnézek mielőtt lecserélnek. Mindent elmagyaráztatok és ott okoskodok. Megéri. Szerintem, ha nem mentél min 80-120e km-t a betétek cseréje közt, akkor szerintem azokat még nem kellett volna cserélni. Feltéve, ha nem autózol úgy, mint Szzs a kis Ufo-val, mert neki tuti sűrűbben kell és nem csak a kopás miatt. Palaczk, music vagy Zénóka majd biztosan tud komolyabb számadatokkal szolgálni is. (Pl Zénókának még eredetik vannak 227e km után :shock:  :shock: , mondjuk neki hírből se látja a fékpedált a lába.)
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Fék
« Válasz #133 Dátum: 2005.03.30 09:12:06 »
De mondjuk a múlt évben eladott corollámba nem volt cserélve a fék az idő alatt míg én használtam. 7 évesen vettem 10 évesen adtam és kb 80e km-t hajtottam. Még az is lehet, hogy eredeti volt, bár már a kocsiban 188e km volt. Eladás előtt jelezték, hogy lassan cserélni kell, kb 20-30e km múlva.
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Fék
« Válasz #134 Dátum: 2005.03.30 21:35:10 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"


Fékbetétet mennyi időnként kell cserélni?
Nekem,korábban a szervízben állandóan akarták (és tették), így fél évente új garnitúrám volt és mindig az a szöveg volt,hogy "vasra voltak kopva".Nekem hihetetlen,hogy fél év alatt elfogyjon egy betét.
Kb 3 éve nem jártam szervízben és azóta még ugyanazok a betéteim vannak és még mindig jól fog a fékem,nem csikorog,nem kell nagyobb erővel nyomni stb.Kilómétereket én nem nézegetek,soha nem is tettem.
Vélemény? Időnként vagy,ha már érzékelhető vmféle gyengülés?


Nem tom igazán, de arra emlékszek, hogy a ladánkban, amiben azért volt fékezgetés rendesen, talán 1 szer max-2 szer volt cserélve. 1 esetre konkrétan emlékszek, elég fémes hangja volt, mert teljesen elkopott. Ekkor kéziféket kellett használni inkább.
A Yaris 1 éves múlt, és nem kellett cserélni 11ezer km alatt, pedig nyomjuk neki rendesen a féket is :D
Szerintem talán 3 év múlva kell majd sztem, mert elég brutálisakat kell fékezni a városban.
Laco 73 :D