Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 353074 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #75 Dátum: 2004.09.22 13:14:27 »
Peter:

Utánajártam, és valóban Neked van igazad:
Magában a hátsó tárcsában van kialakítva az oldalanként egy-egy fékpofának a hely, mely a rögzítőfék kábeljének meghúzásakor rögzíti a kerekeket, míg az üzemifék a tárcsákra hat.

Tied a pont, én viszont megint tanultam egy új dolgot!

Vektorigo:

Ha csak be van húzva a fék, akkor nem kopik, akár ilyen, akár olyan. Mint megtudtam a hátsó kerekekre oldalanként két fékbetét, és két fékpofa van szerelve.  Ha cicereg, akkor mindenképpen nézesd meg, bár a tárcsafék hangját sztem jól el lehet különíteni a dobfék hangjától...
Nem lehetséges, hogy a kézifék nagyon rá volt álítva és megette szépen csendben a dob a betétet? A hátsó tárcsafékbetéteknekillik 80-100E km.-t elmenni....

Tipp: Hosszabb út után ÓVATOSAN nézd meg, hogy a normálisnál jobban melegedett-e a kerék, illetve a dob.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Fék
« Válasz #76 Dátum: 2004.09.22 13:20:47 »
Hat igen, en is mar tobbszor dobbentem ra hogy milyen jo autok ezek a Toyotak :)

Bar ez a kulon fek a Corollam kezikonyveben volt, gondolom akkor az Avensis-e is ilyen.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #77 Dátum: 2004.09.22 14:25:57 »
Idézetet írta: "Peter"
Hat igen, en is mar tobbszor dobbentem ra hogy milyen jo autok ezek a Toyotak :)

Bar ez a kulon fek a Corollam kezikonyveben volt, gondolom akkor az Avensis-e is ilyen.


Aszonták, hogy minden szgk.-ban (Toyota) ilyen renccerű a hátsófék, ahol hatul is tárcsa vagyon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Fék
« Válasz #78 Dátum: 2004.09.22 14:51:07 »
Hi!

Idézet
Aszonták, hogy minden szgk.-ban (Toyota) ilyen renccerű a hátsófék, ahol hatul is tárcsa vagyon.

Az OFF BMW is így oldja meg a kéziféket! Legalábbis amit egyszer szedtünk szét a haverral asszem 3-as, abba így volt! Tárcsa hátul, kéziféknek meg külön dob!

Egyébként szerintem mindenképpen mutasd meg szervízben, mert ez egyáltalán nem természetes! Elöl is többet kell elmennie egy fékbetétnek, hátul meg pláne...
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #79 Dátum: 2004.09.22 14:56:23 »
Hö, lehet, hogy a Nissanba is ilyen van? szégyelem magamat, mert már cseréltem hátul betétet, de nem néztem meg, hogy van-e kicsi dob.... Na 7végén megnézem és beszámolok!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Fék
« Válasz #80 Dátum: 2004.09.23 22:42:55 »
Az OFF Vectrában simán a hátsó féket húzta a bowden, pedig az is tárcsa volt!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #81 Dátum: 2004.09.24 00:30:09 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Peter"
Hat igen, en is mar tobbszor dobbentem ra hogy milyen jo autok ezek a Toyotak :)

Bar ez a kulon fek a Corollam kezikonyveben volt, gondolom akkor az Avensis-e is ilyen.


Aszonták, hogy minden szgk.-ban (Toyota) ilyen renccerű a hátsófék, ahol hatul is tárcsa vagyon.


Nemcsak Toyotákban , hanem egy rakás egyéb autóban is ilyen . Teljesen elterjedt megoldás .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hátsó fékek
« Válasz #82 Dátum: 2004.09.24 00:36:14 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Elkopott az Avensisben 31e Km-nél a jobb hátsó fékpofám. Már serceg ha erősen fékezek...
Kérdés: miért pont a jobb hátsó?, miért nem az első? Sokat fékezek balos kanyarban?

hülye kérdés: kophet-e attól jobban a fékpofa, hogy estére behúzott kézifékkel, lejtőn parkol az autó és nem vizszintes terepen?

Foglamam sincs....


Csak a hangból következtetsz , vagy láttad is , hogy el van kopva az a betét ?

Mert ha csak a hangból , akkor korántsem biztos a dolog . Fékek adnak ki néha hangokat , ez még nem feltétlenül hiba , csak ha tartósnak bizonyul/rosszabbodik .

Ha viszont tényleg elkopott , és tényleg csak azon az oldalon , akkor annak alighanem az az oka , hogy az a fék szorul . Ezt simán leellenőrizheted : ha az a kerék , némi haladás után , melegebb , mint a többi , akkor tutira szorul .

Azt , mondjuk , nem tudom , hogy nem okozhatja-e ezt valamelyik elektronikai komponens hibája ? Mondjuk , a fékerőelosztóé , hogy csak egyvalamit mondjak  :?  ... Szóval , ha tényleg kopottabb az a fék , akkor én elkocognék vele a szervízbe , és kideríttetném hogy mi az oka , mert ez így nem jó poén .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Fék
« Válasz #83 Dátum: 2004.09.24 08:32:59 »
Kössz srácok a hozzászólásokat!

A jelenség: erős fékezésnél karistoló hangot ad. Pont olyat, mint amikor a fagyott hóban leér a spoiler.

LEvetettem a kereket egy gumisnál, és ő mondta, hogy kopott. Sőt egy kicsit a tárcsába is belemart... de azt mondta a srác, hogy nem vészes. Egyébként ő kérdezte, hogy nem maradt-e egyszer behúzva a kézifék, ezért kérdeztem tőletek.

Akkor az eddig elmondottakból, arra következtetek, hogy ha esetleg behúzva marad a kézifék, akkor se a tárcsa, se a fékbetét nem kopik el, csak a KÜLÖN felszerelt "dobfék" betétei.

Hillarral is konzultátam, és nagyon megnyugtatót mondott: ez idő előtti kopás, és ezért ki kell cserélni valami szerkezetet, amit ŐK GARANCIÁBAN cserélnek. És esetleg (nagyon örülnék neki) -mondom esetleg - még a fékbetét is garis lehet. :)

tudom, hogy sürgősen el kéne mennem szervizbe, de jövő héten tudok menni legkorábban :(
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #84 Dátum: 2004.09.24 11:08:07 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Kössz srácok a hozzászólásokat!

A jelenség: erős fékezésnél karistoló hangot ad. Pont olyat, mint amikor a fagyott hóban leér a spoiler.

LEvetettem a kereket egy gumisnál, és ő mondta, hogy kopott. Sőt egy kicsit a tárcsába is belemart... de azt mondta a srác, hogy nem vészes. Egyébként ő kérdezte, hogy nem maradt-e egyszer behúzva a kézifék, ezért kérdeztem tőletek.

Akkor az eddig elmondottakból, arra következtetek, hogy ha esetleg behúzva marad a kézifék, akkor se a tárcsa, se a fékbetét nem kopik el, csak a KÜLÖN felszerelt "dobfék" betétei.

Hillarral is konzultátam, és nagyon megnyugtatót mondott: ez idő előtti kopás, és ezért ki kell cserélni valami szerkezetet, amit ŐK GARANCIÁBAN cserélnek. És esetleg (nagyon örülnék neki) -mondom esetleg - még a fékbetét is garis lehet. :)

tudom, hogy sürgősen el kéne mennem szervizbe, de jövő héten tudok menni legkorábban :(


Ja , ez az a hang , amit a fémig kopott betét ad ki a féktárcsán  :shock:  ... Én is csak annyit tudok mondani , hogy amint lehet , vidd el a szervízbe .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #85 Dátum: 2004.09.24 11:10:05 »
Kedves Palaczk!

Utánanéztem és valóban, csak nekem volt új, mert a Primera is ugyanilyan megoldású, mint a Toyoták. Ott is külön kis dobfék végzi a rögzítőfék feladatát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Fék
« Válasz #86 Dátum: 2004.09.27 16:34:29 »
Jó hír:
Reálszisztéma Budában érdeklődtem árak iránt:
2003 Avensis hátsó fékbetét: 10200 Ft+áfa (ez a komplett hátsó tengely fékbetétjét tartalmazza)
hátsó féktárcsa 12000 + áfa
szerintem elfogadható
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #87 Dátum: 2004.09.27 16:41:52 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Jó hír:
Reálszisztéma Budában érdeklődtem árak iránt:
2003 Avensis hátsó fékbetét: 10200 Ft+áfa (ez a komplett hátsó tengely fékbetétjét tartalmazza)
hátsó féktárcsa 12000 + áfa
szerintem elfogadható


Ja , figyelembe véve hogy új típushoz való gyári alkatrész , tényleg nem vészes az ára . Főleg a féktárcsáé kedvező , a betété már kevésbé .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Fék
« Válasz #88 Dátum: 2004.09.28 00:06:23 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
hátsó féktárcsa 12000 + áfa

ez 1 db, vagy 2?
music     

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Fék
« Válasz #89 Dátum: 2004.09.28 00:32:04 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Vektorigo"
hátsó féktárcsa 12000 + áfa

ez 1 db, vagy 2?


ft/db ...
a hátsó kisebb ugye,
hillar mondta, hogy az első fékbetétek viszont 17 600 + áfa, amik ugye nagyobbak. Feltételezem, hogy ezek is a komplett első kerekere vannak. Én azt hittem darabban adják (tehát kerekekre), de felvilágosítottak, hogy általában kompletten, "tengelyenként" árulják...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]