Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352756 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Fék
« Válasz #240 Dátum: 2006.06.08 00:27:12 »
Idézetet írta: "Szeke"
Nem néztem végig minden típusát, de azt biztosan tudom, hogy az Optifit betétek jó része Textar.


És az milyen lehet amit a japán Yarisokba gyárilag raktak? Mert nem kopik, nem eszi a tárcsát, és szó szerint 0 fékport csinál a felnire... Az egész féknyereg is tiszta... Jól is fog, egyszóval tökéletes...
Ha majd elkopik egyszer (szerintem 200 ezer km alatt kizárt), akkor majd lehet-e ilyet rendelni, vagy csak Optifitet?
Gyűlölöm a fékport...
Xanyi

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fék
« Válasz #241 Dátum: 2006.06.08 07:50:40 »
Idézetet írta: "Xanyi"
És az milyen lehet amit a japán Yarisokba gyárilag raktak?

Nem feltétlen egy gyártó gyártja csak a fékbetéteket, + az évek folyamán változhat is a beszállító. Szerintem Aisin, de erre nem veszek mérget. Mindenesetre a gyári fékbetétek rendelhetők, jó kétszeres áron, mint az optifit.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Fék
« Válasz #242 Dátum: 2006.06.13 23:11:26 »
Ez a méreg, nem a cián.
Délután szerelőm kapja szét a tárcsákat, és szelíd mosollyal közli, hogy jópárezer kilométert elfutnának még. Ennyit a gyöngyösi Skoda szalon állapotfelméréséről... De azért belerakattam az újakat. Fékcsőcserék: a bal hátsónál volt szétmenve a szövet. Elsőket kicseréltük, majd jéééééé, a hátsók hossza nem stimmel, rosszat küldtek az autotékától...
Röviden: a kicsikém fékrendszerében mindent kicseréltettem ma, amit nem is kellett volna, de az egyetlen hibás dolog benne maradt...
Azért egy kicsit ilyenkor ki van a ...... a világgal..... :sir:  :sir:  :sir:  :sir:  :sir:
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fék
« Válasz #243 Dátum: 2006.06.15 11:09:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Apu"
Mûszaki elõtti ingyenes állapotfelmérés eredménye: új fékcsövek, új tárcsák, betétek. Hátsó kerekeket nem lehet állóra fékezni, de ez valószinûleg a fékcsövek tágulásának, esetleg némi piszoknak köszönhetõ. De lehet hogy még az is lesz... Tudtok valami kedvezõ árú onlineshopot Bárdin kívül?

Unix?
Amúgy amit a fékcsõ tágulásról írsz, az érdekes, lehet, hogy annó a Vectránknak ez volt a baja, és ezért nem lehetett állóra fékezni a kerekeket? Akkor hülye volt a szerelõ  :crazy:


Sracok ,most nem akarok kotozkodni, de ha mar a fekcso tagul akkor megette a fene az egeszet. Persze "bizonyos" tagulasas van minden csonek , de ezt a rendszer tervezesekor figyleembe veszik . a fem cso nem tagul. Maradjunk ennel . A gumi pedig ha tagul akkor pedig mar folyik is. Ha vki. vagott mar felbe ilyen gumicsovet akkor latja hogy nem olyan konnyu labbal akkora nyomast belepumpalni hogy "megdagadjon2 a gumicso. Itt azert kisebb erok mukodnek. A gumicsovet akkor cserelik foleg ha szakadt vagy repedezik de meg nem folyik.  A kerek hogy nem fekezhetok tobbek kozott lehet levegos rendszer, rossz minosegu ( vizzel agyonszivott  ) fekolaj , megegett betet, pofa es tarcsa. Hibas munkahengerek es fofekhenger, szoval a hibalehetoseg tarhaza azert bovebb :)

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Fék
« Válasz #244 Dátum: 2006.06.15 21:47:03 »
Idézetet írta: "viziborz"
Sracok ,most nem akarok kotozkodni, de ha mar a fekcso tagul akkor megette a fene az egeszet. Persze "bizonyos" tagulasas van minden csonek , de ezt a rendszer tervezesekor figyleembe veszik . a fem cso nem tagul. Maradjunk ennel . A gumi pedig ha tagul akkor pedig mar folyik is. Ha vki. vagott mar felbe ilyen gumicsovet akkor latja hogy nem olyan konnyu labbal akkora nyomast belepumpalni hogy "megdagadjon2 a gumicso. Itt azert kisebb erok mukodnek. A gumicsovet akkor cserelik foleg ha szakadt vagy repedezik de meg nem folyik.  A kerek hogy nem fekezhetok tobbek kozott lehet levegos rendszer, rossz minosegu ( vizzel agyonszivott  ) fekolaj , megegett betet, pofa es tarcsa. Hibas munkahengerek es fofekhenger, szoval a hibalehetoseg tarhaza azert bovebb :)

viziborz

Én nem értek hozzá, de annó ki lett zárva az olaj, a levegő, a betét, a tárcsa, és asszem a hengerek is. A szerelő azt mondta, szarok a fékek gyárilag, nem elég erősek. Na mind1, felejtsük el, rég volt.
Laco 73 :D

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Fék
« Válasz #245 Dátum: 2006.06.16 08:18:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "viziborz"
Sracok ,most nem akarok kotozkodni, de ha mar a fekcso tagul akkor megette a fene az egeszet. Persze "bizonyos" tagulasas van minden csonek , de ezt a rendszer tervezesekor figyleembe veszik . a fem cso nem tagul. Maradjunk ennel . A gumi pedig ha tagul akkor pedig mar folyik is. Ha vki. vagott mar felbe ilyen gumicsovet akkor latja hogy nem olyan konnyu labbal akkora nyomast belepumpalni hogy "megdagadjon2 a gumicso. Itt azert kisebb erok mukodnek. A gumicsovet akkor cserelik foleg ha szakadt vagy repedezik de meg nem folyik.  A kerek hogy nem fekezhetok tobbek kozott lehet levegos rendszer, rossz minosegu ( vizzel agyonszivott  ) fekolaj , megegett betet, pofa es tarcsa. Hibas munkahengerek es fofekhenger, szoval a hibalehetoseg tarhaza azert bovebb :)

viziborz

Én nem értek hozzá, de annó ki lett zárva az olaj, a levegő, a betét, a tárcsa, és asszem a hengerek is. A szerelő azt mondta, szarok a fékek gyárilag, nem elég erősek. Na mind1, felejtsük el, rég volt.


ok, ezzel en vitaba szallnek hogy mennyire szarok a  fekek gyarilag, de ha gondolod, hagyjuk :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #246 Dátum: 2006.06.17 17:21:39 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Apu"
Mûszaki elõtti ingyenes állapotfelmérés eredménye: új fékcsövek, új tárcsák, betétek. Hátsó kerekeket nem lehet állóra fékezni, de ez valószinûleg a fékcsövek tágulásának, esetleg némi piszoknak köszönhetõ. De lehet hogy még az is lesz... Tudtok valami kedvezõ árú onlineshopot Bárdin kívül?

Unix?
Amúgy amit a fékcsõ tágulásról írsz, az érdekes, lehet, hogy annó a Vectránknak ez volt a baja, és ezért nem lehetett állóra fékezni a kerekeket? Akkor hülye volt a szerelõ  :crazy:


Sracok ,most nem akarok kotozkodni, de ha mar a fekcso tagul akkor megette a fene az egeszet. Persze "bizonyos" tagulasas van minden csonek , de ezt a rendszer tervezesekor figyleembe veszik . a fem cso nem tagul. Maradjunk ennel . A gumi pedig ha tagul akkor pedig mar folyik is. Ha vki. vagott mar felbe ilyen gumicsovet akkor latja hogy nem olyan konnyu labbal akkora nyomast belepumpalni hogy "megdagadjon2 a gumicso. Itt azert kisebb erok mukodnek. A gumicsovet akkor cserelik foleg ha szakadt vagy repedezik de meg nem folyik.  A kerek hogy nem fekezhetok tobbek kozott lehet levegos rendszer, rossz minosegu ( vizzel agyonszivott  ) fekolaj , megegett betet, pofa es tarcsa. Hibas munkahengerek es fofekhenger, szoval a hibalehetoseg tarhaza azert bovebb :)

viziborz


Nem egészen így van , a gumi fékcsöveknek igenis van valamennyi tágulásuk . Nem véletlenül használnak sport illetve tuning célokra fémszövet borítású fékcsöveket , megakadályozandó a tágulást . Ezzel a fékezés hatékonysága , fõleg a pedál lenyomására adott reakció , azaz a fék "harapóssága" fokozható . És ahogy öregszik egy gumi fékcsõ , ez a tágulásos jelenség tud (szokott) rosszabbodni is  :idea:

Persze , ami konkrétan KLacoék ex-problémáját illeti : természetesen NEM lehet olyan mértékû ez a tágulás , hogy emiatt ne blokkoljon a fék . Szép is lenne  :szemforgat: ... ott a szerelõ nem volt a helyzet magaslatán , ilyen dumát még nem is hallottam , hogy "ilyen gyárilag"  :crazy: ... már a 408-as Moszkvicson is blokkolt a hátsó fék . A németek meg blokkolásra képtelen fékkekel szerelték föl gyárilag a Vectrát , aha , biztos  :crazy:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Fék
« Válasz #247 Dátum: 2006.06.19 10:56:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem egészen így van , a gumi fékcsöveknek igenis van valamennyi tágulásuk . Nem véletlenül használnak sport illetve tuning célokra fémszövet borítású fékcsöveket , megakadályozandó a tágulást . Ezzel a fékezés hatékonysága , fõleg a pedál lenyomására adott reakció , azaz a fék "harapóssága" fokozható . És ahogy öregszik egy gumi fékcsõ , ez a tágulásos jelenség tud (szokott) rosszabbodni is  :idea:

Egyetrétek. :kacsint:  Viszont ez a tágulás elég minimális. Apám 20 éves OFF Peugeot 205-öse ON is blokkolja a hátsó kerekeket. A fék "harapóssága" mellett (minimálisan) növeli a reakció időt is. Természetesen a fék reakciója (harapóssága) sok mindentől függ. Szerintem még az olajtól is (bár ebben azért nem vagyok szakértő), de legfőképp a tárcsától és a betétektől, valamint a munkahengerektől.

Idézetet írta: "Palaczk"
Persze , ami konkrétan KLacoék ex-problémáját illeti : természetesen NEM lehet olyan mértékû ez a tágulás , hogy emiatt ne blokkoljon a fék . Szép is lenne  :szemforgat: ... ott a szerelõ nem volt a helyzet magaslatán , ilyen dumát még nem is hallottam , hogy "ilyen gyárilag"  :crazy: ... már a 408-as Moszkvicson is blokkolt a hátsó fék . A németek meg blokkolásra képtelen fékkekel szerelték föl gyárilag a Vectrát , aha , biztos  :crazy:

Hát igen, ez elég xar duma! :crazy: Viszont KLaco által említett (és állítólag kizárt) problémákon kívül én sem tudtam volna másra tippelni. :hmm: Mondjuk apámnál sem blokkolt a kerék (egyik sem) a javítókészlet használata után, de a munkahenger, olaj, betét, tárcsa csere után már kiválóan fogott. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Fék
« Válasz #248 Dátum: 2006.07.27 16:28:51 »
Na szóval a szép új nipparts féktárcsáim gyönyörûen ráznak...
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #249 Dátum: 2006.07.27 18:34:04 »
Idézetet írta: "Apu"
Na szóval a szép új nipparts féktárcsáim gyönyörûen ráznak...


Az jó  :szomoru: ... mennyire újak ? Betéteket is cserélted ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Fék
« Válasz #250 Dátum: 2006.07.27 19:39:37 »
Idézetet írta: "Apu"
Na szóval a szép új nipparts féktárcsáim gyönyörûen ráznak...

úgy tûnik õk is minden sz**t becsomagolnak a saját fekete-piros dobozukba
mesti

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #251 Dátum: 2006.07.27 19:40:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Apu"
Na szóval a szép új nipparts féktárcsáim gyönyörûen ráznak...


Az jó  :szomoru: ... mennyire újak ? Betéteket is cserélted ?


Szerintem új, mert elõtte kikérte a véleményeket....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Fék
« Válasz #252 Dátum: 2006.07.27 20:41:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Apu"
Na szóval a szép új nipparts féktárcsáim gyönyörûen ráznak...


Az jó  :szomoru: ... mennyire újak ? Betéteket is cserélted ?


Igen. De már esztergáltatom a régit tárcsákat. Vissza kerülnek bele...
Mûszakin ma átment gond nélkül, most már vonóhoroggal...
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #253 Dátum: 2006.07.27 20:58:49 »
Idézetet írta: "Apu"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Apu"
Na szóval a szép új nipparts féktárcsáim gyönyörûen ráznak...


Az jó  :szomoru: ... mennyire újak ? Betéteket is cserélted ?


Igen. De már esztergáltatom a régit tárcsákat. Vissza kerülnek bele...


Aha , hát ez akkor pech  :? ... az esztergáltatásnál arra ügyelj , hogy a tárcsa kerékagyra felfekvési felületét is esztergálják síkba a fékfelületekkel ! Ha ez kimarad , gyakran nagyon hamar újra elkezd rázni - anno én is így jártam .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Fék
« Válasz #254 Dátum: 2006.07.28 07:09:35 »
Ezekkel az ütõs tárcsákkal lehet valamit kezdeni, vagy postázzam vissza az autotékának?
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.