Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 358292 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #375 Dátum: 2007.12.08 12:19:20 »
Idézetet írta: "Tide"
Lehet kopott egy kétéves autó esetében?  :hmm:
Hát, most vettük észre, hirtelen nem szoktam fékezni, inkább csak a dugóban lassan, akkor hallom, nem olyan régóta, milyen eseteket vizsgáljak?
Ja, zene jó megoldás, mintha besöpörném a szõnyeg alá a szemetet  :ordog:  :hipnozis:


Nem az évek számítanak, hanem a km. Mennyi van benne?

Mondjuk szerintem is kicsi a valószínûsége, hogy kopott lenne. Valszeg inkább tényleg az van, hogy most egy "csikorgós rész" van soron a betét anyagában. Az egészen kis sebességnél nyikorgó fékek sajnos manapság baromira nem mennek ritkaságszámba, amióta környezetkímélõ, azbeszt-mentes anyagból készülnek a fékbetétek, ez jóval gyakrabban fordul elõ. És csinálni valóban nem lehet vele mást, mint várni hogy elmúlik (lekopik a csikorgós rész a betétbõl), vagy kicseréltetni, de semmi garancia nincs rá, hogy az új nem fog csikorogni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Fék
« Válasz #376 Dátum: 2007.12.08 12:30:51 »
Idézetet írta: "Tide"

Ja, zene jó megoldás, mintha besöpörném a szõnyeg alá a szemetet.


Ja, én kérek elnézést...

Tehát akkor kerék leszed, 10es kulccsal a két féknyereg csavar kiszed, ill. a felsõ csak kilazít, így feltudod hajtani a féknyerget, betét ki, satuba befog, reszelõvel megigazít, levegõvel utána kifújni a féknyereg körüli részt, féktisztítóval pedig szépen megtisztítani, ezzel ha szerencséd van megszûnik a nyikorgás.
Ha nem, lehet már másnap újra csinálni fogja.

Majd írd le hogy sikerült...

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Fék
« Válasz #377 Dátum: 2007.12.08 12:40:35 »
Mennyi is van benne? 17ezer körül járhatok.

Peti nehari mit is írtál? Nem tudom elolvasni, mert hangos a zene :szemez:  :nagymosoly:


azt éreztem, hogy valaki ráugrik erre a mondatomra, de rád pont nem gondoltam  :nyelv: majd legközelebb közösen értelmezzük az emotikonok jelentését  :szemez:  :szivecske:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Fék
« Válasz #378 Dátum: 2008.01.23 10:01:07 »
Sziasztok!

Olvasgattam a topikot biztos már kiveséztétek ezt de nem találtam meg :szomoru:  Az lenne a kérdésem hogy a fékeim már kicsit avétosak szerintem lassan csere érettek, hány miliméternél ajánlott cserélni??? nekem most olyan 4mm van hátra(kopó réteg). Köcce!
Starlet! Feel the Power!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #379 Dátum: 2008.01.23 10:34:31 »
Idézetet írta: "Getnow"
Sziasztok!

Olvasgattam a topikot biztos már kiveséztétek ezt de nem találtam meg :szomoru:  Az lenne a kérdésem hogy a fékeim már kicsit avétosak szerintem lassan csere érettek, hány miliméternél ajánlott cserélni??? nekem most olyan 4mm van hátra(kopó réteg). Köcce!


A betéteket, pofákat elég akkor cserélni, amikor már majdnem teljesen elkoptak. 4 mm-nél még nem indokolt. Persze figyelni kell a tárcsa vastagságára, illetve a dob belsõ átmérõjére is, ezeknek van egy pontosan meghatározott kopáshatára, aminek az elérésekor cserélni kell õket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Laci 76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Fék
« Válasz #380 Dátum: 2008.01.23 19:23:28 »
Sziasztok! Nemrég találtam meg ezt az oldalt és nagyon sok hasznos infót tudtam összeolvasgatni rajta, így segítséget kérnék abban, van egy 2000-es évjáratú avensisem és a hátsó dobféket tárcsára szeretném cserélni  :vezetes:  Örülnék neki ha valaki már csinált ilyet és a tapasztalatokról beszámolna, egyáltalán érdemes-e gondolkodnom ebben? :crazy:  A kocsi tökéletes, de hátha lehet jobb is?! :toy:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #381 Dátum: 2008.01.23 19:51:29 »
Idézetet írta: "Laci 76"
Sziasztok! Nemrég találtam meg ezt az oldalt és nagyon sok hasznos infót tudtam összeolvasgatni rajta, így segítséget kérnék abban, van egy 2000-es évjáratú avensisem és a hátsó dobféket tárcsára szeretném cserélni  :vezetes:  Örülnék neki ha valaki már csinált ilyet és a tapasztalatokról beszámolna, egyáltalán érdemes-e gondolkodnom ebben? :crazy:  A kocsi tökéletes, de hátha lehet jobb is?! :toy:


Elméletileg biztosan kivitelezhetõ a dolog, de nem olcsó. A facelift utáni Avensis I-esek már tárcsafékesek voltak hátul is, ezt nyilván nem lenne lehetetlen átépíteni, de az ABS tovább bonyolítja a dolgot; gondolom, ABS-es a tiéd is, és nem tudom, milyen/mekkora eltérés van a rendszerben, ami miatt kérdéses, hogy megfelelõen mûködne-e az átépítés után.

Szerintem erõsen kérdéses, hogy eredményezne-e ez a mûvelet olyan javulást, ami indokolná a szükséges jelentõs ráfordítást :hmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Laci 76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Fék
« Válasz #382 Dátum: 2008.01.23 20:45:54 »
Köszi, ez egy kicsit elgondoltoztat, mert nem vagyok még a fékrendszer mûködésében elmélyülve,mi hogyan függ össze. :crazy:  Végülis azért merült ez fel bennem, mivel a ráncfelvarrott válozata már tárcsás és úgy tudom a futómûve azonos a tárcsát leszámítva. Autoszerelõ ismerõs azt mondta a fékerõszabályzó a lényeg, ami felfüggesztésenként van szerelve. :hmm:  
 Úgy látom komolyabban bele kell másznom ebbe a témába, ha meg akarom valósítani. Ja és nem számít jármûátépítésnek kpm szempontból? :crazy:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #383 Dátum: 2008.01.26 13:50:56 »
:rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:
Minnyárt megyek és veszek egy szettet....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Fék
« Válasz #384 Dátum: 2008.02.01 16:57:06 »
Idézetet írta: "Trotter66"
:rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:
Minnyárt megyek és veszek egy szettet....

nem tetszik a színe :lol:
mi a szentxarra jó ez? :shock:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #385 Dátum: 2008.02.01 17:44:39 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Trotter66"
:rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:
Minnyárt megyek és veszek egy szettet....

nem tetszik a színe :lol:
mi a szentxarra jó ez? :shock:

Hát erre la: Féktartály takaró Spoon "zokni", Honda és sok más típusra is ! Motortérszépítésre, megóvja a fékolajtartályt a megfázástól ! 2 db-os csomagban ! Az ár csomagra értendõ. Eredeti cikkszám: Part #ORG-90000-001

Ragozzam tovább????? :ordog:  :cry:  :ordog:  :ordog:  :ordog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :ordog:  :ordog:  :ordog:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Fék
« Válasz #386 Dátum: 2008.02.05 17:34:45 »
Jelentem elkoptak a gyári fékbetétek a Yarison :)
96e km-t bírtak   :vag2:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Fék
« Válasz #387 Dátum: 2008.02.07 14:29:41 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Trotter66"
:rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:
Minnyárt megyek és veszek egy szettet....

nem tetszik a színe :lol:
mi a szentxarra jó ez? :shock:

Hát erre la: Féktartály takaró Spoon "zokni", Honda és sok más típusra is ! Motortérszépítésre, megóvja a fékolajtartályt a megfázástól ! 2 db-os csomagban ! Az ár csomagra értendõ. Eredeti cikkszám: Part #ORG-90000-001

Ragozzam tovább????? :ordog:  :cry:  :ordog:  :ordog:  :ordog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :rohog:  :ordog:  :ordog:  :ordog:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:  :crazy:

hááát...ha van aki ezt is zokniban szereti, akkor hajrá :ordog:

leszilaci

  • Vendég
Fék
« Válasz #388 Dátum: 2008.02.07 14:31:14 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Jelentem elkoptak a gyári fékbetétek a Yarison :)
96e km-t bírtak   :vag2:

csak??????? :kacsint:
és a tárcsa?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Fék
« Válasz #389 Dátum: 2008.02.07 14:52:39 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Jelentem elkoptak a gyári fékbetétek a Yarison :)
96e km-t bírtak   :vag2:

csak??????? :kacsint:
és a tárcsa?

Tárcsa még jó :) De remélem az új fékbetétek is bírnak minimum ennyit.
A dobfékmem sem nyikorog, azt is megcsinálták, már csak a kuplung nyikorgást kellene megoldanom, de még nem volt kedvem/idõm wd40-ezni :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154