Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 357898 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MarciPain

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Fék
« Válasz #360 Dátum: 2007.11.09 08:09:18 »
Üdv mindenkinek.

Az lenne a kérdésem, hogy 85ös Starlet EP71-es fékhatását lehet-e fokozni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #361 Dátum: 2007.11.10 19:50:58 »
Idézetet írta: "MarciPain"
Üdv mindenkinek.

Az lenne a kérdésem, hogy 85ös Starlet EP71-es fékhatását lehet-e fokozni.


Igen. Erõsebben kell hozzá nyomni a pedált :wink: ...

Viccet félretéve: feltételezve hogy most minden 100 %-osan mûködik, ezt tovább fokozni csak akkora anyagi ráfordítással lehetne, ami egyáltalán nem állna arányban az autó értékével.

Persze ha most nem mûködik minden 100 %-osan, akkor azt nyilván lehet és kell is orvosolni, és azzal javulni fog a fékhatás. És persze nyilván nem mindegy, hogy milyen minõségû fékbetétek vannak benne, milyen állapotú a tárcsa stb. De ha minden hibátlan, akkor a további fékhatás-növelés nagyon drága mulatság.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MarciPain

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Fék
« Válasz #362 Dátum: 2007.11.11 08:28:32 »
Hali!
Minden 100as uj tarcsa uj betetek, de szokatlanul gyenge, bar eddig csak (uj ) autokat vezettem abban meg mas azert mar a fek!
Volt a starlettel egyket huha megallasom, nehany liter izzadtsag + zabszem, ezert kerdeztem.

Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "MarciPain"
Üdv mindenkinek.

Az lenne a kérdésem, hogy 85ös Starlet EP71-es fékhatását lehet-e fokozni.


Igen. Erõsebben kell hozzá nyomni a pedált :wink: ...

Viccet félretéve: feltételezve hogy most minden 100 %-osan mûködik, ezt tovább fokozni csak akkora anyagi ráfordítással lehetne, ami egyáltalán nem állna arányban az autó értékével.

Persze ha most nem mûködik minden 100 %-osan, akkor azt nyilván lehet és kell is orvosolni, és azzal javulni fog a fékhatás. És persze nyilván nem mindegy, hogy milyen minõségû fékbetétek vannak benne, milyen állapotú a tárcsa stb. De ha minden hibátlan, akkor a további fékhatás-növelés nagyon drága mulatság.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #363 Dátum: 2007.11.11 19:44:58 »
Idézetet írta: "MarciPain"
Hali!
Minden 100as uj tarcsa uj betetek, de szokatlanul gyenge, bar eddig csak (uj ) autokat vezettem abban meg mas azert mar a fek!
Volt a starlettel egyket huha megallasom, nehany liter izzadtsag + zabszem, ezert kerdeztem.


Új autók? Hát azokhoz ne viszonyítsd, mert csak elszomorodsz :| ... Nekem is öreg autóm van, én is mindig megtapasztalom, hogy a fékben van talán a legnagyobb elmaradása a mostaniakhoz képest. És ráadásul két összetevõje van a dolognak: nem elég, hogy az új autók fékje ténylegesen sokkal hatékonyabb (nagyjából úgy számolhatsz, hogy míg egy új Yaris kb. 38-39 méteren áll meg száraz úton 100-ról, addig a te Starleted cirka 50 méteren), de ráadásul kisebb pedálerõt is igényelnek, magyarul jobban "harap" a fék.

És ezzel tényleg nem tudsz mit csinálni. Tetemes költséggel nekiállhatnál egy komolyabb, más (újabb) típusba való fékrendszert applikálni az autódba: más tárcsák, féknyergek, csövek stb., iszonyat pénz lenne. Irracionális. A maximum amit tehetsz, hogy megpróbálsz tapadósabb, puhább betéteket tenni bele, pl. ha jól tudom a Ferodo kínálatában vannak ilyenek. De ezek drágák, és hamar kopnak. Szal a legegyszerûbb, ha megtanulod kezelni a kocsid fékjét, és ennek megfelelõen vezetni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Pecka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 193
Fék
« Válasz #364 Dátum: 2007.11.23 19:39:46 »
Csuma!

Ma megnézettem egy másik márkaszervízben ( ahonnan a vasat vettük ) is a féket, biztos ami biztos.
A munkafelvevõ bekísért a szerelõhöz és megnéztük együtt. Érdekes mód itt amikor szóltam, hogy  a kerékõr adatpter anyósfelõl lábtérben, nem mondták azt, hogy " arra nem lesz szükség".
Eredmény:
3mm van még a kopásjelzõig (!) a betéteken elöl, hátul még messzebb járok...

Furán néztek rám mikor mondtam, hogy azt a "tanácsot" kaptam egy  :toy: szervízben ( továbbiakban "szervízben" ) hogy a tárcsa is a betéttel együtt kuka 3-4 ekm-en belül.
Megvillantottam az akkor kapott munkalapot és elhûltek, hogy tényleg ezt írták rá...

Megbeszéltük, hogy ha elõbb nem is de amint kopásjelzõt hallom csörögjek és sok szeretettel várnak betétcserére és tárcsa felszabályozásra, mivel "alig van kis pereme és nagyon nem kellene eldobni". Mindez a mutatvány tokkal vonóval 35 körül lesz, ellentétben az elõzõ "szervíz" kuka+csere 65-70 ezres szíves ajánlásával...

Lehet, hogy 400km alatt termeltem a fékbetétet és a tárcsa is vastagodott, vagy....
Pecka - Corolla HB Sol  64

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #365 Dátum: 2007.11.23 20:00:32 »
Idézetet írta: "Pecka"
Csuma!

Ma megnézettem egy másik márkaszervízben ( ahonnan a vasat vettük ) is a féket, biztos ami biztos.
A munkafelvevõ bekísért a szerelõhöz és megnéztük együtt. Érdekes mód itt amikor szóltam, hogy  a kerékõr adatpter anyósfelõl lábtérben, nem mondták azt, hogy " arra nem lesz szükség".
Eredmény:
3mm van még a kopásjelzõig (!) a betéteken elöl, hátul még messzebb járok...

Furán néztek rám mikor mondtam, hogy azt a "tanácsot" kaptam egy  :toy: szervízben ( továbbiakban "szervízben" ) hogy a tárcsa is a betéttel együtt kuka 3-4 ekm-en belül.
Megvillantottam az akkor kapott munkalapot és elhûltek, hogy tényleg ezt írták rá...

Megbeszéltük, hogy ha elõbb nem is de amint kopásjelzõt hallom csörögjek és sok szeretettel várnak betétcserére és tárcsa felszabályozásra, mivel "alig van kis pereme és nagyon nem kellene eldobni". Mindez a mutatvány tokkal vonóval 35 körül lesz, ellentétben az elõzõ "szervíz" kuka+csere 65-70 ezres szíves ajánlásával...

Lehet, hogy 400km alatt termeltem a fékbetétet és a tárcsa is vastagodott, vagy....


Szép történet, tanulságos, de meglepõnek sajnos nem lehetne nevezni :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Fék
« Válasz #366 Dátum: 2007.11.23 21:26:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Pecka"

Lehet, hogy 400km alatt termeltem a fékbetétet és a tárcsa is vastagodott, vagy....


Szép történet, tanulságos, de meglepõnek sajnos nem lehetne nevezni :|


Ismerõseim szoktak panaszkodni, hogy milyen drága a mûszaki mert állandóan a féket kell csináltatni. Odaadják a szerelõnek és egyböl szabályzás betétcsere stb. Nem bír ki a rendszer két évet.

Öt éve van meg a kocsim ezalatt háromszor vittem mûszakira de még nem kellett a fékhez nyúlni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Fék
« Válasz #367 Dátum: 2007.11.28 09:54:25 »
Sziasztok!

Fõnököm megbízott hogy szerezzek be neki fékbetéteket és féktárcsákat 2003-as sokat futott kombi Corollájába, írjatok plz. címeket ahol olcsón és jót tudok venni hogy mindenki elégedett legyen...  :nagymosoly:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #368 Dátum: 2007.11.28 15:24:03 »
Idézetet írta: "ludus"
Sziasztok!

Fõnököm megbízott hogy szerezzek be neki fékbetéteket és féktárcsákat 2003-as sokat futott kombi Corollájába, írjatok plz. címeket ahol olcsón és jót tudok venni hogy mindenki elégedett legyen...  :nagymosoly:


www.langauto.hu. Utána egyeztetni velem, oszt esetleg vmi kedvezményt is kicsikarunk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Fék
« Válasz #369 Dátum: 2007.11.28 21:05:10 »
Idézetet írta: "ludus"
Sziasztok!

Fõnököm megbízott hogy szerezzek be neki fékbetéteket és féktárcsákat 2003-as sokat futott kombi Corollájába, írjatok plz. címeket ahol olcsón és jót tudok venni hogy mindenki elégedett legyen...  :nagymosoly:


JC auto, ha Klubbos honlapon még a régi címük van kint!!! a jó:      
JC Auto Kft
Budapesti telephelye
   Frangepán utca 44/b
     1139 Budapest

    tel.:  1 270-7080

korrektek, és normális utángyártott cuccok vannak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Fék
« Válasz #370 Dátum: 2007.11.28 22:47:29 »
köszönöm, holnap felhívogatom õket...
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Fék
« Válasz #371 Dátum: 2007.12.08 00:59:06 »
Azt tessenek nekem megmondani Okos Urak, hogy az Aygo mé' csikorognyikorog, ha fékezek?
És micsinájjak?
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #372 Dátum: 2007.12.08 01:08:31 »
Idézetet írta: "Tide"
Azt tessenek nekem megmondani Okos Urak, hogy az Aygo mé' csikorognyikorog, ha fékezek?
És micsinájjak?


Mindig csinálja?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Fék
« Válasz #373 Dátum: 2007.12.08 01:10:54 »
Idézetet írta: "Tide"
Azt tessenek nekem megmondani Okos Urak, hogy az Aygo mé' csikorognyikorog, ha fékezek?
És micsinájjak?


Attól függ, ha kopott és azért nyikorog akkor csere, de lehet szimplán szar a betét, várj vele egy kicsit, lehet pont egy csikorgós résznél vagy :wink:  és majd abbahagyja, vagy szét is lehet szedni, kicsit megpiszkálni/kitisztogatni, ez ideig-percig segíthet, addig is javasolnám a zene felhangosítását :D  (nekem is kb. 2hónapja nyikorog a jobb hátsó)

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Fék
« Válasz #374 Dátum: 2007.12.08 11:01:26 »
Lehet kopott egy kétéves autó esetében?  :hmm:
Hát, most vettük észre, hirtelen nem szoktam fékezni, inkább csak a dugóban lassan, akkor hallom, nem olyan régóta, milyen eseteket vizsgáljak?
Ja, zene jó megoldás, mintha besöpörném a szõnyeg alá a szemetet  :ordog:  :hipnozis:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220