Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 357871 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fék
« Válasz #330 Dátum: 2007.05.03 13:38:03 »
Idézetet írta: "viziborz"

Nos en Beta-t hasznaltam meg anno a hungarocamionnal es a muhelyemben is. En nagoyn szeretem, orok garancia van ra. Nem szeretem az olasz dolgokat ,de ez nekem bejott. Otthonra aprankent gyujtogetem oket. Ha erdekel meg tudod nezni a www.betamax.hu oldalon.

Viziborz

Köszi, de megvettem a king tony-t nekem elég jó lesz, s jelentõsen olcsóbb :kacsint:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Fék
« Válasz #331 Dátum: 2007.05.08 23:18:08 »
Fékolajat szeretném lecserélni a Starletemben.

Ez ilyen egyszerû otthon megoldható dolog (kicserélem a tartályban levõ olajat) vagy az egész fékrendszerbõl le kell engedni valahogy (szerelõhöz vinni)?
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Fék
« Válasz #332 Dátum: 2007.05.08 23:56:35 »
Idézetet írta: "Machado"
Fékolajat szeretném lecserélni a Starletemben.

Ez ilyen egyszerû otthon megoldható dolog (kicserélem a tartályban levõ olajat) vagy az egész fékrendszerbõl le kell engedni valahogy (szerelõhöz vinni)?


Ez otthon 2 emberes munka ( a 2. ember egy gyerek , vagy nõ is lehet)

A fékeknél levõ légtelenítõcsavart ki kell csavarni, mindíg csak egyet. Az elsõ kicsavarása elõtt a tartály kupakját vedd le.
kicsavarod az egyik csavart, fékpedált pumpágatva ereszted lefelé a fékolajat. Amikor az olajszint a tartály aljához ért, elzárod a légtelenítõcsavart, és leengeded a tartály másik felén is ( a két fékkör miatt ketté van osztva  a tartály alja). Amikor mindkét oldalt az olajat éppen látod a csõcsatlakozásnál akkor jó, mert különben lelevegõsödik a fõfékhengered, ami elég macerás.

Ekkor feltöltöd friss fékolajjal maximumig, és a légtelenítõcsavaroknál a fékpedál pumpálásával addig hajtod át az olajat, amíg a csavarnál fris olaj nem jön. A csavart elzárod, és ugyanezt a másik 3 féknél is megteszed. Közben ellenözöd a fékfolyadék szintjét, ha kell utánatöltessz, a legvégén pedig feltöltöd maximumig.

- Ha a kuplung is olajhidraulikával emel ki, akkor azt is érdemes kicserélni. - elõfordul hogy ugyanaz a tartály megy ahoz is ( pl. E12 Corolla) akkor ott is csak légtelenítõvel kell játszani, ha nem, akkor külön tartálynál ugyanúgy cserélni, mint a féknél, annyival egyszerûbb, hogy itt csak egy munkahengernél kell szórakozni, és nem kell a kerekek mögött szórakozni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Fék
« Válasz #333 Dátum: 2007.05.09 13:58:07 »
Hú ez szuper leírás volt, én is köszönöm szépen. Az ugye nem jelent jót, ha már nagyon fekete a fékolajam? Állítólag ilyenkor már elhasználódott, és alacsonyabban van a forráspontja. Szerintetek?
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #334 Dátum: 2007.05.16 20:59:20 »
Idézetet írta: "CindR"
Hú ez szuper leírás volt, én is köszönöm szépen. Az ugye nem jelent jót, ha már nagyon fekete a fékolajam? Állítólag ilyenkor már elhasználódott, és alacsonyabban van a forráspontja. Szerintetek?


Annak átlátszó, világos sárga színûnek kéne lennie. Jó ócska lehet, ha fekete. Mindenképp cseréld ki, nagyon alacsonyan lehet már a forráspontja, továbbá a rendszer fém alkatrészeit (pl. munkahengerek) is korrodálja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Fék
« Válasz #335 Dátum: 2007.05.16 23:14:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "CindR"
Hú ez szuper leírás volt, én is köszönöm szépen. Az ugye nem jelent jót, ha már nagyon fekete a fékolajam? Állítólag ilyenkor már elhasználódott, és alacsonyabban van a forráspontja. Szerintetek?
Annak átlátszó, világos sárga színûnek kéne lennie. Jó ócska lehet, ha fekete. Mindenképp cseréld ki, nagyon alacsonyan lehet már a forráspontja, továbbá a rendszer fém alkatrészeit (pl. munkahengerek) is korrodálja.
A fékolaj nem inkább egy kicsit közép- vagy sötétbarna színû?
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #336 Dátum: 2007.05.17 12:30:49 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "CindR"
Hú ez szuper leírás volt, én is köszönöm szépen. Az ugye nem jelent jót, ha már nagyon fekete a fékolajam? Állítólag ilyenkor már elhasználódott, és alacsonyabban van a forráspontja. Szerintetek?
Annak átlátszó, világos sárga színûnek kéne lennie. Jó ócska lehet, ha fekete. Mindenképp cseréld ki, nagyon alacsonyan lehet már a forráspontja, továbbá a rendszer fém alkatrészeit (pl. munkahengerek) is korrodálja.
A fékolaj nem inkább egy kicsit közép- vagy sötétbarna színû?


De igen, legalábis a DOT3-4 az biztosan. A DOT5, illetve a DOT 5.1-est még nem láttam, talán tabyt kellene errõl megkérdezni, mert az övébe ilyen van.

Az biztos, hogy nem kellene feketének lennie.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Fék
« Válasz #337 Dátum: 2007.05.17 13:37:35 »
Idézet
De igen, legalábis a DOT3-4 az biztosan. A DOT5, illetve a DOT 5.1-est még nem láttam, talán tabyt kellene errõl megkérdezni, mert az övébe ilyen van.


A DOT5.1 is olyan színü. DOT5-öt viszont még énse láttam sosenem  :nagymosoly:
Xanyi

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Fék
« Válasz #338 Dátum: 2007.05.17 13:40:37 »
Machado!

Én tavaly cseréltettem nyomás alatt. Anyaggal asszem 6000 volt és 1-1,5 órát vett igénybe.
Ha nem vagy biztos benne, inkább bízd szakira a cserét, mert a fék nem játék.

Trotter!

A fékfolyadéknak világos méz színe van sztem bármelyiknek (eddig csak ilyet láttam + dot 3-at kékes zöldet ) és majd úgy folyik mint a víz.
Neken milyen típusú van?

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Fék
« Válasz #339 Dátum: 2007.05.17 15:19:10 »
És olyan rendszerbe, amibe alapból DOT3 kéne, van értelme a DOT5.1-nek? Úgy tudtam eddig, hogy annak magasabb a forráspontja, de asszem a LM-t néztem, és ugyanannyi volt mint a DOT4-nek. A 4 meg az 5.1 között filózok.. :hmm:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #340 Dátum: 2007.05.17 16:45:19 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "CindR"
Hú ez szuper leírás volt, én is köszönöm szépen. Az ugye nem jelent jót, ha már nagyon fekete a fékolajam? Állítólag ilyenkor már elhasználódott, és alacsonyabban van a forráspontja. Szerintetek?
Annak átlátszó, világos sárga színûnek kéne lennie. Jó ócska lehet, ha fekete. Mindenképp cseréld ki, nagyon alacsonyan lehet már a forráspontja, továbbá a rendszer fém alkatrészeit (pl. munkahengerek) is korrodálja.
A fékolaj nem inkább egy kicsit közép- vagy sötétbarna színû?


De igen, legalábis a DOT3-4 az biztosan. A DOT5, illetve a DOT 5.1-est még nem láttam, talán tabyt kellene errõl megkérdezni, mert az övébe ilyen van.

Az biztos, hogy nem kellene feketének lennie.


Hát nemtom, az én szemem sárgának látja az új fékfolyadékot  :rolleyes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #341 Dátum: 2007.05.17 16:47:00 »
Idézetet írta: "CindR"
És olyan rendszerbe, amibe alapból DOT3 kéne, van értelme a DOT5.1-nek? Úgy tudtam eddig, hogy annak magasabb a forráspontja, de asszem a LM-t néztem, és ugyanannyi volt mint a DOT4-nek. A 4 meg az 5.1 között filózok.. :hmm:


4 vastagon elég. Sõt igazából a 3 is elég lenne, de a 4-esnél ésszerû a felár/többlet tudás arány. 5.1 nem kell, soha nem használnád ki még megközelítõleg sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #342 Dátum: 2007.05.17 19:38:53 »
Szerintem mindannyian egyrõl beszélünk: Méz- világos- sötétebb barna, sárga.... csak máshogy fogalmazzuk meg... Szerintem ennyi belefér...

Egyébként a Nissanban DOT4 figyelt, a kislányban még nem néztem, de a fejlett papíralapú user és a mégfejlettebb cd alapú service manual szerint :mrgreen:  Dot4 kell bele... :rolleyes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Totyasrác

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Akebono vs. Lucas
« Válasz #343 Dátum: 2007.07.11 10:51:40 »
Sziasztok  :bye:
Új vagyok (itt  :nagymosoly: ), és gyors kérdésem lenne: mirõl lehet megtudni, hogy a 2003-as 1.6 Corollámban a fékrendszer Akebono avagy Lucas? Fékbetét kellene, elsõ garnitúra, de itt meg lettem lõve...
Továbbá a gyári megéri-e azt a +15-20% többletet, mint amennyibe egy ATE/Textar/Ferodo kerül?

A válaszokat elõre is köszönöm!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Akebono vs. Lucas
« Válasz #344 Dátum: 2007.07.11 11:57:59 »
Idézetet írta: "Totyasrác"
Sziasztok  :bye:
Új vagyok (itt  :nagymosoly: ), és gyors kérdésem lenne: mirõl lehet megtudni, hogy a 2003-as 1.6 Corollámban a fékrendszer Akebono avagy Lucas? Fékbetét kellene, elsõ garnitúra, de itt meg lettem lõve...
Továbbá a gyári megéri-e azt a +15-20% többletet, mint amennyibe egy ATE/Textar/Ferodo kerül?

A válaszokat elõre is köszönöm!
Igazából sztem teljesen mind1, hogy ATE, Texar, vagy Ferodo, ezek elég jó minõségûek. Érdemes megtudni tényleg, hogy mi a gyárija, és akkor azt megvenni olcsóbban  :toy: felirat nélkül.
Laco 73 :D