Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 358216 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Fék
« Válasz #300 Dátum: 2007.04.13 08:32:07 »
Idézetet írta: "viziborz"
Sracok kinek mi a velemenye az Optifit betetekrol? En par honapja hasznalom de az oruletbe kerget, annyira sikit. Most hogy majd lehuzott ablakkal jarok nyaron igy nagyon bantja majd a fulem. Tarcsat nem akarok cserleni. mert nem kopott, pereme sincs sot penzem sem nagyon. Inkabb betetet valtanek.

Viziborz


A betétek forgásirány felöli oldala le van csapva egy kicsit, ha fordítva teszik be, akkor szokott nyikorogni!

(de az is lehet, hogy valami kosz nem tud kijönni belõle, meg az is , hogy ez a betlét ezzel a tárcsával nyikorog.)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Fék
« Válasz #301 Dátum: 2007.04.13 09:21:39 »
ez elég gáz mert gyakran az én betéteim is sirnak.. eddig aszittem h a szerelöm rakott be gagyit de ha az optofit is ezt csinálja az  :crazy:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #302 Dátum: 2007.04.13 19:44:26 »
Esetleg a fékbetét dugattyúval érintkezõ oldalát rézpasztával kend be, ha ezért nyikorog, megszünteti, ha nem, akkor a betétnek nem tetszik valami, mint az elõttem szólók írták.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fék
« Válasz #303 Dátum: 2007.04.14 10:00:23 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Esetleg a fékbetét dugattyúval érintkezõ oldalát rézpasztával kend be, ha ezért nyikorog, megszünteti, ha nem, akkor a betétnek nem tetszik valami, mint az elõttem szólók írták.

Én kb. egy hónapja kergetem a rézpasztát, ok, nem túl nagy erõvel, hol lehet kapni XIX XVIII ker környékén?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Fék
« Válasz #304 Dátum: 2007.04.14 14:14:56 »
Igazán nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de sztem a rézpaszta, csak a visszanyifogást szünteti meg (fék fel-nyiff).
A sírás a tárcsa/ betét összetételétõl függ.
Nem véletlen, hogy a gyártók a puha tárcsa/félkemény betét kombinációt szeretik.
(fogy a tárcsa, fogy a betét).....Viszont csendben!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fék
« Válasz #305 Dátum: 2007.04.14 22:08:45 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Igazán nem akarok beleszólni a nagyok dolgába, de sztem a rézpaszta, csak a visszanyifogást szünteti meg (fék fel-nyiff).
A sírás a tárcsa/ betét összetételétõl függ.
Nem véletlen, hogy a gyártók a puha tárcsa/félkemény betét kombinációt szeretik.
(fogy a tárcsa, fogy a betét).....Viszont csendben!

Nem tom, sosem próbáltam, de azt mondják hatásos, ha azt nézzük hangot rezgés okoz a rézpaszta rezgést csillapít :hmm:
1-2e max az ára, egy próbát megér :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

vaj_pet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Fék
« Válasz #306 Dátum: 2007.04.14 22:53:39 »
Hali nekem Avensisem van diesel. Októberben lett rajta fék csinálva ,eleje TEXTÁR  tárcsa + betét hátulja BREMBO dob  meg valamilyen betét de ez lényegtelen  2 hónap után  kb 2000 km telt el .  A kormányfékezéskor beráz, és erõs bugás hangzik a fékek, felöl. Vissza lett küldve a boltba minden igazolással, amit kértek 3 hét után visszaküldték egy olyan megjegyzéssel, hogy " a TEXTÁR nem gyárt SZ....T "és visszaadták.
A mûhelyben mondta a szerelõ, hogy meg kellene próbálni az autón, leszabályoztatni talán úgy jó lesz igaz ez nem túl nagy vigasz, mert az ember nem azért vesz valamibõl ujjat, hogy kis idõ multán ugyan azt a szintet érje el, mint amit leszedtek.
 Elõre is ...

 :banging:
eti a DIESEL...

vaj_pet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Fék nyikorgás
« Válasz #307 Dátum: 2007.04.14 22:59:03 »
A BÁRDI autos boltban lehet  800.- kapni  4db ragasztos hátoldalu gumis szövet anyagu rezgés csillapitot ez tuti kb 10000 km -ig.
Proba cseresznye
 :roll:
eti a DIESEL...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fék
« Válasz #308 Dátum: 2007.04.15 10:16:38 »
Idézetet írta: "vaj_pet"
Hali nekem Avensisem van diesel. Októberben lett rajta fék csinálva ,eleje TEXTÁR  tárcsa + betét hátulja BREMBO dob  meg valamilyen betét de ez lényegtelen  2 hónap után  kb 2000 km telt el .  A kormányfékezéskor beráz, és erõs bugás hangzik a fékek, felöl. Vissza lett küldve a boltba minden igazolással, amit kértek 3 hét után visszaküldték egy olyan megjegyzéssel, hogy " a TEXTÁR nem gyárt SZ....T "és visszaadták.
A mûhelyben mondta a szerelõ, hogy meg kellene próbálni az autón, leszabályoztatni talán úgy jó lesz igaz ez nem túl nagy vigasz, mert az ember nem azért vesz valamibõl ujjat, hogy kis idõ multán ugyan azt a szintet érje el, mint amit leszedtek.
 Elõre is ...

 :banging:


Hát új tárcsa+betét kombó nem szabad rázzon, ebbe ne nyugodj bele!

Az a ragasztós hátoldalú, 800 forintos valami, amit említesz, az mire való? Ez nem derült ki a hsz-odból.

Szerelõhöz hova vitted a kocsit?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fék
« Válasz #309 Dátum: 2007.04.15 15:44:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "vaj_pet"
Hali nekem Avensisem van diesel. Októberben lett rajta fék csinálva ,eleje TEXTÁR  tárcsa + betét hátulja BREMBO dob  meg valamilyen betét de ez lényegtelen  2 hónap után  kb 2000 km telt el .  A kormányfékezéskor beráz, és erõs bugás hangzik a fékek, felöl. Vissza lett küldve a boltba minden igazolással, amit kértek 3 hét után visszaküldték egy olyan megjegyzéssel, hogy " a TEXTÁR nem gyárt SZ....T "és visszaadták.
A mûhelyben mondta a szerelõ, hogy meg kellene próbálni az autón, leszabályoztatni talán úgy jó lesz igaz ez nem túl nagy vigasz, mert az ember nem azért vesz valamibõl ujjat, hogy kis idõ multán ugyan azt a szintet érje el, mint amit leszedtek.
 Elõre is ...

 :banging:


Hát új tárcsa+betét kombó nem szabad rázzon, ebbe ne nyugodj bele!

Az a ragasztós hátoldalú, 800 forintos valami, amit említesz, az mire való? Ez nem derült ki a hsz-odból.

Szerelõhöz hova vitted a kocsit?


Gondolom rézpaszta helyett... :hmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Fék
« Válasz #310 Dátum: 2007.04.15 15:46:38 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Trotter66"
Esetleg a fékbetét dugattyúval érintkezõ oldalát rézpasztával kend be, ha ezért nyikorog, megszünteti, ha nem, akkor a betétnek nem tetszik valami, mint az elõttem szólók írták.

Én kb. egy hónapja kergetem a rézpasztát, ok, nem túl nagy erõvel, hol lehet kapni XIX XVIII ker környékén?


Nézd meg a linken a gyártót, az szinte a szomszédodban van, szerintem megmondják, hogy hol tudod megvenni.

http://www.bonushungary.hu/dok/W%20320%20Rezpaszta.pdf
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vaj_pet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Fék
« Válasz #311 Dátum: 2007.04.19 20:56:13 »
Csákó.
Ja én a fék nyikorgására gondoltam.
Ez valamilyen rezgés csillapító anyagából adódóan.
eti a DIESEL...

vaj_pet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
fék
« Válasz #312 Dátum: 2007.04.19 21:10:49 »
Bocsi az elõbb kicsit félbehagytam a választ a kocsit az E-ON  gk. jav. mûhelyben csináltattam  õk TOYOTA hivatalos márka szervize, + van ott egy korrekt haver, aki megmondja a frankot, és sokat el tudunk írni a céges Toyotákra . :oops:
eti a DIESEL...

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fék
« Válasz #313 Dátum: 2007.04.20 11:07:19 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Trotter66"
Esetleg a fékbetét dugattyúval érintkezõ oldalát rézpasztával kend be, ha ezért nyikorog, megszünteti, ha nem, akkor a betétnek nem tetszik valami, mint az elõttem szólók írták.

Én kb. egy hónapja kergetem a rézpasztát, ok, nem túl nagy erõvel, hol lehet kapni XIX XVIII ker környékén?


Nézd meg a linken a gyártót, az szinte a szomszédodban van, szerintem megmondják, hogy hol tudod megvenni.

http://www.bonushungary.hu/dok/W%20320%20Rezpaszta.pdf

Õket már kerestem, csak nem találtem meg, most beszéltem telefonon velük, s a vas gereben felõl lehet bemenni, ezért nem találtam a hofferben õket :nagymosoly:
De ez is spray a LM-nak van pasztáben is, csak több a postaköltség, mint az anyag, ott ahol találtam :rolleyes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Fék
« Válasz #314 Dátum: 2007.04.20 17:50:29 »
Na megtaláltam õket,nm épen bolt van ott, egy kis gyár, de így jobb volt, mert kaptam pasztát paszta állagban, boltban csak spray formájában árulják :nagymosoly:
Be is kente vele a f.pofák hátát, kiváncsi vagyok. De tele van a hócipõm a xar dugókulccsal, lekerekitette a féknyereg csavar fejét :robbanfej: egy jó 6lapúval azé még müxik, de most má veszek egy jót, csak nem tudom mi az, a Beta 1x, de az olasz, inkább vennék japánt v németet, van vkinek 5lete, pénz éxer nem számit, csak örökéletû legyen (na azé nem ne legyen 100e se)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)