Szerző Téma: Fék  (Megtekintve 352731 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Fék
« Válasz #15 Dátum: 2004.05.28 22:14:49 »
Idézetet írta: "afekete"
Ennyi erővel a soförnek beszélgetnie sem szabad. Szerintem vészhelyzetben egy gyakorlott embernek is szüksége lehet mindkét kezére - márcsak azért is mert az ember nem tudja mindkét kezét mindenre egyformán használni. De a szabály a hülyeségen nem tud segíteni. :-)
Embere válogatja, de tk. igaz. Én nem is szeretek beszélgetni haladás közben - dugóban ácsorogni az más, de azt sem szeretek - sokkal jobb, ha csak beszélnek hozzám.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Fék
« Válasz #16 Dátum: 2004.05.28 22:18:31 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Mar kezdem orulni hogy lesz egy "muszaki" topik is. Regebben gondolkodtam egy "Aktiv passziv biztonsag" topik elinditasan de sajnos nem lenne idom rendesen vezetni. Pedig jo lenne feleleveniteni a tanultakat + megismerni az uj dolgokat stb... Egyik nap figyeltem hogy hany embernek van bekapcsolva a biztonsagi ove. Elegge elszomoritott az eredmeny, 30 soforbol 18 nem hasznalta!!!! Remelem a forumozok kozt nincs ilyen felelotlen szemely!

Pedig nem  ártana, sőt a gyermeküléseket is bele lehetne vonni!
music     

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Fék
« Válasz #17 Dátum: 2004.05.28 22:22:04 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Batyuka"
Mar kezdem orulni hogy lesz egy "muszaki" topik is. Regebben gondolkodtam egy "Aktiv passziv biztonsag" topik elinditasan de sajnos nem lenne idom rendesen vezetni. Pedig jo lenne feleleveniteni a tanultakat + megismerni az uj dolgokat stb... Egyik nap figyeltem hogy hany embernek van bekapcsolva a biztonsagi ove. Elegge elszomoritott az eredmeny, 30 soforbol 18 nem hasznalta!!!! Remelem a forumozok kozt nincs ilyen felelotlen szemely!

Pedig nem  ártana, sőt a gyermeküléseket is bele lehetne vonni!


Nagyon remelem hogy olyan idiota ember nincs is aki gyereket nem gyerekulesbe ultet!
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Fék
« Válasz #18 Dátum: 2004.05.28 22:27:46 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "afekete"
Ennyi erővel a soförnek beszélgetnie sem szabad. Szerintem vészhelyzetben egy gyakorlott embernek is szüksége lehet mindkét kezére - márcsak azért is mert az ember nem tudja mindkét kezét mindenre egyformán használni. De a szabály a hülyeségen nem tud segíteni. :-)
Embere válogatja, de tk. igaz. Én nem is szeretek beszélgetni haladás közben - dugóban ácsorogni az más, de azt sem szeretek - sokkal jobb, ha csak beszélnek hozzám.


Nalunk is allandoan jar a "legfek" szaja. Aztan csodalkozik ha semmire sem reagalok es fogalmam sincs mirol beszelt. De ez allitolag biologiai dolog, a nok tudnak egyszerre tobb dologra figyelni, a ferfiak nem. Persze Palack rogton ramszol hogy ez baromsag....
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Fék
« Válasz #19 Dátum: 2004.05.28 22:35:00 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Aztan csodalkozik ha semmire sem reagalok es fogalmam sincs mirol beszelt. De ez allitolag biologiai dolog, a nok tudnak egyszerre tobb dologra figyelni, a ferfiak nem. Persze Palack rogton ramszol hogy ez baromsag....

A nők alapvetően tényleg "bonyolultabb" felépítésűek, biológiailag "fejlettebbek". Csak a férfiak meg erősebbek (általában)  :twisted:  [smilie=sm28.gif]
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #20 Dátum: 2004.05.29 17:19:03 »
Idézetet írta: "Ear"
A Toyota Avensihez speciel van fékbetétük, és én is úgy tudom, hogy beszállítók.

Whis nem értesz. Körbekérdeztem hirtelen pár kollégát és ők sem értik a dolgot.  A Textar az egyik legjobb fékbetét gyártó, ha nem a legjobb. Soha sehol senki nem hallotta, hogy valamihez nem ajánlották volna. A Textar és a Toyota között céges szinten van kapcsolat. Akkor mégis hol hibázik a dolog? Netán a Toyota változtatta volna meg a féktárcsák minőségét, és erről nem szólt volna a Textar-nak, aminek a végeredményét látták talán a műhelyben? Merthogy a Textar-nak semeddig sem tartana átállnia egy kicsit lágyabb keverékre - van neki válogatnai a több mint 150-féléből. Ha lennének ilyen visszajelzések, 99 óta lett volna idő ezt megtenni.


A válasz a kérdésedre benne van ebben a hozzászólásodban  :wink:  ... Mindezzel szemben , amit leírtál (és amit én is csak megerősíteni tudok!) , szemben áll egy db embernek a véleménye  :roll:  ... Döntsd el , mi nyom többet a latban  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #21 Dátum: 2004.05.29 17:20:17 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Hát én eléggé benne vagyok ezekbe a kérdésekbe.
Csak hallgass meg,nem kell így dönteni.
A TEXTAR az eggyik legjobb minöségü fékbetét amit európába lehet kapni.Aztán van ami vetekszik vele ilyen pl. a FERRODO.
Nálunk a boltba van aki erre esküszik van aki a arra.
Magyarul kinek a pap kinek a papné :) Aztán még van BENDIX gyártmányú fékbetét ami a német autók gyári betéte,mármint az újabbaknak.
Talán még a JURID is jó,de abból is csak az eredeti,mert annak van egy JURID utángyártott változata.
Tehát ha jó minöséget akarsz mindenképpen ez a 4 közül válassz.De szerintem TEXTAR vagy FERRODO.

Aztán várom a fejleményeket.


És az ATE  :?:  :?:  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #22 Dátum: 2004.05.29 17:28:33 »
Mobil-figyelemelvonás-téma :

Szekének van igaza !!!

Mindenféle tanulmányok meg felmérések igazolják (mellesleg nekem is ez a tapasztalatom) , hogy a "nem jelenlévő személlyel folytatott beszélgetés" (magyarul telefonálás  :lol: ) vonja el a legjobban az ember figyelmét a vezetésről . Valami egészen döbbenetes százalékát köti le az agyi kapacitásnak . A jelenlévő személlyel beszélgetés ehhez képest nudli , bár ez is jobban elvonja a figyelmet ( :!: ) mint valamilyen , pusztán mechanikus tevékenység (cigizés , fagyizás stb) . Szóval a gond egyáltalán nem azzal van (vagy fogalmazzunk úgy , hogy 97 %-ban nem azzal van) hogy ezáltal foglalt az egyik kezed . Épp ezért értelmetlen is a kézbentartós telefonálást megtiltó , de a kihangosítósat megengedő jogi szabályozás  :idea:  ... Én nem is szoktam betartani  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Fék
« Válasz #23 Dátum: 2004.05.29 20:59:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mobil-figyelemelvonás-téma :

Szekének van igaza !!!

Mindenféle tanulmányok meg felmérések igazolják (mellesleg nekem is ez a tapasztalatom) , hogy a "nem jelenlévő személlyel folytatott beszélgetés" (magyarul telefonálás  :lol: ) vonja el a legjobban az ember figyelmét a vezetésről . Valami egészen döbbenetes százalékát köti le az agyi kapacitásnak . A jelenlévő személlyel beszélgetés ehhez képest nudli , bár ez is jobban elvonja a figyelmet ( :!: ) mint valamilyen , pusztán mechanikus tevékenység (cigizés , fagyizás stb) . Szóval a gond egyáltalán nem azzal van (vagy fogalmazzunk úgy , hogy 97 %-ban nem azzal van) hogy ezáltal foglalt az egyik kezed . Épp ezért értelmetlen is a kézbentartós telefonálást megtiltó , de a kihangosítósat megengedő jogi szabályozás  :idea:  ... Én nem is szoktam betartani  :roll:


Igen a figyelmet is elvonja de én a falra tudok mászni azoktól akik azért döcögnek elöttem 2esben mert nem tudnak váltani, mert az már nem megy... a másik hogy lehet hogy vannak ügyes söfőrök akiknek nem okoz gondot hogy váltsanak is, de elengedett kormánnyal autókázni szerintem eléggé veszélyes, főleg ha csak váltásokra kap ide-oda az ember.
Szerintem a fejhez emelt telefon még jobban zavaró.
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Fék
« Válasz #24 Dátum: 2004.05.29 21:27:32 »
Idézetet írta: "afekete"
Ennyi erővel a soförnek beszélgetnie sem szabad.

Erre van egy sztorim, bár régi és messze történt. 85-ben jártam Kínában hivatalos úton. A vendéglátóink autóval vittek (érdekességképpen egy Toyota Coronával), amikor egyszercsak leintett minket a rendőr. Némi tárgyalás után láttam, hogy meg is büntette, a vezetőt, arra már nem emlékszem, hogy kp-ban kellett-e fizetni. Megkérdeztük, hogy mi történt. A rendőr látta, hogy a söfőr beszélgetett a mellette ülővel!
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #25 Dátum: 2004.05.29 21:54:19 »
Idézetet írta: "S"
Idézetet írta: "Palaczk"
Mobil-figyelemelvonás-téma :

Szekének van igaza !!!

Mindenféle tanulmányok meg felmérések igazolják (mellesleg nekem is ez a tapasztalatom) , hogy a "nem jelenlévő személlyel folytatott beszélgetés" (magyarul telefonálás  :lol: ) vonja el a legjobban az ember figyelmét a vezetésről . Valami egészen döbbenetes százalékát köti le az agyi kapacitásnak . A jelenlévő személlyel beszélgetés ehhez képest nudli , bár ez is jobban elvonja a figyelmet ( :!: ) mint valamilyen , pusztán mechanikus tevékenység (cigizés , fagyizás stb) . Szóval a gond egyáltalán nem azzal van (vagy fogalmazzunk úgy , hogy 97 %-ban nem azzal van) hogy ezáltal foglalt az egyik kezed . Épp ezért értelmetlen is a kézbentartós telefonálást megtiltó , de a kihangosítósat megengedő jogi szabályozás  :idea:  ... Én nem is szoktam betartani  :roll:


Igen a figyelmet is elvonja de én a falra tudok mászni azoktól akik azért döcögnek elöttem 2esben mert nem tudnak váltani, mert az már nem megy... a másik hogy lehet hogy vannak ügyes söfőrök akiknek nem okoz gondot hogy váltsanak is, de elengedett kormánnyal autókázni szerintem eléggé veszélyes, főleg ha csak váltásokra kap ide-oda az ember.
Szerintem a fejhez emelt telefon még jobban zavaró.


Kétségtelenül még veszélyesebb a kézben tartott telefon , de a fő veszélyforrás maga a telefonálás . A fő gond nem az , hogy a telefonáló sofőr nem vagy csak késve/hiányosan tudja lereagálni a dolgokat - hanem hogy észre sem veszi , hogy valamit le kéne reagálnia  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Fék
« Válasz #26 Dátum: 2004.05.30 00:30:20 »
Idézetet írta: "S"
Szerintem a fejhez emelt telefon még jobban zavaró.

Igen, ebben az a rossz, hogy a másik autós látja, hogy te telefonálsz, és azért bénázol. (Mert azért valljuk be, hányszor történik olyan, hogy valaki előtted lassan és - főképpen - nem kiszámíthaóan megy. S amikor elmész mellette, akkor konstatálhatod, hogy : Ja, telefonál! Ezekre nagyon dühös vagyok. A kihangosítónál legalább nem veszem észre, hogy ezért bénázott. Egyébként nekem is hasonló a véleményem Palaczkéval, Szekével, lejjebb írtam is.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Fék
« Válasz #27 Dátum: 2004.05.30 07:54:38 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "S"
Szerintem a fejhez emelt telefon még jobban zavaró.

Igen, ebben az a rossz, hogy a másik autós látja, hogy te telefonálsz, és azért bénázol. (Mert azért valljuk be, hányszor történik olyan, hogy valaki előtted lassan és - főképpen - nem kiszámíthaóan megy. S amikor elmész mellette, akkor konstatálhatod, hogy : Ja, telefonál! Ezekre nagyon dühös vagyok. A kihangosítónál legalább nem veszem észre, hogy ezért bénázott. Egyébként nekem is hasonló a véleményem Palaczkéval, Szekével, lejjebb írtam is.


Az igazsághoz hozzátartozik , hogy csakugyan vannak lúzerek , akik képtelenek úgy vezetni , hogy vmelyik kezük foglalt . Nem tudnak váltani így , és hasonlók . De ezeknél nem is az a fő gond , hogy a telefon eltereli a figyelmüket - hanem egész egyszerűen bénák  :disgusted:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Fék
« Válasz #28 Dátum: 2004.05.30 10:56:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az igazsághoz hozzátartozik , hogy csakugyan vannak lúzerek , akik képtelenek úgy vezetni , hogy vmelyik kezük foglalt . Nem tudnak váltani így , és hasonlók . De ezeknél nem is az a fő gond , hogy a telefon eltereli a figyelmüket - hanem egész egyszerűen bénák  :disgusted:

Van ilyen is. Én azokra céloztam, aki megspórolja az indexelést ilyenkor - amire különben is ugrom. :evil:
music     

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Fék
« Válasz #29 Dátum: 2004.05.30 19:19:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
De ezeknél nem is az a fő gond , hogy a telefon eltereli a figyelmüket - hanem egész egyszerűen bénák  :disgusted:


Na ja de akkor meg fogja mindkét kezével azt a rohadt kormányt és ne elöttem bénázzon.  :finga:
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3