Szerző Téma: Őszi találkozó 2010.10.02-03  (Megtekintve 39747 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #60 Dátum: 2010.09.15 14:39:54 »
Csak miattunk nem kell időpontot változtatni. :1eye: 
Egyelőre megnézzük, hogy van-e a hétvége fedezetéül szolgáló cirka 100ezer forintnyi üres üvegünk, amit visszaválthatunk...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #61 Dátum: 2010.09.15 14:45:41 »
Mi is szívesen csatlakoznánk!
A 2-3-i 7vége jónak tűnik, most kb. 80% :) A rákövetkező viszont teljesen bizonytalan.

Ez az "első" változat nagyon tetszik, ezek után kíváncsi vagyok a másodikra. :)
A szállás ár valóban elég húzós, én is rákerestem szállás lehetőségekre, de így elsőre ennél csak drágábbat (120EUR/szoba/éjszaka) találtam.
Szombat reggeli indulással - még ha nagyon korai is - már túl zsúfolt meg fárasztó lenne.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #62 Dátum: 2010.09.15 14:47:35 »
Csak miattunk nem kell időpontot változtatni. :1eye: 
Egyelőre megnézzük, hogy van-e a hétvége fedezetéül szolgáló cirka 100ezer forintnyi üres üvegünk, amit visszaválthatunk...

Jaj ne hidd mán, hogy miattad gondoltuk átteni másik hétvégére  ::) Az igazi ok Hanna volt  :flowers:

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #63 Dátum: 2010.09.15 14:48:54 »
Mi is szívesen csatlakoznánk!
A 2-3-i 7vége jónak tűnik, most kb. 80% :) A rákövetkező viszont teljesen bizonytalan.

Ez az "első" változat nagyon tetszik, ezek után kíváncsi vagyok a másodikra. :)
A szállás ár valóban elég húzós, én is rákerestem szállás lehetőségekre, de így elsőre ennél csak drágábbat (120EUR/szoba/éjszaka) találtam.
Szombat reggeli indulással - még ha nagyon korai is - már túl zsúfolt meg fárasztó lenne.

:clap: Jah, mindenképpen pénteki menet lenne a jó, mert így a szombat teljes maradna.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #64 Dátum: 2010.09.15 17:53:43 »
Részemről mindkét időpont megfelel jelenleg, 2-3 és 6-7 is , hurrá  :clap:
Mivel várhatóan (de ne legyen igazam) ez nem lesz egy tömeg-rendezvény, így a jelentkezőkkel átbeszélve a héten még tolhatunk az időponton egy hetet.

De lássuk meg hogy egyáltalán kiket érdekel a dolog. Meg persze várjuk meg Zénó esti, 2. verzióját.


Ok, de érvényes forgalmi nélkül Ausztriában sem lehet kocsikázni...
 :tt2:

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #65 Dátum: 2010.09.15 18:40:32 »
Jó a program, de sajnos nekünk ez most biztos kimarad.  :cry:  Egyelőre az autóvezetés is csak álom pár hétig, bár már gondolkozom, hogy lehet rögzitett bokával vezetni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #66 Dátum: 2010.09.15 19:19:04 »
Részemről mindkét időpont megfelel jelenleg, 2-3 és 6-7 is , hurrá  :clap:
Mivel várhatóan (de ne legyen igazam) ez nem lesz egy tömeg-rendezvény, így a jelentkezőkkel átbeszélve a héten még tolhatunk az időponton egy hetet.

De lássuk meg hogy egyáltalán kiket érdekel a dolog. Meg persze várjuk meg Zénó esti, 2. verzióját.


Ok, de érvényes forgalmi nélkül Ausztriában sem lehet kocsikázni...
 :tt2:

Te Misi, a trolikat ki lehet vinni az országból???  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #67 Dátum: 2010.09.15 20:43:46 »
Tényleg, erre nem is gondoltam  :?:
Ok, de érvényes forgalmi nélkül Ausztriában sem lehet kocsikázni...
 :tt2:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #68 Dátum: 2010.09.15 21:35:32 »
No, megnéztem a spájzban az üvegeket, sajnos csak két nem betétdíjas befőttes üvegünk van, így nincs fedezet erre a túrára...
Kíváncsian várom a B tervet. És a végleges dátumot.
C-nek tudok egy olyan ötletet, hogy szállás a határ innenső felén majd onnan valami túra. Esetleg ide. Ez talán belefér.
Talán...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #69 Dátum: 2010.09.15 22:23:59 »
Jó a program, de sajnos nekünk ez most biztos kimarad.  :cry:  Egyelőre az autóvezetés is csak álom pár hétig, bár már gondolkozom, hogy lehet rögzitett bokával vezetni.

Kb 2 hete akkorára dagadt a bokám, mint egy elefánté, minden kuplungolásnál szentségeltem, hogy miért nem automatát vettem :D
-Gipsszel viszont jól lehet kuplungolni, csak combizomláz lesz egy idő után :D

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #70 Dátum: 2010.09.16 00:21:43 »
2. Lehetőség:
Mariazell és környéke. www.mariazell.at
Itt csak programlehetőségeket írok, pontos program ha erre szavaztok.
Kirándulás puchbergbe, felmehetünk a schneebergre a kisvasúttal amit Misi linkelt. Www.schneebergbahn.at
Ez egésznapos program, nagyon szép környék, a jegyárak kicsit borsosak.
A környéken 3 természeti park is van ez a legnagyobb: http://www.naturpark.istsuper.com/
Ezen a környéken is jó éttermek vannak, de azért a gmundeninak nincs párja :)
A szállás itt is 40 euro körül van reggelivel adóval.


MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #71 Dátum: 2010.09.16 09:04:13 »
Köszi Zénó a szervezést :)

Natehát, aki jönne (maradjunk a fenti hétvégében) annak az alábbi teendője van:
- ide beírni, hogy melyik program 1 vs. 2
- hány fővel lehet számolni.

Íme a minta, ami egyben már jelentkezés is :)

Mickey, 1, 2 fő

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #72 Dátum: 2010.09.16 11:45:42 »
Nehéz kérdés.  :hmmmm:
A helyszín szempontjából Gmunden jobban tetszik.
Viszont a 2. lehetőség megoldható lenne valahol határmenti szállással is. Preferálva Sopront, péntek esti vacsi a Papa Joe-ban!!
Mariazell elérhető kb. 2 óra alatt, nem kellene Ausztriában megszállni ezzel lényegesen olcsóbban kijönne a program. Nyilván így is többe kerülne mint egy "normál" őszi tali, de legalább nem lenne közel 6 számjegyű az összeg 2 főre.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #73 Dátum: 2010.09.16 12:21:15 »
Néhány gondolat:
Mariazell (ottalvással) kb 350km pestről, gmunden 460. Nyilván mindkettő sok, de a kettő között már nincs akkora különbség.
Esetleg ha gondoljátok tudok max 5 főig 10 euro/fő/éj szállást reggeli nélkül a gmundeni tó partján, én már aludtam ott motoros túrán nincs kosz, de elég egyszerű a helyszín. Ha esetleg gondoljátok, 3-4-5 ember ha összeáll megbeszélhető ez is, de ott több ember nem fér el. (ez egy maminál a ház felső szintjét jelenti, elég régi-egyszerű házikó, de piszok nincs. Felső szinten külön 1db zuhanyzó van. Szállás 2 éve volt 10 euro alkuval, szerintem most is megáll ennyiből, ha nem akkor is max 15 euro.
A kőszegi/soproni szállásokkal kapcolatban. Elég nagy a szórás, egy olyan szintű 3 csillag panzió reggelivel mint ími kint 35-40 euro az 8 ezertől indul, de inkább 10-12. Nyilván van vendégház kőszegen is 2500-ért, de az minőságben és árban is ott van mint a 10 euro a tó parti házban.

Azt azért tudni kell, hogy a tavaszi talis szentbékállai kedvező ár, és a hozzá tartozó jó szinvonal elég ritka dolog. Aki emléxik a Fertőszentmiklósi fertő parti talira az nyilván emléxik, hogy néhányan morogtak a szobák miatt.

Én olyan talit szeretnék ami nektek tökéletes, emiatt bármilyen ötletet várok még a hétvégéig, nyilván Ti döntitek el mi legyen a végső program (mickey vezetésével) :)

A mariazell-i programok és a látvány messze alulmúlják a salzkammerguti tavak élményét (gmunden). Szerintem megéri az a +100km.
Nyilván egy fertőparti találkozó kisebb költséget jelentene minden szempontból, de az élmény is teljesen más amit nyújt. A tavaszi találkozókat rendhagyóan ezentúl is költségtakarékos szempontok szerint fogom megszervezni, ausztriában ennél kedvezőbben nehéz :)

Tehát költségek még 1x:

Szállás 40 euro reggelivel 3 csillag panzióban cakli pakli.
Szállás maminál 10-15 reggeli nélkül.   ( a két szállás egymástól max 5 percre van autóval)
kaja: ha jól bereggelizik mindenki, és utána nyomunk egy amennyi belénkfér kínait 10 euróért az bőven kitart másnap reggelig. (legutóbb én éjjel még mászkáltam annyit ettem ott)
Az autópálya matrivácal nem érdemes spórólni, mert a hegyek miatt a főútra pont 2x annyi időt kell számolni.
Aki spórolni akar annak ajánlom a 80-90 el menő kamion mögött 50 méterre fellépő szélárnyékot, így hajszálpontosan fele annyit fogyaszt minden autó mint 130-al végigrepesztve. Úgyis sok helyen van az autópályán 100-as tábla, legalább nem kell rá figyelni. A menetidő így max 1 órával több.
A többi proram ingyenes, a felvonó kivételével az nem 5 hanem 7 euro körül van felnőtteknek csop kedvezménnyel, erre tegnap rosszul emlékeztem.

Gondolkozzatok rajta mindenki ötletét, véleményét szeretettel várom :)


Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Őszi találkozó 2010.10.02-03
« Válasz #74 Dátum: 2010.09.16 12:40:09 »
Mi még agyalunk mi legyen. Nagyon szívesen mennénk, de kicsit nagy a táv a manónak, ráadásul útközben mindenképpen meg kellene állnunk, mert Dalma nem bírna a hordozóban feküdni 4-5 órát (már a kaja miatt sem). Nekünk a minél közelebb a jobb, tehát a 2. verzió az igazi (jelen esetben 100 km nekünk számít  :)), bár az 1. látványra jobb. Az etetések miatt nálunk a programok is neccesek, esti vacsit pedig tuti kihagynánk.  :D Szóval mi még átbeszéljük a dolgokat.
Az is tény, hogy ilyen költségek mellett kb. annyian lennénk a talin, mint amikor Németországban jártunk.  :)
Szilvi 62