Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 757419 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

PalaHun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3405 Dátum: 2019.03.28 13:57:22 »
Sziasztok! Van egy Avensis Versom 2.0 benzin és a komputer elég hülyeségeket ír ki. Ha nyomom csökken a fogyasztás, ha csak úgy gurulok motorfékkel akkor meg felmegy 35 literre. átlagnak 14-15 litert ír ki. Most vettem, szóval telitank 100km telitank módszerrel ellenőrzöm mi a helyzet, de azért kicsit aggódom most. Vagy a komputer a rossz, vagy tényleg ennyit fogyaszt? :O Valaki találkozott már ilyen hibával? Ksözönöm, Tamás

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3406 Dátum: 2019.03.28 15:03:42 »
Sziasztok! Van egy Avensis Versom 2.0 benzin és a komputer elég hülyeségeket ír ki. Ha nyomom csökken a fogyasztás, ha csak úgy gurulok motorfékkel akkor meg felmegy 35 literre. átlagnak 14-15 litert ír ki. Most vettem, szóval telitank 100km telitank módszerrel ellenőrzöm mi a helyzet, de azért kicsit aggódom most. Vagy a komputer a rossz, vagy tényleg ennyit fogyaszt? :O Valaki találkozott már ilyen hibával? Ksözönöm, Tamás
Nem hiba, csak nem litert látsz, hanem km-t. Elnyomkodtad a beállításokat, így nem l/100 km hanem km/ litert mutat, tehát hogy 1 liter ü.a-gal hány km-t tudsz megtenni. Így ha nyomod  neki,csökken  ;)  :sorcerer:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3407 Dátum: 2019.03.28 16:17:46 »
Sziasztok! Van egy Avensis Versom 2.0 benzin és a komputer elég hülyeségeket ír ki. Ha nyomom csökken a fogyasztás, ha csak úgy gurulok motorfékkel akkor meg felmegy 35 literre. átlagnak 14-15 litert ír ki. Most vettem, szóval telitank 100km telitank módszerrel ellenőrzöm mi a helyzet, de azért kicsit aggódom most. Vagy a komputer a rossz, vagy tényleg ennyit fogyaszt? :O Valaki találkozott már ilyen hibával? Ksözönöm, Tamás
Owner maualt vedd ki a kesztyűtartóból és tessék elolvasni a beállítási lehetőségeket! ;)

PalaHun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3408 Dátum: 2019.03.29 08:32:32 »
Owner maualt vedd ki a kesztyűtartóból és tessék elolvasni a beállítási lehetőségeket! ;)
Köszi, tegnap hazafele rájöttem a turpisságra :) De azt nem tudom, hogy lehet visszaállítani l/100km-re, de nekem így is jó végülis. A lényeg, hogy 13.6km/l vagyis 7,3 l /100 azért nemrossz egy 2.0 benzinestől :) Köszi a segítséget :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3409 Dátum: 2019.03.29 11:44:13 »
Ha nejem hazajön este és nem felejtem el, akkor leszaladok megnézem mit kell nyomkodni.

Koxi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3410 Dátum: 2019.03.30 19:04:45 »
Tudom, hogy sokat panaszkodom a T27 2.0 benzin autómra, de tudok jót is mondani ::) Ma a megyeszékhelyre kellett autóznom, kb 120 km oda vissza, direkt nulláztam mindent indulás előtt. Kb 15km városi forgalom, a többi főútvonal, tempomat 100 ahol lehetett. Mikor megálltam itthon 6,3 l/100 Km-t mutatott a komputer. Még a téligumi van fent 205/60 R16", klíma nem volt bekapcsolva.. Beírtam egy 5-öst az üzemi naplóba ::)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3411 Dátum: 2019.04.30 21:22:59 »
Megvolt az első telitank... aláírásban is láthatjátok, de el vagyok képedve. Volt egy Makó oda-vissza és a Gyomaendrőd oda-vissza, mindkettő 110-120 km. Azon kívül a napi meló, isi-ovi, hétvégén uszi, mami. A BC 6,2-t írt, de a range már csak 7 km volt, utolsó téglát nézegettem vagy 40 km-en át és megjelent a narancssárga kútfej is már vagy 25 km-el azelőtt, hogy beestem a kútra. Szokás szerint első katt… de nem hittem el s még egy fél lityit rálögyböltem. :)
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.30 21:25:29 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3412 Dátum: 2019.04.30 21:47:25 »
Az első kattban azért van némi bizonytalanság, de 780 km után ha 2 literrel kevesebbet is töltesz, akkor is csak negyed liter a difi az átlagban, és a 2 liter az nagy eltérés, nekem általában az első katt után 1,5 - 2,5 liter megy bele, tehát csak 1 liter a bizonytalansági tényező, azaz 0,15 l/100 km lehet az eltérés.
music     

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3413 Dátum: 2019.04.30 21:53:04 »
Az első telitöltésnél is első kattig nyomtam... Sőt az előző Ave és a Yarisnál is következetesen így csinálom. Van, hogy tankolás után 10-km és otthon vagyok. S kinn marad a napsütötte udvaron egy fél napra - pl.: takarítás miatt. Nem szeretnék túlcsordulást, hagyok tágulásnak helyet.
Persze igazad van, több tankolás után az ebben lévő bizonytalanság ki fog simulni :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3414 Dátum: 2019.05.01 14:39:58 »
Megvolt az első telitank... aláírásban is láthatjátok, de el vagyok képedve. Volt egy Makó oda-vissza és a Gyomaendrőd oda-vissza, mindkettő 110-120 km. Azon kívül a napi meló, isi-ovi, hétvégén uszi, mami. A BC 6,2-t írt, de a range már csak 7 km volt, utolsó téglát nézegettem vagy 40 km-en át és megjelent a narancssárga kútfej is már vagy 25 km-el azelőtt, hogy beestem a kútra. Szokás szerint első katt… de nem hittem el s még egy fél lityit rálögyböltem. :)
Tetszik, mi?  ;)  :yes:
Én mindig tele tankoltam (mármint tele tele, amikor már látom a benzint). Ez egy kis türelemjáték (még nem akartak megverni érte a mögöttem állók  :lol:), viszont valószívű kisebb hiba'százalékkal (hülye erénycsősz, kicsillagozza ezt a szót is  :lol: ) tudom vezetni a fogyasztást. Még sosem láttam, hogy emiatt a felmelegedett üzemanyag kifolyt volna.
Így 50e km/bő egy év után tartok 6,36-nál. Szerintem ez egy ekkora autótól teljesen rendben van  :)
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.01 14:42:09 írta Nagycitrom »

doki1919

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3415 Dátum: 2019.05.08 03:34:48 »
Sziasztok!

Nekem egy 2009-és 2.2 D-Cat 177LE Avensisem van elég magas fogyasztással. Télen 9L körül mozgott ,most 8,3L vegyesbe  és egyenlőre nem jöttem rá az okára. Nem tiprom neki,volt már dignostikán is ott sem láttak különösebb hibát. Egy gyanús jel volt az egr. Kaptam rá hibaüzenetet kb 1 hónapja azt akkor kiolvastattam es azóta semmi.. Szerelő szerint nem is kell vele foglalkozni,viszont én mindenképp szeretnek egy egr szelep tisztítást,hátha az segít. Estleg valaki meg valami ötlet ,hogy mi okozhatja a magas fogyasztás?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3416 Dátum: 2019.05.08 07:15:20 »
Sziasztok!

Nekem egy 2009-és 2.2 D-Cat 177LE Avensisem van elég magas fogyasztással. Télen 9L körül mozgott ,most 8,3L vegyesbe  és egyenlőre nem jöttem rá az okára. Nem tiprom neki,volt már dignostikán is ott sem láttak különösebb hibát. Egy gyanús jel volt az egr. Kaptam rá hibaüzenetet kb 1 hónapja azt akkor kiolvastattam es azóta semmi.. Szerelő szerint nem is kell vele foglalkozni,viszont én mindenképp szeretnek egy egr szelep tisztítást,hátha az segít. Estleg valaki meg valami ötlet ,hogy mi okozhatja a magas fogyasztás?
Szia, nem meglepö, sokaknak ennyit eszik.
Az erg szelep tisztitás hasnos, ajánlatos, de nem lesz tőle alacsonyabb a fogyid.
Azok, akik rászánták magukat az injektorok cseréjére, ott csökkent lányegesen a fogyasztás. De ugye az többszázezres tétel. Más nem hozott eredményt.  Sajnos ezt a mptort fenntartani drága dolog. Vagy igy vagy úgy, de sokba kerül. 

Tapatalkkal küldve


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3417 Dátum: 2019.05.08 09:44:22 »
Igen, sajnos a 177 lovas dízel motorra a Toyota nem lehet - és nem is az - nagyon büszke.  :no:
Nem hiába tűnt el az új autó kínálatból olyan gyorsan ez a motorvariáció...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

doki1919

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3418 Dátum: 2019.05.08 15:02:52 »
Szia, nem meglepö, sokaknak ennyit eszik.
Az erg szelep tisztitás hasnos, ajánlatos, de nem lesz tőle alacsonyabb a fogyid.
Azok, akik rászánták magukat az injektorok cseréjére, ott csökkent lányegesen a fogyasztás. De ugye az többszázezres tétel. Más nem hozott eredményt.  Sajnos ezt a mptort fenntartani drága dolog. Vagy igy vagy úgy, de sokba kerül. 

Tapatalkkal küldve

Köszönöm szépen a segítséget!

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3419 Dátum: 2019.05.08 20:39:06 »
Tetszik, mi?  ;)  :yes:
Én mindig tele tankoltam (mármint tele tele, amikor már látom a benzint). Ez egy kis türelemjáték (még nem akartak megverni érte a mögöttem állók  :lol:), viszont valószívű kisebb hiba'százalékkal (hülye erénycsősz, kicsillagozza ezt a szót is  :lol: ) tudom vezetni a fogyasztást. Még sosem láttam, hogy emiatt a felmelegedett üzemanyag kifolyt volna.
Így 50e km/bő egy év után tartok 6,36-nál. Szerintem ez egy ekkora autótól teljesen rendben van  :)

Katalógusadat: 6,6 vegyes... A Sritmonitoron azér inkább 7 körül jön ki a nagyja a tömegnek.
Lassan kifogy megint, most 6,3-on áll a BC megint.

Egy ekkora autótól nemhogy rendben van, meglepően kevés!
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS