Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764098 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2955 Dátum: 2015.08.22 21:58:04 »
valaki javítson ki, aki ért hozzá, de tudtommal a benzinesek közvetlen befecskendezéssel is nagyságrendileg kevesebb szilárd részecskét pufognak ki a dízeleknél  :hmmmm:
Így van.
music     

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2956 Dátum: 2015.08.23 09:05:35 »
valaki javítson ki, aki ért hozzá, de tudtommal a benzinesek közvetlen befecskendezéssel is nagyságrendileg kevesebb szilárd részecskét pufognak ki a dízeleknél  :hmmmm:

egy privát adalék: apám astrájának a kipufogója is kormos, pedig asszem az nem is közvetlen befecskendezéses ...

Senki sem állította az ellenkezőjét.... megint kicsit olyan érzésem támadt a hsz-ből, mintha burkoltan is, de védjük meg a benzinest, nehogymá' felmerüljön, hogy annak is vannak rossz tulajdonságai. (Remélem, rosszul érzem!)
Szerintem egy OFF TSI szívócsöve pont ugyanolyan kormos (ha nem gusztustalanabb) 200ezernél, mint egy modern dízelé, pedig a benzinesnél jóval kevesebb a visszavezetett kipufogógáz hányad, de azt hiszem a Toyota D4 motorjáról is van video a youtube-on, ahol 220ezernél (ha jól emlékszem) szét kellett szedni a korom eltávolítása miatt.
A faterod Astrája meg csak megerősít, mert az szívócső-befecskendezéses, ahol köztudottan jobb a keverékképzés (bár öreg konstrukció is lehet, ahol meg az égés/örvénylés rosszabb). A közvetlen befecskendezés kedvezőtlenebb ilyen oldalról. Nagyobb nyomással, finomabb porlasztással, megfelelő örvényléssel, rétegzett töltéssel, sokat lehet javítani a helyzeten, de az idő tényező sajnos így is erősen árnyalja a képet, bármit is mondanak a marketingesek....és a motor és annak alaktrészei kopásával ez csak romlik.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2957 Dátum: 2015.08.23 19:56:02 »
Senki sem állította az ellenkezőjét.... megint kicsit olyan érzésem támadt a hsz-ből, mintha burkoltan is, de védjük meg a benzinest, nehogymá' felmerüljön, hogy annak is vannak rossz tulajdonságai. (Remélem, rosszul érzem!)
Szerintem egy OFF TSI szívócsöve pont ugyanolyan kormos (ha nem gusztustalanabb) 200ezernél, mint egy modern dízelé, pedig a benzinesnél jóval kevesebb a visszavezetett kipufogógáz hányad, de azt hiszem a Toyota D4 motorjáról is van video a youtube-on, ahol 220ezernél (ha jól emlékszem) szét kellett szedni a korom eltávolítása miatt.
A faterod Astrája meg csak megerősít, mert az szívócső-befecskendezéses, ahol köztudottan jobb a keverékképzés (bár öreg konstrukció is lehet, ahol meg az égés/örvénylés rosszabb). A közvetlen befecskendezés kedvezőtlenebb ilyen oldalról. Nagyobb nyomással, finomabb porlasztással, megfelelő örvényléssel, rétegzett töltéssel, sokat lehet javítani a helyzeten, de az idő tényező sajnos így is erősen árnyalja a képet, bármit is mondanak a marketingesek....és a motor és annak alaktrészei kopásával ez csak romlik.

fateromnak legalább nem kell egy extra motort tartania otthon arra az esetre, ha bexarik az, ami a kocsiban van.  ;)

(megjegyzem, én egy hibridre próbáltam rábeszélni anno, dehát öreg és konok ember már... )
 
egyébként bocs, de éppen te hoztad fel azt, hogy " mintha burkoltan is, de védjünk meg" valamit, a benzinesek kormozásával. ami btw ezek szerint továbbra sem vethető össze azzal, amit a dízelek művelnek.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.23 20:07:06 írta csufár »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2958 Dátum: 2015.08.23 20:23:48 »
fateromnak legalább nem kell egy extra motort tartania otthon arra az esetre, ha bexarik az, ami a kocsiban van.  ;)

(megjegyzem, én egy hibridre próbáltam rábeszélni anno, dehát öreg és konok ember már... )
 
egyébként bocs, de éppen te hoztad fel azt, hogy " mintha burkoltan is, de védjünk meg" valamit, a benzinesek kormozásával. ami btw ezek szerint továbbra sem vethető össze azzal, amit a dízelek művelnek.
A legfontossabbat felejted el: egy új Prius 10 milla körül van, az Opel meg kb a fele :hmmmm: (ahogy a Corolla Auris is)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2959 Dátum: 2015.08.23 20:48:21 »
A legfontossabbat felejted el: egy új Prius 10 milla körül van, az Opel meg kb a fele :hmmmm: (ahogy a Corolla Auris is)
Egy Astra fapad 5,2M. A Prius 8,8M tól indul sokkal jobb felszereltséggel. Kicsit túlzás amit írtál  ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2960 Dátum: 2015.08.23 20:56:53 »
Egy Astra fapad 5,2M. A Prius 8,8M tól indul sokkal jobb felszereltséggel. Kicsit túlzás amit írtál  ;)
8,88-ért még színe sincs [rohog]
Fapad Priust pedig nem kapsz :D
Szóval nem alternativa :no:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2961 Dátum: 2015.08.23 21:01:37 »
Különben is az Auris/Corolla már van 4,5 m -ért. És nem kérdés mit választanék(választottam) Opelt vagy Toyotát :winkiss:

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2962 Dátum: 2015.08.28 11:30:04 »
Avensis T25-nek a fedkompjaban mennyire lehet megbizni a fogyasztas tekinteteben? Vagy ez akar autonkent valtozhat?
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2963 Dátum: 2015.08.28 12:30:44 »

Avensis T25-nek a fedkompjaban mennyire lehet megbizni a fogyasztas tekinteteben? Vagy ez akar autonkent valtozhat?
A mutatott érték általában optimistább pár decivel, de pl ismerősöm T25-ében a számolt érték is megegyezik a mutatottal. Érdemes, tehát tankolásnál számolni is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2964 Dátum: 2015.08.28 13:36:59 »
nekem viszonylag pontos volt, általában 2 deci körüli eltérést mutatott, fél liternél nagyobbat soha, és nem volt preferált iránya az eltérésnek.
music     

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2965 Dátum: 2015.08.28 17:13:28 »
nekem viszonylag pontos volt, általában 2 deci körüli eltérést mutatott, fél liternél nagyobbat soha, és nem volt preferált iránya az eltérésnek.
Nekem is kb 2 decivel mutatott kevesebbet a tényleges fogyasztásnál. De tanult a hibából a toyota, a T27-nél már kb 4 decivel mutat többet :hmmmm:. :cry:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2966 Dátum: 2015.08.28 17:19:56 »
nekem a t25 általában úgy 8 decivel mutatott kevesebbet a tényleges fogyasztásnál.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2967 Dátum: 2015.08.28 17:59:03 »
nekem a t25 általában úgy 8 decivel mutatott kevesebbet a tényleges fogyasztásnál.
Mert lesült a bőr a képéről attól a fogyasztástól, nem merte kiírni!  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2968 Dátum: 2015.08.28 18:19:28 »
nekem a t25 általában úgy 8 decivel mutatott kevesebbet a tényleges fogyasztásnál.
Gyári méretű gumid volt?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2969 Dátum: 2015.08.28 18:24:28 »
Mert lesült a bőr a képéről attól a fogyasztástól, nem merte kiírni!  :D

igazad lehet, mert amikor sikerült egyszer vele 250 km-t autózni stabil 100-110-zel, akkor hatfelet mutatott a fedcomp, miközben a tényleges fogyasztás pont 6 (HAT) liter lett. azt sem merte megmutatni :D