Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764162 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2820 Dátum: 2015.03.31 19:59:32 »
Lehet, csak macerásabb. Kinyitod a gombbal a tankajtót - vagy hogy híjják :)
Ez most komoly??  :D :D Tényleg bonyolult,kérnék egy részletes leírást.  :lol: :lol:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2821 Dátum: 2015.03.31 21:46:17 »
Furfangos, de nálam sajnos nem megy.  :)
Én azt vettem észre, hogy akkor nulláz (T25 facelift előtti), ha az üzemanyagszint mérő állása változik.
Volt, hogy telitankból hiányzott kb. 7 liter, rátankoltam, de továbbra is változatlanul fullon állt a mérő, így nem nem nullázott.
Viszont, ha háromnegyed alatt akár egy lejtőn megállok és emiatt elmozdul, vagy ekkor tankolok rá, akkor viszont szépen nulláz. És ez nem mindig jó!  :devil:

Kinyitod a gombal a tankolóajtót...és tankolsz,akkor nulláz,így részben igaz... :devil:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2822 Dátum: 2015.03.31 21:54:35 »
Kinyitod a gombal a tankolóajtót...és tankolsz,akkor nulláz,így részben igaz... :devil:
Bizonyos mennyiség felett igen.  :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2823 Dátum: 2015.04.02 14:46:19 »
Ma délelőtt volt egy picit sietősebb Bcsaba-Makó-Bcsaba utunk erős oldalszélben. Valami 2 X 72-3 km. Folyamatosan figyeltem az OBD-n keresztül az adatokat, elvileg loggoltam is őket.

A tempó az útburkolat minőségétől (vagy inkább minőségének hiányától) függően 100-110km/h volt, egy-egy előzés erejéig elmentünk 120-130-as tartományba.
Az átlagfogyasztás 5,7l/100km-re adótott, ez OBD adat. A fed. comp. 7,1-et mutat jelenleg és továbbra is bő 1 literrel többet mutat az átlagfogyi mérője (és a pillanatnyi fogyasztásmérő is). Számomra egyértelmű, hogy a fed. comp. mutat butaságot, mert korábban, ugyanezek az OBD-s adatok voltak olvashatók a kijelzőn is. Nem tudom, miért butult el ennyire...

Ettől eltekintve, az autó nagyon szépen és simán, dinamikusan ment, 60-70-ről abszolút kellemesen, rugalmasan "ugrott" fel 100-ig, a váltásig.  :)

« Utoljára szerkesztve: 2015.04.02 15:00:11 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2824 Dátum: 2015.04.02 14:57:33 »
Ma délelőtt volt egy picit sietősebb Bcsaba-Makó-Bcsaba utunk erős oldalszélben. Valami 2 X 72-3 km. Folyamatosan figyeltem az OBD-n keresztül az adatokat, elvileg loggoltam is őket.

A tempó az útburkolat minőségétől (vagy inkább minőségének hiányától) függően 100-110km/h volt, egy-egy előzés erejéig elmentünk 120-130-as tartományba.
Az átlagfogyasztás 5,7-re adótott, ez OBD adat. A fed. comp. 7,1-et mutat jelenleg és továbbra is 1 literrel többet mutat az átlagfogyi mérője (és a pillanatnyi fogyasztásmérő is). Számomra egyértelmű, hogy a fed. comp. mutat butaságot, mert korábban, ugyanezek az OBD-s adatok voltak olvashatók a kijelzőn is. Nem tudom, miért butult el ennyire...
Nagyon jó érték. Nem lehet valahogyan kalibrálni ezeket a fed.com-os mérőket?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2825 Dátum: 2015.04.02 15:00:35 »
Nem tudom, keresem az okát... ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2826 Dátum: 2015.04.02 15:09:20 »
Ma délelőtt volt egy picit sietősebb Bcsaba-Makó-Bcsaba utunk erős oldalszélben. Valami 2 X 72-3 km. Folyamatosan figyeltem az OBD-n keresztül az adatokat, elvileg loggoltam is őket.

A tempó az útburkolat minőségétől (vagy inkább minőségének hiányától) függően 100-110km/h volt, egy-egy előzés erejéig elmentünk 120-130-as tartományba.
Az átlagfogyasztás 5,7l/100km-re adótott, ez OBD adat. A fed. comp. 7,1-et mutat jelenleg és továbbra is bő 1 literrel többet mutat az átlagfogyi mérője (és a pillanatnyi fogyasztásmérő is). Számomra egyértelmű, hogy a fed. comp. mutat butaságot, mert korábban, ugyanezek az OBD-s adatok voltak olvashatók a kijelzőn is. Nem tudom, miért butult el ennyire...

Ettől eltekintve, az autó nagyon szépen és simán, dinamikusan ment, 60-70-ről abszolút kellemesen, rugalmasan "ugrott" fel 100-ig, a váltásig.  :)

Basszus, becsült értéket  hasonlítasz becsült értékhez.
Amíg telitankos átlagot nem mérsz az OBD kütyüddel, miért veszed azt etalonnak?
Megnézve a spritmonitoros bejegyzéseidet, eddig vagy pont eltalálta a BC a fogyasztásodat, vagy 2-3 decivel többet mutatott. Most akkor az egyik pillanatról a másikra elkezdett csalni +1,0-1,2 l-t 100 km-enként? Ne már!  :flowers:
Egy szónak is száz a vége: én a BC-nek hinnék, amíg a rög valóság mást nem mond. Az OBD-s cucc meg számol, amit számol.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2827 Dátum: 2015.04.02 15:22:15 »
De hiszen, nem az OBD cucc számol, tudtommal!!!!  :excl: Az csak kiolvassa az ECU adatait. Pont, hogy az ECU számol, nem? Az OBD fogja, átalakítja és továbbküldi az okostelefon programjába az értékeket.

Az utóbbi két tankolásomnál szokatlanul magas az eltérés a kijelzett és számolt érték között, biztos, hogy szar a fed. comp...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2828 Dátum: 2015.04.02 15:26:03 »
Egyébként, való igaz, hogy OBD-s teli tankot kellene mérjek (fogok is), de e nélkül is simán kijöhet a korrekt eredmény a következő tankolásnál, számítással.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2829 Dátum: 2015.04.02 15:53:16 »
Basszus, becsült értéket  hasonlítasz becsült értékhez.
Amíg telitankos átlagot nem mérsz az OBD kütyüddel, miért veszed azt etalonnak?
Megnézve a spritmonitoros bejegyzéseidet, eddig vagy pont eltalálta a BC a fogyasztásodat, vagy 2-3 decivel többet mutatott. Most akkor az egyik pillanatról a másikra elkezdett csalni +1,0-1,2 l-t 100 km-enként? Ne már!  :flowers:
Egy szónak is száz a vége: én a BC-nek hinnék, amíg a rög valóság mást nem mond. Az OBD-s cucc meg számol, amit számol.
Annak azért nem kéne becsült értéknek lenni. A BC az 1-es injector jeléből számolja - nem túl pontosan - az átlagot, az OBD meg az ECU-tól kapott valamilyen jel alapján.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2830 Dátum: 2015.04.02 16:01:00 »
De hiszen, nem az OBD cucc számol, tudtommal!!!!  :excl: Az csak kiolvassa az ECU adatait. Pont, hogy az ECU számol, nem? Az OBD fogja, átalakítja és továbbküldi az okostelefon programjába az értékeket.

Az utóbbi két tankolásomnál szokatlanul magas az eltérés a kijelzett és számolt érték között, biztos, hogy szar a fed. comp...

Volt több Totalcar-os cikk is, ahol egy elég profi OBD-re csatlakoztatható kütyüvel mértek fogyasztást. (Nincs időm most előkeríteni, könnyen megtalálható cikkek.) Nem bóvli, mert ha jól emlékszem a Bécsben rendezett valamelyik autómárka (Audi talán) által rendezett fogyasztásversenyen is ezt használták (amit nem mellesleg a magyarok nyertek  :clap:). Ott azt írják, hogy a cucc az ECU által kivezérelt befecskendezési időkből SZÁMOLJA ki a fogyasztást. Gondolom, minden OBD-s kütyünek ez lenne a lényege, mert az ECU által egyszer már kiszámolt adatot a BC-n is megjeleníti (Esetleg maga a BC önszorgalomból korrigálná ezt? Miért?), azon még mit akar tovább formázni egy külön kütyü?
Kicsit túlkomplikálom, de a lényeg, hogy mivel nincs átfolyásmérő, ami a valóságban elfogyasztott üa. mennyiségét mérné, azért minden egyéb érték csak számított lehet. A valós mérés pedig a benzinkútnál történik (a maga pontatlanságával együtt persze).

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2831 Dátum: 2015.04.02 16:02:25 »
Annak azért nem kéne becsült értéknek lenni. A BC az 1-es injector jeléből számolja - nem túl pontosan - az átlagot, az OBD meg az ECU-tól kapott valamilyen jel alapján.

Az ECU is injektorkivezérlésből számol. A BC még külön megteszi ezt? Elég nagy baromság, ha nem az ECU értékeit használja a BC...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2832 Dátum: 2015.04.02 16:05:25 »
Az ECU is injektorkivezérlésből számol. A BC még külön megteszi ezt? Elég nagy baromság, ha nem az ECU értékeit használja a BC...
Az ECU vezérli az injektorokat, tehát végül is az ECU értékei használja - de az ECU nem számolja a fogyasztást. A BC-be be van vezetve az 1-es injector vezérlése, abból számol.
Szerk: Na jó, nem tudom számol-e az ECU fogyasztást, nem túl dokumentált, hogy pontosan mit is csinál és mit tárol.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.02 16:08:01 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2833 Dátum: 2015.04.02 16:06:11 »
De hiszen, nem az OBD cucc számol, tudtommal!!!!  :excl: Az csak kiolvassa az ECU adatait. Pont, hogy az ECU számol, nem? Az OBD fogja, átalakítja és továbbküldi az okostelefon programjába az értékeket.

Az utóbbi két tankolásomnál szokatlanul magas az eltérés a kijelzett és számolt érték között, biztos, hogy szar a fed. comp...

Szerintem a fed comp számol! Meg kell nézni a kapcsolási rajzot!
Bejövő adat az átlagfogyasztás méréshez: útadó jele(távolság), és injektor jele (kitöltési tényező, tehát befecskendezett üzemanyag)
A kettő hányadosa az átlagfogyasztás!(100xl/km)
A T22-nek meglepően pontos az átlag fogyasztás mérője( +/-0,1l/100km!) tapasztalatom szerint( de a TE eddigi tapasztalatod szerint is)

Az OBD kütyüd is biztos, hogy így számol, csak nyilván az injektor jelét(kitöltési tényező) valamilyen "korrekciós" tényezővel kell szorozni...ezért pontatlan! (Szerintem "illene" lenni a szoftverében valami állítási lehetőségnek!) :yes:

Nekem az a 7,1 tűnik reálisabbnak. :otlet: Az se rossz!
Egyébként tegnap én is mértem:
Szeles idő. Meleg motornál lenulláztam az átlag fogyi mérőt. Majd mentem~20km-t országúton normál 90 -el(Gyulai_Spar-Mezőmegyer). 6,9 lett a fogyasztás(fedcomp szerint). :yes:



« Utoljára szerkesztve: 2015.04.02 16:09:06 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2834 Dátum: 2015.04.02 16:13:38 »
Az ECU vezérli az injektorokat, tehát végül is az ECU értékei használja - de az ECU nem számolja a fogyasztást. A BC-be be van vezetve az 1-es injector vezérlése, abból számol.

Ok, szóval az ECU nem számol.
Akkor tehát az OBD kütyü fog számolni az ECU által szolgáltatott adatokból, ahogy írtam is, Ekkor a végeredmény egy SZÁMÍTOTT, nota bene BECSÜLT érték. Ami akár lehet pontos is! Netán pontosabb is a BC által számítottnál.  :flowers: