Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764133 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2670 Dátum: 2014.11.09 22:58:03 »
Rövid mai etap: Bcsaba - Törökszentmiklós

Odafelé 95-100km/h (GPS 88-93) 5,9 átlag 67km/h átlagsebességgel
Visszafelé 105-120km/h 6,3 átlag 74 km/h átlagsebességgel

Forgalom nyugis, szél nem volt. 2 felnőtt, két gyerek, teli csomagtartó.
Közben átfordultunka  230.000 km-en.  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2671 Dátum: 2014.11.14 21:30:11 »
Ma ismét fogyasztást mértem. 6 hét után először tankoltam. 1108 km-re 54,16 litert töltöttem bele. Az átlag: 4,88 l/100km  :clap:
A vezetési stílusomat már leírtam: Nyugodt, nemfékezős-gurulós (előrelátó) és hirtelen gázadás mentes. Múltkor 5,37 lett az átlagfogyi. A mostani jellemző az utazásra az volt, hogy a klíma szinte nem is ment és legtöbbszőr egyedűl, család nélkül utaztam. Kevesebbet mentem városban (bevásárlás). ÖMV-nél tankoltam (mint mindig) Maxx Motion Premium Dieselt.
A fogyasztásmérő adatai pedig így alakultak: Átlagsebesség: 51 km/h, Átlagfogyasztás:4,4 l/km (itt ismét fél literrel kevesebbet mutat a valósnál.) A hatótávolsági adatok pedig összeadva a nullázható "napi" számláló adataival mindig kb 1200 km-re mutatott, tehát ezt kb tartotta is.

Most elhatároztam, hogy kicsit határozottabban fogom vezetni a következő tankolásig. Sokan mondjátok hogy a Dieselt pörgetni kell. Hát most a megszokottnál jobban fogom huzatni és próbálok magasabb sebességet elérni. A körülmények közel azonosak lesznek, hacsak nem változik az időjárás nagyon. Kíváncsi leszek az így mért eredményekre. Gondolom nem kell rá 6 hetet várni. :)


Sziasztok. Felül idéztem egy korábbi írásomat Az összehasonlításs miatt.
Mint írtam kicsit dinamikusabban vezettem az Avet a fogyasztás külömbségek kiderítésének érdekében. Az adatok: 5 hétig tudtam járni a teli tankal. A fogyasztás pedig: 5,81 l/100 km. Közel 1 literrel több mint a kíméletesebb vezetéssel. 958 Km-re 55,67 litert tankoltam. Az útvonalak azonossak a fentebb leírtakkal. A vezetési stílus pedig hozzám képest vadabb. Rengeteg padlógázas kigyorsítás, nem lakott területre begurulós és már-már értelmetlen előzgetések, csak hogy jobban pörögjön a kocsi. Lámpáktól lámpákig gyorsítás, fékezés. Nem mondom hogy nem tetszett ez a stílus, de ez nem én vagyok... A fedélzeti 5,1-et mutatott átlagfogyira. Itt azért a mindig fél literrel kevesebb helyett most 0,7 literrel mutatott kevesebbet. (Ekkora eltérést még nem mértem.) Érdekesség, hogy szinte mindenhol gyorsabban mentem és törekedtem hogy mindig hamar elérjem az utazó sebességet, de az átlag sebességem itt is 51 Km/h volt mint a korábbi mérésnél. Klíma csak akkor ment mikor picit átpörgettem a gázt, tehát nem jelentős...
Összességében még mindig meg vagyok elégdve a kocsival fogyasztás terén. :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2672 Dátum: 2014.11.14 21:44:47 »
Látod, én ezért szajkózom a hitetlenek felé, hogy közel azonos átlagsebesség mellett simán hozható 0,5-1 literes átlagfogyasztás csökkenés, ha az ember ésszel, előrelátóan vezet.  :excl: Nem fogja lassabban elérni a célját, de mind a technikát, mind a környezetet kevésbé rombolja.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2673 Dátum: 2014.11.14 22:18:51 »
Látod, én ezért szajkózom a hitetlenek felé, hogy közel azonos átlagsebesség mellett simán hozható 0,5-1 literes átlagfogyasztás csökkenés, ha az ember ésszel, előrelátóan vezet.  :excl: Nem fogja lassabban elérni a célját, de mind a technikát, mind a környezetet kevésbé rombolja.  :yes:

Igen, egyetértek én is. Ráadásul ebben az etapban ki lett égetve a kipuffogó rendszer, hisz nem egyszer mentem 3000-re fordulat felett tartósan, de az autó nem lett pörgősebb, vagy ilyesmi.  (Csak azért emelem ki ezt, mert az előtte lévő kb 7000 Km-t nyugodt tempóban vezettem. Ha volt is a dieselekre jellemző kokszosodás az nálam most nem égett ki, vagy mégsem olyan káros az alacsony fordulatszámon való használata ezeknek a motoroknak.) És hát valjuk be az 1 literes 100 Kmkénti többlet fogyasztás az egy teli tankal 200 km-rel kevesebb hatótávot eredményez.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2674 Dátum: 2014.11.22 17:55:26 »
Az elmúlt igen hosszú időszakban csak OMV kutaknál tankoltam, túlnyomórészt prémiumot, és néhány kivétellel ugyanannál a kútnál. A telitankos fogyasztásom ugyanolyan körülmények mellett minden tankolásnál nagyobb és nagyobb lett. Észrevettem, hogy kb. 300km-enként DPNR kénmentesítést csinál az ECU, ami utóbb már akár 150km-en keresztül eltartott. A telitankos átlagom már 7.5l/100km volt, ami már nálam is túl van a lélektani határon.
Aztán egy nap a szüleimtől kaptam egy Tigáz hűségkártyát, amivel az Agip kutakon 12Ft/l kedvezményt kapok. Sajnos nincs a közvetlen közelemben Agip kút, de hazafelé jövet ott tankoltam tele a gépet (már 2. alkalommal), így nagyjából 405Ft-ért tankoltam D-TECH naftát (az Agip prémium gázolaja).

A lényeg, amit ki akarok hozni a sztoriból, hogy azóta nem csinálja a kénmentesítést, csak a rendes korom regenerálást, és természetesen a fogyasztás is vissza esett.
Nem azt akarom sugallni, hogy az ÖMV nem jó, inkább azt gondolom, hogy az a kút, ahol szinte rendszeresen tankoltam eddig, ott hiányzik valami a go-ból, vagy van benne valami, ami nem kéne.
A következő időszakban megpróbálom kerülni, meglátjuk mi lesz.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2675 Dátum: 2014.11.22 18:55:35 »
hoppácska. érdekes info. többet ne tankolj annál a kútnál...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #2676 Dátum: 2014.11.22 18:57:22 »
melyik agipon tankoltál?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2677 Dátum: 2014.11.22 19:34:27 »
A piliscsabai Agip-nál, a Pázmánnyal szemben (10-es út).
A gyanús ÖMV pedig Esztergom-kertvárosi....ha szabad ilyet írni....Ha nem, töröljétek.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2678 Dátum: 2014.11.22 19:53:10 »
egyébként hétfél sem sok egy 180 lovas középkategóriás kocsitól...

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2679 Dátum: 2014.11.22 20:26:48 »
Igen-igen....nem sok, de ha hozzá tesszük, hogy abból a 7.5-ből kb. 7-8 decit a kipufogóba spriccel be, akkor még dícséretesebb magának a motornak a fogyasztása.
Milyen érdekes, hogy gyakorlatilag úgy lesz "zöldebb", hogy több gázolajat "éget el".

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2680 Dátum: 2014.12.14 15:04:11 »
Újabb telitankos fogyasztási adat:

33km/h átlagsebesség
téli gumi
sok város (legalább 2/3-ad részben)
hűvös idő

8.34l/100km - újabb rekord, csak a negatív irányban. Ez van, a város nem barátja a nagy köbcentinek, sem a hideg idő.

Azért, hosszú idő után először ismét jóval 20.000Ft alatt tankoltam. (18.848Ft/51.37l OMV Maxxmotion 95)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2681 Dátum: 2014.12.15 13:09:57 »

Huhúúú, alacsonyabb az átlagom, mint Bepinek  :clap:  :D
Ha csak egy századdal is, de alacsonyabb.

Èn tegnap tankoltam 98-ast 1,219 EUR / literért.  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2682 Dátum: 2014.12.15 15:51:43 »
[emoji16][emoji12][emoji3]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2683 Dátum: 2014.12.15 19:21:24 »
Huhúúú, alacsonyabb az átlagom, mint Bepinek  :clap:  :D
Ha csak egy századdal is, de alacsonyabb.

Èn tegnap tankoltam 98-ast 1,219 EUR / literért.  :)
Most nekem is sok volt: 6,1  ;)

Gergely2319

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2684 Dátum: 2014.12.17 02:55:37 »
Sziasztok!

Új vagyok itt és ez a második hsz.-m :D

Olvasgatva a témát annyit szeretnék hozzá szólni, hogy elsőnek is még nincsen Toyom  :innocent: A másik meg, hogy Jan-Feb. környékén tervezünk venni egy 1.8ast lehetőleg Faceliftest már. Külföldön Skóciában élek párommal, fiunkkal és úton a második gyerkőc, így 5 ajtóst tervezünk. Röviden ennyit elöljáróba, de ha valakinek van kérdése ne tartsa magában. Én sem fogom ;)

Reagálok az alacsony fordulat-diesel témára, hogy mennyire jó vagy sem. Igaz más márka és ha nincs harag le is írnám, hogy otthon 7,5 éve vagyok tulaja egy 22,5 éves Audi 80 1.9 TDI-nek. Tapasztalat írtam/írom csak most ki, semmi egyéb :) Köszi!

Nekem ott a nagy-nagy éves átlag 5,2 volt. Hasonló kép vezettem én is, olyan nyugisan, semmi extra. Ahogy teltek múltak az évek észre vettem/hallottam/olvastam is, hogy attól hogy diesel még nem szabad finomkodni velük. Tény és való a fogyasztás alacsonyabb, de annál nagyobb gondot tud okozni 10-20 vagy akár 50e Km feletti használat után. Egyenlőre nem ismerem az Avensis egyik motorját, hogy vitába száljak, nem is ez a célom, de müködési elvük úgy tudom egyforma. Amit én tapasztaltam, hogy 45-50nél 5be el-elmegy és lassan kiis gyorsít, de káros. Itt ahol lakom 30mph a városi "csúCs" avagy 48Km/h. Emelkedős-kanyargós-rövidek a szakaszok így 4.et el is felejtettem mint fokozatot. Marad a 2es vagy 3as. És ha kellett 1es 2200-2800 is! Na nem vagyok bolond, de ha láttam előre hogy ha felváltok 2be akkor már állhatok is meg, mert elfogy az út. Autó vagy lámpa stb. stb. Párszor megjártuk a 2300Km-es távot autóval amire 5,3 jött ki átlagba. 2 személy és úgy 200kg cucc az autóban elosztva. Szokás szerint autózva. Legutolsó utunkon haza idén nyáron ráéreztem a nyomaték pontra ami 115 és 118Km/h közé esett. (nem egy rakéta tempó ott ahol 200al mennek el a másik mellett :D ) de hátul utazott a 10 hónapos fiam és párom. Fő a biztonság. 7 év után elértem a legjobb fogyasztásom ami 4,7l lett. 1 szakasz 4,5 a másik 4,9. Örültem mint majom a farkának :D

Otthon a maradék 3 hét alatt úgy használtam mint egy benzinest (igaz már itt kint is), hogy az egyes az normális, induláshoz és a többi meg jó 2500ig nem pont teli talppal, csak úgy egészségesen. A fokozatot úgy választottam ki, hogy a nyomaték már meglegyen és picit feljebb. Nálam ez 2200 volt. Így történt az is hogy 80nál 4ben utaztam 5 helyett és az autó hosszú távon jobban fogyasztott mint előtte.
Leautóztam így pár ezer km-t és éreztem a dinamikát is javulni. Nem mint ha baj lett volna vele, de ahogy javult 1-2 decivel a fogyasztás úgy az autó is jobban ment.

Benzin - Diesel egyformán: Olajsár ha jól tudom - ha téved javítsatok - úgy alakul ki, hogy a motor nem éri el az üzemi hőfokot, rövid szakaszon járva, hamar leállításra kerül a sor. Ez azért van így, mert a motortérben is keletkezik páralecsapódás főleg télen és ha ez nincs "elégetve" akkor az nem túl jó. Természetesen hozzá tartozik a rendszeres olaj csere is stb. Mivel a diesel alapból lassabban melegszik a benyásnál, így annál ez még fontosabb, mert nincs szikra ami robbantaná az anyagot. Vagyis kisebb a hővesztesége. Ezért is érzékenyebb a hidegre, a pörgetésre és az olajra.
Valamikor olvastam ezekről egy elég jó cikket, onnan maradtak meg ezek bennem és az otthoni szerelőm is azt mondta/tanácsolta, hogy legyen bármilyen motor az autóban, az 50Km/h 5.ben vagy 6ban nem tesz jót neki. Pont a fordulat, nyomaték, hő miatt. Ennek mind meg kell lenni, hogy tartós legyen az autó. Nekik konkrétan egy Corollájuk van :)

Na nem húzom tovább a szót, így is hosszúra sikeredett. Bocsi az OFF autóért, de nekem csak ez van mint nagy tapasztalat. A kocka zsigát a szamarát nem említeném, nem voltak hosszú pályafutásuak. Meg más kategória :)

Ui. még annyit hogy ha egy autót teszem azt 150-250e km alatt nagyon finom használunk és egyet meg rendesen ahogy kell, neki állnánk szét szedni a motorjukat, nem vagyok benne biztos, hogy az üzemanyagon megspórólt pénz fedezné a javítás árát.