Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769620 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1440 Dátum: 2013.07.23 14:00:44 »
Azt vágod, hogy a "viszonylag" szó mit jelent?  :devil:
Esetemben azt, hogy ORSZÁGÚTI használathoz mérten magas! Itt, betartva a gps szerinti megengedett 90-et, igenis magasnak számít a 70km/h átlagsebesség. Nem közlekedek pályán, ott nyilván más lenne a helyzet, de az engem nem érdekel. Nem azt mondtam, hogy az autóm nagyátlaga 5,6 liter. Nem értem, miért forgatod ki - helytelenül - azt, amit pontosan leírok. Ha nem tudsz ilyen adatot hozni, nem baj, csak ne vond kétségbe azt, amit Én tapasztalok.  :surrender:

Ezt az átlagfogyasztást, pedig máshogy értelmezzük, mert Te mindenbe azt próbálod belemagyarázni, hogy csakis az évek nagyátlaga az ÁTLAG, míg én azt mondom, és eddig minden képemnél leírtam, hogy a "szakaszra vetített átlagfogyasztásom" annyi, amennyi.
Ezt tudd már elválasztani a másiktól, ne a nagysebességű autópályás-nagyvárosi vánszorgásos elérhető maximális fogyasztást vedd átlagnak, mert abban neked SOHA nem volt országúti fogyasztás, legalábbis csak nagyon minimális.

A nagyátlagot mind3 körülmény azonos megléte adja, ami nyilvánvaló, hogy sem nálam, sem nálad nem stimmel teljesen.
Így légyszi-légyszi, fogadd már el, ha azt mondom, hogy szakaszra vetített átlagfogyasztás, okés?  :szemez: Szándékosan megadtam a fogyasztási adathoz tartozó átlagsebességet is, hogy korrekt legyen a kép.
ne hisztizzél, szó nem volt itt semmi  ilyesmiről. én csak annyit mondtam, hogy végső soron az számít, hogy mennyit fizetsz ki az üzemanyagra. távol álljon tőlem, hogy kétségbe vonjam, amiket írsz, mi okom is volna rá?  :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1441 Dátum: 2013.07.23 14:23:12 »
ne hisztizzél, szó nem volt itt semmi  ilyesmiről. én csak annyit mondtam, hogy végső soron az számít, hogy mennyit fizetsz ki az üzemanyagra. távol álljon tőlem, hogy kétségbe vonjam, amiket írsz, mi okom is volna rá?  :hug:
Ez nem hiszti, csak sosem tudod - kétkedő - szó nélkül hagyni azt, ha valaki beír a benzines autóra egy olyan adatot, amit Te soha meg nem tudtál közelíteni. Nem veszed figyelembe, hogy a használati módunk merőben más, és úgy gondolod, hogy csak az az ÁTLAG, amit Te elértél... pedig nem, csak értelmezés kérdése az egész. Az értelmezéshez, pedig pontosan megadtam a paramétereket, sosem állítottam azt, hogy az autómnak 5,6 liter a teljes tankra vetített átlagfogyasztása.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.23 14:25:36 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1442 Dátum: 2013.07.23 14:28:57 »
Szerintem bepi81 (Nagycitrom detto :)) autóhasználata nem átlagos, de ettől még az átlagfogyasztása piszkosul irigylendő! Ugyanakkor biztos csalatkozni fog, ha valaki az ő fogyasztási adatára alapoz...
De ebben igazad is van, az autó nagy átlaga nálunk jelenleg 6,70 liter /100km 15 tankolás és 10.000km után.
Az azonban szintén megállja a helyét, hogy lehet és tudok is megfelelő körülmények között akár 5,1-et is hozni úgy, hogy közben nem hipermillerkedem.  :) Pontosan emiatt jegyeztem meg, hogy szakaszra vetített átlag és azt is leírtam, ha jól rémlik, hogy csak 75km-es táv, ami igen rövid.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

npistu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1443 Dátum: 2013.07.23 14:39:32 »
Azért érdekes lehet egy hosszabb táv (teljes tankos) átlaga. Én mondjuk mindig tele tankolok, de sokan csak rátöltögetnek, így a fedkomp által "becsült" adatra hagyatkozhatnak csak.
Én is tudok produkálni olyat, hogy mondjuk autóúton 100-as tempomattal 3.3 az átlag, de azért nem ez a jellemző.
De minden esetre szép értékeket tudsz kihozni!  :clap:
Szia.
Igen ez egyáltalán nem jellemző csak úgy érdekességnek írtam, hogy ilyet is lehet produkálni.
A tényleges fogyasztása az autónak az aláírásban van. És ezek olyan értékek, amik mindig tele tankolással jöttek ki.
Üdv,
    István

beszab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1444 Dátum: 2013.07.23 15:09:16 »
De ebben igazad is van, az autó nagy átlaga nálunk jelenleg 6,70 liter /100km 15 tankolás és 10.000km után.
Az azonban szintén megállja a helyét, hogy lehet és tudok is megfelelő körülmények között akár 5,1-et is hozni úgy, hogy közben nem hipermillerkedem.  :) Pontosan emiatt jegyeztem meg, hogy szakaszra vetített átlag és azt is leírtam, ha jól rémlik, hogy csak 75km-es táv, ami igen rövid.

Mindkettőtöknek van igaza, erre kívántam utalni! Az ilyen rövid távokkal tényleg az a baj (nem néztem a konkrét esetet, előre is bocs az általánosításért), hogy piszkosul elviheti akár egy nem látható 0.5%-os lejtő, vagy hátszél, vagy egy előtted tempósan haladó kamion szélárnyéka a fogyasztást abba az ideális világba, aminek a megismétlése még azonos útvonal esetén szinte lehetetlen. Ettől még persze az adott szituációban ennyi volt az átlagod! :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1445 Dátum: 2013.07.23 15:12:02 »
Ez nem hiszti, csak sosem tudod - kétkedő - szó nélkül hagyni azt, ha valaki beír a benzines autóra egy olyan adatot, amit Te soha meg nem tudtál közelíteni. Nem veszed figyelembe, hogy a használati módunk merőben más, és úgy gondolod, hogy csak az az ÁTLAG, amit Te elértél... pedig nem, csak értelmezés kérdése az egész. Az értelmezéshez, pedig pontosan megadtam a paramétereket, sosem állítottam azt, hogy az autómnak 5,6 liter a teljes tankra vetített átlagfogyasztása.
ne hisztizzél 2.0
amit írsz rólam az szimplán csak nem igaz. pontosan tudom, hogy te - irigylésre méltó módon - nem dugózol, sőt, tán még közlekedési lámpáknál se nagyon kell várakoznod stb-stb. az átlagfogyasztásodon is jól látszik, hogy nagyon keveset gyorsítasz. meg aztán, ha még  nekem is sikerült egyszer 6.0-t fogyasztani a 2.4-es avéval, akkor ugyanúgy menni fog másnak egy sokkal kisebb motorral még kevesebb. csak ennek nem sok értelme van. persze attól még nyilván igaz, nem is mondtam soha az ellenkezőjét. ahogy az is igaz, hogy én pl. bármelyik eddigi autómmal bírtam 0 litert fogyasztani egy 12 km-es szakaszon az ardennekben, ahol van egy igazán hosszú lejtő  :devil: [rohog] remélem, érted, mi a bajom azzal, ha valaki túlhangsúlyozza a szakaszra vetített átlagok jelentőségét :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1446 Dátum: 2013.07.23 15:36:46 »
Mindkettőtöknek van igaza, erre kívántam utalni! Az ilyen rövid távokkal tényleg az a baj (nem néztem a konkrét esetet, előre is bocs az általánosításért), hogy piszkosul elviheti akár egy nem látható 0.5%-os lejtő, vagy hátszél, vagy egy előtted tempósan haladó kamion szélárnyéka a fogyasztást abba az ideális világba, aminek a megismétlése még azonos útvonal esetén szinte lehetetlen. Ettől még persze az adott szituációban ennyi volt az átlagod! :)
:hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1447 Dátum: 2013.07.23 15:38:01 »
ne hisztizzél 2.0
amit írsz rólam az szimplán csak nem igaz. pontosan tudom, hogy te - irigylésre méltó módon - nem dugózol, sőt, tán még közlekedési lámpáknál se nagyon kell várakoznod stb-stb. az átlagfogyasztásodon is jól látszik, hogy nagyon keveset gyorsítasz. meg aztán, ha még  nekem is sikerült egyszer 6.0-t fogyasztani a 2.4-es avéval, akkor ugyanúgy menni fog másnak egy sokkal kisebb motorral még kevesebb. csak ennek nem sok értelme van. persze attól még nyilván igaz, nem is mondtam soha az ellenkezőjét. ahogy az is igaz, hogy én pl. bármelyik eddigi autómmal bírtam 0 litert fogyasztani egy 12 km-es szakaszon az ardennekben, ahol van egy igazán hosszú lejtő  :devil: [rohog] remélem, érted, mi a bajom azzal, ha valaki túlhangsúlyozza a szakaszra vetített átlagok jelentőségét :lol:
:hug: Figyu, nem hangsúlyoztam túl szerintem, csak leírtam. Belekötöttél. Mer' olyan vagy.  :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1448 Dátum: 2013.07.23 15:39:44 »
Csak semmi buzulás :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1449 Dátum: 2013.07.23 15:43:07 »
 :winkiss:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10707
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1450 Dátum: 2013.07.23 16:06:46 »
Nah, ezzel megvolt a heti adagotok itt a fórumon.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1451 Dátum: 2013.07.23 23:18:16 »
Pedig valóban így van. 3300-3500 fölött van egy érzehető erősödés, ami nagyon kellemes.  :D

Én nem vezettem még AveII 1.8-at, így nem tudom vele összehasonlítani, hogy az agilisebb-e vagy sem. Viszont nem tartom ezt a motort kelletlennek, pörgetni kell ezt is, mint minden szívó benzines társát. Ne felejtsük el, hogy erre egy hosszabb áttételű váltót raktak, ami sokat jelent. A rugalmassság terén negatív, de pozitív hatása van a csendesség és a fogyasztás terén.
Ez a motor szemben az 1.8-cal kb. + 20 Le és + 30 Nm. Szerintem szívó benzines motor esetén minden egyes Nm áldás ehhez a tömegű kasztnihoz.
"Érezhető" erősödés van, persze... növekszik a fordulatszám :) ... naná, hogy érezhetően erősödik  :sorcerer: ... de bepi valami hirtelen megugró teljesítményről beszélt. Én ilyet nem tapasztaltam. Csak annyit, hogy normális, arányos mértékben jön meg az erő, ahogy nő a fordulatszám.

Abszolút skálán persze, hogy nem nevezhető lomhának ez a motor. De ha vezetted (volna) azokat a felsorolt, egyéb motoros autókat, amikről írtam, akkor nyilvánvaló lenne neked is, hogy miről beszélek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1452 Dátum: 2013.07.23 23:36:10 »
Ööö, pont ilyen. Ez nem felel meg annak, amit írtam, milyen szín?
Krémbarnás  :D ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1453 Dátum: 2013.07.23 23:42:38 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1454 Dátum: 2013.07.24 06:44:16 »
De ebben igazad is van, az autó nagy átlaga nálunk jelenleg 6,70 liter /100km 15 tankolás és 10.000km után.
Na, pl ez egy értékelhető táv, amire vetítve szintén nagyon szép maga az érték is.

Az azonban szintén megállja a helyét, hogy lehet és tudok is megfelelő körülmények között akár 5,1-et is hozni úgy, hogy közben nem hipermillerkedem.  :) Pontosan emiatt jegyeztem meg, hogy szakaszra vetített átlag és azt is leírtam, ha jól rémlik, hogy csak 75km-es táv, ami igen rövid.
Az utóbbi adat meg igazán arra jó, hogy az adott távodat igen kis üzemanyag-költségből ki tudtad hozni  :yes: Sokszor ez is szempont, ha el kel ugrani valamiért és az adott esetben akár 2 liter benyát is meg lehet takarítani.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety