Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764058 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1110 Dátum: 2013.06.02 20:47:32 »
Illene tudnom, de teljesítmény alapján én nem tudom behatárolni milyen motor az. CD vagy AD a motorkód?

Mert utólagosan beszerelt DPF-et nehezen tudok elképzelni, hiszen az nem csak egy kocka a kipufogóban, hanem kapcsolódnak hozzá szenzorok és más a motorvezérlés is. Ezt mind átépítették volna?

Ha mégis DPF-es az autó, annak eltömődése lehet magyarázat a magas fogyasztásra, viszont azon semmilyen bespriccelt kegyszer-vegyszer nem segít. A cserén kívül egy készítmény van ami ér is valamit, de annak használatához ki kell szerelni a DPF-et.

Magas fogyasztásra még így első körben tipp az injektorok valamelyike lehet.

Motorolaj szint nem növekszik?
Xanyi

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1111 Dátum: 2013.06.03 02:25:15 »
Ejnye Xanyi, 2005 es 116 loero. Persze hogy 1CD... A kovetkezo meccsen max a kispadon ulhetsz  ;) :tt2: :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1112 Dátum: 2013.06.03 05:32:09 »
Ejnye Xanyi, 2005 es 116 loero. Persze hogy 1CD... A kovetkezo meccsen max a kispadon ulhetsz  ;) :tt2: :flowers:

Nah jah, de abból tudtommal nem volt DPF-es  ;)
Xanyi

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1113 Dátum: 2013.06.03 08:28:10 »
Nah jah, de abból tudtommal nem volt DPF-es  ;)

A mobile.de-n 38 találat 2004-2005-ban gyártott, 116 lovas, D-4D, Euro4-es, részecskeszűrős Avensis-re.
Na akkor, vagy az van, hogy ott adták gyárilag DPF szűrővel, vagy a jobb környezetvédelmi besorolás miatt nagyobb számban építették át őket.
Egyébként kicsit kutakodva a mobile.de-n kiderül, hogy Németországban egész komoly iparág alakulhatott ki a DPF korszak előtt gyártott dízelek DPF-esítésére, mert rengeteg autót árulnak utólagosan beszerelt részecskeszűrővel. Nyilván a kedvezőbb besorolás után annyival kevesebb adót kell rá fizetni, hogy behozza az árát.
Egyébként érdekelne, hogy ez hogyan is működik kint, mert tényleg sok ilyen autót találni náluk.

Üdv:
BF

ggeri

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1114 Dátum: 2013.06.03 09:16:04 »
Üdv Mindenki!
Úgy látom kevés 2.0 benzines adat van itt Ave II-höz (ami a kocsim vásárlása előtt frusztrált is) úgyhogy kicsit hiánypótlok.
Tehát vegyes fogyasztás: 8.1 liter/100km (többnyire Bpest belváros - agglomeráció viszonylatok, közepes forgalomban, ~20km-es etapok)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1115 Dátum: 2013.06.03 09:26:08 »
Aludj mar  :tt2:
nem volt biztonságos a vízszintes testhelyzet  :devil:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1116 Dátum: 2013.06.03 16:59:31 »
Üdv Mindenki!
Úgy látom kevés 2.0 benzines adat van itt Ave II-höz (ami a kocsim vásárlása előtt frusztrált is) úgyhogy kicsit hiánypótlok.
Tehát vegyes fogyasztás: 8.1 liter/100km (többnyire Bpest belváros - agglomeráció viszonylatok, közepes forgalomban, ~20km-es etapok)

Ez teljesen rendben van szerintem.
Ugye nem csalódtál?

rokaspeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1117 Dátum: 2013.06.03 23:34:14 »
Hali, az injektorok a tester szerint jol mukodnek, nincs semmifele meghibasodas, abszolut semmi hibat nem jelzett ki a gep (a Toyota gyari testerjerol beszelek, nem valami univerzalis kinai nehany LED-es csipogo hogyismondjakrol) . Az autot egyebkent nemetorszagban vettem, tehat lehet, hogy az adokedvezmeny miatt szereltette be az elozo gazdaja, avagy nem feltetlenul, hanem pl. egy Euro 3-as Diesel sarga Plakettet kap, mig egy Euro 4-es megkapja a zoldet. Nagyobb varosokban pl. nem mehetsz be a kozpontba csak zold Plakettel.
Olajat 5W40-est hasznalok es az olajszint stabilan ugyanannyi, mint amikor bele lett ontve, es az kb 9000 km-vel ezelott volt. A motor nagyon szepen jar, nem ingadozik, nem hagy ki, a kulcsot csak megmutatom neki es mar be is gyul. Mindegy, hogy hideg, vagy meleg, vagy kint van hideg vagy meleg, szoval minden korulmenyek kozott. Az a helyzet, hogy szerintem valaki megatkozott, vagy ramimadkozott, mert az elozo automnak is olyan baja volt, amire nem volt egyertelmu valasz es ezzel nem szeretnem ujrakezdeni a koltekezest, kicserelem ezt, aztan meg ha nem az a baj, kicserelem azt, stb. Hm. Ez a helyzet.

ggeri

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1118 Dátum: 2013.06.05 09:02:07 »
Ez teljesen rendben van szerintem.
Ugye nem csalódtál?
Nem csalódtam, végül is gyári adat.
Csak azért írtam be, mert ez a motor itt nem olyan népszerű, a többségnek vagy más benzinese van, vagy dízele.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1119 Dátum: 2013.06.05 10:34:09 »
Pedig kapásból tudnék mondani csak az oldalon 5 felhasználót, akinek van/volt már ilyen motoros II-es Avensise.  ;)
Amúgy a teljesítményéhez és a köbcentihez képest nagyon is rendben van a fogyasztása.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1120 Dátum: 2013.06.05 12:22:07 »
Pedig kapásból tudnék mondani csak az oldalon 5 felhasználót, akinek van/volt már ilyen motoros II-es Avensise.  ;)
Amúgy a teljesítményéhez és a köbcentihez képest nagyon is rendben van a fogyasztása.  :yes:

Csatlakozom Xtrem-hez, szerintem is van pár kolléga, aki ilyen motort birtokol. Többek között én is.  ::)

Nem csalódtam, végül is gyári adat.
Csak azért írtam be, mert ez a motor itt nem olyan népszerű, a többségnek vagy más benzinese van, vagy dízele.

Annak idején mielőtt megvettük volna az autót, én sokat olvastam vissza a fórumon a típusról, konkrétan erről a motorról és akár a fogyasztásáról is.
Illetve sokat tanultam még a totalcar.hu népítéleteiből is.
Valamint nálam az is segítette a döntést, hogy korábban volt már a családban, bár nem én hazsnáltam, egy ilyen motorral szerelt AveII, így ismertem a típust, a menetteljesítményt és a fogyit is.
Érdekes, hogy akkor (kb. 6 évvel ezelőtt) nagyon nem tetszett az autó, most meg szinte imádjuk. Mennyit változik az ember, vagy talán érik.

rokaspeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1121 Dátum: 2013.06.05 20:29:47 »
Hali, Xtrem amikor azt irtad, hogy rendben van a fogyasztas, akkor az enyemre gondoltal, hogy a 8-9 liter/100km rendben van? Mert ismerek olyat, akinek ugyanez van es 5,5-6ot eskuszik.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1122 Dátum: 2013.06.05 20:35:57 »
Attól függ hol használod az autót. Városban biztosan nem fog produkálni 6 literes fogyasztást, de főútvonalon, szabályokat betartva nem elképzelhetetlen.
Az autó súlyához, teljesítményéhez és felszereltségéhez képest én a 8 litert egyáltalán nem sokallom egy 2 literes benzines motortól.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rokaspeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1123 Dátum: 2013.06.05 20:51:42 »
Jaaaaaaaaaaaa, hogy te benzinesrol beszelsz...Az enyem Diesel.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1124 Dátum: 2013.06.05 23:34:16 »
Dehát nem is neked írta, hanem ggerinek, az övé meg benzines. Kétliteres dízelnek 8-9 liter az nagyon nincs rendben.  :wacko:
music