Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764177 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #825 Dátum: 2012.03.27 21:39:27 »
hát majdnem :D hetet simán bekapott télen. egyszer mértem hétfelet is. most a legutóbbi tankolásom 5.3-at adott, kábé fele-harmada pályán, a többi idebent a dzsumbujban...

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #826 Dátum: 2012.05.29 18:58:36 »
sziasztok,

mar reg gondoltam h irok ide :p

szoval nemregen lett egy szep avenk, 2006 1.8 manual vvti.

amikor atvettuk a fed comp 6,5-os atlagot mutatott. mondjuk az elozo gazdaja egy oregebb foszer volt gondolom nem tolta neki.namindegy, nalunk is volt olyan h letornaztam 5,8 ra :) a felesegem meg felvitte 6,7 re... hiaba mondtam neki h baba motorfeeeeeek :) azt hitte h cseszegetem es mar csak azert se csinalta... :) szoval most vegyes hasznalat mellett 6,8-6,9 et mutat. en ezzel is meg vagyok elegedve,azonban meg jobb a GAZOS fogyasztasa ami kb 7,8-8 literre jon ki igy a melegekben klimaval (persze nem jeghidegre allitva)
szoval most itt tartunk a mi kis szep avensisunkel :yes:

we like well.......  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:


zsigoi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #827 Dátum: 2012.06.06 10:06:47 »
Sziasztok!

Tudnátok segíteni az alábbi témában?

Én most szeretnék venni egy 2010-es évjáratú Avensis 2.2 D-CAT automata váltós kombit.
Elmentem kipróbálni és a 8-10km-es teszt alatt folyamatosan 11,5 liter körül volt az átlagfogyasztás. Közben a motor hőmérséklete elérte az üzemi hőfokot.
Ez lehet attól, hogy csak jó ideje városban pöfögnek vele és nincs rendesen kiégve a részecskeszűrője?
Olvastam még pár tesztet ezzel a motor-váltó párossal és ott is volt amelyiknél hasonló fogyasztást mértek. Másik tesztekben pedig azt írják, hogy jó a fogyasztása. :?:

Egy kicsit elment a kedvem a vásárlástól, de ha ez a rendszeres használatkor beállna 8-9 literre, akkor még futnék egy kört a témában.

Köszönettel,
zsigoi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #828 Dátum: 2012.06.06 10:18:58 »
Az átlagfogyasztás mérő mikor volt nullázva? Mit mutatott, amikor elindultál?
(mert a pill. fogy. mérő nem ír ki litert sem, nemhogy fél litert)

Keress rá a http://www.spritmonitor.de oldalon, hogy miket fogyasztanak ezek a motorok az Avensisben  :otlet:

zsigoi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #829 Dátum: 2012.06.06 11:24:15 »
Köszönöm a gyors választ.

Nem tudom, hogy mikor volt nullázva. Mikor elindultunk, akkor is kb. ennyit mutatott. Időnként egy-két decivel kevesebbet, vagy többet a haladás tempójától függően.

Megnéztem az általad belinkelt oldalon, ott az átlag jóval ez alatt van.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #830 Dátum: 2012.06.06 13:57:35 »
Ez így akkor nagyon nem mérvadó. Áll az udvaron, helyben pöfög, nézegetik, arrébb állnak vele ...stb. Simán lehet így ilyen és ennél durvább fogyit is produkálni.
Ezzel a motorral nem lesz fogyirekorder, de egy a teljesítményéhez reális fogyasztású lesz.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #831 Dátum: 2012.06.06 14:34:24 »
Egyetértek. A nehezebb IS-ben sem sikerült soha ekkora fogyasztást produkálnom.

Most volt egy két sietős etapom az utolsó cca. 300km-en:

cca. 170km 180kmh-val szinte lassítás nélkül kihalt pályán, és cca. 130km városban szintén rohanósabb tempóban. 8.8-at mutat a fedcomp erre a kb 300km-re.

10-es (esetleg kicsivel feletti) értékeket tényleg csak full-full dugóban tudok csinálni.

Esetleg érdemes lenne menned vele úgy egy 15km-t, hogy elindultok, ráállsz mondjuk 80kmh-ra, tempomat és lássuk mit mutat a fedcomp miután nullázod azt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.06 14:36:02 írta richkan »

zsigoi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #832 Dátum: 2012.06.06 15:18:34 »
Egy próbát akkor mindenképp megér egy hosszabb szakaszon újra megnézni, hogy mit mutat nullázás után.

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.

Qizmo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #833 Dátum: 2012.06.26 13:52:11 »
Na, feltöltöttem a spritmonitorra az elmúlt ~1,5 év fogyasztási adatokat a mobilomról. Ha valakit érdekel ::)

http://www.spritmonitor.de/en/detail/443781.html

Röviden a NAGY átlag 8.4l, ami nincs is olyan messze a gyárilag megadottól (8.3l).

Főúton stabilan 90-nél 6.8l körül fogyaszt. Csak városban az eddigi maximumom télen volt: 9.8l.

Amikor csak autópályán mentem végig GPS szerint 130-al, klímával, megpakolva stb. akkor kereken 8 litert evett.

Picollo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #834 Dátum: 2012.07.05 13:16:48 »
nekem ha óvatosan megyek országút 90-100 körül nyáron klímával, akkor 6-6.5
ami elég jó szerintem egy 1.8-as benzinestől.
rekord 5.6 egyszer, azóta sem volt :)

de 7-7.5el simán el tud vele menni bárki!

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #835 Dátum: 2012.07.05 16:00:20 »
nekem ha óvatosan megyek országút 90-100 körül nyáron klímával, akkor 6-6.5
ami elég jó szerintem egy 1.8-as benzinestől.
rekord 5.6 egyszer, azóta sem volt :)

de 7-7.5el simán el tud vele menni bárki!

Az 1.8 vvti nekem is kb így jön ki. bár a 90-100 az meg szokott lenni 5.8-6.0 körül. 130-as autópálya 7,1-7,3.
Budapesten pedig nagyon változó, nem tudom miért de van 1-2 hónap (és nem évszak függő) hogy 7,5-7,8 de van, hogy 8 fölött jön ki.
Télen -10 után már 9l körül persze... :-(

Csak érdekesség: legutóbb az M5-ön mentem Szeged felé -hatalmas szélvihar volt- és 110-es tempónál is 9l/100-at fogyasztott a szél miatt.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #836 Dátum: 2012.07.11 14:07:49 »
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, nemrég lettem egy T25 Ave d4 2.0 vvti remélhetőleg hosszútávú boldog tulajdonosa.

Pár dolgot szeretnék kérdezni Tőletek!
A fedélzeti computer range funkciója. Teletankolom és nem tud többet kiírni 540 km-nél. Peig 60 literes a tank és jól fogyazt az autó, és többet is megyek egy tankkal mint a 540 km. A telitankolás után kis idővel, vagy pár száz kilométer után egyszer csak megnöveli a range hatótávolságát, de nem megy följebb 540-nél ekkor sem, és természetesen újra indul az átlagfogyasztás mérés is.
Mitől lehet ez? Vagy ez így normális? Nem tud többet kiírni 540-nél és így egészíti ki később a plusz kilométerekkel?

Köszönöm előre is a válaszokat.
Üdv mindenkinek,
András

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #837 Dátum: 2012.07.11 16:17:17 »
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, nemrég lettem egy T25 Ave d4 2.0 vvti remélhetőleg hosszútávú boldog tulajdonosa.

Pár dolgot szeretnék kérdezni Tőletek!
A fedélzeti computer range funkciója. Teletankolom és nem tud többet kiírni 540 km-nél. Peig 60 literes a tank és jól fogyazt az autó, és többet is megyek egy tankkal mint a 540 km. A telitankolás után kis idővel, vagy pár száz kilométer után egyszer csak megnöveli a range hatótávolságát, de nem megy följebb 540-nél ekkor sem, és természetesen újra indul az átlagfogyasztás mérés is.
Mitől lehet ez? Vagy ez így normális? Nem tud többet kiírni 540-nél és így egészíti ki később a plusz kilométerekkel?

Köszönöm előre is a válaszokat.
Üdv mindenkinek,
András

Szia!
Tankoláskor lenullázod az átlagszámlálót? Nekem attól függ, hogy mennyi a range számláló értéke. Általában egy jobb menet után kiír 700km-t is. Tehát biztos nincs ilyen limit. Annyira nem szoktam ezzel foglalkozni, egyébként infóként, amikor 0km-t ír ki, akkor szoktam 56l-t tankolni.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #838 Dátum: 2012.07.11 16:32:39 »
Szia!
Tankoláskor lenullázod az átlagszámlálót? Nekem attól függ, hogy mennyi a range számláló értéke. Általában egy jobb menet után kiír 700km-t is. Tehát biztos nincs ilyen limit. Annyira nem szoktam ezzel foglalkozni, egyébként infóként, amikor 0km-t ír ki, akkor szoktam 56l-t tankolni.
Csak megjegyzeskepp irom, hogy a T22 es a T25 ave fedelzeti computer-e eg es fold. A T25-nek hasznalhatlan az atlagfogyasztas kijelzese, es a range is leginkabb arra jo csak, hogy ha 0 km-t ir ki, akkor mar csak max 40-50 km-t tud elmenni, mielott vegleg megallna. Ahogy imika irta is, ilyenkor kb. 4 liter benya marad a tank aljan.
En mar egyszeruen figyelmen kivul hagyom az atlagfogyasztast. Akkora boduletes baromsagokat ir ki neha, hogy nincs ertelme nezni. Rendszeresen lenullazza magat amikor ugy gondolja, manualisan meg sajnos nem is lehet nullazni. Ilyen nullazas utan, fokepp varosban nem ritka, hogy elkezd 14-15 literes fogyasztasokat kiirni, ami hosszu tavon sem megy 12 ala, ami nyilvanvalo hulyeseg, mert egy tankkal 500 km-nel joval tobbet szoktam azert menni.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #839 Dátum: 2012.07.11 17:02:56 »
imika!
Nem szoktam lenullázni, mert megteszi ezt ő magától. Lehet lenullázzom én is és akkor lehet megoldódik mindez. Legközeleb ki is próbálom.



NeoXon!
Neked eddig egy teli tankolás után rögtön a tankolást követően és után párszáz km után nulláz még egyet és rakja ki újból a range értékét. Nem szokott szerencsére sokszor nullázni.

Amúgy neked milyen átlagok jönnek ki a géppel? Én teljesen elégedett vagyok vele, legutóbb 7,4 jött ki egy teletankkal, amiben volt egy Bp. odavissza pálya klímával és tempomattal, sok-sok klímás város és némi sima országút. Nekem ez megfelel, az előző 1.6 *strám sem evett ennél kevesebbet, max 1-2 deci, de ég és föld a kettő autó minden tekintetben.