Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 751937 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #45 Dátum: 2010.06.29 10:24:43 »
Pl. az Avénk az új gumijaival 10.0...10.5 között eszik városban, a korábbi 9.5...10.0 helyett  ::) ... Már kezdtem volna itt sipákolni emiatt, amíg eszembe nem jutott, hogy mennyi is a gyári érték  :hmmmm: ? ... Ja, 10.6  :sorcerer: ? ... Na jó  :otlet: :)
Igazad van, de Te is, meg CindR is kicsit panaszos hangsúllyal írtátok az adatokat, nyilván azért, mert a korábbi adatok kedvezőbbek voltak.
Egyébként a gyári adat valóban 10,6 - és kapaszkodj meg, a Corsáé pedig 10,5...na ezért mondhatjuk, hogy általánosságban a Toyota-motorok kedvező fogyasztásúak. Emlékszem, amikor még az Avét keresgéltem, pontosabban még abban sem voltam biztos, hogy csak Ave legyen-e, elolvasva a szóba jöhető egyéb távol-keleti márkákról írott népítéleteket, mindig oda jutottam, hogy fenntartási költségek (elsősorban fogyasztásra és szervizszámlákra értem) terén bőven veri őket.
music     

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #46 Dátum: 2010.06.30 08:18:34 »
Akkor próbálok belenyugodni, bár nehéz. Az előző autóm 8 litert akkor evett, hogy időnként a szemét is ki... és akkor ment is. :innocent: Na mindegy, tudom, ez egy másfélszer akkora és annyiszor nehezebb családi verda. Azért vettük.  :yes:

Kicsit off, de a héten cserélem a gumikat, talán az egy kicsit takarékosabb lesz... Amint lesz tapasztalatom, megosztom veletek!
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #47 Dátum: 2010.06.30 14:37:50 »
A klíma és a dugó meg tudja dobni, mint ahogy a rövid utak is, különösen, ha sok benne  parkolás. Jellemző, hogy Palaczkék a mienkkel azonos motorizáltságú Avensise Pécsett fél - egy literrel többet eszik, miközben városon kívül egy hajszállal (1-2 deci) kevesebbet, mint a miénk, mert ők a városban rövidebb utakon tudják használni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #48 Dátum: 2010.07.01 09:25:06 »
A klíma és a dugó meg tudja dobni, mint ahogy a rövid utak is, különösen, ha sok benne  parkolás. Jellemző, hogy Palaczkék a mienkkel azonos motorizáltságú Avensise Pécsett fél - egy literrel többet eszik, miközben városon kívül egy hajszállal (1-2 deci) kevesebbet, mint a miénk, mert ők a városban rövidebb utakon tudják használni.
Szerintem már nincs meg ez a városon kívüli különbség az autóink között  ::) ... Ezekkel a gumikkal számottevően megnőtt a fogyasztásunk, lásd az alábbi adatokat is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #49 Dátum: 2010.07.01 09:26:05 »
Tegnap tankoltam 6 litert az Avéba, és nem nullázódott az átlagfogyasztás  :eek: ... Korábban is tapasztaltam, hogy kisebb mennyiségektől nem nullázódik, de azt eddig nem tudtam, hogy ekkorától sem  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #50 Dátum: 2010.07.02 00:16:42 »
Szerintem már nincs meg ez a városon kívüli különbség az autóink között  ::) ... Ezekkel a gumikkal számottevően megnőtt a fogyasztásunk, lásd az alábbi adatokat is.
Most épp nincs, egyébként nekem úgy tűnik, hogy a Bridgestone-ok sem a legtakarékosabbak. :excl:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #51 Dátum: 2010.07.02 08:45:57 »
Hát annyi biztos, hogy ezeknek a pár ezret futott P7-esekkel lényegesen (szvsz közel 10 %-al!) nagyobb a fogyasztás, mint a 2004-es, lecserélésükig kb. 60 ezret futott Bridge Turanzákkal volt. Lomhább is az autó, ami ugye logikus. Ennek egy része nyilván a kor/kopás számlájára írható, de nem hinném, hogy teljes egészében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #52 Dátum: 2010.07.02 15:36:53 »
Ez érdekes, amikor a Corollára az új Michiket vettem - a régiben bőven volt még futásteljesítmény, de repedezett már az oldala lévén 7 éves - az első fogyija feltűnően magasabb volt, mint vártam, aztán 4-500(!) km után beállt a szokásosra.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #53 Dátum: 2010.07.02 15:56:33 »
Ezeké nem ment vissza  ::) ... Legalábbis mostanáig, pedig már fent vannak vagy három hónapja, és ment is beléjük pár ezer km.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #54 Dátum: 2010.07.02 18:07:49 »
Nagyon remelem, a konkluzio nem az lesz, hogy akkor ez most egy ocska gumi, mert tobbet fogyaszt vele az auto, holott minden masban tokeletes...  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.02 18:35:05 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #55 Dátum: 2010.07.02 18:32:44 »
Nem, dehogy  :) ... Egy nagyon jó tapadású, a korábbinál jóval halkabb és a 215/45 mivoltához képest meglepően komfortos gumi. Nem tökéletes, na ja. De nem bántam meg hogy ezt vettük, mert a biztonság és a komfort stimmel  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bandes

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #56 Dátum: 2010.07.03 08:21:59 »
Csak, hogy bekapcsolódjak a fogyi topicba is :)
Nekem az előző kocsim egy 2 éves megane volt 1.6-os városban olyan 8.4 volt az átlag néha lement 8.0-ra is de akkor nagggyon kíméltem. Viszont nem ment de sehogy 112 le semmit nem ért, full lomha volt csak 3500 felett kezdett el vmit húzni. Az Ave-m meg 2.0-s vvt-i,és a fogyimérő 10.5-öt mutat városba viszont egy kis számításal(tanklot liter száma és a megtett össz km(kis matek))..meg 8.7-9 liter amit el is hiszek mert többször kiszámoltam és mindíg kb ennyi. Ja, a gumikat említve meg nekem is Bridgestone van fent(ez a gyári megane volt csak leszedtem) és tényleg jó a teljesítménye.Amikor  a kocsit vettem elég új Good Year volt rajta csak 185-ös volt azt meg keveseltem. A Bridge 195-ös. Szóval nekem a fogyi max 9 liter, és csak városba járok. Na persze nem is versenyzek! :lol:

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #57 Dátum: 2010.07.03 22:18:27 »
Sziasztok.Ma  a családdal elogrottunk Pozyonyba.Komárno -Pozsony 215km,oda-vissza klimával.Tegnap este tankoltam fulra.Ma délelőtt klimatisztitás is volt, sokat menettem a kocsit állo helyben,fulyattam a klimát.Amikor elindultunk akkor 14,5litert muatatott a fedélzeti számitogép.Amikor este megjöttünk akkor 6,4 litert.Hogy ez mennyire valos,vagy sem ezt még nem tudom megmondani,Tul uj szerzemény még a kocsi.De majd irok hogy utánszámolással milyen érték is jön ki.Amugy igyekeztem a szabályokat betartani,max egypár előzésnél léptem tul a 90km/h-át

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #58 Dátum: 2010.07.03 23:01:32 »
Simán lehet reális. Ha tényleg ilyen szelíden mentél, akkor 5,5 liter környékén kellett fogyasztania, és ez valami olyasmi.
music     

diegho

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #59 Dátum: 2010.07.12 09:48:30 »
Na leteszteltem az Avét. ~320km Csurgó - Keszthely - Veszprém - Csurgó visszafelé egy kis északi part nézés Keszthelynél. 2 fő klímával végig BC szerint 7.5 átlag.