Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 751985 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Avensisek fogyasztása
« Dátum: 2004.03.12 12:35:29 »
Fogyasztas.

Tegnap hosszu uton voltam es mivel nem siettem nagyon megneztem hogy alakul a fogyasztas ha nem hajom az autot. Fed comp szerint 7,2. Ez az alabbi parameterekkel jott ki:
autopalya: kb 200 km 130-140 km/h seb
orszagut: kb 300 km, 90-100 km/h seb
lakott terulet (kisebb falvak): kb 50 km, 55 km/h
Budapesten atvergodes (oda-vissza): kb 50 km 25-30 km/h

Ha rendesen nyomtam a gazpedalt a fogyasztas 9,5 koruli volt hasonlo korulmenyek kozott, de nem ezen az uton.

Vagyis siman meg lehet sporolni 3000 forintot (amit persze azonnal be lehet valtani pl 1 eves Toyota klubtagsagra) csak avval ha betarjuk a sebesseghatarokat. Igaz, igy az ember masfel oraval kesobb er haza es esetleg lemarad a BK-rol, de en inkabb befizetem a tagsagot :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.26 14:25:16 írta music »
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #1 Dátum: 2004.05.05 13:51:39 »
Sziasztok,

Tegnap vegre sajat seggel is kiprobalhattam hosszabb tavon. 2003-as sedan. Indultunk pestrol, ekkor 7.2-es atlagfogyasztast mutatott, tank 3/4-ig. El Becsig, aztan vissza (bo ket mazsaval a csomagtartoban). Mire ideertunk, az atlag 5.2 volt. Vegig sima orszagut (itthon 1-es, kint 10-es). Aztan tankolas Erzsebeten (itt volt amugy 1/4-nel a mutato), es onnan at ujpestre, ezalatt az erosen forgalmas, de nem araszolos ut alatt 5.4-es atlagot adott.

A fene egye, az enyem nem tud ilyen fogyasztast produkalni fele tomeggel es fele kobcentivel. Igaz, a harmadaba sem kerult.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #2 Dátum: 2004.05.15 01:18:58 »
Idézetet írta: "spainet"
Miskolci vagyok, de megprobálok a nyári találkozón ott lenni egy jó kis tesztre. Prosit most probálok szerezni a toyotától, hátha maradt még nekik. Az 1.8-as mennyit eszik? Spainet

Gyakorlatilag ua.-t, mint az 1.6-os. Az új Avensisben 6.8-as (!!!) átlagfogyit mértek az egyik teszten.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #3 Dátum: 2004.07.24 16:05:40 »
Az autóteszt júliusi számában az Avensis versot tesztelik a 150 LE motorral. Itt mérni is szoktak. A következők derülek ki: a 150 LE stimmel, a nyomaték kb. 6 Nm-rel több volt a gyári adatnál (ez belefér a szórásba, bár felhívnám a figyelmet, hogy a japánok többnyire "pesszimistán" adják meg az adatokat, a gyártási szórás mindig felette van...). A gyorsulás viszont a 11,4 helyett 9,6 volt!! A tesztfogyi is jobb volt a kelletenél (8.6 helyett 8.4). A tesztet nem volt időm átfutni, cak gyorsan megnéztem a mérési adatokat.
music     

Easa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #4 Dátum: 2004.08.01 10:36:04 »
Hali!
Tegnap sikerült egy Parassapuszta-Selmecbánya-Martin-Ruzomberok-Besztercebánya-Budapest utat 5 l/100 km átlagfogyasztással, 73 km/h átlagsebességgel teljesíteni. Félreértések végett: a forgalom ritmusában mentem, senkit nem tartottam fel, sőt...
A szlovák oldalon, Sahyban tankolta, eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy nagyon pontos a fedélzeti számítógép kijelzése.
Az autó: Avensis 1.6 VVTi Liftback, 2002. áprilisi.
asa - egy õs Toyotás

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #5 Dátum: 2004.10.27 15:59:52 »
Emberek, volt ma 3 negativ csucsdontesem!!!
1. atlagfogyasztas 7.5 l (kb 100 km autopalya, 150 km orszagut, a tobbi Budapest, benne 2 reggeli 20 km-es araszolas csucsforgalomban!!!)
2. Ma az M7-en tartosan 140 alatt jart a mutato. Ez azert csucs mert nem vki feltartott, hanem az a huha nagy kod!!!!
3. Bp-Zalaegerszeg haztol hazig 3 ora 40 perc (az a huha....)

Aze' hazafele jottem egy laza 152 km/h atlagot (Fehervar-Bp) :D
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #6 Dátum: 2004.11.16 15:19:26 »
Idézetet írta: "SOMA 17"
Sziasztok, ma láttam a benzim és a gázolaj arányát holnaptol 9.5Ft külömbség lessz na ezek után ha valaki meggyöz hogy mért vegyek inkább DIZEL AVENSIST mint 1.8 BENZINEST azt megköszönöm,de nem hiszem hogy fog menni bárkinek is.

Gondolom hogy Europában egyre nagyobb a kereslet a gázolaj iránt (növekszik a D autok száma rohamossan) igy nagyobb a piac és ez szerintem csak a kezdet lesz ez még egálban is idövel!!!!


Szerintem odáig nem fognak elmenni,eléggé nagy felháborodáshoz vezetne (és ami ezekből kialakulhat...).
Igaz nem túl sok tapasztalatom van dízel autók terén,de valahogy nekem nem jön be.Lehet,hogy belül csend honol,de én az utcán sétálva bizony már messziről meghallom,hogy kerregős autó közeledik e felém... És még a környezetet is jobban szennyezi a korom,többet is bocsájt ki,mint a benzines (bár ehhez nem értek,nagy autóguruk magyarázgatták nekem).Meg nem is használom annyit a kocsit,évente kb 15000 km. És az is hozzátartozik,hogy az Avensis még sosem fogyasztott 8 fölött,de inkább a 7.6 a jellemző.Ebben minden benne van,autópályás 160 és városi araszolgatás.Ja,és végig megy a légkondi/vagy éppen a fűtés,mert nem csípem a leengedett ablakot.Dízel max 1,5 lityivel eszik kevesebbet,ezt ha meg beszorzom az aprócska különbözettel,és még megnézem,hogy újkorában mennyivel volt drágább a dízel,akkor az én esetemben nem sok értelme van...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #7 Dátum: 2010.05.01 16:36:24 »
Azóta mentem további 200km-t és most 7,5-nél tartok, csak sajnos nullázás előtt még 8,3 volt...
Ma mentem még egy adagot, (tőlünk Budakalász, onnan +2 fő és 50 kg csomaggal a reptérre, majd haza) igaz, mindegyik etapon elég folyamatosan lehetett menni, de azért mégiscsak városi forgalomban, és így sikerült levinnem 7 literre az átlagot. ha jól számolom, a mai fogyim így megint a bűvös 6,1-re jön ki. Teccik.  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #8 Dátum: 2010.05.01 23:17:12 »
mekkora különbséget jelent az álló helyzethez képest, ha csak egy picit is, de gurul az autó.
Na ezt nem is írtam meg, pedig tanulságos. Mikor nullázódik az átlagfogyi, akkor nyilván a meg (nem) tett km-ek miatt igen gyorsan változik. Ilyenkor jól lehet látni, hogy egy piros lámpa utáni induláskor milyen sokat felmegy, és milyen nehéz visszatornászni a lámpa előtti számra a fogyit. Most ehhez is jó adalékot kaptam: máskor annyi idő kell hozzá, míg felváltogatok 5-ig, majd 5-ben megteszek még 3-4-500 métert egyenletes sebességgel, ha van módom csorogni a piros lámpáig, és olyan 10-15 km/h-s tempóról felgyorsulni, akkor gyakorlatilag az 5-be tevés után már ugyanott tartok.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #9 Dátum: 2010.05.01 23:45:39 »
Az is tanulságos, hogy mi történik a 2-3 km-rel korábban nullázódott átlagfogyasztással, míg az ember kiáll a garázsból, becsukja a kaput és elindul (ez kb. 2 perc helyben járást jelent a mi esetünkben). Rossz nézni, hogy miként száguld fölfelé  :eek: :sorcerer: ... Télen hidegben motort percekig helyben járatva melegítőkre gondolok ilyenkor mindig, őszinte részvéttel  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #10 Dátum: 2010.05.03 23:44:24 »
Ilyen még nem volt. Áthelyezem ide a régebbi idevaló hsz-kat is, de majd szépen folyamatosan, úgy kb. 2 hónap alatt végig jutok az avés fórumon, és akkor kész lesz a teljes szétválasztás.
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.04 00:44:05 írta music »
music     

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #11 Dátum: 2010.05.04 10:48:16 »
Már tuti írtam máshova de akkor ide is :)
Zalaegerszeg - Budapest - Szolnok - Nagyvárad 6,03 liter
Nagyvárad-Csávás-Marosvásárhely-Csávás-Parajd-Békási-szoros 6,43 liter
Csávás - Zalaegerszeg ( teljes terhelés 5 személy, 5 ember 1 heti csomagja ) 6,75 liter
Zalaegerszeg - Graz 6,81 liter
Zalaegerszeg - Bp-n kavargás, télen 8,4 liter
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #12 Dátum: 2010.05.06 17:03:58 »
Ilyen még nem volt. Áthelyezem ide a régebbi idevaló hsz-kat is, de majd szépen folyamatosan, úgy kb. 2 hónap alatt végig jutok az avés fórumon, és akkor kész lesz a teljes szétválasztás.
music, ez őrült nagy munka, van értelme  :hmmmm: ? Elég ritkán olvasnak sokat vissza az emberek. Én nem mondom hogy ne csináld, ha van rá kedved/időd  :) - de szvsz az is bőven elég, ha innentől fogva ide írjuk a fogyasztással kapcsolatos hsz-okat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #13 Dátum: 2010.05.06 17:13:09 »
kb 4 napja, hogy tojást tettem a gázpedál alá,
így most 8,0-t  mutat a komp,
kizárólag városi menet volt
ez eddig a rekord   :clap:
kivi leszek mennyi lesz tankolásnál  :eek:
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #14 Dátum: 2010.05.06 22:45:30 »
Ilyen még nem volt. Áthelyezem ide a régebbi idevaló hsz-kat is, de majd szépen folyamatosan, úgy kb. 2 hónap alatt végig jutok az avés fórumon, és akkor kész lesz a teljes szétválasztás.
music, ez őrült nagy munka, van értelme  :hmmmm: ? Elég ritkán olvasnak sokat vissza az emberek. Én nem mondom hogy ne csináld, ha van rá kedved/időd  :) - de szvsz az is bőven elég, ha innentől fogva ide írjuk a fogyasztással kapcsolatos hsz-okat.
Nyár végére meglesz... [rohog] [rohog]
music