Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 756425 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3360 Dátum: 2017.07.02 12:23:53 »
A tied milyen (motor, felszereltseg, valto)? Es mennyiert adnad el? Es nagyjabol mikor? :)

Ott van az aláírásban.  ;)
2005 végi 2.4-es Executive, 4 ajtós, 182e km, gyári TNS510-es magyar menüs és magyarul beszélő, teljes Európa térképes Navigációval (sd kártyás) és színes tolatókamerával. Illetve van benne még 1-2 további gyári +extra, mint csomagtértálca; gyári gumi és velúrszőnyegek; hátsó krómdísz a csomagtér ajtón; Toyota légterelő az oldalsó ablakokon; téli gumik gyári 16-os Toyota alufelniken; hátsó oldalsó ablakokon Skyguard műbizonylatos fólia; éves autópálya matrica; áprilisi friss műszaki vizsga - talán ennyi.  :D ;)

Szerintem 2M Ft egyáltalán nem túlzó érte az állapotát és történetét figyelembe véve, hiszen a mai napig Toyota szakszervizbe van hordva, végigpecsételt szervizkönyvvel, és mivel mindig ugyanott volt szervizelve, így lekérdezhető és kinyomtatható az összes szervizszámlája is.  ;)

Egyébként az autónak nincsen baja, csakis azért kerülne eladásra, mert édesapám 70 éves lesz hamarosan, és már nehezen tud beleülni a csípőprotézis után, és mivel úgy tűnt az RX-be könnyebben fel tud ülni, ezért merült fel a gondolat - de épkézláb példányt találni, aminek legalább a belseje olyan kombinációs, amit elképzelnék szinte lehetetlen találni ebben az országban.  :hmmmm:
És hogy miért nem RAV4-et nézünk?, nos, mert azok nincsenek úgy felszerelve, mint amennyire legalább ez az Avensis volt, dízel nem kell, a CVT váltó meg elég felejtős az Avensis automatája után...  :innocent: ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.02 12:25:42 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3361 Dátum: 2017.07.02 12:26:38 »
Felújításhoz ki kell szedni a váltót, nem? Csapágycserénél nem feltétlenül (sőt).(20-60eFt)
Nekem a csapágy cseréjéhez le kellett venni az egészet, a szerelőnyíláson át nem volt megoldható. Az általam ismert esetek háromnegyedénél csak préssel jött le a tengelyről. Fenntartom, hogy egy időben beiktatott karbantartás nem több mintha egy manuálist kéne bármilyen okból levenni.


A 20-60e-t mire irod, munkadijra?
Váltócsapágycserénél nem kell kiszedni a váltót?
Szerencsés esetben a szerelőnyíláson át lejön, ilyenkor 4-5 óra munkadíjjal kevesebb a történet. A probléma, hogy egy idő után "rámelegszik" és ha nem azonnal van megcsináltatva amikor elkezdi hallani a tulaj a szolíd csörgést, akkor jó eséllyel csak hidraulikus préssel lehet letolni a tengelyről.

Ahogy én értettem mindkét végén van csapágy. Egy csapágy kerül 20eFt-ba ,de nekem a másikat is ki kellett cserélni, de (valahogy) megoldották, hogy nem kellett kivenni a váltót úgy cserélték, így került az egész , munkával együtt 60eFt-ba- de az enyém Corolla, hogy Avénél hogy néz ki a dolog nem tudom.
Ha a váltót ki kell szedni az jóval drágább, ha szét is kell bontani, pl fogaskerék csere miatt az akár fél milla is lehet, sőt egyik márkaszerviz úgy fogalmazott"csillagos ég".
1.8-as 5 sebességes manuális váltójában két külön tengelyen két csapágy van. Ebből az egyik 20k, a másik 18k márkaszervizes áron. Csapágyboltban olcsóbb valamivel (pl. SKF ). Ha le kell emelni, az legalább plusz 4 óra munkadíj és amellé még a tömítőpaszta.
Neked azért volt ennyire olcsó, mert a szerelődeklin át lejött (meg gondolom nem márkaszervizes díjazás volt). A 60k egyébként számlás-munkalapos ár?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3362 Dátum: 2017.07.02 12:58:33 »
Ha a váltót ki kell szedni az jóval drágább, ha szét is kell bontani, pl fogaskerék csere miatt az akár fél milla is lehet, sőt egyik márkaszerviz úgy fogalmazott"csillagos ég".
Annyira azért nem. 250k márkaszervizben a maximum, ésszerű keretek közt, ha nagyon sok manuális munka van vele. De akkor már apróra szétszedték. Félmillió akkor lehet csak, ha mondjuk szétszállt egy csapágy és mindent vitt magával a váltóházban. De ekkor már inkább veszel egy bontottat 100-ért és azt rakatod fel a helyére.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3363 Dátum: 2017.07.02 14:36:45 »
Nekem a csapágy cseréjéhez le kellett venni az egészet, a szerelőnyíláson át nem volt megoldható. Az általam ismert esetek háromnegyedénél csak préssel jött le a tengelyről. Fenntartom, hogy egy időben beiktatott karbantartás nem több mintha egy manuálist kéne bármilyen okból levenni.

Szerencsés esetben a szerelőnyíláson át lejön, ilyenkor 4-5 óra munkadíjjal kevesebb a történet. A probléma, hogy egy idő után "rámelegszik" és ha nem azonnal van megcsináltatva amikor elkezdi hallani a tulaj a szolíd csörgést, akkor jó eséllyel csak hidraulikus préssel lehet letolni a tengelyről.
1.8-as 5 sebességes manuális váltójában két külön tengelyen két csapágy van. Ebből az egyik 20k, a másik 18k márkaszervizes áron. Csapágyboltban olcsóbb valamivel (pl. SKF ). Ha le kell emelni, az legalább plusz 4 óra munkadíj és amellé még a tömítőpaszta.
Neked azért volt ennyire olcsó, mert a szerelődeklin át lejött (meg gondolom nem márkaszervizes díjazás volt). A 60k egyébként számlás-munkalapos ár?
Hát bizony márkaszervizben csinálták, Mayernél.  :yes: Bocs, most előkerestem összesen munkadíjjal, olajcserével volt 90eFt (2012-ben)
Én egyből mentem megcsináltatni amikor kezdett hangja lenni és régen volt, a kocsi meg fiatal.

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3364 Dátum: 2017.07.02 15:16:24 »
2005 végi 2.4-es Executive, 4 ajtós, 182e km

Akkor gondolom Nálad sem jelentkezett a kozvetlen befecskendezés miatti kokszosodás.
(Talán nem kell félni annyira ezektől a D4 motoroktól.)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3365 Dátum: 2017.07.02 16:48:30 »
Akkor gondolom Nálad sem jelentkezett a kozvetlen befecskendezés miatti kokszosodás.
(Talán nem kell félni annyira ezektől a D4 motoroktól.)

Az nem.
A legnagyobb tétel az autón a gyári Xenonlámpák cseréje volt, 50%-os Toyota méltányossági mellett. A mattuló foncsor szerkezeti hibája volt az Avensisnek.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Assy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3366 Dátum: 2017.07.02 19:15:15 »
Szerintem az is számithat, hogy melyik városról (és milyen használati útvonalról) beszélünk.
2 literesnek egyébkén 7.2-7.5 "vegyes" fogyasztása van (nálam legalábbis), vidéki városban. (Télen +1 L)
(A kokszosodós videót arról az ave-ról én is láttam, de máshol nem hozták ezt igy ki mint jellemző meghibásodást. Ez elvileg minden közvetlen befecskendezéses benzines motor hátránya, és talán nem a toyotat érinti leginkább. Azt nem tudom van-e összefüggés a városozás és a kokszosodás között.)
(Múlt héten somogyban/mecsekben jöttünk-mentünk vele, ezen a dimbes-dombos vidéken 6.2-6.6 körül evett ha minden igaz.)

Vidéki városról lenne szó. (AJka) :) Néha egy kis megye székhely. (Zalaegerszeg/Veszprém/Székesfehérvár)
Pestet kerülöm amennyire lehet.
AZ E10es Corollám is 7.5 körül eszik vegyesen pedig ez 1332cm3... (országút 5.2-6.3 utas létszám és sebesség függő. a városi 9 alatt nincs pedig már próbáltam mindent. viszont a téli fogyasztás alig ugrik meg, nem megy 10 fölé városban )
Szóval egy kétezres motortól nem rossz a 7.2-7.5 körüli átlag! Sőtt!
Mindenütt a 2.0 kokszosodásáról lehet hallani, 1.8 és 2.4 az nincs említve.

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3367 Dátum: 2017.07.02 20:48:16 »
Mindenütt a 2.0 kokszosodásáról lehet hallani, 1.8 és 2.4 az nincs említve.

Az 1.8 nem közvetlen befecskendezéses csak a 2.0 és a 2.4. (Mondjuk ha 300ekm után ki kell tisztittatni akkor ki ki kell.)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3368 Dátum: 2017.07.02 21:13:10 »
Vidéki városról lenne szó. (AJka) :) Néha egy kis megye székhely. (Zalaegerszeg/Veszprém/Székesfehérvár)
Pestet kerülöm amennyire lehet.
AZ E10es Corollám is 7.5 körül eszik vegyesen pedig ez 1332cm3... (országút 5.2-6.3 utas létszám és sebesség függő. a városi 9 alatt nincs pedig már próbáltam mindent. viszont a téli fogyasztás alig ugrik meg, nem megy 10 fölé városban )
Szóval egy kétezres motortól nem rossz a 7.2-7.5 körüli átlag! Sőtt!
Mindenütt a 2.0 kokszosodásáról lehet hallani, 1.8 és 2.4 az nincs említve.
Vidéki városban akár kevesebbet is fogyaszthat mint országúton, hiszen ott nincsenek dugók és  tudsz menni 50-70-el (Én ezt még Debrecenben is tapasztaltam)
Nem lehet, hogy baj van a Coridal? :hmmmm: (Nekem is volt vadi új 1992-ben, kombi, benzines)
Persze lehet, hogy a lábaddal van baj és akkor az Ave is sokat fog inni :devil:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3369 Dátum: 2017.07.02 22:59:49 »
Hát bizony márkaszervizben csinálták, Mayernél.  :yes: Bocs, most előkerestem összesen munkadíjjal, olajcserével volt 90eFt (2012-ben)
Én egyből mentem megcsináltatni amikor kezdett hangja lenni és régen volt, a kocsi meg fiatal.
Mayer nekem is 90-220k árat adott meg azzal, hogy ha nem kell levenni a váltót, akkor megáll 90-ből.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3370 Dátum: 2017.07.03 07:07:50 »
Mayer nekem is 90-220k árat adott meg azzal, hogy ha nem kell levenni a váltót, akkor megáll 90-ből.
Úgy is lett, nálam ;)

Assy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3371 Dátum: 2017.07.03 08:26:55 »
Vidéki városban akár kevesebbet is fogyaszthat mint országúton, hiszen ott nincsenek dugók és  tudsz menni 50-70-el (Én ezt még Debrecenben is tapasztaltam)
Nem lehet, hogy baj van a Coridal? :hmmmm: (Nekem is volt vadi új 1992-ben, kombi, benzines)
Persze lehet, hogy a lábaddal van baj és akkor az Ave is sokat fog inni :devil:

12 éve nyúzom a verdát, ki próbáltam mindent.  Tojás a láb alatt stb... Nem pörgetem 2500/3000 fölé , nyugodt gyorsításokkal operálok nem padlózom ,így is úgy is 9lityi felett van a fogyasztás városban. Vezetési stílustól függetlenül. Szerelővel nézettem többször is de nem találtak semmit... AZ ország úti fogyi meg teljesen jó pedig ott megszoktam hajtani néha... ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.03 08:32:20 írta Assy »

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3372 Dátum: 2017.07.05 23:02:46 »
Ott van az aláírásban.  ;)
2005 végi 2.4-es Executive, 4 ajtós, 182e km, gyári TNS510-es magyar menüs és magyarul beszélő, teljes Európa térképes Navigációval (sd kártyás) és színes tolatókamerával. Illetve van benne még 1-2 további gyári +extra, mint csomagtértálca; gyári gumi és velúrszőnyegek; hátsó krómdísz a csomagtér ajtón; Toyota légterelő az oldalsó ablakokon; téli gumik gyári 16-os Toyota alufelniken; hátsó oldalsó ablakokon Skyguard műbizonylatos fólia; éves autópálya matrica; áprilisi friss műszaki vizsga - talán ennyi.  :D ;)

Szerintem 2M Ft egyáltalán nem túlzó érte az állapotát és történetét figyelembe véve, hiszen a mai napig Toyota szakszervizbe van hordva, végigpecsételt szervizkönyvvel, és mivel mindig ugyanott volt szervizelve, így lekérdezhető és kinyomtatható az összes szervizszámlája is.  ;)

Egyébként az autónak nincsen baja, csakis azért kerülne eladásra, mert édesapám 70 éves lesz hamarosan, és már nehezen tud beleülni a csípőprotézis után, és mivel úgy tűnt az RX-be könnyebben fel tud ülni, ezért merült fel a gondolat - de épkézláb példányt találni, aminek legalább a belseje olyan kombinációs, amit elképzelnék szinte lehetetlen találni ebben az országban.  :hmmmm:
És hogy miért nem RAV4-et nézünk?, nos, mert azok nincsenek úgy felszerelve, mint amennyire legalább ez az Avensis volt, dízel nem kell, a CVT váltó meg elég felejtős az Avensis automatája után...  :innocent: ;)
Ment PU

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3373 Dátum: 2017.07.10 21:45:42 »
Azt ismeritek, hogy a cigány lova már majdnem leszokott az evésről, amikor hirtelen megdöglött...
Kezdek "aggódni" a járgányért.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3374 Dátum: 2017.07.11 15:13:25 »
hehehe, nálam jobban tekereg a kígyó, volt már kilencfél fölött és négyfél alatt is.