Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 757764 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Assy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3345 Dátum: 2017.06.30 17:40:13 »
Kézi váltósat néztem, az automatát nem preferálom. (biztos jó az is de hiba lehetőségben is problémásabb... szerintem) 
Tehát ha jól értem akkor az 1.8-as az "mindenes".

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3346 Dátum: 2017.06.30 18:05:46 »
Kézi váltósat néztem, az automatát nem preferálom. (biztos jó az is de hiba lehetőségben is problémásabb... szerintem) 
Tehát ha jól értem akkor az 1.8-as az "mindenes".

Igen

pl.: 2005 közepéig olajevős IS lehet
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3347 Dátum: 2017.06.30 18:18:09 »
Kézi váltósat néztem, az automatát nem preferálom. (biztos jó az is de hiba lehetőségben is problémásabb... szerintem) 
Tehát ha jól értem akkor az 1.8-as az "mindenes".
Egy automata időszakos felújítása jó eséllyel nem fog többe kerülni mint egy váltócsapágy felújítás a manuálisnál.

Assy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3348 Dátum: 2017.06.30 18:40:12 »
Igen

pl.: 2005 közepéig olajevős IS lehet

IS lehet??
Hasonló problémákkal küzd a moci mint a Corollákban?
Lehúzó gyűrű letapadás stb?
(jelenleg egy E10 Corit hajtok az 10000km-en elcsipeget 1.5 liter körül)

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3349 Dátum: 2017.07.02 00:41:08 »
Azt kell eldönteni, hogy kézit vagy Aut váltósat akarsz-e. 2.4-es benzinesből kizárólag Aut váltós létezik, a már modernebb 5 sebességes kivitel (a nálunk sosem forgalmazott 1.8-as, vagy a 2.0 literes 4 sebességéhez képest).
A 2.4-es valóban utazó autó, pályán 140-es tempomatal és végig működő légkondival nem gond 8 liter alatt tartani a fogyasztást, szigorúan városban inkább 10L környéke a mérvadó, (télen dugóban araszolva, ülésfűtést és egyéb kényelmi kütyüket használva ez lehet 14-15L is.).
T25-os automatakat nezegetek.
Talaltam egy 1.8-ast
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_8_sol_technic_xenon-el_teto-automata-11664242

Akkor ezek szerint ez nem magyar?

A korabbi hozzaszolasok alapjan a 2.4 az ajanlott?
Napi 100 km munkabajarashoz kellene.
2/3 palya+autout, 1/3 varos

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3350 Dátum: 2017.07.02 07:43:54 »
Egy automata időszakos felújítása jó eséllyel nem fog többe kerülni mint egy váltócsapágy felújítás a manuálisnál.
Felújításhoz ki kell szedni a váltót, nem? Csapágycserénél nem feltétlenül (sőt).(20-60eFt)
Csapágya pedig az autómatának is van :hmmmm: 

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3351 Dátum: 2017.07.02 07:49:47 »
T25-os automatakat nezegetek.
Talaltam egy 1.8-ast
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_8_sol_technic_xenon-el_teto-automata-11664242

Akkor ezek szerint ez nem magyar?

A korabbi hozzaszolasok alapjan a 2.4 az ajanlott?
Napi 100 km munkabajarashoz kellene.
2/3 palya+autout, 1/3 varos
Nem úgy értette hogy 4 sebességes automata? (a másik meg 5 seb. automata)? :hmmmm:

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3352 Dátum: 2017.07.02 08:10:18 »
Első sorban az érdekelne hogy 2/3-ad városi harcra a három közül melyik motor verziót ajánlanátok.
A 2 lityisről olvastam hogy városi használat esetén kokszosodik rendesen.
Az 1.8-as 2.4-es motorról viszont nem sok mindent találtam.
A fogyasztás az másodlagos szempont jelen esetben.

Szerintem az is számithat, hogy melyik városról (és milyen használati útvonalról) beszélünk.
2 literesnek egyébkén 7.2-7.5 "vegyes" fogyasztása van (nálam legalábbis), vidéki városban. (Télen +1 L)
(A kokszosodós videót arról az ave-ról én is láttam, de máshol nem hozták ezt igy ki mint jellemző meghibásodást. Ez elvileg minden közvetlen befecskendezéses benzines motor hátránya, és talán nem a toyotat érinti leginkább. Azt nem tudom van-e összefüggés a városozás és a kokszosodás között.)
(Múlt héten somogyban/mecsekben jöttünk-mentünk vele, ezen a dimbes-dombos vidéken 6.2-6.6 körül evett ha minden igaz.)

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3353 Dátum: 2017.07.02 08:28:55 »
Felújításhoz ki kell szedni a váltót, nem? Csapágycserénél nem feltétlenül (sőt).(20-60eFt)
Csapágya pedig az autómatának is van :hmmmm:

A 20-60e-t mire irod, munkadijra?
Váltócsapágycserénél nem kell kiszedni a váltót?

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3354 Dátum: 2017.07.02 08:34:31 »
Szerintem az is számithat, hogy melyik városról (és milyen használati útvonalról) beszélünk.
2 literesnek egyébkén 7.2-7.5 "vegyes" fogyasztása van (nálam legalábbis), vidéki városban. (Télen +1 L)
(A kokszosodós videót arról az ave-ról én is láttam, de máshol nem hozták ezt igy ki mint jellemző meghibásodást. Ez elvileg minden közvetlen befecskendezéses benzines motor hátránya, és talán nem a toyotat érinti leginkább. Azt nem tudom van-e összefüggés a városozás és a kokszosodás között.)
(Múlt héten somogyban/mecsekben jöttünk-mentünk vele, ezen a dimbes-dombos vidéken 6.2-6.6 körül evett ha minden igaz.)
6.2 fogyi 2.0 benzinnel? [emoji15]

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3355 Dátum: 2017.07.02 10:16:26 »
6.2 fogyi 2.0 benzinnel? [emoji15]

Amennyire én nézegettem a fogyasztási adatokat 200 ccm olyan 0,2 litert számít, városban nyilván több, akár duplája.
Ezért is mondják hogy a nagyobb motor sokszor kevesebbet eszik, ami ugyan nem igaz, de a különbség nem eget rengető.
6,2 szvsz lehet reális.

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3356 Dátum: 2017.07.02 10:45:01 »
6.2 fogyi 2.0 benzinnel? [emoji15]

Igen de nem bp belvárosban természetesen. A dimbes-dombos vidék klassz annyiból, hogy lejtőn épp 0 a fogyasztás felfelé meg nem annyival több. Illetve a sebesség sem pályatempó persze.
(Szerintem nem rossz. 2 felnőtt, 2 gyerek, + telipakolt kombi csomagtartó.)
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.02 10:50:47 írta Gyömbér »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3357 Dátum: 2017.07.02 10:58:04 »
T25-os automatakat nezegetek.
Talaltam egy 1.8-ast
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_8_sol_technic_xenon-el_teto-automata-11664242

Akkor ezek szerint ez nem magyar?

A korabbi hozzaszolasok alapjan a 2.4 az ajanlott?
Napi 100 km munkabajarashoz kellene.
2/3 palya+autout, 1/3 varos

Igen, 1.8-as Aut váltósat itthon sohasem forgalmaztak. Hasonló a helyzet az el tetős autókkal, ráncfelvarrás után előfordult 1-2 dízelben, de eszméletlenül ritka egy extra volt itthon, nem is lehetett rendelni egyik kivitelhez sem. Eleve az autó felszereltsége is külföldi autóra utal, itthon Xenonos autót sosem forgalmaztak szövetkárpittal, a Xenon pedig eleve csak a 2.0 és 2.4-es Executive felszereltségekhez járt (itthon nem lehetett +pénzért sem rendelni ezt az extrát).

Amúgy nagyon jó kis kombináció, én ha autót keresnék biztosan megnézném.  :yes: Persze ha rendben van.  ;) Másik kérdés, hogy napi használat során az 1.8-as motor teljesítménye elegendő-e az Aut váltónak, ki kellene próbálni, és összehasonlítani a motorokat.
Ha nem riaszt el a 2.4-es többletfogyasztása, akkor bátran bevállalhatod azt is (ahogy korábban is írtam, csak abban létezett az 5 sebességes váltó, a többihez csak 4 járt - illetve szériában járt hozzá a tempomat is - a 2 literes esetében ehhez a csúcs Exe felszereltséget kellett választani). A 2 literes Aut benzineshez képest a +1 fokozat, és a többleterő néha jól tud jönni (+16LE, de a fontosabb az a +35NM nyomaték), illetve nem mérvadó adat, de 100 km/h-ra is majd 2 mp-vel hamarabb gyorsul. Az 1.8-ashoz meg már nem is hasonlítanám az adatokat, ott már elég beszédes a különbség.  :szemez:

Az enyém egyébként lehet eladó lesz, ha sikerül egy épkézláb Lexus RX-et találnom.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3358 Dátum: 2017.07.02 11:12:53 »
Igen, 1.8-as Aut váltósat itthon sohasem forgalmaztak. Hasonló a helyzet az el tetős autókkal, ráncfelvarrás után előfordult 1-2 dízelben, de eszméletlenül ritka egy extra volt itthon, nem is lehetett rendelni egyik kivitelhez sem. Eleve az autó felszereltsége is külföldi autóra utal, itthon Xenonos autót sosem forgalmaztak szövetkárpittal, a Xenon pedig eleve csak a 2.0 és 2.4-es Executive felszereltségekhez járt (itthon nem lehetett +pénzért sem rendelni ezt az extrát).

Amúgy nagyon jó kis kombináció, én ha autót keresnék biztosan megnézném.  :yes: Persze ha rendben van.  ;) Másik kérdés, hogy napi használat során az 1.8-as motor teljesítménye elegendő-e az Aut váltónak, ki kellene próbálni, és összehasonlítani a motorokat.
Ha nem riaszt el a 2.4-es többletfogyasztása, akkor bátran bevállalhatod azt is (ahogy korábban is írtam, csak abban létezett az 5 sebességes váltó, a többihez csak 4 járt - illetve szériában járt hozzá a tempomat is - a 2 literes esetében ehhez a csúcs Exe felszereltséget kellett választani). A 2 literes Aut benzineshez képest a +1 fokozat, és a többleterő néha jól tud jönni (+16LE, de a fontosabb az a +35NM nyomaték), illetve nem mérvadó adat, de 100 km/h-ra is majd 2 mp-vel hamarabb gyorsul. Az 1.8-ashoz meg már nem is hasonlítanám az adatokat, ott már elég beszédes a különbség.  :szemez:

Az enyém egyébként lehet eladó lesz, ha sikerül egy épkézláb Lexus RX-et találnom.  ;)
Koszi a sok reszletet! Maris sokkal tobbet tudtam meg a tipusrol.
A tied milyen (motor, felszereltseg, valto)? Es mennyiert adnad el? Es nagyjabol mikor? :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3359 Dátum: 2017.07.02 11:14:46 »
A 20-60e-t mire irod, munkadijra?
Váltócsapágycserénél nem kell kiszedni a váltót?
Ahogy én értettem mindkét végén van csapágy. Egy csapágy kerül 20eFt-ba ,de nekem a másikat is ki kellett cserélni, de (valahogy) megoldották, hogy nem kellett kivenni a váltót úgy cserélték, így került az egész , munkával együtt 60eFt-ba- de az enyém Corolla, hogy Avénél hogy néz ki a dolog nem tudom.
Ha a váltót ki kell szedni az jóval drágább, ha szét is kell bontani, pl fogaskerék csere miatt az akár fél milla is lehet, sőt egyik márkaszerviz úgy fogalmazott"csillagos ég".