Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 756530 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #150 Dátum: 2010.10.16 14:49:42 »
Ennél a motornál ez már jó fogyasztásnak nevezhető.  ;)

Én gondolkodtam rajta, hogy felvetem édesapámnak, hogy cserélje le a 2.4-es Avét Auris Hibridre, csak az gazdaságossági (használtan talán 3M Ft-t adnának érte, szóval az összeg másik felét még elő kellene teremteni valahonnan) nonszensz lenne, szerintem. Az Avensis tágassága (Wagon esetén variálhatósága is ;) ), kényelme - szemben a HSD alacsony fogyasztásával és technikai innovációjával.
Aurist vezettem már többet is a ráncfelvarrás előtti korszakból, akkor azt mondtam, hogy ha már választani kellene kategórián belül, inkább a 4 ajtós Corolla.

De hogy valamennyire ON is legyen, várom az Avensis HSD-t.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

diegho

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #151 Dátum: 2010.10.18 11:03:21 »
Ennél a motornál ez már jó fogyasztásnak nevezhető.  ;)

Én gondolkodtam rajta, hogy felvetem édesapámnak, hogy cserélje le a 2.4-es Avét Auris Hibridre, csak az gazdaságossági (használtan talán 3M Ft-t adnának érte, szóval az összeg másik felét még elő kellene teremteni valahonnan) nonszensz lenne, szerintem. Az Avensis tágassága (Wagon esetén variálhatósága is ;) ), kényelme - szemben a HSD alacsony fogyasztásával és technikai innovációjával.
Aurist vezettem már többet is a ráncfelvarrás előtti korszakból, akkor azt mondtam, hogy ha már választani kellene kategórián belül, inkább a 4 ajtós Corolla.

De hogy valamennyire ON is legyen, várom az Avensis HSD-t.  ;)

Én inkább Priust vennék, nagyobb, mint az Auris, jobban is lehet pakolni.

Tegnap pályán szerintem 7l alatti átlagot produkáltam (elfelejtettem nullázni a fogyimérőt), mert 8.6-os átlagról indultam (ez a munkábajárós átlagom városban) és 300km múlva (240 pálya, többi főútvonal és város) 7.4l átlagon voltam. Pályán 100-130 között (mikor mennyire rázott az aszfalt) főúton 90-el.

lujo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #152 Dátum: 2010.10.18 12:19:02 »
Úgy néz ki rekord fogyasztásom lesz hosszabb távon, 480 km után érintette meg a mutató a fele jelzést.  :clap:

860 km után jelzett, hogy tankolni kellene, ekkor kb. 10 liter lehetett benne. A fogyasztás végül 5.8 -ra jött ki. 90-95% országút , szabályokat betartva. A végén kiderült , hogy a gumikban csak 1.9 bar volt. Felfújtam 2.4-re, kíváncsi lettem volna mennyivel lett volna jobb, ha az elejétől így megyek..... Nem baj , ez is rekord hosszú távon  :clap:
Toyota Avensis 2001. 1.6 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #153 Dátum: 2010.10.18 12:47:43 »
Úgy néz ki rekord fogyasztásom lesz hosszabb távon, 480 km után érintette meg a mutató a fele jelzést.  :clap:

860 km után jelzett, hogy tankolni kellene, ekkor kb. 10 liter lehetett benne. A fogyasztás végül 5.8 -ra jött ki. 90-95% országút , szabályokat betartva. A végén kiderült , hogy a gumikban csak 1.9 bar volt. Felfújtam 2.4-re, kíváncsi lettem volna mennyivel lett volna jobb, ha az elejétől így megyek..... Nem baj , ez is rekord hosszú távon  :clap:

nem rossz, nem rossz. érdekes, hogy mennyire elrelativizálódik a dízelek előnye a benzinesek számára ideális tartományban. csakhát az a fránya városi forgalom :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #154 Dátum: 2010.10.18 13:46:08 »
860 km után jelzett, hogy tankolni kellene, ekkor kb. 10 liter lehetett benne. A fogyasztás végül 5.8 -ra jött ki. 90-95% országút , szabályokat betartva. A végén kiderült , hogy a gumikban csak 1.9 bar volt. Felfújtam 2.4-re, kíváncsi lettem volna mennyivel lett volna jobb, ha az elejétől így megyek..... Nem baj , ez is rekord hosszú távon  :clap:
nem rossz, nem rossz. érdekes, hogy mennyire elrelativizálódik a dízelek előnye a benzinesek számára ideális tartományban. csakhát az a fránya városi forgalom :D
Na ja, csak a benzinessel egy ilyen fogyihoz jóval lassabban kell menni. Országúti KRESZ-tempóban a dízel egy jó literrel evett volna kevesebbet; vagy, megfordítva, ugyanebbe a fogyasztásba belefért volna a dízelnek egy cirka 30 kmh-val magasabb sebesség.

Körülbelül egy ezres benzines Yarist kell egy kétliteres dízel Avensissel szembeállítani ahhoz, hogy nagyjából azonos fogyasztásokat kapjunk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #155 Dátum: 2010.10.18 18:04:15 »
860 km után jelzett, hogy tankolni kellene, ekkor kb. 10 liter lehetett benne. A fogyasztás végül 5.8 -ra jött ki. 90-95% országút , szabályokat betartva. A végén kiderült , hogy a gumikban csak 1.9 bar volt. Felfújtam 2.4-re, kíváncsi lettem volna mennyivel lett volna jobb, ha az elejétől így megyek..... Nem baj , ez is rekord hosszú távon  :clap:
nem rossz, nem rossz. érdekes, hogy mennyire elrelativizálódik a dízelek előnye a benzinesek számára ideális tartományban. csakhát az a fránya városi forgalom :D
Na ja, csak a benzinessel egy ilyen fogyihoz jóval lassabban kell menni. Országúti KRESZ-tempóban a dízel egy jó literrel evett volna kevesebbet; vagy, megfordítva, ugyanebbe a fogyasztásba belefért volna a dízelnek egy cirka 30 kmh-val magasabb sebesség.

Körülbelül egy ezres benzines Yarist kell egy kétliteres dízel Avensissel szembeállítani ahhoz, hogy nagyjából azonos fogyasztásokat kapjunk.

szó sem lehet azonos fogyasztásról. :nono: akkor azonos áruknak is kéne lennie :D szerintem ha egy dízel nem fogyaszt átlagban több, mint két literrel kevesebbet, akkor nem éri meg megvenni. a normális/átlagos júzernek legalábbis. csak a fedcomp adatai alapján egy bő óra gyerekaltatós krúzing 100 körül tempomattal nálam 5.7-6.0 körül van (ezt az elmúlt évben többször sikerült eljátszani :) ). nem létezik, hogy egy erős dízel négy litert fogyasszon ilyen tempónál. erre gondolok

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #156 Dátum: 2010.10.19 00:41:13 »
nem rossz, nem rossz. érdekes, hogy mennyire elrelativizálódik a dízelek előnye a benzinesek számára ideális tartományban. csakhát az a fránya városi forgalom :D
Nem olyan nagyon. Országúton kb. másfél liter lenne a különbség, városban 2, autópályán még ennél is több.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #157 Dátum: 2010.10.19 12:14:32 »
szó sem lehet azonos fogyasztásról. :nono: akkor azonos áruknak is kéne lennie :D szerintem ha egy dízel nem fogyaszt átlagban több, mint két literrel kevesebbet, akkor nem éri meg megvenni. a normális/átlagos júzernek legalábbis. csak a fedcomp adatai alapján egy bő óra gyerekaltatós krúzing 100 körül tempomattal nálam 5.7-6.0 körül van (ezt az elmúlt évben többször sikerült eljátszani :) ). nem létezik, hogy egy erős dízel négy litert fogyasszon ilyen tempónál. erre gondolok
Értem, de közben te magad is írod a lényeget: az átlag az, ami számít  :yes: ... Ami természetesen úgy áll össze, hogy bizonyos esetekben nagyobb, másokban kisebb lesz a dízel fogyasztás-előnye. Általában egyenletes haladásnál, minél kisebb a sebesség, annál kisebb az eltérés a dízel és a benzines között, szóval erre pont sikerült ráhibázz  :yes: ... Egyenletes 100-nál valóban nem lesz 2 liter eltérés a tiéd és egy 2.2-es dízel fogyasztása között. Hanem csak kb. bő egy liter. De aztán, minél nagyobb lesz a sebesség................ Meg városban...............

És közben te csak álmodhatsz arról a rugalmasságról, amit egy 2.2-es dízel tud - ez a másik tényező. Bár persze, lévén a tiéd automata, ez neked nem is számít annyit - úgyis visszakapcsol, ha nyomod neki.

Egyébként a mérleg mostanában azért valamennyire már borul, mert pl. az Ave III kisebb benzinesei már úgy kb. csak egy literrel esznek többet átlagban, mint a kétliteres dízel. De persze a nyomaték-hátrány ezek esetében is adott.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #158 Dátum: 2010.10.19 15:33:36 »
na jól van, már eleget beszéltünk ugyanarról :D a mazda5-ösöm dízel volt. és lassú. (110-es) nyilván a 140 lovassal jobban ment volna, de asszem úgy kicsit többet is fogyasztott volna. és a KIMÉRT fogyasztási adatok alapján az ave 2.5 literrel fogyaszt többet ÁTLAGBAN úgy, hogy sokkal erősebb. ja meg automata is. értem én egyébként a csíziót, de én nem száguldozok, olcsó a benzin és különben is ez van, ezt kell szeretni  [rohog]


szó sem lehet azonos fogyasztásról. :nono: akkor azonos áruknak is kéne lennie :D szerintem ha egy dízel nem fogyaszt átlagban több, mint két literrel kevesebbet, akkor nem éri meg megvenni. a normális/átlagos júzernek legalábbis. csak a fedcomp adatai alapján egy bő óra gyerekaltatós krúzing 100 körül tempomattal nálam 5.7-6.0 körül van (ezt az elmúlt évben többször sikerült eljátszani :) ). nem létezik, hogy egy erős dízel négy litert fogyasszon ilyen tempónál. erre gondolok
Értem, de közben te magad is írod a lényeget: az átlag az, ami számít  :yes: ... Ami természetesen úgy áll össze, hogy bizonyos esetekben nagyobb, másokban kisebb lesz a dízel fogyasztás-előnye. Általában egyenletes haladásnál, minél kisebb a sebesség, annál kisebb az eltérés a dízel és a benzines között, szóval erre pont sikerült ráhibázz  :yes: ... Egyenletes 100-nál valóban nem lesz 2 liter eltérés a tiéd és egy 2.2-es dízel fogyasztása között. Hanem csak kb. bő egy liter. De aztán, minél nagyobb lesz a sebesség................ Meg városban...............

És közben te csak álmodhatsz arról a rugalmasságról, amit egy 2.2-es dízel tud - ez a másik tényező. Bár persze, lévén a tiéd automata, ez neked nem is számít annyit - úgyis visszakapcsol, ha nyomod neki.

Egyébként a mérleg mostanában azért valamennyire már borul, mert pl. az Ave III kisebb benzinesei már úgy kb. csak egy literrel esznek többet átlagban, mint a kétliteres dízel. De persze a nyomaték-hátrány ezek esetében is adott.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #159 Dátum: 2010.10.21 02:02:40 »
Örök vita a benzin vs dízel. Aki X km fölött autózik évente, annak az utóbbit javasolják.
Csak közben persze kevesebbszer említik, hogy a dízelbe olajcserekor literekkel több olaj kell, és ha bizonyos alkatrészek tönkremennek, akkor milliós lehet a kár (ok, az Aut váltó esetében is ott ez a rizikó  ;) )
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #160 Dátum: 2010.10.21 02:06:02 »
Én inkább Priust vennék, nagyobb, mint az Auris, jobban is lehet pakolni.

Csak nem egy árban vannak, pláne hasonlóan felszerelve.
Vezettem már több II-es Priust, ültem Kacsabi III-asában, valóban kellemes volt a belseje és a tér is elegendőnek tűnt.  :yes:


2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #161 Dátum: 2010.10.21 16:23:04 »
Örök vita a benzin vs dízel. Aki X km fölött autózik évente, annak az utóbbit javasolják.
de ez igazán csak új autónál jelentkező szitu. Ha teszem azt 2,5-3M van egy kocsira, sztem tök mindegy, hogy veszel egy 3 éve benzinest, vagy 4-5 éves dízelt, nem a kor a döntő, hanem az állapot. Viszont a dízelnek kisebb az értékvesztése.
music     

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #162 Dátum: 2010.10.22 10:28:50 »
Nemtudom ki hogy csinalja de nalam a 2.0 Diesel Ave II vegyes hasznalatban 7,6-7,8 litert eszik. Raadasul probalom alig porgetni mar a motrot.
Tegnap mentem 350kmt palyan egyhuzamban tempomattal 135tel, indulaskor teletankoltam a legdragabb shell gazolajjal, nullaztam a computert es a vegen igy is 7,4es atlag jott ki szerinte.
Nem tetszik ez nekem :-/
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #163 Dátum: 2010.10.22 10:52:18 »
Nekem se tetszene.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #164 Dátum: 2010.10.22 11:18:06 »
Hááát.... nem tudom mennyire mérvadó,vagy mennyire van létalapja egy ilyen összehasonlításnak ,de tegnap volt egy reptéri transzferem :) Zeg - Ferihegy ( 493 km - 100 és 140 között végig)  és 7,2 lett a fogyasztás , 1.6 4AFE ,szóval lehet ,h nekem sem tetszene.

( tegnap jött össze a 40000. km ,amit megtettünk vele 3,5 év alatt )
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.22 11:19:59 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus