Típusok - TOYOTA > Avensis

Avensisek fogyasztása

(1/688) > >>

Batyuka:
Fogyasztas.

Tegnap hosszu uton voltam es mivel nem siettem nagyon megneztem hogy alakul a fogyasztas ha nem hajom az autot. Fed comp szerint 7,2. Ez az alabbi parameterekkel jott ki:
autopalya: kb 200 km 130-140 km/h seb
orszagut: kb 300 km, 90-100 km/h seb
lakott terulet (kisebb falvak): kb 50 km, 55 km/h
Budapesten atvergodes (oda-vissza): kb 50 km 25-30 km/h

Ha rendesen nyomtam a gazpedalt a fogyasztas 9,5 koruli volt hasonlo korulmenyek kozott, de nem ezen az uton.

Vagyis siman meg lehet sporolni 3000 forintot (amit persze azonnal be lehet valtani pl 1 eves Toyota klubtagsagra) csak avval ha betarjuk a sebesseghatarokat. Igaz, igy az ember masfel oraval kesobb er haza es esetleg lemarad a BK-rol, de en inkabb befizetem a tagsagot :D

TLantos:
Sziasztok,

Tegnap vegre sajat seggel is kiprobalhattam hosszabb tavon. 2003-as sedan. Indultunk pestrol, ekkor 7.2-es atlagfogyasztast mutatott, tank 3/4-ig. El Becsig, aztan vissza (bo ket mazsaval a csomagtartoban). Mire ideertunk, az atlag 5.2 volt. Vegig sima orszagut (itthon 1-es, kint 10-es). Aztan tankolas Erzsebeten (itt volt amugy 1/4-nel a mutato), es onnan at ujpestre, ezalatt az erosen forgalmas, de nem araszolos ut alatt 5.4-es atlagot adott.

A fene egye, az enyem nem tud ilyen fogyasztast produkalni fele tomeggel es fele kobcentivel. Igaz, a harmadaba sem kerult.

music:

--- Idézetet írta: "spainet" --- Miskolci vagyok, de megprobálok a nyári találkozón ott lenni egy jó kis tesztre. Prosit most probálok szerezni a toyotától, hátha maradt még nekik. Az 1.8-as mennyit eszik? Spainet
--- Idézet vége ---

Gyakorlatilag ua.-t, mint az 1.6-os. Az új Avensisben 6.8-as (!!!) átlagfogyit mértek az egyik teszten.

music:
Az autóteszt júliusi számában az Avensis versot tesztelik a 150 LE motorral. Itt mérni is szoktak. A következők derülek ki: a 150 LE stimmel, a nyomaték kb. 6 Nm-rel több volt a gyári adatnál (ez belefér a szórásba, bár felhívnám a figyelmet, hogy a japánok többnyire "pesszimistán" adják meg az adatokat, a gyártási szórás mindig felette van...). A gyorsulás viszont a 11,4 helyett 9,6 volt!! A tesztfogyi is jobb volt a kelletenél (8.6 helyett 8.4). A tesztet nem volt időm átfutni, cak gyorsan megnéztem a mérési adatokat.

Easa:
Hali!
Tegnap sikerült egy Parassapuszta-Selmecbánya-Martin-Ruzomberok-Besztercebánya-Budapest utat 5 l/100 km átlagfogyasztással, 73 km/h átlagsebességgel teljesíteni. Félreértések végett: a forgalom ritmusában mentem, senkit nem tartottam fel, sőt...
A szlovák oldalon, Sahyban tankolta, eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy nagyon pontos a fedélzeti számítógép kijelzése.
Az autó: Avensis 1.6 VVTi Liftback, 2002. áprilisi.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése