Szerző Téma: Kézikönyvek  (Megtekintve 173425 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kézikönyvek
« Válasz #120 Dátum: 2019.03.18 21:36:08 »
Szia. El tudnád kűldeni nekem a pdf-t? Corolla verso 1.8 2005-ös évjárat. bodnarviktor85@gmail.com
Köszönöm
Most komolyan... 6 hozzászólással előtted ott a link.  :cry:
Tényleg nem értem. :no:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Kézikönyvek
« Válasz #121 Dátum: 2019.03.18 23:08:30 »
Nem is, csak néggyel. :tt2:
Egyébként meg ne légy ilyen vaskalapos, szegénynek elfáradna a swipe-oló ujja. :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kézikönyvek
« Válasz #122 Dátum: 2019.03.18 23:34:44 »
Nem is, csak néggyel. :tt2:
Egyébként meg ne légy ilyen vaskalapos, szegénynek elfáradna a swipe-oló ujja. :D
Mára elfogyott a toleranciám. Van ez így néha.  :surrender:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Kézikönyvek
« Válasz #123 Dátum: 2019.03.19 08:41:13 »
Enyém 20 éve fogyott el...

PumukLee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Kézikönyvek
« Válasz #124 Dátum: 2019.03.28 20:12:08 »
Sziasztok.
Új vagyok a Toyotások körében ezzel együtt tudatlan az autóval kapcsolatban.  :helpsmilie:
Csatlakozott hozzám egy 2003-as 1.6- Corolla Verso.
Kezelési útmutatót keresek hozzá.
Tudnátok benne segíteni?
Köszönöm előre is.  :clap:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Kézikönyvek
« Válasz #125 Dátum: 2019.03.29 10:01:28 »
Új vagyok a Toyotások körében ezzel együtt tudatlan az autóval kapcsolatban.  :helpsmilie:
Csatlakozott hozzám egy 2003-as 1.6- Corolla Verso.
Gratulálunk a kocsihoz. A fórum visszaolvasása ezen nagymértékben segíteni fog. ;)

bgergely

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Kézikönyvek
« Válasz #126 Dátum: 2019.03.30 10:51:26 »
tölthető innen

Köszönöm!!!  :clap: :clap: :clap:
Toyota hivatalos honlapján nem található :( azon kívül meg csak gyanús visa-kártya bekérős oldalak állították, hogy megvan nekik.
Nekem ez most nagy segítség volt! :)

Várkonyi Csaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Kézikönyvek
« Válasz #127 Dátum: 2019.05.04 15:30:53 »
Üdv  Mindenkinek!

Tud segíteni valaki abban, hogy Toyota Corolla Verso 1.6 2002 benzines autóhoz magyar nyelvű kézikönyvet vagy letölthető formátomban fájlt
hol tudnék szerezni?

Köszönettel: varkocs73

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kézikönyvek
« Válasz #128 Dátum: 2019.05.05 21:03:36 »
Lehet, hogy meglepetés okozok, de neked is csak azt tudjuk mondani, amit bárki másnak.
Azaz: ez a sok topik és fórum azért jött létre, hogy a véleménycserén túl hasznos információkat oszthassunk meg egymással. Érdemes ezért kérdezés előtt beleolvasni (neadjisten a téged érdeklő témákat végigolvasni), hátha föl sem kell tenni a kérdést, mert valahol ott rejtezik a válasz. A fórum keresőmotorja sajnos nem gáláns partner ezügyben, tényleg olvasgatni kell. Én bő 15 éves csatlakoztam, akkor még az Index fórumán voltunk, és nem röstelltem majd 17000 hsz.-t elolvasni, pedig akkor még tárcsázós internet volt...
De hogy ne csak a kioktatás álljon itt. Általában az a tapasztalat, hogy a márkaszerviz, ha elárulod nekik az alvázszámodat, elektronikus formában (pl. egy általad odavitt pendrive-ra kiírva) rendelkezésre tud bocsátani kezelési útmutatót. Azt nem tudom, hogy hány évre visszamenőleg, a te esetedben nem mernék rá mérget venni, hogy meglesz nekik. Ha ott nem kapsz, akkor marad a vatera, jófogás, és hasonlók. Itt, úgy tudom, nincsen senkinek.
music     

BognárMihály

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kézikönyvek
« Válasz #129 Dátum: 2019.05.07 19:29:20 »
Kedves Mindenki!

Új tagként érdeklődöm...
Auris 1.4 D4D 2012 autón hosszbordás szíjat szeretnék cserélni. Van-e valakinek leírása (szervizkönyve, angol is) róla?

Köszönettel:
BM.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kézikönyvek
« Válasz #130 Dátum: 2019.05.07 23:07:41 »
Ha a tiédnél eggyel korábbi hozzászólást elolvasnád, lehet, hogy választ kapnál a kérdésre.  ;)
music     

BognárMihály

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kézikönyvek
« Válasz #131 Dátum: 2019.05.08 17:06:38 »
Köszönöm a választ!

Az enyémet megelőző bejegyzésben 3 javaslat/lehetőség áll:
- márkaszervíz USB pendrive,
- nem tudni hány évre visszamenőleg,
- vatera, jófogás, stb...

Ebből vajon melyik vonatkozhat rám?

Ha lehet kérnem a kér(d)ésemre vonatkozó építő jellegű választ adjatok.

Nagy köszönettel.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kézikönyvek
« Válasz #132 Dátum: 2019.05.09 00:23:15 »
Építő jellegű választ adtam.
Én ha te lennék, ez alapján felhívnám a márkaszervizt, és megkérdezném, hogy a 2012-es évjáratú autómra alvázszám alapján tudnak-e kézikönyvet adni.

Ha félreértettük egymást, és a Haynes-féle könyvre gondoltál, az nem nagyon szokott itt előfordulni, esetleg a FB-on is megkérdezheted. Viszont ezeket előszeretettel szokták vaterán árulni, de Aurisból nem tudom van-e, mert azt az USÁ-ban nem árulták. Esetleg youtube-on érdemes (angolul) rákeresni, hogy magáról a műveletről nincs-e videóanyag.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Kézikönyvek
« Válasz #133 Dátum: 2019.05.09 00:26:57 »
Köszönöm a választ!

Az enyémet megelőző bejegyzésben 3 javaslat/lehetőség áll:
- márkaszervíz USB pendrive,
- nem tudni hány évre visszamenőleg,
- vatera, jófogás, stb...

Ebből vajon melyik vonatkozhat rám?

Ha lehet kérnem a kér(d)ésemre vonatkozó építő jellegű választ adjatok.

Nagy köszönettel.
Nem vagyunk egy kirekesztő banda, viszont rengeteg az olyan júzer aki megjön, nem olvas, és azonnal választ akar. Ha nem kapja meg akkor hisztis lesz, ha megkapja akkor nem válik taggá, csak lelép és nem látjuk többet. Mikor a kocsimat vettem, kiolvastam a fórum vonatkozó három topicját. Az elejétől. Ezt csak építő jelleggel mondom.
Ami rád vonatkozik:
1. márkaszervíz USB pendrive: Owner manual-t fogsz kapni, de az nem repair manual értelemszerűen. Márkaszervízben 13.000 forint volt a szíj, nem hiszem hogy otthon olcsóbb lesz, feltéve hogy az időd ér bármennyit.
2. nem tudni hány évre visszamenőleg: 2012-es a kocsid a profilod alapján, az max 400 oldal. A chit-chat-et átgörgetve nyogodtan számolhatod ennek a felét. És közben rengeteg olyan infó is rád fog ragadni ami később jól fog jönni.

Itt a tulajok többsége nem állt neki szerelgetni az 7 év alatti kocsiját. 10 év alatt szerintem mindenki szervízbe jár vele.
Személyes véleményem az, hogy ha kérdezni kell mi a csere módja, akkor nem szabad nekiállni. Ilyesmit csak nyomtatott hivatalos doksi alapján mernék elkezdeni, ha már tudom, hogy minden szükséges infó és szerszám rendelkezésre áll. Fórumra nem mernék menni, hogy bemondásra álljak neki, hiszen honnan tudjad, hogy mennyire hiteles a forrás? Agyarka mondott valamikor hivatalos fizetős forrást a Toyota repair manualokhoz, esetleg őt kérdezd meg, hogy hol fizetheted elő. Ha mégis nekiállsz, akkor hajrá, majd mesélj.

BognárMihály

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kézikönyvek
« Válasz #134 Dátum: 2019.05.09 20:23:01 »
Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet, hogy kézikönyvem nekem is van.
A Yoututbe-ot már rég átnéztem, de hiába.

A szerelőm pedig azt mondta, hogy egy 5 perces munka. Persze neki, mert tudja, hogy hogyan kell hozzáállnia - ellentétben velem.
Ezért vettem a bátorságot, hogy nekiálljak magam, de kehet, hogy feladom.
Igazából az automata szíjfeszítő lelazítása a kérdés.

Még ebben a témakörben is találtam cikkeket és videókat, de egyik sem illeszkedik pontosan.

Mellékelek egy képet bekarikázva az "illetékest", hátha valakinek ismerős lesz....

Azért mindent köszönök!