Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 352509 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Jzolika

• Újonc
  • *
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1770 Dátum: 2017.11.20 10:48:28 »
Sziasztok!
Corolla Verso (2005) csomagtér ajtó  borítása nyikorog és baromira zavar. Tud esetleg valaki valamit amivel meg lehet szüntetni?
Segítséget előre is köszönöm!

Bognarbence

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Corolla 1.4 vvti Terra
« Válasz #1771 Dátum: 2018.03.30 10:11:58 »
Sziasztok!
Az idegösszeroppanásom nem rég vette kezdetét, amikor meleg motornál az autóból kiszállva , alapjáraton zörgő, cincogó hangot hallottam. A szerelőm katalizátorra vagy valahol kifújó kipufogóra gyanakodott, ezért el is mentem egy kipugogóshoz ahol viszont ezek az elméletek megdőltek. Amikor produkálja a zajt és lefogja a kipufogót abbahagyja de hogy kerek legyen a dolog minden rögzítés és illesztés tökéletes. Javasolta hogy cseréljük a tűzkarikát hátha az a hang oka bár az is hibátlan állapotban van. Kérdésem az lenne, hogy van e valaki akinek bármi hasonló jellegű problémája van és ha igen akkor mit javasol?

espero1

• Megszállott
  • Autó: Toyota Corolla HB E12 facelift 1.6 VVTi Sol 110 LE (2005) angol szerelés
« Válasz #1772 Dátum: 2018.03.30 10:18:02 »
Vajon az nem lehet, hogy a katalizàtor vagy a leömlö belsejéböl vàlhatott le egy kisebb darab? Ott ilyen porozus, mészköszerü tömb van, amiböl akàr eshet le egy kis darab. Sàrga szervizlàmpa nem gyullad ki, hibakodot nem produkàl az auto?

Bognarbence

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Corolla 1.4 vvti Terra
« Válasz #1773 Dátum: 2018.03.30 12:29:30 »
Se hibakód, se lámpa. De ennek utánajárok. Köszi a választ.

Tshuhash

• Mindig itt van
  • Autó: '03 Lexus IS300 JCE10
« Válasz #1774 Dátum: 2018.03.30 12:37:41 »
Sziasztok!
Az idegösszeroppanásom nem rég vette kezdetét, amikor meleg motornál az autóból kiszállva , alapjáraton zörgő, cincogó hangot hallottam. A szerelőm katalizátorra vagy valahol kifújó kipufogóra gyanakodott, ezért el is mentem egy kipugogóshoz ahol viszont ezek az elméletek megdőltek. Amikor produkálja a zajt és lefogja a kipufogót abbahagyja de hogy kerek legyen a dolog minden rögzítés és illesztés tökéletes. Javasolta hogy cseréljük a tűzkarikát hátha az a hang oka bár az is hibátlan állapotban van. Kérdésem az lenne, hogy van e valaki akinek bármi hasonló jellegű problémája van és ha igen akkor mit javasol?
Csak alapjaraton csinalja? Valamelyik hovedo lemez nem lehet esetleg?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

deripal

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Auris II 1.6 HB
« Válasz #1775 Dátum: 2018.03.31 00:28:58 »
Sziasztok!
A yarisom csinált hasonló hangot alapjáraton. A hátsó kipufogó dobnál bontottam meg a csavaros kötést és a tömítést megkentem hőálló “zsírral”. Utána már csendbe volt.

artzsokisop

• Újonc
  • *
  • Autó: Corolla Verso 1.8 Linea Sol { 2006 }
« Válasz #1776 Dátum: 2018.03.31 15:37:39 »
Sziasztok Kedves Fórumozók / Toyota tulajok,

februárban lettem tulajdonosa egy 2006 - os 1,8 - as benzines Corolla Verso - nak. Korához képest kifejezetten jó állapotban van, augusztusban viszem műszakira, és az alap ilyenkor szokásos alkatrészek { szűrők / gyertyák } / folyadékok { fék, olaj, váltóolaj, szervóolaj / hűtőfolyadék } cseréjén kívül mindössze egy hátsó lengőkarszilent pár egy hosszbordásszíj és 1 gyújtótrafó szorult cserére, tehát alapjában véve elégedett vagyok a vétellel. Egy egyelőre feltáratlan zavaró probléma van az autóval, amihez szívesen veszek ötleteket { hátha a költséges szervízműveletek / feltárások előtt valakinek van valami konstruktív ötlete }. Tehát nagyjából 2800 és 3600 - as fordulat között { sebességfokozattól függetlenül } a még magasabb fokozatokhoz képest is hallhatóan hangosabb a motor. Húz rendesen, nem torpan, a magasabb fordulaton meg is vadul, ahogy illik, ezen a fordulaton viszont pont ha épp ide eső sebességtartományban utaznék, elég fárasztó a hang hosszú távon. Kipufogó nem lyukas, hibajelző lámpa nem világít semmi sem, az autó a vásárlás után komplett kontrollon esett át, csak ezt a problémát nem kezdtük még el célirányosan feltárni. Igen, elsősorban legcélszerűbb lett volna menni pár kilométert egy ugyanígy motorizált modellel, de sajnos ismerősi körben senki nem hajt ilyen gépet, tehát ez a verzió kiesik. Előre is köszönök bármilyen hasznos infót!