Szerző Téma: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)  (Megtekintve 138261 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #225 Dátum: 2010.06.29 08:06:59 »
Nem mondtam. Csak hogy necces volt, egy picit akkor megijedt mindenki.
Ha előttem csinálja azt a megpördülést valaki, nekem csak előtte 1-200 méterrel tűnt volna fel, a második szlalom után, lévén, hogy nem arra figyelek, mi van a pálya túloldalán, hanem a kocsira és az útra.
         

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #226 Dátum: 2010.06.29 08:13:51 »
Egy 100-200méterre levő álló autót szerintem mindenki biztonságosan ki tud kerülni.Persze az 5 másodpercnél nem lesz ennyi távolság hanem mondjuk olyan 20 méter,de ott meg teljesen az ember előtt van a másik autó,tehát ha bármi gáz van akkor egyből lehet fékezni...Lehetne zászló a pályabíróknál és ha gond van akkor lehetne lengetni,hogy óvatosan...

tutinet

  • Vendég
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #227 Dátum: 2010.06.29 09:31:38 »
Nem volt annyira izgi, amikor valaki az utolsó kanyarban dobott egy 180 fokost nem annyira önszántából, a következő autó meg már bő félpályánál járt...

Ugye ezt nem gondolod komolyan,ha valaki félpályánál beforog akkor az utána levő autó annyira hülye,hogy belemenjen az előtte álló autóba?Ha mégis így lenne azonnal elvenném a jogsiját örökre,ha egy álló autót nem tud kikerülni ami jól látható helyen beforgott.

Igen, amikor én is előstzor voltam az Euroringen én előttem is beforgott egy Z4-es BMW szemben állva  menetiránnyal, ki lehetett kerülni.......de meleg helyzet volt. :sweatdrop:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #228 Dátum: 2010.06.29 09:48:45 »
Szuti, teljesen igazad van.  Csak egy a bökkenő. Ez nem a Forma-3, hanem Toyotatali. Másrészt jelen állás szerint éppenhogy nincsen meg az indítószemélyzet sem, nemhogy a pályabírók - minimum 3 fő, de inkább négy -.

Jellemzően egy "pályabíró" volt a hátsó egyenesben, étlen-szomjan, messze mindentől.

Más:

Megköszönve Mickey főnök HSZ-ét, a bonyolítással kapcsolatos felhatalmazás tárgyában a következőket javasolnám:

Lenne szlalom a szokott módon, kicsit átrajzolva, hogy ne legyen annyira unalmas.
A szlalom közben  lenne egy Hunting bemutató futam, Szuti és Bartender bemutatná, hogy miről is van szó. (nektek nem lenne átrakva a pálya vége, mert tapasztaltak vagytok és nem estek be 2000-el a végébe)
A bemutatót követően menne a szlalom tovább, az időkorlátig.
Amikor letelt a szlalom ideje ismét lehetne egy Hunting bemutató, mondjuk az érdeklődők üldözhetnék Szutit, vagy Bartendert, itt már kipróbálhatják magukat a vállalkozó szelleműek.

Ez idő alatt lehetne kiszűrni a Hunting versenyre jelentkezőket, idő, kocsi usw. alapján.
A bemutató és szűrést követrően mehetne a Hunting verseny.


Mickeynek kellene akkor eldönteni, hogy mire mennyi időt szánunk.
Én továbbra sem tartom szerencsésnek a Hunting-ot, nagyon sok a rizikófaktor, amire nem vagyunk felkészülve, és nemcsak a "személyzet", hanem az indulók.
(lesz pl. tűzoltóeszköz???, mentős szokott lenni, de mentőkocsi az nem)
Tisztában vagyok vele, hogy itt mindenki jó sofőr, de ez már súrolja a versenyzés fogalmát, az meg egy teljesen más perspektíva, más dimenzió, és ezt csak kevesen ismerik soraink közül, jellemzően azok, akik már pályáztak.

Hozzáteszem, hogy elvi döntés kellene, hogy a szokásos találkozó hangsúlya hova kerüljön: a viszonylag szűk keresztmetszetet felölelő "versenyzős" stílusra, vagy az átlag, vagy átlagnál jobb vezetői stílusra, akik a kocsijuk és maguk határait akarják felfedezni.
Nyilvánvaló, hogy a két csoport igényeit nem lehet kielégíteni.

Én a magam részéről a két célcsoportot nem keverném össze, az szvsz. determinálja a krízishelyzetet, amire nem vagyunk és nem leszünk felkészülve.







Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #229 Dátum: 2010.06.29 09:54:46 »
Büszkék lehetünk arra, hogy az eddigi Toyota találkák a legkisebb baleset nélkül zajlottak le. Ezen nagyon nem szeretnék változtatni.

Egyetértek Trotter kolléga elképzelésével, nézzük meg mennyien leszünk, mert ha megint 30 kocsis sorok fognak állni a szlalomnál, akkor a népet hagyjuk szlalomozni...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #230 Dátum: 2010.06.29 10:01:39 »
Tőkéletesen értelek Trotter,ezért sem gondoltam,hogy mindenki menjen és hogy csak ez legyen.Így ahogy írtad jól ki lehet szűrni,ki az aki alkalmas rá.Ez tetszik.Mi akkor megyünk 2 kört 1-et Bartender elől,egyet én elől aztán meglátjuk ki az akit érdekel a dolog.Kellene viszont majd egy mikrofonos emberke aki közvetíti a dolgot :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #231 Dátum: 2010.06.29 10:04:41 »
Szerintem kicsit túl van parázva ez a hunting.
Aki elöl megy, annak semmi különbség nincsen egy normál szlalom menethez képest.
A hátul jövőnek kell jobban figyelnie, észnél lennie.
Az 5 mp, rengeteg idő, alapból nagyon nagy távolság lenne a két kocsi között. A hátul jövőnek pedig alapvetően nem az előzés a célja, hanem egy jobb idő, illetve egy kicsit közelebb kerülni az elöl menőhöz.
Ha az elöl haladó nagyot hibázik (keresztbeáll, pördül, vagy lefut a pályáról) a hátul lévő is el kell vegye a gázt le kell lassítson, meg kell álljon. Ezt az egy dolgot kell szem előtt tartani és nem lesz semmi probléma.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #232 Dátum: 2010.06.29 10:07:59 »
Itt a pont :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #233 Dátum: 2010.06.29 10:38:41 »
OK. Ott a pont. És? :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #234 Dátum: 2010.06.29 11:09:11 »
OK. Ott a pont. És? :D

Hogy túl van parázva és a hátul jövőnek  csak időben kell fékeznie.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #235 Dátum: 2010.06.29 12:11:30 »
Oszt, ha erre nem képes/megijed usw, akkor bumm.

Azt se felejtsétek el, hogy a rendezvény szervezői felelősek az ott lezajló dolgokért.

Egyébként meg kínáltam egy olyan variációt, ami jelen pillanatban megvalósíthatónak tűnik, nem is értem, hogy minek ragozzuk. Ezt a javaslatot véleményezzétek.
Vagyis: szlalom - Hunting bemutató - szlalom - Hunting próbakör - Hunting.  A Hunting verseny csak elegendő arra alkalmas (időeredmény, vezetési tudás usw.) jelentkező esetén kerül lebonyolításra. A Hunting párosítását az eredmények alapján a szervezők végzik, ellene vétójog nincsen.

Szuti a párosításokat a helyszínen megcsinálnád, mint abszolút illetékes?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #236 Dátum: 2010.06.29 12:31:03 »
Oszt, ha erre nem képes/megijed usw, akkor bumm.

Azt se felejtsétek el, hogy a rendezvény szervezői felelősek az ott lezajló dolgokért.

Egyébként meg kínáltam egy olyan variációt, ami jelen pillanatban megvalósíthatónak tűnik, nem is értem, hogy minek ragozzuk. Ezt a javaslatot véleményezzétek.
Vagyis: szlalom - Hunting bemutató - szlalom - Hunting próbakör - Hunting.  A Hunting verseny csak elegendő arra alkalmas (időeredmény, vezetési tudás usw.) jelentkező esetén kerül lebonyolításra. A Hunting párosítását az eredmények alapján a szervezők végzik, ellene vétójog nincsen.

Szuti a párosításokat a helyszínen megcsinálnád, mint abszolút illetékes?

Én a javaslatodra írtam,hogy teljesen korrekt.A párosításokat megcsinálom,mivel ott leszek reggeltől. ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #237 Dátum: 2010.06.29 18:58:11 »
Én a javaslatodra írtam,hogy teljesen korrekt.A párosításokat megcsinálom,mivel ott leszek reggeltől. ;)
Na akkor ezt +beszéltük. Szvsz, én a szokásos 1/4 8-as magasságban érkezem a Safety Car-al.  :D :D :D

Akkor a szlalom és Hunting program össze is lett állítva.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #238 Dátum: 2010.07.01 21:04:04 »
Kategóriákat csinálni lehet, de soha sem lesz igazságos. Pl. én is 150-ló alatt vagyok, és mégsem egy kategória egy COV-al.

Hunting:
Ha van olyan két felnőtt ember, akik egy lezárt területen aki hajlandóak kockára tenni vagyoni és fizikális tulajdonukat és tisztában vannak ennek a kockázatával, akkor miért ne legyen.
Mindig is kérdés volt számomra, hogy miért védi a társadalom a hülyéket saját magukkal szemben (akik nem tudnak magukra vigyázni) azok kárára akik feszegetnék a határokat.
Amiért mégis a rendezők kezébe ítélem a döntést erkölcsileg, az az hogy meg akarok beleugatni, tudván micsoda meló és vastag bőr (a hülyék ellen) kell egy rendezéshez (nagy a felelősség érzet, még akkor is ha nem vagy hibás).
Mindazonálltal szívesen mennék Szuti mögött a "veterán" autómmal.  :clap:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: 2010 Nyári Toyota Találkozó (2010.07.24 Kakucs-ring)
« Válasz #239 Dátum: 2010.07.01 21:17:47 »
Bármi baleset történik, azért a rendező a felelős, tehát a Toyota Klub.