Szerző Téma: CT  (Megtekintve 158518 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:CT
« Válasz #480 Dátum: 2016.10.18 10:23:04 »
Nem én írtam :)
Ha mindig mindenki olyan hibája után képesek lennénk kommentet írni, ami a megértést nem befolyásolja, elég silány hely lenne ez a topik.
(Mert gondolom te is értetted, hogy alapvetően annak örült, hogy nem hagyományos bőr ülése van, illetve a tolatóradaros rész is érthető volt.)

De lendüljünk is túl ezen, maradjon téma a CT.
Ti milyen gumit használtok télen az autón? Conti? Pirelli? Brigde? Hankook?

Bocsánat! valóban nem te írtad, attól még hülyeség! Érteni azt értem amit leír, nem játszok találós kérdést. Amennyiben mondanivalója írja le AZT, ne az érintőleges v. ellentétes értelmét keljen keresgélni.
Nekem jelenleg egy levedlett Continentál jut az autóra télen. Szívesen kipróbálnék egy Jóévet, Hídkövet, Nokian-t amennyiben van belőlük BB minősítésű.
Ja, maradjon CT. Esetleg nem erre gondoltál, pedig azt hihettem akár! :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Diverboy

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:CT
« Válasz #481 Dátum: 2016.10.20 22:35:42 »
Köszönömb az észrevételeket. Valóban a velúr is bőr, illetve a tolatóradar sem helyezhető el egy autóban előre. Jogos.
Nem ellenőriztettem a km-t. Bevallom erre nem gondoltam, hogy így átverhetnek. Megnézem utólag mit lehet tenni. Állítólag egy évig visszaveszik ha kiderül hogy nem stimmel a km. Nemsokára elindítom akkor az oknyomozást. Ha bárki tud ebben tanácsot adni, hogyan kezdjem, megköszönöm.
Az autó egyébként remek. Nagyon szeretem. Valószínűleg akkor sem adnám vissza, ha kiderülnek hogy több van benne. Sajnos a fogyasztási adataim egyelőre siralmasak de ezért csak a lábamat teszem felelőssé. 5,5 körül megy a vegyes. Azt olvastam ebből jócskán lehet faragni. Ma láttam egy nagyon szép kék F sportot is. Ez a szín is tetszett, bár ez a gyöngyház tényleg nagyon ritka.
Kedvelem, hogy borzalmasan jó a futóműve, hogy kellő energia van benne, amikor oda kell lépnem.Az viszont zavar hogy az EV módot alig lehet használni rajta. Vagy azt írja ki hogy nem elég az akksi töltöttség vagy túl gyorsan haladok:)
Remélem most mindent helyesen írtam le, javítsatok bátran. Téli gumin lassan agyalnom kell nekem is. Neked hogy alakul a fogyasztásod egyébként?
köszi,
diver

Diverboy

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:CT
« Válasz #482 Dátum: 2016.10.20 22:45:26 »
Ja és még annyi, hogy azért sem gondoltam, hogy átverhetnek mert ez ma már bűncselekmény..
Ki az a kereskedő aki ezt kockáztatja?
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2016/02/15/mercedes_168_ezer_helyett_303_ezer_kilometerrel/
A károsult ebben az esetben megnyerte a pert..

"A kilométeróra által jelzett érték magasabb eladási ár érdekében történő meghamisítása 2013. július 1. napjától bűncselekmény és 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Erre figyelemmel érdemes szóvá tenni az eladónál és árleszállítás iránti igényt bejelenteni. Amennyiben az eladó vitatja az óra visszatekerését, ismeretlen tettes ellen feljelentés tehet a rendőrségen az ügy megnyugtató tisztázása érdekében."
Üdv,
Diver

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:CT
« Válasz #483 Dátum: 2016.10.20 23:35:25 »
A büntetésnek akkor van visszatartó ereje, ha meg is valósul. Amíg a joghézagok miatt nem ültetik le sorban a tekergetőket (ismeretlen tetteseket), addig röhögve csinálják tovább.

Az EV mód csak népbutítás, ez nem elektromos autó. Általában pedállal elég jól kapcsolhatóak a különböző üzemmódok és az elektromos hajtást egyébként is érdemes csak a lassan csökkenő sebesség tartására használni.
Téligumira kérdezz rá márkaszervízben (Toyota is), most akcióznak éppen.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.20 23:38:10 írta Agyarka »

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:CT
« Válasz #484 Dátum: 2016.10.21 12:01:19 »
Ja és még annyi, hogy azért sem gondoltam, hogy átverhetnek mert ez ma már bűncselekmény..
Ki az a kereskedő aki ezt kockáztatja?
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2016/02/15/mercedes_168_ezer_helyett_303_ezer_kilometerrel/
A károsult ebben az esetben megnyerte a pert..

"A kilométeróra által jelzett érték magasabb eladási ár érdekében történő meghamisítása 2013. július 1. napjától bűncselekmény és 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Erre figyelemmel érdemes szóvá tenni az eladónál és árleszállítás iránti igényt bejelenteni. Amennyiben az eladó vitatja az óra visszatekerését, ismeretlen tettes ellen feljelentés tehet a rendőrségen az ügy megnyugtató tisztázása érdekében."
Üdv,
Diver

Ne légy naiv! Soha senki nem tudja bizonyítani, hogy ki és mikor tekert. Senkit nem ítéltek el még ezen bűncselekmény miatt Magyarországon.  Pedig a hahu-s hirdetések brutális százaléka tekert szvsz...

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:CT
« Válasz #485 Dátum: 2016.10.21 21:10:58 »
Köszönömb az észrevételeket. Valóban a velúr is bőr, illetve a tolatóradar sem helyezhető el egy autóban előre. Jogos.
Nem ellenőriztettem a km-t. Bevallom erre nem gondoltam, hogy így átverhetnek. Megnézem utólag mit lehet tenni. Állítólag egy évig visszaveszik ha kiderül hogy nem stimmel a km. Nemsokára elindítom akkor az oknyomozást. Ha bárki tud ebben tanácsot adni, hogyan kezdjem, megköszönöm.
Az autó egyébként remek. Nagyon szeretem. Valószínűleg akkor sem adnám vissza, ha kiderülnek hogy több van benne. Sajnos a fogyasztási adataim egyelőre siralmasak de ezért csak a lábamat teszem felelőssé. 5,5 körül megy a vegyes. Azt olvastam ebből jócskán lehet faragni. Ma láttam egy nagyon szép kék F sportot is. Ez a szín is tetszett, bár ez a gyöngyház tényleg nagyon ritka.
Kedvelem, hogy borzalmasan jó a futóműve, hogy kellő energia van benne, amikor oda kell lépnem.Az viszont zavar hogy az EV módot alig lehet használni rajta. Vagy azt írja ki hogy nem elég az akksi töltöttség vagy túl gyorsan haladok:)
Remélem most mindent helyesen írtam le, javítsatok bátran. Téli gumin lassan agyalnom kell nekem is. Neked hogy alakul a fogyasztásod egyébként?
köszi,
diver

Kicsit össze-vissza reagálva:
- A fogyasztásom eddig 4,0 és 4,3 között alakult. Mióta fűteni kell, ez inkább a 4,5 és 4,6 között váltakozik. Anno az első tankolásnál 4,9 volt az átlagom, aztán miután hozzászoktam a hibridhez, közel 1l-rel lett jobb a fogyasztás.

- A "Ki az a kereskedő, aki ezt kockáztatja?" kérdésedre sajnos pont a Hibridauto.hu a válasz.
Mindig visszás az embernek saját magát idéznie, de most idekopizom amit írtam júniusban (a link már nyilván nem él, valaki bedőlt a hazugságnak és megvette):

"Ha valaki esetleg elcsábulna, kijózanításként:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/ct/lexus_ct_200h_f-sport_automata_1_ev_garancia-10104667
Az autón 146 604 km-rel tavaly november 10-én csináltak szervizt Amszterdamban...alvázszám alapján jártam utána.
Bár a HibridAutó.hu azt állítja, hogy az országban ők egyedül férnek hozzá a Lexus-ok európai szerviztörténetéhez, ez hazugság, illetve amit ez alapján küldenek, az hamisítvány.

Szerintük az autó:
64 599 km-rel esett át a 60 ezres szervizen a Lexus Amsterdam-nál 2015 július.13-án,
ezzel szemben a valóságban
70 599 km-nél csinálták meg a 60 ezres szervizt a Lexus Amsterdam-nál, 2014 január 13-án.
Tehát kitaláltak egy km óra állást, amivel az autó sohasem volt semmilyen szervizben (de közel van a 60 ezerhez), és hozzáadtak az eredeti dátumhoz napra pontosan 1,5 évet.
Amúgy az autó utolsó hollandiai szervizlátogatására 2015 november 15-én került sor, 164 604km-rel..ehhez képest árulják most 76 500-zal, és egy friss halásztelki Lexus-os 75 ezres szervizzel. (Ami nem mérvadó, mivel a szerviz csak felírja a km óra állását, de nem ellenőrzi annak valódiságát.)
mivel a papíron az utolsó szerviz 60 ezernél készült, ami egyébként igaz is, csak hogy az a valóságban nem tavaly történt, hanem 2014. január 13-án.
...és bár próbáltak azzal előhozakodni gyorsan, hogy az autó elkelt (közben még hetekig kint volt a hirdetés, tehát csak lekoptatni akartak ezzel a kamu dumával, és), hogy az elküldött alvázszám tévedésből egy másik hozzájuk tartozó CT200h-é, ez is hazugság, ugyanis a holland márkaszerviz visszaigazolta, hogy az alvázszám egy fekete F-Sporthoz tartozik, amilyen a hirdetésben is szerepelt.

Az autó nagyon szép, és az állapota alapján még hihető is lenne a hirdetésben szereplő 76500 km...szóval remélem sikerül ezúton is párakat megmenteni attól, hogy egy ordas nagy átverés áldozatai legyenek."


- Amit pedig a km óra állásában tehetsz:
Nézd meg a szervizkönyvet (ha adtak), hogy hol szervizetél az autót korábban. Ezt láthatod a pecsétekből. Jó esetben akár a pecséten találsz a kereskedéshez tartozóan email címet, rossz esetben egy gyors google keresés után biztos találsz a kereskedés weboldalán legalább egy email címet.
Ezek után már csak annyi a dolgod, hogy írj nekik egy mail-t (akár több mail címre is), hogy te vagy az adott alvázszámú autó tulajdonosa, és szeretnél megerősítést kérni, hogy az autó járt-e náluk kötelező szervizen, és ha igen, akkor milyen km óra állásokkal?
Ha a válaszban megkapott adatok egyeznek a szervizkönyvben szereplőkkel, akkor nyugodt lehetsz, és tényleg azt kaptad a pénzedért, amit szerettél volna :)
Én anno így ellenőriztem minden egyes CT-t amit arra érdemesnek gondoltam és megnéztem. Buktak is ki sajnos óratekerések szép számmal.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:CT
« Válasz #486 Dátum: 2016.10.23 16:47:38 »
Mostmár hónapok óta használom a kis CT-t és meg kell mondjam nem rossz kis autó. Számomra a fogyasztás 5.5 és 6.5 között alakul az átlagnál talán dinamikusabban használva. Egy kicsit hangos, számomra, egy kicsit túlságosan is ráz, de legalább stabil. A kollégáméval összevetve gyors is, már 1M előnyöm van 100km/hnál.

Pro:
- 100ig elég dinamikus
- mark levinson
- kényelmes
- jól néz ki
- dugóban csend
- olcsó szerviz

Kontra:
- központizár hangja
- nincs komfort index
- fosok a kormánymű miatt
- búg
- kicsi tank

Fehér végül nem lett, mert az egy kicsit számomra céges autó, a sötét viszont szívás mert heti 2x mosatom. :D
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Diverboy

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:CT
« Válasz #487 Dátum: 2016.10.23 18:58:09 »
Háát ez elég elkeserítő.. Kellemes hét indító lesz..
Szerencsémre, van francia barátom, akinek át tudtam küldeni minden doksit..
Holnap elindítja az ügyem, kíváncsi leszek mi sül ki belőle. Szappanopera csapó 1.
Beszámolok majd az eseményekről!
üdv, diver

Diverboy

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:CT
« Válasz #488 Dátum: 2016.10.23 19:01:00 »
Lenne még egy kérdésem..
Magyarországi lexus márkakereskedés miért nem tud nekem felvilágosítást adni? (állítólag Európa szinten látni mindent?!)
Miért kell egészen az első forgalomba helyezés helyszínéig menni?
Köszi!

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:CT
« Válasz #489 Dátum: 2016.10.23 19:39:15 »
A kollégáméval összevetve gyors is, már 1M előnyöm van 100km/hnál.

Kontra:
- központizár hangja
- nincs komfort index
- fosok a kormánymű miatt
- búg
- kicsi tank

Fehér végül nem lett, mert az egy kicsit számomra céges autó, a sötét viszont szívás mert heti 2x mosatom. :D

A fogyasztás függ sok dologtól, én nagyrészt városban használom. (Pont arra felétek, A Kedvenc felé) A fűtés megkezdéséig 4,0 és 4,3 között fogyasztott, ez most felment 4,6 körülre. Mivel ez még mindig kb. egy robogó kategóriája, nem panaszkodom :)

Hogy érted az 1m előnyt 100-nál? A kollégád CT-je alatt a fehéret (ami ugyancsak Levinson) érted?
A sötét szín átka, igen...főleg a hátsó ablak alatti kis "párkányra" tud csúnyán száradni az eső.

Volt már esetleg valaki, aki részt vett a CT-ket érintő függönylégzsák visszahíváson?

Lenne még egy kérdésem..
Magyarországi lexus márkakereskedés miért nem tud nekem felvilágosítást adni? (állítólag Európa szinten látni mindent?!)
Miért kell egészen az első forgalomba helyezés helyszínéig menni?
Köszi!

A kérdés jogos, de sajnos az esetek többségében a külföldi autókkal kapcsolatban a Lexus márkakereskedés csak az első forgalomba helyezés idejét tudja megmondani, többet nem. (Illetve ha valamilyen visszahívása volt az adott típusnak, akkor azt, hogy azon részt vett-e az autó.)
Mivel nem tudom, hogy a franciák mennyire ragaszkodnak a szabályokhoz, javaslom, hogy a kereskedésnek írt levélből semmiképpen se hagyd ki, hogy te az autó tulajdonosaként érdeklősz, az autó már a tiéd.
A hollandok tök rendesen mindig segítettek, a németek viszont a maguk vonalas módján csak akkor segítenek, ha az autó tulajdonosa vagy. Mivel te nem előre érdeklődsz, hanem már utólag (mivel már tiéd az autó) ez is rendben lehet, de talán egy esetleges kört megspórolhatsz, ha már az első levélben leszögezed (és esetleg valamilyen papír bescannelésével) hangsúlyozod, hogy tiéd az autó.

Írj majd, hogy mi derült ki...kíváncsi vagyok, remélhetően pozitívan csalódok. Vagyis hogy megtörténik a magától értetődő tisztesség, és ezúttal nem csal és hazudik a hibridauto.hu.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.23 19:41:12 írta Mr. Moon »

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:CT
« Válasz #490 Dátum: 2016.10.24 19:32:45 »
A fogyasztás függ sok dologtól, én nagyrészt városban használom. (Pont arra felétek, A Kedvenc felé) A fűtés megkezdéséig 4,0 és 4,3 között fogyasztott, ez most felment 4,6 körülre. Mivel ez még mindig kb. egy robogó kategóriája, nem panaszkodom :)

Hogy érted az 1m előnyt 100-nál? A kollégád CT-je alatt a fehéret (ami ugyancsak Levinson) érted?
A sötét szín átka, igen...főleg a hátsó ablak alatti kis "párkányra" tud csúnyán száradni az eső.

Volt már esetleg valaki, aki részt vett a CT-ket érintő függönylégzsák visszahíváson?

A kérdés jogos, de sajnos az esetek többségében a külföldi autókkal kapcsolatban a Lexus márkakereskedés csak az első forgalomba helyezés idejét tudja megmondani, többet nem. (Illetve ha valamilyen visszahívása volt az adott típusnak, akkor azt, hogy azon részt vett-e az autó.)
Mivel nem tudom, hogy a franciák mennyire ragaszkodnak a szabályokhoz, javaslom, hogy a kereskedésnek írt levélből semmiképpen se hagyd ki, hogy te az autó tulajdonosaként érdeklősz, az autó már a tiéd.
A hollandok tök rendesen mindig segítettek, a németek viszont a maguk vonalas módján csak akkor segítenek, ha az autó tulajdonosa vagy. Mivel te nem előre érdeklődsz, hanem már utólag (mivel már tiéd az autó) ez is rendben lehet, de talán egy esetleges kört megspórolhatsz, ha már az első levélben leszögezed (és esetleg valamilyen papír bescannelésével) hangsúlyozod, hogy tiéd az autó.

Írj majd, hogy mi derült ki...kíváncsi vagyok, remélhetően pozitívan csalódok. Vagyis hogy megtörténik a magától értetődő tisztesség, és ezúttal nem csal és hazudik a hibridauto.hu.

A hollandiában szervizelt autókat itt lehet lekérni chaten: https://www.louwman.nl/louwman-website/ (jobb alul) percek alatt. A németeket gyakorlatilag sehogy, de onnan kevesebb is jön.ű

EZT AZ AUTÓT pl ma kérdeztem le, 2014 márciusában volt utoljára lexusban és akkor csinálták meg a 75k szervizt, most van benne 68k.

A légzsák és charcoal canister cserére én most jelentkeztem be, november 9.-én viszem és akkor csinálnak rajta mindent a reálszisztémában.

Igen a fehérrel gyorsultunk ami elég vicces volt, 1méter az előnyöm 100km/hnál. :D
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:CT
« Válasz #491 Dátum: 2016.10.24 20:51:20 »
A hollandiában szervizelt autókat itt lehet lekérni chaten: https://www.louwman.nl/louwman-website/ (jobb alul) percek alatt. A németeket gyakorlatilag sehogy, de onnan kevesebb is jön.ű

EZT AZ AUTÓT pl ma kérdeztem le, 2014 márciusában volt utoljára lexusban és akkor csinálták meg a 75k szervizt, most van benne 68k.

A légzsák és charcoal canister cserére én most jelentkeztem be, november 9.-én viszem és akkor csinálnak rajta mindent a reálszisztémában.

Igen a fehérrel gyorsultunk ami elég vicces volt, 1méter az előnyöm 100km/hnál. :D

Én anno email-en kérdeztem a hollandokat (nem mindegyik volt Louwman-os), de szinte mindegyik kereskedés kb. 30 percen belül válaszolt, nagyon sokat segítettek a választásban, le a kalappal a segítőkészségük és türelmük miatt. (Legalább 20 autót lekérdeztem 2,5 hónap alatt)
Érdekes módon német autót esetleg megpróbálnék a LexusBudában lekérdeztetni...nekem anno egy német autó volt látókörben (a bordó, éppen nálatok a Kedvencnél), és annak látta a teljes szerviztörténetét a LexusBuda!
Maguk a németek nem segítettek, mivel őket kötötte a szabály, hogy csak tulajdonosnak adhatnak ki infót. (Bár ha jól rémlik, annyit sikerült belőlük kicsalnom, hogy az utolsó szervizt hány km-es futásteljesítménynél csinálták.)

Köszi az infót a légzsák ügyben! Én még akkor érdeklődtem náluk legutóbb, amikor cikkeztek még az autós oldalak a visszahívásról, akkor még nem is voltak felkészülve a cserére, de ezek szerint (ahogy amúgy ígérték) azóta már elkezdték a cseréket.
(Viszonylag nagy meló...tetőkárpit leszedése, stb.)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
CT
« Válasz #492 Dátum: 2016.10.25 00:29:42 »
EZT AZ AUTÓT pl ma kérdeztem le, 2014 márciusában volt utoljára lexusban és akkor csinálták meg a 75k szervizt, most van benne 68k.

De jó lenne ezekre a nepperekre ráküldeni a hatóságokat, de gondolom csak mosnák kezeiket...  :no:
Mennyit tekerhettek vissza?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:CT
« Válasz #493 Dátum: 2016.10.25 06:50:14 »
De jó lenne ezekre a nepperekre ráküldeni a hatóságokat, de gondolom csak mosnák kezeiket...  :no:
Mennyit tekerhettek vissza?  :hmmmm:

Ilyen állapotú, futásteljesítményű és főleg értékű autót miért kell babrálni? Bicskanyitogató.
2 évesen volt benne 75, azóta eltelt még bő 2 év. Lehetett benne 120-140-160, s mire magyar piacra kerül "LEFELEZŐDIK" (sajnos, olyan mint a radioaktivitás: a magyar határ közelében nagyon gyors a felezési idő :()
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
CT
« Válasz #494 Dátum: 2016.10.25 11:36:17 »
Mindenesetre jegyezzük meg a "V-Autó" nevét, de sajnos gondolom tucatszámra lehetne még mindig ilyen neppereket találni, nem kell ezért Fehérvárig se menni...  :no: :wacko: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61