Szerző Téma: CT  (Megtekintve 158515 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vwt4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:CT
« Válasz #510 Dátum: 2018.01.27 18:24:13 »
az már biztos, hogy a klímából jön a különös szag, ezért holnap megnézem a pollen szűrőt. remélem csak ennyi a baj.

vwt4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:CT
« Válasz #511 Dátum: 2018.02.15 16:55:48 »
Közben meglett a szag forrása. :clap: A PTC elektromos léghevítő meghibásodása okozta az égett szagot, ezért átmenetileg széthúztam a csatiját. Majd ha lesz időm szétszedem hogy kicseréljem.

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:CT
« Válasz #512 Dátum: 2018.05.26 08:08:27 »
Sziasztok!
Autóvásárlás előtt vagyok egy 2.0-es Mazda6 dízel után.
Segítségeteket szeretném kérni pár dologban. Az autózási szokásom kb. 80% város, 20% autóút/pálya. A hibrid vonal úgy gondolom a legideálisabb nekem, a jövőre nézve is.
A Prius mellett képbe került a Lexus CT200H is, ami jelenleg jobban tetszik a P3 Priusnál.
Olvastam itt is, hogy minden költség természetesen sok mindentől, leginkább a gazdájától függ, de a CT200H-nál van olyan, mint a 6-osomnál volt, hogy pl. a márka szervízben olaj,olajszűrő,levegőszűrő,üzemanyagszűrő és DPF-es olaj cseréje munkadíjjal 56ezer Ft, vagy hasonló? Tehát az alap szervíz költségek mennyire horribilisek Lexus-éknál? (Nem ismerem a márkára jellemző szervíz költségeket.)
Valamint kötelező biztosításokat tekintve kinek mennyi a biztosítása?
És ami még nagyon érdekelne, mert a Prius klubbokban téma: a tolvaj-védelem lehet, ajánlott, vagy különösen ajánlott?
Bocsi a általános, vagy buta kérdésekért.

Szuti de egy másik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:CT
« Válasz #513 Dátum: 2018.05.26 09:50:06 »
Sziasztok!
Autóvásárlás előtt vagyok egy 2.0-es Mazda6 dízel után.
Segítségeteket szeretném kérni pár dologban. Az autózási szokásom kb. 80% város, 20% autóút/pálya. A hibrid vonal úgy gondolom a legideálisabb nekem, a jövőre nézve is.
A Prius mellett képbe került a Lexus CT200H is, ami jelenleg jobban tetszik a P3 Priusnál.
Olvastam itt is, hogy minden költség természetesen sok mindentől, leginkább a gazdájától függ, de a CT200H-nál van olyan, mint a 6-osomnál volt, hogy pl. a márka szervízben olaj,olajszűrő,levegőszűrő,üzemanyagszűrő és DPF-es olaj cseréje munkadíjjal 56ezer Ft, vagy hasonló? Tehát az alap szervíz költségek mennyire horribilisek Lexus-éknál? (Nem ismerem a márkára jellemző szervíz költségeket.)
Valamint kötelező biztosításokat tekintve kinek mennyi a biztosítása?
És ami még nagyon érdekelne, mert a Prius klubbokban téma: a tolvaj-védelem lehet, ajánlott, vagy különösen ajánlott?
Bocsi a általános, vagy buta kérdésekért.

Sziasztok a nevem Zsolt és CT-s vagyok.  ;)
Most találtam a fórumra. Üdv mindenkinek!
Pontosan egy éve álltam választás előtt. Fél évvel és 10e km megtétele után válaszolnék a kérdéseid 1 részére.
Leszögezném, hogy próbálok objektív lenni, azért foglalkozom többet azzal, ami nem annyira tetszik, különben csak áradoznék.
A ct autópályán kívül érzi igazán jól magát, amit csenddel, nagyon jó fogyasztással, dinamikus gyorsulással (sport mód) jelez. Autópályán sincs probléma, vidáman megy, amennyivel szeretnéd, csak nem oda tervezték.
A csomagtartója nevetségesnek tűnik, viszont kényelmes pakolni és praktikusak a tárolórekeszek.
Mi ketten használjuk és bőven elég. Ha többen vagytok, akkor prius, ha annál is többen akkor prius+  :lol:
Több priusos említette, hogy végül a helykínálaton bukott meg a ct vásárlás és nem a magasabb áron.
Itt egy link a szervizdíjakról, amennyiben 4 évesnél idősebbet szeretnél:
http://extranet.toyota.hu/lexus_4plusz/szervizcsomag.html?height=2000&houseCampaign=1#result
Kötelezőm: 20e/év
Cascom: smart casco 4000/hó kb.

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:CT
« Válasz #514 Dátum: 2018.05.26 12:12:30 »
Köszönöm a részletes választ!  :clap:
A védelem téma?
A hybrid garancia mit jelent pontosan? 2012-2013-as évjáratú autóknál.

Szuti de egy másik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:CT
« Válasz #515 Dátum: 2018.05.26 21:16:59 »
Köszönöm a részletes választ!  :clap:
A védelem téma?
A hybrid garancia mit jelent pontosan? 2012-2013-as évjáratú autóknál.

A védelemre a prius topikban keress rá légyszi, 3-4 különféle árú és színvonalú megoldást is tudnak ajánlani.
A gari sajnos csak az akkupakkra vonatkozik egy év vagy 15 000 km – amelyik előbb letelik. Ez az autó 10 éves koráig hosszabítható. Pont a héten újítottam meg. Lexus Buda 14 000 Ft
Úgy emlékszem, hogy új korukban 5 év vagy 100 000 km volt a teljes rendszerre.
Ha most vesz valaki újat 10 év / 200 000 km!

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:CT
« Válasz #516 Dátum: 2018.05.27 08:03:22 »
Milyen weboldalakon lehet külföldi használt autókat böngészni? Tudnátok ajánlani ezeken kívül?
Ezeket  ismerem:
www.speurders.nl
mobile.de

Szuti de egy másik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:CT
« Válasz #517 Dátum: 2018.05.27 14:54:15 »
Milyen weboldalakon lehet külföldi használt autókat böngészni? Tudnátok ajánlani ezeken kívül?
Ezeket  ismerem:
www.speurders.nl
mobile.de

www.autoscout24.hu
www.autotrader.nl
www.autowereld.nl
www.autokopen.nl
www.handelsprijzen.nl

Elég nagy az átfedés, de vannak kivételek.
A poén, hogy végül magyar autót vettem  :lol:

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:CT
« Válasz #518 Dátum: 2019.11.24 15:03:05 »
Sziasztok!
Amennyiben valakinek a képen látható felniből lenne eladó darabja, netán teljes szett, kérem jelezze!


Ui.: Avagy netán ebből a típusból:
https://st.motortrend.com/uploads/sites/10/2015/11/2015-lexus-ct-200h-base-hatchback-wheel-cap.png