Szerző Téma: Mennyit érne meg Nektek egy jól szervezett autós találkozó a Hungaroringen?  (Megtekintve 48691 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Jah de én arra gondoltam, hogy aki kört megy az mondjuk boxutcától boxutcáig gurul. Tehát amikor közelít a pálya végéhez nem megy a célegyenesben hanem lemegy szépen boxba, mert amúgyis körönként fognak indulni a csoportok ergó amúgy sem menne mindenki el a célvonalig ha csak 1 kört mehet, mert ha még levezető kör is lenne akkor az már két kör lenne és túl sok időbe lenne. Szal ha a célegyenes "kihasználatlan" marad akkor ott lehetne gyorsulgatást szervezni. Vagy lehet hogy csak szimplán nemértem.

tutinet

  • Vendég
Azért írtam, hogy ha gyorsulás van, akkor nem kell -  de nem is lehet - körbemenni a pályán, hanem a boxutcában vissza lehet menni és vagy kiállni a parkolóba vagy beállni a sor végére újból.

Az, meg , hogy meg lehet tudni mik az autó határai az jó dolog , sőt ne a közúton próbálgassuk ezt, hanem a pályán.  A motorosok is ezért járnak az Euroringre, mert itt biztonságosan tudnak körözni és nem a közúton próbálgatják másokat is veszélyeztetve.
Aki meg kíváncsi mit megy pl. a célegyenesben vagy hogyan viselkedik az autó kanyarokban ill. milyenek lesznek a fékek a kör végére azt itt megtudhatja, trafipaxtól nem kell tartani.


tutinet

  • Vendég
Esetleg ha kell még ember valamire, akkor szóljatok, segíthetek a szervezésben.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Brscmibi:abban egészen biztos vagyok hogy a Ringen örökre kitiltanának mindenkit aki szembe menne a forgalommal ha éppen egy másik autós csoport éppen arrafelé közeledne és épp nem venné észre hogy vége a körnek mert pl most van először ezen a pályán.Az kész katasztrófa lenne és személy szerint én sem engedném a józan eszemmel.Amúgy amit mondasz azt a részt hogy vége a gyorsulásnak és ki lehet menni a boxba és a másik részt ahol a körözgető csoport véget kb 50 méter választja el szóval lehetne nagy kalamajka.Ráadásul a lényeg az hogy amint rákanyarodsz a célegyenesre az a rész a legjobb.Ott tudsz felváltani 2-ből 3-ba,4-be 5-be.Nekem ez azt jelenti hogy 80-tól 185-re tudok felgyorsulni ami nagyon tetszetős.Egy utcai autónak sztem 60-tól olyan 150-re tud kigyorsítani és onnan fék.Másik érv.Jó azért ha éppen a célegyenesben megelőzöl valakit lehet benne egy kis csata is ha gyorsabb az autód vagy ügyesebben kanyarodsz szóval 1 kör vagyis amit írsz nem is egészen 1 kör sztem semmire sem elég.Akik mondjuk részt vettek már ilyen pályanapon azok el sem jönnének ha mindig csak majdnem 1 kört tudnának autózni.Csak hogy tudd 1 kör 2.30-3 perc autótól,sofőrtől függően és 20 percnyi autózásról beszélek az elejétől ami folyamatos.Így már remélem érted. ;)

BloodRedSandman

  • Vendég
Bocsi kicsit már lassú a felfogásom így estefelé:) Már értem! És várom is hogy ottlegyünk:) Lesz ingyen virsli?:D

szkaresz27

  • Vendég
Kamerások lesznek jópáran,fotósok is....emiatt ne izgulj.

A gyorsulás remek program.Nagyon sokan szeretik,én is közéjük tartozom,de az a baj vele hogy nagyon időigényes.Gondolj bele ha még azt is belevennénk akkor annak sztem nem elég 1 óra.Ha 300 autóból mondjuk gyorsulni legalább 200 szeretne akkor az olyan 1perces indításokkal ha nem jön közbe semmi gond az autókkal,időmérőkkel bármivel akkor az 120 kör ami 240 autó 2 óra alatt és ritkán szokott tisztán lemenni a gyorsulás gond nélkül.Ennek ellenére tervben van csak arra is fel kell készülni azt csak úgy lehet ha tiszta a pálya és ez is sok időbe tellik és addig az autósok unatkoznak.Sajna a Ringnek az a baja ha sok autó van a parkolókban akkor mellette nagyon nehéz jó autós programokat elhelyezni térben.Lehetne nagyobb a szabad betonterület és akkor mindenki kényelmesebben elférne.Így ez még megbeszélés alatt van.A másik hogy sztem a 201méter nem olyan nagy cucc,de rajta vagyunk.
Van operatőr barátom.....egy telómba kerül és jön,ha csak ez hiányozna!! :D

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Sirály,nekünk is van 2,de nagy a pálya sok kamerás kell és fotós is jópár:-))Köszi addig is szólunk mindenképp.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597

Csak az időjárás ne hogy közbeszóljon! Az elmúlt pár évben remek időnk volt, remélem így is marad!  :flowers:
Ne adj Isten, ha netán eső lenne, akkor elég macerás az egész, nem?
Toyota Yaris T SPORT
153



BloodRedSandman

  • Vendég
Ne adj Isten, ha netán eső lenne, akkor elég macerás az egész, nem?

Nézz meg valami Maya naptárt hogy mit jósoltak nyáára :D

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Valószínű én is mennék, még ha a pályán nem is, de utasként feltétlen :)
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
nem akarok a H.ringes tali ellen fellépni, de bennem felmerült egy ilyen ötlet is....
hogy: Tököl reptér... ott van hely a 400m-es gyorsuláshoz....valamint lehet pályát is épiteni slalomra.... nyilván nem olyan hosszu és jo minöségü lenne mint a H.ring..de lehet lényegessen olcsobban kijönne :innocent:

ez csak egy ötlet, amugy nemértek a lovakhoz :whistling:

jaaa megmég felmerült bennem a kecskeméti gokart pálya is, igaz ott is csak ugy lehetne mint tavaly kakucson....
illetve nemtudom hogy a rábaring milyen lenne ilyen célra
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.15 14:53:12 írta lasi »
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Tököl olcsóbb,de oda annyian nem jönnének más a célcsoport és ott nem lehet megrendezni azt amit akarunk.Rábaring nincs jözel ámbár éléetveszélyes a döntött pálya miatt sok a crash.Hungaroring lesz az amit mi szervezünk.Kb 1 hónap múlva elmondom a részleteket és akkor tiszta lesz miért is a Hungaroring kell ;)

BloodRedSandman

  • Vendég
Tököl olcsóbb,de oda annyian nem jönnének más a célcsoport és ott nem lehet megrendezni azt amit akarunk.Rábaring nincs jözel ámbár éléetveszélyes a döntött pálya miatt sok a crash.Hungaroring lesz az amit mi szervezünk.Kb 1 hónap múlva elmondom a részleteket és akkor tiszta lesz miért is a Hungaroring kell ;)

Megosztjuk a pályát a forma1el?:) Szegény sumit letolnám avéval :D

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
ok! értettem fönökúr :yes:

amugy engem a H.ring is vonz,  lenne is kedvem, meg a 10 ropi is  ok.
viszont nemtudok elöretervezni , nekem elötte 1-2 nappal derül csak ki tudok-e meni vagyy nem :wacko:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
En ugy tudom a Rabaring nem uzemel, nem tudtak megegyezni ki mit es mennyiert csinaljon. Ekkora auto mennyiseghez csak a Hungaroring jo (Euroring is kicsi) es a Slovakiaring, de az sem olcso es raadasul meg messzebb is van.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb