Szerző Téma: Mennyit érne meg Nektek egy jól szervezett autós találkozó a Hungaroringen?  (Megtekintve 48728 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Kicsit erős lenne egy olyan Toyota találkozó, ahol van 100 Toyota meg 600 Honda.
Ráadásul a Honda tipikus Boyracer autó....


 [rohog] [rohog]

Ma új szót tanultam: boyracer.  :clap:
van girlracer is ?

katt

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
A Misi által linkelt cikkben ez a legütősebb momentum:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Ezen a dolgon sokat dolgoztunk anno. A fő probléma a létszám ahogy Misi is írta.

Ha nem tudsz szerezni szponzort akkor, akkor a 3M az 300 fizetős ember 10eHUF-al számolva.
Mondjuk mind akar menni a pályán (legyen 10 perc egy menet) és sokat nem akarsz felengedni a pályára (legyen egyszerre 10 autó) akkor 5 óránként mehetsz a pályára...

tutinet

  • Vendég
A Misi által linkelt cikkben ez a legütősebb momentum:


Ez egy félresikerült mutáns.......

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Mint írtam korábban is 20percenként lehet felmenni és kb 10perc amíg lejönnek és a másik banda felmegy.Ez a sokat nem akarsz felengedni a pályára dolog nem így van!!!30 -40 autó megy fel egy etapban azaz 20 percben.Vegyünk 300 autót akik közül nem mindenki akar felmenni a pályára több alkalommal.Ha a megjelent autók közül 200 szeretne felmenni a pályára akkor sztem nem 5óránként mennének az autók 10 percet.

Azt leszögzem újra hogy nem az a lényeg hogy csak pályaautóval lehet felmenni a ringre úgy hogy élvezetes legyen hanem bármilyennel.20 percnél több a gumiknak,fékeknek,motornak sem tesz jót így aki úgy érzi bármikor lejöhet az adott etapban.Nem kell határon autóznia senkinek,csak lazán végig menni.Örülnék ha itt lenne Dr.Gáz,mert akkor írhatna a dolgokről az Ő szemszögéből is.

Igen a létszám.Az autózóknak kellene csak ennyit fizetniük,a sima nézőknek kevesebbet,jóval.Így ha több márkát összevonunk akkor megoldható a dolog!

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Hát bátorság :)

Aki kimenne az biztos menne a pályán a saját autójával.
De számoljunk 30 autóval egyszerre a pályán és ahogy írtad 30 percenként mehet új csoport. 300 autóval az 10 csoport azaz 300 percenként jössz újra, az 5 óra, de ha 40 autó van fent akkor 300/40x30 = ~4óra

..és akkor ez 300 autó aki fizetne érte 10k HUF-ot.

Hidd el számolgattuk már anno, és nem egyszerű a dolog ha csak ebből a pénzből kell megcsinálni. (meg aztán lenne hiszti, hogy 10k-ért kap 20 percet :) )

azért drukkolok, ha kell segítség szólj...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Igen a sűrűséget kell megoldani úgy hogy ne csak 20 perc legyen,,de pl szeretném ha lenne egy olyan is amikor az összes autóval mindenki menne 1 db kört kb 30-as sebességgel.Arra hogy 10ezerért 20 percet mész ez így van,de egy egész napos programon veszel részt ahol ha 4óránként van 20 perc autózásod és emellett bárki vihet magával 1 embert...Ez itt is élmény lehet az utcai autósnak ha vinnének pl egy 400 pacis autóval egy etapot.Így biztosan tetszene az is ha mi akik már mentünk is vinnénk pár embert.Jelzem nem verseny lenne azt meghagyjuk a profiknak későbbre.

Tudom hogy nem egyszerű sokat agyaltam rajta meg mondtam is hisz tudod.Szólok ha pontos terv van az egészről és addig is köszi. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.14 21:35:47 írta Szuti »

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
nem rossz ötlet, csak tényleg összeszedni 300 autot az nem semmi lesz.....
amugy én japán auton kivül mást nem engednék oda az biztos....
kakucsringen is ott játszották az agyukat a bmw-sek :ph34r:

és ami ismerösi körben van pár erös auto, amit szivesen látnék a pályán...
bukolámpás celica  3literes camry motorral
mitsu 3000gtvr4
skyline r33gts
meg az én corim :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

BloodRedSandman

  • Vendég
De ha mondjuk csak reggel 10től kell a pálya este 10ig az csak fél nap(12óra) :D Másfél milla off :D

tutinet

  • Vendég
Meg jó lenne, ha lenne egy videós, aki felveszi az eseményeket.

Egyébként adott időintervallumban lehetne gyorsulást is rendezni a célegyenesben itt elég sűrűn jöhetnének párosával az autók és a boxutcában visszamehetnének.
Ez csak egy javaslat, lehet hogy ezt máshogy oldják meg kint ha gyorsulás van azt nem tudom.
Ez annyiból jó, hogy nem kéne megvárni míg körbemennek au autók és mindenki sorra kerülhetne akár többször is.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Kamerások lesznek jópáran,fotósok is....emiatt ne izgulj.

A gyorsulás remek program.Nagyon sokan szeretik,én is közéjük tartozom,de az a baj vele hogy nagyon időigényes.Gondolj bele ha még azt is belevennénk akkor annak sztem nem elég 1 óra.Ha 300 autóból mondjuk gyorsulni legalább 200 szeretne akkor az olyan 1perces indításokkal ha nem jön közbe semmi gond az autókkal,időmérőkkel bármivel akkor az 120 kör ami 240 autó 2 óra alatt és ritkán szokott tisztán lemenni a gyorsulás gond nélkül.Ennek ellenére tervben van csak arra is fel kell készülni azt csak úgy lehet ha tiszta a pálya és ez is sok időbe tellik és addig az autósok unatkoznak.Sajna a Ringnek az a baja ha sok autó van a parkolókban akkor mellette nagyon nehéz jó autós programokat elhelyezni térben.Lehetne nagyobb a szabad betonterület és akkor mindenki kényelmesebben elférne.Így ez még megbeszélés alatt van.A másik hogy sztem a 201méter nem olyan nagy cucc,de rajta vagyunk.

BloodRedSandman

  • Vendég
Legyen sok progi, ergó sokan akarnak majd menni sok felé, de nemtudnak szétszakadni, szal lesz mindehol hely....egyszerre nem lehet mindenki egy helyen. ha lehet egyszerre gyorsulni meg kört menni egy időben akkor sztem egy csomó dolog megvan oldva a time mal...
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.14 22:46:59 írta BRS cimbi »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Mondja ezt az, aki részt vett több száz ilyen program szervezésében és jobban tudja, mint Szuti...  :shuriken:
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Mondja ezt az, aki részt vett több száz ilyen program szervezésében és jobban tudja, mint Szuti...  :shuriken:

Problem? Én értem hogy Szuti jobban tudja, csak gondoltam ha van ez a topic akkor azért van hogy közösen találjuk ki. Majd ha lesz építő jellegű hsz ed.....nemtom mibajod.....

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Ne bántsuk :surrender: :clap:

Brscimbi az a baj hogy a Ringen vagy gyorsulsz vagy körözök.Sztem a 2. a jobb élvezetesebb,mert kell váltani nem csak 2-est meg fékezni meg előzni és izgulni tehát kell tudni vezetni ez nagyon fontos.Nem mintha azt mondanám hogy húdejól vezetek,mivel amikor Wéber Gabi mellett ültem a saját autómban akkor tudtam meg igazán mi is az hogy gyorsan menni ott ahol én fékezgetek Ő meg suhan.Ezzel azt akartam mondani hogy a saját autódnak célszerű megtudni hol vannak a határai és ezt ott meg lehet tenni nagy gond nélkül.tehát ezek a pályanapok inkább erről szólnak eleinte mint a versenyzésről.Gondoljatok bele ha az utca motorosai nyaranta heti rendszerességgel mennek az euroringre gyakorolni akkor az mi verseny vagy inkább csak az hogy meg akarják tanulni jól kezelni a gépeket?Sztem ugyanez kell az autóval is.Na mindegy
.Szal ha gyorsulsz 201m-en akkor a maradék pályaszakasszal semmit sem tudsz kezdeni tehát ott áll üresen és senki sem megy rajta.van egy rövdített pályaszakasz ahol volt a bajnokok tornája is,de ahhoz is kell a célegyenes.Így emiatt ez a 2 dolog csak egymás mellett megy,egyszerre sajna nem.