Szerző Téma: Avensis Tuning  (Megtekintve 124947 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #60 Dátum: 2010.01.14 14:13:06 »
Na ma voltam Ricsinél
hatásszünet következik:...
...
...
...
...
...
...
...
sokkot kaptam.
      Az egész úgy volt, hogy nem találtuk a helyet. Aztán láttam egy bontott 911et egy kapu bejáró végén. Bementünk. Először szakadt helynek nézett ki sok rom kocsival. Aztán a romok között: nini egy supra, egy lexus, egy szétszart hachiroku, egy slk600 rommá törve, egy eagle talon, és egyéb dolgok. Akkor már kezdtük sejteni zolival, hogy jó helyen járhatunk. Megkerestük Ricsit aki épp egy másik slk és egy kadett coupe valamint egy szétbelezett pimp honda city között állt. Lepacsiztunk, majd a tárgyra tértünk. Megnézte avét és tetszik neki a dolog meg érdekli mert ilyet még ő sem csinált. A részleteket, hogy mit kell keressek még majd elküldi emailben pontosan. Kiderült hogy a checkenginem ami benne van az nem ehez való és az a szar és ebből kell bontott.
      Aztán mondta, hogy mutat valami szépet. Hátramentünk és egy kb 20+éves corolla volt ott fehéren, kicsit rozsdásan de koszosan. Elsőre kicsit munkáskocsinak tűnt leszámítva a felniket. Aztán kinyitotta, mi meg csipáztunk. Carlos Sainz gyakorlókocsijának a mocija van benne. 455lóerő. 4WD. Gyilkos.....ahogy beindult már láttuk, hogy nem lesz egyszerű. Ricsi bekapcsolta a rajtautomatikát és akkor mintha a pokol akart volna helyet cserélni velünk. 3mp alatt van 100on és kb még 4-5 a 200. Ezt nem lehet leírni, ezt látni kell.
     Sikerült beszélni kicsit a körülöttünk álló kocsigyűjteményről. Az eagle talon épp az 1000hp hajtókarok beszerelésére vár, addig ott nyugszik. Az sc400 épp épülget. A borult slk600 v12 mocija: "majd belemegy valami jáccósba". A 96körüli supra szét lesz bontva:( A Honda city pimpelve lesz. Kész....
    Kiderítettük, hogy a lambda szonda a kocsimban, nem is belevaló. Ezt kikell szedni és belemehet egy másik. Ennyi....

Most így nemtok mit írni....

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis Tuning
« Válasz #61 Dátum: 2010.01.14 14:28:44 »
Nahát....
Mik vannak ott :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #62 Dátum: 2010.01.14 14:32:11 »
Nahát....
Mik vannak ott :D

Én nem is hittem volna, hogy M.O.n van egyáltalán ilyen. Hogy ennek van itt létjogusultsága, hogy ez létezik...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Avensis Tuning
« Válasz #63 Dátum: 2010.01.14 14:51:12 »
Ave strutbrace! 18 rugóból meg is van szállítással együtt, de még nézz körbe!  :sorcerer:

http://cgi.ebay.co.uk/Toyota-Carina-93-98-Avensis-98-02-Front-Strut-Bar-Brace_W0QQitemZ200410026611QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item2ea95e5273

Még találtam neked pár érdekes vidit!  :flowers:



3SGTE



« Utoljára szerkesztve: 2010.01.14 15:18:12 írta ToTo »
Toyota Yaris T SPORT
153



Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Avensis Tuning
« Válasz #64 Dátum: 2010.01.14 16:00:26 »
Ennek a srácnak az elérhetőségeit adtam meg Brscimbinek 1 hete ;)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #65 Dátum: 2010.01.14 16:01:58 »
Ennek a srácnak az elérhetőségeit adtam meg Brscimbinek 1 hete ;)

köszi... ettől lett szép az elkövetkezendő évtized :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #66 Dátum: 2010.01.14 16:03:33 »
Ave strutbrace! 18 rugóból meg is van szállítással együtt, de még nézz körbe!  :sorcerer:


Köszi!

Ha megjönnek a logóim ez lesz a kövi amit rendelek bele:) Azt mondta Ricsi hogy sokat fog javítani és érezni is fogom! Hát remélem!

Jah és ennek a srácnak már írtam emailt youtubeon! Még nem válaszolt!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Avensis Tuning
« Válasz #67 Dátum: 2010.01.14 16:16:06 »

Köszi!

Ha megjönnek a logóim ez lesz a kövi amit rendelek bele:) Azt mondta Ricsi hogy sokat fog javítani és érezni is fogom! Hát remélem!

Jah és ennek a srácnak már írtam emailt youtubeon! Még nem válaszolt!

Nincs mit! Fog javítani a toronymerevítő az biztos...

A kemény, nagy sebességű kanyarvételkor a karosszéria csúszkálni kezd, csavarodik. A kocsi hátsó szekciója a kanyarban jelentkező erőhatások miatt, a kanyar külső íve felé haladna, míg az orra nyilvén a belső ív feelé tart...ez azt okozza, hogy a tornyok ellenkező irányba dőlnének.

A toronymerevítő összeköti őket, ezáltal erősíti az elemek egymáshoz viszonyított merevségét, mintegy elméleti zártszelvényt képezve. Ha alulis összekötjük a trapézkarok bekötési pontjait a két bölcsőn, akkor tökéletesen zárjuk a "zártszelvényt. Ez sokkal merevebb szerkezetet eredményez, ezért tovább emelhető a kontrollált, stabil kanyarvételi sebesség.

Előnyök: Jobb kezelhetőség, nagyobb kanyarsebesség


Szuti jó felé irányított!  :flowers:
Toyota Yaris T SPORT
153



tutinet

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #68 Dátum: 2010.01.14 17:18:41 »
A kambdaszodás dolgot Ricsi megoldja az nem gond.
Legyen meg minél hamarabb a motor, meg némi kp és mehet is a dolog. Esetleg majd csináltatsz rá egy jófajta 60 kipuffot végig egy jó sportdobbal és talán egy Emnage, hogy legyen kihasználva , ami a motorba van.
Szívó motor nem egészen  csúcsra húzva 3000 fordulatig takarékon és afelett meg dúsabb keveréken egy jobb teljesítményt beállítva.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis Tuning
« Válasz #69 Dátum: 2010.01.14 18:05:42 »
Na ma voltam Ricsinél
hatásszünet következik:...
...
      Aztán mondta, hogy mutat valami szépet. Hátramentünk és egy kb 20+éves corolla volt ott fehéren, kicsit rozsdásan de koszosan. Elsőre kicsit munkáskocsinak tűnt leszámítva a felniket. Aztán kinyitotta, mi meg csipáztunk. Carlos Sainz gyakorlókocsijának a mocija van benne. 455lóerő. 4WD. Gyilkos.....ahogy beindult már láttuk, hogy nem lesz egyszerű. Ricsi bekapcsolta a rajtautomatikát és akkor mintha a pokol akart volna helyet cserélni velünk. 3mp alatt van 100on és kb még 4-5 a 200. Ezt nem lehet leírni, ezt látni kell.
Igazán nem akarlak lelombozni!
Ha Mo.-n típusengedéllyel nem rendelkező motorra vágysz, számolj azzal hogy az NKH kötelez arra hogy vizsgáltasd be!
A számla 'horror' lesz.
Ha kompos/turbós motorra váltasz, a következő műszaki vizsgánál lessz a gond az emissziós határ miatt.

Szval ha van másik kocsid amivel közlekedhetsz és sok pénzed a játékra, akkor lehet egy pályaautód.
Mindenesetre, ezt a nyomatékot a féltengelyek sem fogják sokáig elviselni!

Telephelyünkön van egy tuningcég egy Yarissal (200Le), Nitro és ami kell.
A tuning 3,5M (futómű, fékek, belső merevítések, hang, moci és kiputty + némi carbon)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis Tuning
« Válasz #70 Dátum: 2010.01.14 19:52:24 »
...egy slk600 rommá törve...A borult slk600 v12 mocija...
Csak annyiban egészíteném ki, hogy SLK 600 nem létezik; csak SL 600.

Egyébként a leírásod alapján ő lehet az az ember, aki meg tudná valósítani az 1.8-as Corona-motor beépítését a Starletbe  :hmmmm: :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis Tuning
« Válasz #71 Dátum: 2010.01.14 19:53:16 »
Ha Mo.-n típusengedéllyel nem rendelkező motorra vágysz, számolj azzal hogy az NKH kötelez arra hogy vizsgáltasd be!
A számla 'horror' lesz.
Ez bizony találó meglátás  ::) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #72 Dátum: 2010.01.14 19:59:35 »
De ezt a kocsit szereltek ezzel a motorral japanban... akkor sem lenne jo?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis Tuning
« Válasz #73 Dátum: 2010.01.14 20:01:44 »
De ezt a kocsit szereltek ezzel a motorral japanban... akkor sem lenne jo?
A kérdés az, hogy van-e típusengedélye Magyarországon. Ennek az NKH-nál tudsz utánaérdeklődni. Egyébként is írtam már neked, hogy kerdezd meg az NKH-t  ;) ... Mert az átépítést mindenképpen engedélyeztetni kell, aminek nem lényegtelen anyagi vonzatai vannak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Avensis Tuning
« Válasz #74 Dátum: 2010.01.14 21:12:29 »
De ezt a kocsit szereltek ezzel a motorral japanban... akkor sem lenne jo?

Dumálj Kmr-rel hátha tud segíteni.

Lévai Béla ez egy fekete új yaris?
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.14 21:16:58 írta Szuti »