Szerző Téma: Avensis Tuning  (Megtekintve 124969 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #30 Dátum: 2010.01.10 20:49:26 »
Te miért nem születtél lánynak nagy cickókkal ???:flowers:

Ez egy jo kerdes. Milyen jo is lenne... Egesz nap a kezeimen ulnek  [rohog]

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Avensis Tuning
« Válasz #31 Dátum: 2010.01.10 20:57:52 »
pzs Tuti amiatt erőlteti ezt a turbó dolgot,mert ajánlottam neki hogy ne a szívóra költsön fele annyit plusz 20 paci miatt mint amennyibe az említett turbo kit kerül ami viszont 75-100 pacit hozhat ha jól meg van csinálva.

Pzs.Mire használnád az autót ha erősebb lenne?Én a helyedben egy IS-t vennék és abba nagy bontás nélkül belemegy a 3sgte mivel japánban úgy is gyártották.
Mindkettőtöknek mondom hogy én évi 38ezret fizettem súlyadóra ugye ami  most 170 paci felett a 2szerese lesz és 87ezret fogok fizetni az alapján amit egy haverom küldött át nemrég..Szal jobban lehet járni azzal ha nem alapon erős autót vesztek hanem egy 150 paci körülit aminek a forgalmijában az van és abba beletenni az okosságot.Ezt is figyelembe kell venni.Nekem ráadásul tetszik az is200,de ez itt off.Szal sztem Brscimbi tegyél bele egy 3sgte-t van aki megcsinálja profin és sztem 6 kilóból meg is lehet,de arra is számíts hogy kelleni fog erősebb fék,de lehet hogy csak egy komoly nem verseny betéttel is jó leszel.Ha nagyon küldeni akarod akkor gondolkozz valami ültetésen is vagyis kis keményítésen a futóművel nehogy elszállj egy olyan kanyarban amiről azt gondolod sebességben jó,de a futóműved nem bírja...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #32 Dátum: 2010.01.10 21:02:40 »
Nem tudom hogy hozzám jött e a kérdés de én nem ragaszkodom a turbóhoz. Viszont abban igazad van hogy nem szeretném csúcsálattá kihegyezni az avét csak pont annyira ami még egészséges és azért fel tudom vele venni a versenyt. A kompresszoros téma necces ahogy olvasom. A turbó szintén szívásos lenne. Az új mocik viszont nem rosz ötletek. Én már a sima TS mocival is elégedett lennék de mivel nemigazán van eladó és az is rohadt drága.. ezért jobb lenne a 3sgte.

Mivel most a háttérben elindult egy kisebb project (még tojásban van), hogy esetleg kívülről át lenne ave alakítva Caldina GT re. Akkor már méginkább passzolna bele ez a moci (mivel japiban ezzel árulták).

Egy két pikcsör:







Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Avensis Tuning
« Válasz #33 Dátum: 2010.01.10 21:07:53 »
Mondd már meg mikori az avensised légyszi???Amúgy a srác akit írtam egy régi corollába tett 3sgte mocit és a celica gt4 hajtását,futóművét is beletette szal tudja mit lehet.Írtam neki,holnap reggel lesz infóm mit lehet egészségesen csinálni a tiéddel ;)

tutinet

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #34 Dátum: 2010.01.10 21:10:58 »
Tuti:Azért kérdezzük meg sztem ezt a TS dolgot,mert ennyi pénzből már Neked is rég TS motor lenne a kocsidban mint amennyit költöttél rá és 200 pacid lenne a 135 helyett és a csajodnak sűrűbben kellne bugyit cserélnie ha a lifthez érne a fordulatszámmérő :lol:


Naja, de nem ilyen egyszerű az a TS motor beépítés mert ugye kell mellé a TS váltó és a TS ECU is. TS váltót meg Te se egyszerűen szereztél másikat.
A ráköltésnél ha nem számoljuk a belsőségeket, spoilert, felnik gumikat akkor még mindig jóval többe kerülne a TS motor, TS váltó TS ECU mint ahol most tartok.
Egy computert kell vennem a kocsiba meg a kipuffot felrakatni, utána computer beszerelés , programozás és kész leszek.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.10 21:15:15 írta tutinet »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #35 Dátum: 2010.01.10 21:12:15 »
Mondd már meg mikori az avensised légyszi???Amúgy a srác akit írtam egy régi corollába tett 3sgte mocit és a celica gt4 hajtását,futóművét is beletette szal tudja mit lehet.Írtam neki,holnap reggel lesz infóm mit lehet egészségesen csinálni a tiéddel ;)

2001es d4  2.0vvti (BENZINES MIELŐTT MÉG LEDÍZELEZNÉ VALAKI :D) Az is érdekelne hogy a mostani mociból mit lehetne kihozni bár szerintem semmit....


De köszönöm előre is!!!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #36 Dátum: 2010.01.10 21:14:42 »
Ha nagyon küldeni akarod akkor gondolkozz valami ültetésen is vagyis kis keményítésen a futóművel nehogy elszállj egy olyan kanyarban amiről azt gondolod sebességben jó,de a futóműved nem bírja...

Múltori talin beszéltük páran hogy a koni gátlói elég jók az árukhoz képest. Azok kellenek majd egyszer, ha eljutok odáig:)

pzs

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #37 Dátum: 2010.01.10 21:22:20 »
Tuti:Azért kérdezzük meg sztem ezt a TS dolgot,mert ennyi pénzből már Neked is rég TS motor lenne a kocsidban mint amennyit költöttél rá és 200 pacid lenne a 135 helyett és a csajodnak sűrűbben kellne bugyit cserélnie ha a lifthez érne a fordulatszámmérő :lol:


Naja, de nem ilyen egyszerű az a TS motor beépítés mert ugye kell mellé a TS váltó és a TS ECU is. TS váltót meg Te se egyszerűen szereztél másikat.

Ha mar a valtonal tartunk... az Ave-ban mennyire jo a jelenlegi valto (erzetre, pontossagra, akadozik-e)?  Szemely szerint elszomorit, hogy a Toyota a TS valtozatokbol nagyon kisporolta a jo valtot.... Yarisban szerintem mar most is az a szuk keresztmetszet es az alapjan amit eddig hallottam a Corollakban sem igazan talaltak el...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #38 Dátum: 2010.01.10 21:25:00 »
Ha mar a valtonal tartunk... az Ave-ban mennyire jo a jelenlegi valto (erzetre, pontossagra, akadozik-e)?  Szemely szerint elszomorit, hogy a Toyota a TS valtozatokbol nagyon kisporolta a jo valtot.... Yarisban szerintem mar most is az a szuk keresztmetszet es az alapjan amit eddig hallottam a Corollakban sem igazan talaltak el...

Támogatom, aláírom... Az utolsó ami jó volt váltó corollába az az E10 váltója...azért vettem toyotát... én eddig azt hittem hogy ave váltója azért nem olyan könnyű mert nem erre találták ki de mindenkitől hallom hogy akad. Hát nekem is akadozik néha néha. Főleg a 3as meg a néha a rüki de ha berakom máshova és utánna rüki akkor már jó...  Lehet a kora de lehet hogy ilyen.. azét bízom benne hogy majd az új mocihoz új váltó is párosul és akkor már jobb lessz!

pzs

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #39 Dátum: 2010.01.10 22:25:30 »
Pzs.Mire használnád az autót ha erősebb lenne?Én a helyedben egy IS-t vennék és abba nagy bontás nélkül belemegy a 3sgte mivel japánban úgy is gyártották.
Mindkettőtöknek mondom hogy én évi 38ezret fizettem súlyadóra ugye ami  most 170 paci felett a 2szerese lesz és 87ezret fogok fizetni az alapján amit egy haverom küldött át nemrég..Szal jobban lehet járni azzal ha nem alapon erős autót vesztek hanem egy 150 paci körülit aminek a forgalmijában az van és abba beletenni az okosságot.Ezt is figyelembe kell venni.Nekem ráadásul tetszik az is200,de ez itt off.Szal sztem Brscimbi tegyél bele egy 3sgte-t van aki megcsinálja profin és sztem 6 kilóból meg is lehet,de arra is számíts hogy kelleni fog erősebb fék,de lehet hogy csak egy komoly nem verseny betéttel is jó leszel.Ha nagyon küldeni akarod akkor gondolkozz valami ültetésen is vagyis kis keményítésen a futóművel nehogy elszállj egy olyan kanyarban amiről azt gondolod sebességben jó,de a futóműved nem bírja...

Folytatas itt.

tutinet

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #40 Dátum: 2010.01.10 22:51:57 »
Kérdés a turbósításhoz vagy kompresszorhoz mit szólnának a műszakin mit kéne bejelenteni a NKH-nak és a sün elhinné-e, hogy csak 71 kw...... :nono: [rohog]

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Avensis Tuning
« Válasz #41 Dátum: 2010.01.10 22:52:45 »
Mozsónak is elhitték :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.10 22:56:24 írta Szuti »

tutinet

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #42 Dátum: 2010.01.10 22:54:01 »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #43 Dátum: 2010.01.10 23:02:05 »
Ha egyszer kész lesz az ami majd eldől hogy milesz:) Értitek?!?!:D Akkor már tudni fogom valszeg hogy mit hogy merre. Tehát nem lesz olyan nagy dolog ideoda szerelgetni... majd vizsga előtt meg után... az meg hogy én bármit is bejelentsek....az így hogyismondjam....elég irreálisnak tűnik részemről... de ha mérőpaddal fognak járkálni a rendőrök! Na akkor bejelentem majd:)

pzs

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #44 Dátum: 2010.01.10 23:18:54 »
Ha egyszer kész lesz az ami majd eldől hogy milesz:) Értitek?!?!:D Akkor már tudni fogom valszeg hogy mit hogy merre. Tehát nem lesz olyan nagy dolog ideoda szerelgetni... majd vizsga előtt meg után... az meg hogy én bármit is bejelentsek....az így hogyismondjam....elég irreálisnak tűnik részemről... de ha mérőpaddal fognak járkálni a rendőrök! Na akkor bejelentem majd:)

Nem kell ahhoz meropad.... Eleg lesz ha alazod majd a TT-t autopalyan... :D