Szerző Téma: Avensis Tuning  (Megtekintve 125345 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Avensis Tuning
« Dátum: 2010.01.10 11:31:25 »
A téma azért jött létre, hogy ne offoljunk szét más topicokat:)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #1 Dátum: 2010.01.10 11:33:05 »
Szóval két dolgon gondolkodom avéval kapcsolatban:

Vagy egy turbósítás egy Kit segítségével, ami mondjuk kicsit szívásos lehet és nem tudni mi lesz a vége valamit valószínűleg sosem lesz tökéletes. Vagy egy másik motor ami nagyobb teljesítményű.


Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Avensis Tuning
« Válasz #2 Dátum: 2010.01.10 11:49:32 »
Sztem nagyjából úg ynéz ki a dolog hogy ha egy alap motort turbósítasz akkor ott a váltóval  meg a motorral lehet gondod.nem lehet tudni mennyi plusz teljesítményt bírnak el.Ha egy olyan setupot választasz ahol egy jól bejáratott dolgot teszel be akkor az sokáig működhet kevés kockázattal.

A Beams amúgy jó alap japánban is sok alzettás versenyt csináltak és arra is van turbó kit,meg szívóként is el lehet menni vele 260 paciig,de emiatt egyszerűbb a 3sgte,mert az már alapon 242 vagy 260 és a vákltójuk ha jól tudom ugyanaz.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #3 Dátum: 2010.01.10 12:03:19 »
Sztem nagyjából úg ynéz ki a dolog hogy ha egy alap motort turbósítasz akkor ott a váltóval  meg a motorral lehet gondod.nem lehet tudni mennyi plusz teljesítményt bírnak el.Ha egy olyan setupot választasz ahol egy jól bejáratott dolgot teszel be akkor az sokáig működhet kevés kockázattal.

A Beams amúgy jó alap japánban is sok alzettás versenyt csináltak és arra is van turbó kit,meg szívóként is el lehet menni vele 260 paciig,de emiatt egyszerűbb a 3sgte,mert az már alapon 242 vagy 260 és a vákltójuk ha jól tudom ugyanaz.

Értem. És szerinted mekkora szívással járna beleaplikálni a motort? Belemenne egyáltalán? Sokat kéne fúrni faragni?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Avensis Tuning
« Válasz #4 Dátum: 2010.01.10 12:15:38 »
Valamennyit biztosan kellene,de mondom írj annak a srácnak akit mutattam a youtube-on.Neki már benne van és biztosan nagy tapasztalata van a dologban mint beépítés terén mind használat terén.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #5 Dátum: 2010.01.10 12:29:02 »
Valamennyit biztosan kellene,de mondom írj annak a srácnak akit mutattam a youtube-on.Neki már benne van és biztosan nagy tapasztalata van a dologban mint beépítés terén mind használat terén.

Na hát írtam neki! Várom a választ  ::)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #6 Dátum: 2010.01.10 14:11:43 »
Amúgy kompresszor mennyivel lenne másabb mint a turbo?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis Tuning
« Válasz #7 Dátum: 2010.01.10 14:17:38 »
Amúgy kompresszor mennyivel lenne másabb mint a turbo?

Alapból más a működtetési mechanizmusa.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #8 Dátum: 2010.01.10 14:25:48 »
Amúgy kompresszor mennyivel lenne másabb mint a turbo?

Azt kell kitudakolnod létezik-e vagy gyártanak-e a te blokkodhoz hengerfejedhez öntöttvas leömlőt (iron cast). És ha igen, milyen talppal azaz milyen turbo T25, T28 stb. megy rá.
Ha ilyen nincs akkor csak drága pénzért tudják neked legyártani  - pl. nálunk a Proex - igaz akkor nem önteni fogják a leömlőt, hanem hegeszteni valami jófajta zárványmentes  KO33-as acélból.

A turbókról és a kiegészítőkről  innen tudhatsz meg a legtöbbet :
http://www.atpturbo.com/

A motorkódodat írd be a keresőbe és íird be mellé, hogy turbocharger nézd meg miket dob ki. Ezt nézd meg a googlen is meg a youtubon is meg az ebayen is.


Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Avensis Tuning
« Válasz #9 Dátum: 2010.01.10 14:59:08 »
A kompresszorral az van hogy alulról nyomatékos és fent tehát magas fordulatszámtartományon már nem megy olyan jól mint a turbó.Én a helyedben hagynám ezt a Tutinet féle keress magadnak és építs turbót az autódra dolgot.Itthon egy ember csinált ilyet toyotákra ami azóta is jól  működik és az az eber csinálta Mozsó autóját.Ne hagyd magad rábeszélni olyasmire amiről Tutinetnek amiatt van fogalma,mert megkérdezni azokat az infóról akik ezt tudják,tehát Mozsó,Ricsit,Tomiékat,engem.Mozsónak épített turbós a gépe,Ricsiék szerelők,betesznek bármilyen motort autókba ami belemehet.Tomiék átalakításokat csinálnak motorépítés terén,én meg utánaolvasok a dolgoknak hogy ki mit csinált,hol csinálja,mik a gondok vele.Szóval az amiket leírt közel sem olyan könnyű dolgok megvalósítani  mint ahogy az le van írva.Nem Tutinet ellen beszélek csak ha kell olyan ember aki ért a dologhoz akkor olyat kell találnod aki csinál,csinált már ilyet,vagy ehhez hasonlót.A legegyszerűb az ha olyat csinálsz amilyet már valaki megépített és megvannak a jó beállítások.

Tuti sztem ne akard rábeszélni arra hogy belevágjon ilyen témába csak mert Te azt mondod így okés lesz és jól is működik majd.Ha segíteni akarsz neki akkor olyat mutass ami létezően működik és nem humbug hogy csak fel a turbót és hadd szóljon :surrender: ;)

tutinet

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #10 Dátum: 2010.01.10 15:08:44 »
Most akkor mi lesz ?????
Nem turbósítás ?

Most mi a baj az infóimmal összeszedtem pár infót a turbósításról , hogy kezdjük látni - igaz nem a valóságban - de a valósághoz közelítő állapotban a dolgokat, tényeket.
A turbósításhoz nem kell kiszerelni a motort és a forgalmiban sem kel átírni a motorszámot mert a motor marad. Az 1.4-es Corolla váltója gyenge a turbóhoz de az Avék váltója lehet, hogy jó mert sok más autó is a saját váltójával jár turbósítás után is.  Pl. Suzukik, Hondák stb.



Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Avensis Tuning
« Válasz #11 Dátum: 2010.01.10 15:26:00 »
1.4-es cori váltója 140pacit lehet hogy elbír,de Az ave váltója nem hiszem hogy könnyen elvisz 250 pacit ha rendesen megépített turbó van rajta.Emiatt is írom hogy 3sgte kellene bele.Azt már más is csinálta.Ennyi.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #12 Dátum: 2010.01.10 16:40:35 »
Előre is szeretnék megköszönni nektek minden infót! És ne emiatt vesszetek össze:)


Mivel eddig még eszembe sem jutott, hogy lehetne másik motor is benne ezért erre nem is gondoltam. Tehát maradt a turbó vagy komp. De most hogy tudom hogy létezik olyan hogy csak belepakolok egy nagyobb teljesítményű motort... így már inkább más a helyzet. Mivel tudom hogy ha egy mocit nem arra terveznek hogy +X teljesítményt elbírjon azzal elég sok a szívás. Viszont ha egy erre gyárott motor megy bele akkor azért már más a helyzet.


Szóval megnéztem a mocit ami bevolt linkelve és hát nem olyan drága mintha építenék a mostaniból. Asszem átszámolva 250ezer HUF ra jönne ki plusz szálítás. És még nagy valószínűséggel a beszerelés sem lenne bonyolult mert egy 99 es caldiánban volt---ami egy első szériás avensis:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis Tuning
« Válasz #13 Dátum: 2010.01.10 16:45:35 »
Előre is szeretnék megköszönni nektek minden infót! És ne emiatt vesszetek össze:)


Mivel eddig még eszembe sem jutott, hogy lehetne másik motor is benne ezért erre nem is gondoltam. Tehát maradt a turbó vagy komp. De most hogy tudom hogy létezik olyan hogy csak belepakolok egy nagyobb teljesítményű motort... így már inkább más a helyzet. Mivel tudom hogy ha egy mocit nem arra terveznek hogy +X teljesítményt elbírjon azzal elég sok a szívás. Viszont ha egy erre gyárott motor megy bele akkor azért már más a helyzet.


Szóval megnéztem a mocit ami bevolt linkelve és hát nem olyan drága mintha építenék a mostaniból. Asszem átszámolva 250ezer HUF ra jönne ki plusz szálítás. És még nagy valószínűséggel a beszerelés sem lenne bonyolult mert egy 99 es caldiánban volt---ami egy első szériás avensis:)

Ne felejtsd el kalkulálni, majd a kötelező NKH-s műszaki vizsgát, mert ez fődarab csere!  Aztán ha ebbe a kocsiba nem tettek ilyen motort a gyárban, akkor bizony mindenféle egyéb iratokra és tanúsítványokra is szükség lehet. Azt hiszem erről is van szó a Tunning fórumrész vonatkozó topicjába. (mondjuk nem is értem miért van ennyi tunning topic, amikor van Tunning fórumrész és alatta a topicok, de mindegy, ez már így alakult ki.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis Tuning
« Válasz #14 Dátum: 2010.01.10 16:55:18 »
Pont most nézem hogy szerelték ezzel a kocsit japánban! Toyota Caldina GT a neve és az egy az egyben olyan ave mint az enyém. Tehát volt ilyen. Sztem vizsgára az eredeti motorrral mennék csak. ÉÉs engedélyt kértem Palaczktól a téma megnyitására.