Szerző Téma: Avensis Tuning  (Megtekintve 125439 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57

KELCI

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis Tuning
« Válasz #181 Dátum: 2014.11.14 10:25:29 »
Köszi!! sejtettem,hogy valami sportos cuccost sugall.  :D :D

Ez is valami home made... :) Nem rossz de szerintem hülyeség volt duplán venni a rácsot... :innocent:

lotrex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis Tuning
« Válasz #182 Dátum: 2015.06.29 15:56:31 »
Hello!

Adott egy t22-es 1.6 vvt-i motoros avensis. Már nagyon eszegeti az olajat és lassan fel kéne újítani a motorját(tudom hogy már maga a gyűrűcsere is elegendő lenne). Mivel így is úgy is szét lesz szedve arra gondoltam hogy átépíteném a motort.
Az ötlet a következő lenne és hozzáértőktől kérnék elbírálást:
-Új, valamilyen ebay-en kapható 1zz dugattyú szett
-Új, valamilyen ebay-en kapható 1zz csapágy szett
-Bontott 1zz hajtórúd
-Bontott 1zz forgattyús tengely + crankshaft position sensor plate (nem tudom magyarul mi a neve)
-Bontott t23-as 1zz injectorok
-természetesen új tömítések
leömlő, szívósor és a motorvezérlő maradna a gyári ha nem muszáj cserélni
illetve hónolás házilag  ilyennel: http://www.lincos.eu/hu/honolo/hengerhonolo-31-75-88-9mm-atmeroig-ka-4280

A válaszokat előre is köszönöm

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis Tuning
« Válasz #183 Dátum: 2015.06.29 16:48:10 »
Sztem nézz szét esetleg a Cori topicokban, anno az 1.4-1.8 átalakítósban minden ki lett vesézve, hátha segít! :)
         

lotrex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis Tuning
« Válasz #184 Dátum: 2015.09.29 22:10:18 »
Hello

Olyan kérdésem volna, hogy 3zz-fe hengerfejből (ha egyáltalán lehet?) mennyit lehet lesíkoltatni?
Ugyebár el szeretném kerülni, hogy  a folyadék csatornák ne illeszkedjenek fedjék egymást rendesen, kopogásosan égjen, szelepet elérje a dugattyú, ne tudja lekezelni az ecu.
Nem óriási tuningra készülök csak ha már le lesz szedve a hengerfej  és megy a gépműhelybe akkor miért ne alapon.(sajnos az 1.8-ra átalakítás nem jött össze)

Válaszokat előre is köszönöm.

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis Tuning
« Válasz #185 Dátum: 2015.10.25 17:01:54 »
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy T25 2008-as évjáratú faceliftes Avensishez milyen drl-t, nappali menetfényt ajánlotok, illetve használtok, amely E és RL jellel ellátott legális, közúti forgalomban használható, valamint milyen módon, hova szereltétek, rögzítettétek? Úgy látom elhelyezhetőség szempontjából az fl előtti szerencsésebb a lökhárító kialakításának köszönhetően. Várom a típus és beszerélési tippeket, ajánlatokat, esetleg képpel illusztrálva is. Köszi!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis Tuning
« Válasz #186 Dátum: 2015.10.25 19:53:53 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy T25 2008-as évjáratú faceliftes Avensishez milyen drl-t, nappali menetfényt ajánlotok, illetve használtok, amely E és RL jellel ellátott legális, közúti forgalomban használható, valamint milyen módon, hova szereltétek, rögzítettétek? Úgy látom elhelyezhetőség szempontjából az fl előtti szerencsésebb a lökhárító kialakításának köszönhetően. Várom a típus és beszerélési tippeket, ajánlatokat, esetleg képpel illusztrálva is. Köszi!
Ha budapesti vagy, keresd a fórumon privátban Trotter66-ot. Neki van egy kontaktja, aki beszerzi és be is szereli a jogszabálynak megfelelően a cuccot.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis Tuning
« Válasz #187 Dátum: 2015.10.26 08:16:37 »
Ha budapesti vagy, keresd a fórumon privátban Trotter66-ot. Neki van egy kontaktja, aki beszerzi és be is szereli a jogszabálynak megfelelően a cuccot.

Köszi!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis Tuning
« Válasz #188 Dátum: 2015.12.22 17:20:25 »
Ha budapesti vagy, keresd a fórumon privátban Trotter66-ot. Neki van egy kontaktja, aki beszerzi és be is szereli a jogszabálynak megfelelően a cuccot.
Csak kíváncsiságból, mennyibe kerül egy ilyen berakatása Ave esetében? Azt láttam, hogy minőségibb darabok 15-20k körül vannak. Egyébként miért akar mindenki ilyet beszereltetni? Annyi világos, hogy pl. egy OSRAM szett 13,5W-ot fogyaszt a H7 2x55W-ja helyett. Ennyi lenne?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis Tuning
« Válasz #189 Dátum: 2015.12.23 08:14:56 »
Kb ennyi... :whistling:
Többet bírnak az izzóid,talán jobb láthatóság,kevesebb áramfelvétel miatt kevesebb fogyasztás,amit szerintem nem lehet észrevenni és ez miatt kevesebb károsanyag termelés.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis Tuning
« Válasz #190 Dátum: 2015.12.23 10:04:03 »
És még egy előny! Indításkor azonnal bekapcsol! Nem felejted el lakott területen kívül bekapcsolni, mint a tompítottat... nem büntet meg a rendőr! :whistling: :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis Tuning
« Válasz #191 Dátum: 2015.12.23 12:03:33 »
Kb ennyi... :whistling:
Többet bírnak az izzóid,talán jobb láthatóság,kevesebb áramfelvétel miatt kevesebb fogyasztás,amit szerintem nem lehet észrevenni és ez miatt kevesebb károsanyag termelés.
Köszi! Rákérdezek majd a kütyürészeti dolgokat szerelő cégnél. Január első hetében úgyis megyek sebváltózárat berakatni, meg az első-hátsó kamerák vezetékezését végre beteszik kárpit alá(nameg végre nonstop fog menni a kamera). Rákérdezek mennyiért vesztegetik a DRL-t mostanság a kocsimba. Szélvédő felső sávját is kéne fóliáztatni, mert így most nagyon látszik, hogy fedélzeti kamera van benne.

szerk.
És még egy előny! Indításkor azonnal bekapcsol! Nem felejted el lakott területen kívül bekapcsolni, mint a tompítottat... nem büntet meg a rendőr! :whistling: :yes:
Ez mondjuk egy filléres feature, 2005-ben már tök általános volt amcsi kocsiknál, nem értem hogy Európában miért nem teszik bele minden kocsiba.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.23 12:05:52 írta Silent »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis Tuning
« Válasz #192 Dátum: 2015.12.23 13:26:37 »
Nekem nagyon tetszik az Osram Ledriving fog de nagyon brutál az ára nekem...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis Tuning
« Válasz #193 Dátum: 2015.12.23 14:10:11 »
Nekem nagyon tetszik az Osram Ledriving fog de nagyon brutál az ára nekem...
Hirtelen nem tudtam mire gondolsz, megnéztem és ja, ezt én is néztem már tavaly, de racionális okok miatt kizárt. 125 ropis ár, meg a 3 óra beszerelés az összesen ~150.000 ft. Inkább hozzáteszem az árát a leendő MX5NBFL-re. Kanyarfényes Osram csoda ugyan nem nem lesz, de a széles mosoly a kanyarban tuti kipipálható és én ilyen kicsivel is beérem. :D
Most max. egy Osram DRL 401 16.000 ft-os ára jöhet szóba, meg mondjuk egyórányi munkadíj beszerelésre. Bár a hirtelen beköszönt váltócsapágyazás miatt most nagyjából mindenre árérzékeny vagyok.

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis Tuning
« Válasz #194 Dátum: 2016.03.15 11:42:46 »
T25-ös avensis-t ültetett már valaki innen?
Érdekelne ha van tapasztalat.

http://www.karaszy.hu/termek/eibach-pro-kit-ultetorugoszett-e10-82-016-03-22/

Egy ilyen 2,5cm-s kitben gondolkozom..
Köszi