Szerző Téma: Avensis Tuning  (Megtekintve 125564 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis Tuning
« Válasz #135 Dátum: 2011.09.20 13:45:10 »

Update 1: Közben látom, hogy TD Avensised van. Nem gondolom jó ötletnek, egy ennyit futott autóba a chiptuningot...
TGeljes mértékben egyetértek  :yes:

brutusz70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis Tuning
« Válasz #136 Dátum: 2011.09.20 20:19:25 »
Mondhatjuk TD nek is, de ezen elektronikus adagoló van, és 90 lovas forgalmi szerint(kicsit karcsú)D4-D előtti verzió

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Avensis Tuning
« Válasz #137 Dátum: 2011.09.20 22:11:01 »
Az még valóban 90 lovas, és az tényleg nem túl sok, de az egy oldschool dízel, nem nagyon bírja az már a gyűrődést.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Avensis Tuning
« Válasz #138 Dátum: 2011.09.21 09:06:07 »
Az még valóban 90 lovas, és az tényleg nem túl sok, de az egy oldschool dízel, nem nagyon bírja az már a gyűrődést.
dehogyneeeeem, mért ne? legalább hamarabb vége lesz a szenvedéseinek :D

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Avensis Tuning
« Válasz #139 Dátum: 2012.06.23 17:16:40 »
Van valakinek tapasztalata a chip tuningokkal kapcsolatban? A neten utánaolvasva a rigotech cég szimpatikusnak tünik.Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata ezzel a céggel? Egyáltalán 2001-es évjáratú autónál érdemes belefogni? Nem az 1.8 vvti motor határait akarom megcélozni,hanem csak annyit szeretnék,hogy az alacsony tartományokból jobban (könnyedebben) gyorsuljon..Azt természetesen észrevettem,ha pörgetve van akkor megindul rendesen. Igazság szerint én legszívesebben a 2.0 d4 motorral vettem volna,de a toyotás kollegák egybehangzóan lebeszéltek arról a motorról.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Avensis Tuning
« Válasz #140 Dátum: 2012.06.25 14:18:18 »
Benzin motort nincs értelme csiptuningolni. nincs benne sok tartalék ilyen szempontból. Direktszűrő, vagy sport betétszűrő, kipufogó, leömlő, könnyített forgó alkatrészek, ezektől várhatsz eredményt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Avensis Tuning
« Válasz #141 Dátum: 2012.06.26 00:58:45 »
Van valakinek tapasztalata a chip tuningokkal kapcsolatban? A neten utánaolvasva a rigotech cég szimpatikusnak tünik.Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata ezzel a céggel? Egyáltalán 2001-es évjáratú autónál érdemes belefogni? Nem az 1.8 vvti motor határait akarom megcélozni,hanem csak annyit szeretnék,hogy az alacsony tartományokból jobban (könnyedebben) gyorsuljon..Azt természetesen észrevettem,ha pörgetve van akkor megindul rendesen. Igazság szerint én legszívesebben a 2.0 d4 motorral vettem volna,de a toyotás kollegák egybehangzóan lebeszéltek arról a motorról.
Én nem beszéltelek le róla, érzékenyebb a benzin minőségére, de ennyi - nekem is volt ilyenem. Kicsit erősebb, mint az 1,8-as és kicsit többet eszik.
music     

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Avensis Tuning
« Válasz #142 Dátum: 2012.06.26 21:53:23 »
Én nem beszéltelek le róla, érzékenyebb a benzin minőségére, de ennyi - nekem is volt ilyenem. Kicsit erősebb, mint az 1,8-as és kicsit többet eszik.
Nem a fórumos kollégákra gondoltam most,hanem a toyota szervizes kollégákra.. :clap:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re:Avensis Tuning
« Válasz #143 Dátum: 2012.07.16 19:06:14 »
Van valakinek tapasztalata a chip tuningokkal kapcsolatban? A neten utánaolvasva a rigotech cég szimpatikusnak tünik.Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata ezzel a céggel? Egyáltalán 2001-es évjáratú autónál érdemes belefogni? Nem az 1.8 vvti motor határait akarom megcélozni,hanem csak annyit szeretnék,hogy az alacsony tartományokból jobban (könnyedebben) gyorsuljon..Azt természetesen észrevettem,ha pörgetve van akkor megindul rendesen. Igazság szerint én legszívesebben a 2.0 d4 motorral vettem volna,de a toyotás kollegák egybehangzóan lebeszéltek arról a motorról.
Kompresszort kell rá rakni - ami talán többe kerül, mint az autó maga. Turbó talán volt is ezekre a motorokra a Toyota tuning részlegének kínálatában - de az ha jól gondolom pont nem segít alacsony fordulatszámon.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

ulid55

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis Tuning
« Válasz #144 Dátum: 2012.08.17 20:25:59 »
Hali! Azt hittem ez olyan tuning téma, ahol nem csak hozzászólások vannak, hogy láttam 200 lovas ilyet meg olyat. De végigolvasva kicsit csalódtam :( Sebaj,  dobok fel 1 képet, ***tam a gyári igen kicsi légszűrődobozt. Nem szeretek mérések nélkül mindenféle kijelentéseket tenni, de az autó a papírszűrő után sokkal használhatóbb lett. 2000től jobban ugrik mint eddig, és alatta is használható.
Hamarosan kap hideg torlólevegőt a légszűrő, valamint egy "hőpajzsot", ami a motor melegét nem engedi oda. Városi használat mellett a légszűrő is átmelegszik pár km után.
Valamint kifésülöm az intercoolert, mert szörnyű állapotban van, kb semmi levegő nem halad át rajta.
Kicsit játszottam a turbóval is. Nem tudjátok, egy ilyen autó gyárilag mennyit tölt max? Szerettem volna diagnosztikával kiolvasni, rendeltem is kábelt e-bayról hozzá, kb 3500 Ftért, minden obd2-es protokollt ismer. De ez sajnos OBD1-es, csak a csatlakozó ugyan az, így nem működik... Ez van. Nyomásmérőt akarom majd bekötni, de még nem volt rá időm, addig gondoltam megkérdem, hátha már mérte valaki.
A képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/120817/SDC14343_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120817/SDC14345_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
uli

ulid55

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis Tuning
« Válasz #145 Dátum: 2012.08.17 20:36:34 »
Jah, és hallani fütyülni a turbót, oltári :D Az utcán ha ellépem, minden valamire való ember odanéz :))

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis Tuning
« Válasz #146 Dátum: 2012.09.21 14:28:48 »
Üdv!

Milyen hangszóró beépítőkeretet ajánlotok Ave I-hez (2001) első ajtóba? Illetve adott kerethez, milyen paraméterű hangszóró fog elférni a gyári helyen? Értem ez alatt, hogy milyen mély lehet, hogy még ne érjen bele a lehúzódó ablakba, stb? Illetve a gyári csipogó helyére milyen méretű csipogó az, ami még "nagyobb" faragás nélkül befér a kis háromszög műanyagba? Tapasztalatok?

Előre is köszönöm!

BF

Karinás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis Tuning
« Válasz #147 Dátum: 2013.01.15 23:35:14 »
Flood miatt törölve. Trotter.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.16 05:40:46 írta Trotter66 »

Adam85

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Avensis Tuning
« Válasz #148 Dátum: 2013.02.06 13:44:14 »
Sziasztok!
Egy Avensis kavicsvédő fóliázását szeretném megoldani; a teljes elejére (lámpák, tükrök, mot.tető, sárvédők, lökös) menne a fólia, eddig a Zámbófoliát néztem ki...elég profinak tűnnek (youtube-n sok videójuk van). Árban 200-240e mondtak, ami nem kevés, de tartós, szép munkát szeretnék...ötlet?!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis Tuning
« Válasz #149 Dátum: 2013.02.06 13:50:35 »
Kiegészíteném a kilincsek mögötti területtel. Minimális + költség volt, de megérte  :yes:
Évek alatt nagyon meg tud kopni a körmöktől  :cry: