Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 228899 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #795 Dátum: 2015.06.21 09:13:11 »
Épp ezaz, hogy ez tetszik a legjobban :) Mert ez értelmes méretű-kinézetű ház.
Én épphogy az emelettel kezdeném, mert az sokkal xarabb állapotú, látszik hogy csak raktárnak van használva, nem járnak fel az öregek. A földszint az jónak tűnt, arra hirtelen sztem nem is kéne költeni, max az ablak-ajtó csere. Fürdőszoba is jónak tűnt(tehát nem igényel azonnali felújítást-csempézést), viszont aggaszt, hogy nem biztos hogy beférne egy kád  :hmmmm: Nem néztem meg alaposan. Egy nagy villanybojler van, azt ki kéne baxni és átfolyós melegítőre cserélni. Akkor felszabadulna hely. Konyhába vmi értelmes konyhaszekrény kellene, meg újracsempézni a csempés részt azt kész. Meg asztal.
A lépcsőre kellene még korlátot csinálni mert nincs, meg alá vmi szekrényt, de ezek ráérnek :)
Ami fontos: tetőszigetelés, és ablakcsere. Meg később a külső szigetelés. Kerítés felújítás. Emeleten 3 ablak, méretét nem tudom, de számoljunk 120x120assal. Kb olyasmi egyébként. Lent 2 nagyobb ablak +a fürdő kisablaka, és egy nagy teraszablak-ajtó. Még ami feltűnt, hogy az emeleten mintha vékonyabbak lennének a külső falak  :hmmmm:  Vagy ez bevett dolog ?
Csak azért számolgatok, hogy érdemes e elgondolkodni rajta. Ha még1x elmennénk, akkor már vmi szakival kellene menni, meg rákérdezni az egyéb dolgokra, haszonélvezet, tervrajz eltérés. Egyébként a tulajdoni lapon a házról nincs is semmi csak a telekről.
Most egyelőre agyalunk, várunk, meg megnézünk majd más házakat is.
Ha ennyi mindent ki akarsz cserélni, meg átépíteni, felújítani akkor mégse annyira tetszik :D (De értem szubjektiv okokból bele tud szeretni az ember: mi is egy most 100 éves házba szerettünk bele a Balatonon, ami  vétel elött 10 évvel rendesen fel lett újítva-tetőtérkiépítés ,új tető stb)
Azon gonolkodjál: mi van ha a bojlert felviszed a tetőtérbe+ felraksz egy szolár vizmelegítőt és csak akkor kell áram ha napokig mégse süt a nap.
Gondolom gazdasági épületnek vagy nyaralónak épült, de ahhoz is kellet volna terv engedély, használatbavételi, azt be kell vasalni az elaótól, ha nincs semmi az neked nagy gond lehet késöbb.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #796 Dátum: 2015.06.21 09:49:11 »
Én szeretek fával tüzelni, nem lehet megunni  :no: És a tűzellőt is én szedem össze, aprítom (még soha nem vettem efektive fát, max érte mentem) Viszont igaz, ha úgy jön ki, van gázfűtés is :szemez:, de 80%-ban fával fűtünk.

Jah... van egy ismerősöm, vett utánfutót, egész évben járja Budapestet amikor lomtalanítás van, lopkodja össze a kidobott bútorokat tüzelőnek... gyönyörű...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #797 Dátum: 2015.06.21 10:00:20 »
Jah... van egy ismerősöm, vett utánfutót, egész évben járja Budapestet amikor lomtalanítás van, lopkodja össze a kidobott bútorokat tüzelőnek... gyönyörű...
Azt nem csinálom, azzal is lenne munka: szétverni a butort, kárpitot lebontani. Ráadásul mostmár a lomisok azt is  gyűjtik, pláne ha régi butorformája van.
De több kert is van amit sajna én tartok rendbe, minden évben akad egy két nagy fa amit ki kell vágni, ágakról nem is beszélve. Ráadásul jön hozzám rendszeresen eldobós raklap stb.
Téli estéken nem is érezzük jól magunkat, ha a kandallóban nem lobog a tűz...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #798 Dátum: 2015.06.21 10:34:52 »
Na találtam egy jóképűnek tűnő, teljesen felújított kis házat belterületen. új tető, kpi fűtés, 60m2, kályha is van, belül is új. Tetőtér beépíthető, szigetelőanyag is megvéve. Egy szomszéd van(a nyaralónál kettő, de egyik sem állandóan lakott). Kietlen hely, város széle, de nem xar környék, ahogy nézem, szemben új osztású telkek vannak kiparcellázva. Nem messze villanegyed is van :)  Keskeny, de aszfaltozott utca, közvilágítás nincs, buszmegálló 17 perc gyalog, de sűrűn járó buszokkal. A nyaralónál 10 perc a busz, de óránként jár.
Ez 11.5M-ra van kiírva, Ja, korrekt méretű melléképület is van hozzá, garázs, műhely. A telek 860m2.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.21 10:38:39 írta Kisfiatal »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #799 Dátum: 2015.06.21 10:42:48 »
Na találtam egy jóképűnek tűnő, teljesen felújított kis házat belterületen. új tető, kpi fűtés, 60m2, kályha is van, belül is új. Tetőtér beépíthető, szigetelőanyag is megvéve. Egy szomszéd van(a nyaralónál kettő, de egyik sem állandóan lakott). Kietlen hely, város széle, de nem xar környék, ahogy nézem, szemben új osztású telkek vannak kiparcellázva. Nem messze villanegyed is van :)  Keskeny, de aszfaltozott utca, közvilágítás nincs, buszmegálló 17 perc gyalog, de sűrűn járó buszokkal. A nyaralónál 10 perc a busz, de óránként jár.
Ez 11.5M-ra van kiírva, Ja, korrekt méretű melléképület is van hozzá, garázs, műhely. A telek 860m2.

Erre 7 milla hitelt kéne felvennem, vagy eladni ezt a panelt  :hmmmm: Ami persze nem az enyém, csak kis lóvém van benne, szal családi segítség kéne h kisebb legyen a hitel. Ha mondjuk a felét odaadnák, akkor kb 4 milla hitel kéne. Mondju kaz már vállalható lenne, 20 évre 25-26e/hó  :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #800 Dátum: 2015.06.21 14:30:07 »
Jah... van egy ismerősöm, vett utánfutót, egész évben járja Budapestet amikor lomtalanítás van, lopkodja össze a kidobott bútorokat tüzelőnek... gyönyörű...

öö, bútorral tilos fűteni, az enyv a stb full mérgező.. csak mondom.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #801 Dátum: 2015.06.21 18:20:31 »
öö, bútorral tilos fűteni, az enyv a stb full mérgező.. csak mondom.
Mondjuk hol a határ? :hmmmm: Egy fa szék, amelyről már a lakk is lepergett mehet?
Vagy natur fenyő meg kátrányoz :D
Még a legjobb fa, tölgy, bükk, akác is csak akkor némileg környezetbarátabb, ha már bemelegedett a kályha, megfelelő levegőt kap, nincs lefojtva... szóval szinte soha.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #802 Dátum: 2015.06.22 18:12:42 »
Megnéztük. Kicsit rosszabb mint amire számítottam, de nem tűnt vészesnek. Méretileg OK a ház, nem szűk, nekünk tetszett. Bár a fürdőhelyiség kicsi. Szerkezetileg is jónak tűnt, nem látszott komoly repedés, és vizesedés sem. Szigetelés van az alapon. A tetőtérben 2 normális méretű szoba.
Amire így első ránézésre költeni kell: az összes ablak cserés, mert vasablakok.. Ajtókat is cserélném. 5 rendes méretű ablak van, meg egy kicsi (fürdő), és a terasz ablak-ajtó. Beltérben 3 ajtó+ a bejárati. Emeleten a tetőrészt meg kell bontani belül, és lszigetelni rendesen gyapottal és újra gipszkartonozni, most állítólag nád van alatta, de beázik kicsit, volt víznyom a tetőn. Meg ugye kérdés mi van alatta, milyen a tetőszerkezet.. 91es építésű elvileg. Aztán az egész házra kellene vagy 10 centi szigetelés sztem. Nem tűntek vastagnak a falak. Ivóvíz és villany van, gáz az utcában. Belül sem ártana némi glett+ festés, de nem vészes, emelet xarabb. MEg burkolás, ez PVC padló lenne elképzelésem szerint. 5.9re tartják, minimálisan alkuképes.. Kerítést is cserélni kellene, kertet is rendezni. 5.5nél többet biztos nem adnék érte, de inkább kevesebbet, de nem alkudoztunk-egyelőre.. De megnézünk más házakat is..
Ez a felsorolás nagyon visítva jönne ki 5 millából.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #803 Dátum: 2015.06.22 18:18:11 »
Na találtam egy jóképűnek tűnő, teljesen felújított kis házat belterületen. új tető, kpi fűtés, 60m2, kályha is van, belül is új. Tetőtér beépíthető, szigetelőanyag is megvéve. Egy szomszéd van(a nyaralónál kettő, de egyik sem állandóan lakott). Kietlen hely, város széle, de nem xar környék, ahogy nézem, szemben új osztású telkek vannak kiparcellázva. Nem messze villanegyed is van :)  Keskeny, de aszfaltozott utca, közvilágítás nincs, buszmegálló 17 perc gyalog, de sűrűn járó buszokkal. A nyaralónál 10 perc a busz, de óránként jár.
Ez 11.5M-ra van kiírva, Ja, korrekt méretű melléképület is van hozzá, garázs, műhely. A telek 860m2.
Arra figyelj, ha a közelben vannak kiparcellázott telkek, akkor utána évekig elviselheted a folyamatos építkezéseket (porral, zajjal, forgalommal stb).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #804 Dátum: 2015.06.23 09:40:11 »
Ez a felsorolás nagyon visítva jönne ki 5 millából.  ::)

Tegnap szinte egész nap számolgattam, nekem ez jött ki :) (nyilván nem ft-ra pontos árak, becslés neten található árak alapján)

Ablak anyag: 240e ft  (3 "normál" ablak, 120x150el számoltam, egy pici ablak, egy nagy 150x150es, és 2 erkélyajtó)
Ablak munkadíj: 170e ft
Ajtó anyag: 85e ft (2 beltéri, egy bejárati biztonsági)
Ajtó munkadíj: 50e ft
1 db inverteres split klíma beépítéssel:  160e ft
Tetőszerkezet bontás: 60e ft
Tetőszerkezet építés komplett: 280e ft (30m2es épületről van szó ne feledjük)-itt az anyagra(fa) nem találtam infot, hogy az ácsszerkezet m2 árban benne van e. De annyaggal is 500 körül lehet sztem.
Külső szigetelés:kb 500e ft
Emelet burkolása anyag(PVC): 30m2-rel számolva 1500ft/m2 árral  45e ft, lerakás legyen 60e, de lehet megoldanánk magunk
Emelet festése: 100e munkadíj, anyag 20-30e ?, de lehet ezt is meg tudnánk oldani magunk.
Fürdőszoba(2.5 m2): csőrendszerek áthelyezése, cseréje kb 100e ft, kád beépítése kb 50e ft káddal, burkolás kb 60-70e ft, átfolyós vízmelegítő: 20 e ft
Konyha: konyhaszekrény beépítéssel (kb 2m), csempézéssel legyen 150e ft, vízmelegítő 20e körül, akkor legyen az egész 200e

Az alsó szint jobb állapotú, nem igényel komplett glettelést, hirtelen festeni sem kellene, ráér. Az emelet az ami gány. Tetőt nem tartom valószínűnek hogy komplett cserélni kellene, de ebből indulok ki :) Ha "csak" fóliát és szigetelést kell cserélni meg gipszkartonozni, akkor kb a feléből megússzuk, 150-200e körül.

Na most ez eddig 2 220 000e ft, ha rászámolunk egy 20% pluszt akkor is 2.6 milla körül van.. És ugye lehet h van amit megúsznánk, akkor már 2.5 millán belül vagyunk.
A minimális biztonsági dolgok(betőrésvédő fólia a lenti üvegekre, mozgárérzékelős lámpák, egy 4 kamerás rendszer) is kijön 150e-ből. Egy riasztó mennyi ? Kerítés kb 120m kellene 18e/25m tekercs 90 e ft. LEgyen 100. Ez egy minimál kerítés persze, majd még tuningolni kellene belátásvédővel, de nem végig :)
Szal kb mindennel együtt is megáll 3 mill alatt ez alapján, de lehet h xarul számoltam vagy vmit kihagytam, nyugodtan javítsatok bele :) De nem kellene mindent egyszerre csinálni.  Sztem az emelettel kellene kezdeni, meg a fürdővel.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #805 Dátum: 2015.06.23 09:52:35 »
Arra figyelj, ha a közelben vannak kiparcellázott telkek, akkor utána évekig elviselheted a folyamatos építkezéseket (porral, zajjal, forgalommal stb).

Most a nyaraló felé húzunk, mert jóval olcsóbban megúsznánk, és tetszik a környék. Nem messze egy természetes strand van amúgy. Egy vmire való ház belterületen 12 milla, és arra is lehet költeni, ez meg 7-7.5ből kijönne, gyk egy középkategóriás autó ára a különbség :) Meg én azt gondolom, hogy ez a környék fejlődni fog, most csinálnak vmi csatornázást, de ezt nem tudom mi pontosan, de bazi nagy csövek vannak lerakva. Lehet h csak esővíz  :hmmmm: Meg párszáz méterre ettől a nyaralótól konkrétan egy kis villanegyed van, egy kb 1.5 utca, szal ha ilyen pénzes emberkék is látnak a területben fantáziát..  ::) Vagy csak nyugira vágytak ők is :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #806 Dátum: 2015.06.23 11:53:29 »
Most a nyaraló felé húzunk, mert jóval olcsóbban megúsznánk, és tetszik a környék.

el kell döntened milyen életformát választasz. panel+nyaraló vagy csak családi ház.  ma már nem nagyon divat az első módszer mert hétvégén ott a meló a nyaralóba meg drága a benzin max balaton.  nekem is fűz a család hogy vegyünk majd valami szakadt nyaralót a balatonon amit felújitunk (értsd: én  :cry:)
nem. Isten ments hogy az egész heti robot után menjek le , fűnyirás, szerszámok stb. pihenés meg zéró.

minek maradna a panel? a bérlet miatt?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #807 Dátum: 2015.06.23 14:14:36 »
A felsorolt árak munkadíj nélkül is nehezen tarthatóak. Nyugodtan x2, vagy néhány év múlva kezdheted elölről az okosban gari nélkül végeztetett munkákat.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #808 Dátum: 2015.06.23 14:15:23 »
el kell döntened milyen életformát választasz. panel+nyaraló vagy csak családi ház.  ma már nem nagyon divat az első módszer mert hétvégén ott a meló a nyaralóba meg drága a benzin max balaton.  nekem is fűz a család hogy vegyünk majd valami szakadt nyaralót a balatonon amit felújitunk (értsd: én  :cry:)
nem. Isten ments hogy az egész heti robot után menjek le , fűnyirás, szerszámok stb. pihenés meg zéró.

minek maradna a panel? a bérlet miatt?

Hát ha ezt megcsinálnánk, akkor ki is költöznénk. A panel azért maradna mert nem az enyém :) Meg kéne fűznöm a családot h adjuk el. De én is úgy gondolom, egyelőre jobb kiadni, itt kapósak a kis rezsijű lakások, főleg most fellendülés van, a paneleket vételre is keresik, és most az árához viszonyítva 7% körül hoz kiadva, hol kapsz ennyit ?  ::) Szal nem árt ha termel egy kis pénzt akár eladás előtt :) Meg ha vmi gáz van kint a nyaralóban, még vissza tudnánk jönni akár..
A nyaralóhoz olyan 2 milla kölcsön kéne, ebből a felújítások jó részét meg tudnánk csinálni is, a többit meg később saját pénzből. Ja egy kis bibi van: egy idióta tavalyi törvény miatt egy kert adásvétele kb fél év:
 Tavaly május óta egy kiskertet csak úgy lehet eladni, ha a tulajdonos a vételi ajánlatot előbb kifüggeszti 60 napra az önkormányzatnál. Ha nem jelentkezik rá olyan személy, akinek elővásárlási joga van, indul a további procedúra: a kérelem mintegy 30 napra a megyei földhivatalhoz kerül, utána 30 napig a földbizottság vagy a helyettesítő agrárkamara gondolkodik rajta, hogy eladható-e. Majd visszaküldik az önkormányzatnak újabb kifüggesztésre, innen pedig határozathozatalra a megyei földhivatalhoz. Ez 60 napba telik. A határozatot az ügyvédnek kézbesítik: ekkor adhatja oda a vevő a vételárat az eladónak. Az ügyvéd legvégül a járási földhivatalhoz küldi a szerződést. Az adásvétel 6-8 hónapig is eltarthat.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #809 Dátum: 2015.06.23 14:16:11 »
A felsorolt árak munkadíj nélkül is nehezen tarthatóak. Nyugodtan x2, vagy néhány év múlva kezdheted elölről az okosban gari nélkül végeztetett munkákat.

Több helyen megnéztem a neten, ebből kalkuláltam. Neked van vmi forrásod ?