Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 228904 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #735 Dátum: 2015.05.22 09:43:25 »
ez olyan, mint amikor valaki belesz*rik a medencébe. ...ezt hívjuk szlömösödésnek. egyszerű oka van: az emberek is a kisebb ellenállás irányában gondolkodnak és cselekednek. egyszerűbb otthagyni egy lakást, mint megváltoztatni a problémás szomszédokat.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #736 Dátum: 2015.05.22 09:43:49 »
Az azért mégis érdekes, hogy egy közösségből a rendes embereknek kell elmenekülniük, mert a rendetlenebbek nem hagyják őket élni. :censored:

ez mindig így van. hiába van ezer jó szomszédod ha egy idióta akkor véged. pontosan ezért nem mentem társasházba, közös falas házba stb
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #737 Dátum: 2015.05.22 16:12:47 »
Hát én sem. Amit felvettünk hitelt eddig, az is mind Forintos volt. Néztek is rám mint egy marslakóra 10 éve hogy miért ragaszkodom a forintoshoz a frank helyett, rájuk borítottam az asztalt hogy vagy forintost adnak (fészekrakóval) vagy kimegyek. Hiába lebegtették hogy harmadával kevesebb lenne a frankos törlesztés, nem hittem nekik. Azt mondtam nekik amit anyámtól tanultam, addig nyújtózz, míg a takaród engedi...
És kiszámoltad, hogy mennyit fizettél volna vissza CHF-ben?
Mert nekem mindig kevesebb volt a részletem JPY-ben, mintha forintban fizettem volna. (Forintban fix 70 let volna - ha nem emelik a kamatot - míg a JPY 35-től ment fel 60-ra úgy, hogy a JPY árfolyam 150-ről 300-ra is felment.
Szóval nem a deviza hitel volt a hülyeség, hanem ha valaki úgy vette fel, hogy nem tudta fizetni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #738 Dátum: 2015.05.22 21:25:26 »
Az nem érdekes mennyit fizetek vissza összesen a végén, hiszen azt nem lehet tudni előre. 35 évre szól a hitel (minél nagyobb futam a minél kisebb haviért), és eleve úgy vettük fel hogy ezen időn belül jóval hamarább sikerül majd előtörleszteni, ha nem is az egészet, de egy jó részét. Amit sikerült is teljesíteni, így most van még hátra 25 évem, hogy 3,5 milát kifizessek nekik. De itt se érdekel, hogy 25 év alatt summázva mennyit fizetnék be a 3,5 M-ért, mert valószínű, hogy az is elő lesz törlesztve valamikor.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.22 21:27:07 írta robi (Robi) »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #739 Dátum: 2015.05.22 22:35:52 »
Jó neked. Nekem nagyon számított, hogy havonta 10-35e Ft a zsebembe maradt vagy sem. (És én is előtörlesztettem.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #740 Dátum: 2015.05.23 08:01:23 »
Ez a hitel mizéria felforgatta a közvéleményt, a világot (na jó Etiópiában stb annyira nem, ott az üzlet valahogy kézzel foghatóbb, gondolom én, van 40 tehened vagy nincs? mutasd!  :lol:)
Önmagában nem volt rossz ötlet, hiszen csak a magam szemszögéből azt elértem (hitel felvételkor) amit csak hosszú évek múlva
engedhettem volna meg magamnak. De. Amikor bizonyos érdekcsoportok mesterségesen belenyúltak, manipulálták, amikor fiktív számokkal és
fedezettel felfújták a pénzpiacot és minden hozzá kapcsolódó manővert, akkor aztán, egyszer csak jött a bukta!!
Persze ezt valakiknek meg kell fizetni, ez így van kitalálva, legtöbbször ugye tudjuk a döntéshozók mossák kezeiket mert az a hülye aki kölcsön kért.
Úgy könnyű ráhúzni a vizes lepedőt a felvevőkre amikor nemzetközi szinten összezárnak a pénz piac szereplői. Ja, hogy önkormányzatok, intézmények,
állami cégek is be bukták!? ... ahhha
Na jó.
Részemről annyi, hogy ma már nincs kölcsönöm és nem is gondolkozom ebben a jövőben (hiszen a gonosz multikapitalistanépnyúzóellenség a spájzban van  [rohog] )
Azt sem értem például a közjegyző mi a reteknek kell, hitelesíti az ügyvédi - banki csalást. Annak is fizetsz  :censored: na az ilyen bujtatott ál állásokat is felül vizsgálnám.
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #741 Dátum: 2015.05.23 11:35:25 »
Jó neked. Nekem nagyon számított, hogy havonta 10-35e Ft a zsebembe maradt vagy sem. (És én is előtörlesztettem.)
Nekem is, éppen ezért a lehetséges leghosszabb futamidőt választottam (még akkor is ha az a legmagasabb kamatú hosszú távon), hogy a havi részlet minél kisebb lehessen.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #742 Dátum: 2015.05.23 13:49:16 »
Nekem is, éppen ezért a lehetséges leghosszabb futamidőt választottam (még akkor is ha az a legmagasabb kamatú hosszú távon), hogy a havi részlet minél kisebb lehessen.
És ha 5-10 év múlva a kamatok megint 10% körül lenne :hmmmm:? (Max az € marad 1-2%)
Én inkább minél előbb túl akarnék lenni rajta.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #743 Dátum: 2015.05.23 20:02:13 »
jaja...a hitelben az a jó, ha nincs  :cool2:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #744 Dátum: 2015.05.25 06:32:36 »
Nekem is, éppen ezért a lehetséges leghosszabb futamidőt választottam (még akkor is ha az a legmagasabb kamatú hosszú távon), hogy a havi részlet minél kisebb lehessen.
Tehát mégegyszer: JPY hitelre kevesebbet fizettem vissza - előtörlesztés + részletek + minden egyéb költség -, mintha Forintban vettem volna fel.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #745 Dátum: 2015.05.25 08:26:23 »
Tehát mégegyszer: JPY hitelre kevesebbet fizettem vissza - előtörlesztés + részletek + minden egyéb költség -, mintha Forintban vettem volna fel.
Ettől függetlenül nyilvánvalóan a bank a bűnös a felvett devizahitelek miatt , ezért elszámoltatjuk, majd pedig ennek kompenzálására fizetjük a bújtatottan megemelt banki költségeket, a rengeteg elbocsátott dolgozót, mérgelődünk a bezárt fiókok és a pofátlanul alacsony betéti kamatok miatt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #746 Dátum: 2015.05.25 15:19:17 »
Tehát mégegyszer: JPY hitelre kevesebbet fizettem vissza - előtörlesztés + részletek + minden egyéb költség -, mintha Forintban vettem volna fel.
Milyen futamidő jöhetett szóba, és mekkora összeg, milyen céllal. Lehet hogy almát körtével próbálunk összehasonlítani.

És ha 5-10 év múlva a kamatok megint 10% körül lenne :hmmmm:? (Max az € marad 1-2%)
Én inkább minél előbb túl akarnék lenni rajta.

Én lakáshitelről írtam, 14M-nyi forintot vettem fel. Belátható időn belül átlagos fizetésből visszafizethetetlen összeg, akármikor, bármilyen devizanemben.
Nálam a belátható idő (szerencsére még) 2-3 év. Ha egy hitel visszafizetése ennél több időt venne igénybe, tökmindegy, hogy 5 év, 15 év vagy 25 év (akár 35 év, mint nálam van), az olyan messze van, hogy addig bármi is történhet. Nálam reális volt, hogy ez időn belül valamikor (sajnos) a nagyszüleink eltávoznak, ezért a felvett hitel összeg egy részét úgyis elő tudtam törleszteni. Mivel ezt a dátumot nem lehetett pontosan tudni (hála Istennek), "kecske vs. káposzta" és "úgyis mindegy, jobb nem lesz" alapon nekünk az volt a jó, ha a havi összeg amit levonnak minél kisebb.
Most összesen 3,5M tőketartozásom van még 25 évig, nevetséges a havi visszafizetendő. Ha lemegy ez a banki mizéria végre idén ősszel, akkor bemegyek valamelyikhez, és kérek egy kalkulációt, érdemes-e kiváltani.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.25 15:32:12 írta robi (Robi) »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #747 Dátum: 2015.05.25 16:17:03 »
Ettől függetlenül nyilvánvalóan a bank a bűnös a felvett devizahitelek miatt , ezért elszámoltatjuk, majd pedig ennek kompenzálására fizetjük a bújtatottan megemelt banki költségeket, a rengeteg elbocsátott dolgozót, mérgelődünk a bezárt fiókok és a pofátlanul alacsony betéti kamatok miatt.

Jaja, utalási költségek, számlavezetés kétszeres költség most, a kedvenc fiókom, ahová szoktam járni, bezár a céges számla kapcsán meg most írták, hogy az eddig 0,1% kamat helyett mostantól 0,0% lesz...
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #748 Dátum: 2015.05.25 17:21:48 »
Tehát mégegyszer: JPY hitelre kevesebbet fizettem vissza - előtörlesztés + részletek + minden egyéb költség -, mintha Forintban vettem volna fel.
Akkor Neked szerencséd volt. Anyukámnak volt jenes hitele, neki már nem volt szerencséje.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #749 Dátum: 2015.05.25 17:27:43 »
Ettől függetlenül nyilvánvalóan a bank a bűnös a felvett devizahitelek miatt , ezért elszámoltatjuk, majd pedig ennek kompenzálására fizetjük a bújtatottan megemelt banki költségeket, a rengeteg elbocsátott dolgozót, mérgelődünk a bezárt fiókok és a pofátlanul alacsony betéti kamatok miatt.
Ahogy már a mizéria elején mondtam, kb 400.000 devizahiteles nehézségeit szétterítették a kb 9.5-10 millió bankszámlatulajdonosra.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety