Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 228909 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #660 Dátum: 2015.05.19 21:05:48 »
-Alföldre költözni? minek? halott környék. mit csinálsz te ott?   

Talán erre lakom ?  ::) :)
A fűtésre már kinéztem egy norvég elektromos cuccot: http://adax.hu/

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #661 Dátum: 2015.05.19 21:19:05 »
Talán erre lakom ?  ::) :)
A fűtésre már kinéztem egy norvég elektromos cuccot: http://adax.hu/

a tanyavilágra gondolok..de ha ez a dolog beindít, tedd!   :hug:
melós alkat vagy? tudsz fúrni, faragni, betonozni, fát kivágni, ásni, lapátolni , földet túrni, dzsuvázni?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #662 Dátum: 2015.05.19 21:56:11 »
a tanyavilágra gondolok..de ha ez a dolog beindít, tedd!   :hug:
melós alkat vagy? tudsz fúrni, faragni, betonozni, fát kivágni, ásni, lapátolni , földet túrni, dzsuvázni?
és te tudsz é?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #663 Dátum: 2015.05.19 21:57:39 »
ő legalább benne lakik  :flowers:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #664 Dátum: 2015.05.20 00:57:30 »
és te tudsz é?

rakjak bé egy képet a szétvagdosott , bőrkeményedéses kezemről?  ::) 
ma is egész nap fúrtam , véstem a házat  és raktam be a 18as meg a 22es fűtéscsőveket.   
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #665 Dátum: 2015.05.20 01:04:53 »
ő legalább benne lakik  :flowers:

így van.  :yes:
én értem (talán) Kisfiatal gondolatmenetét. unja a panelt , vágyik a zöldbe.
nade: egy x helyen lévő nyaraló kisház is ugyanakkora anyagi és saját munka erőfeszitést kíván mintha a rózsadombon lenne ugyanaz a  ház.  sztem a panelt kiadja mondjuk havi 40-50ért.  mi az a pénz a kisház rendbetételére? semmi. megvesz vmit tuti rá kell költeni egy rakás pénzt akár egy millát is hogy pl télen is ott lakjon.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #666 Dátum: 2015.05.20 08:18:08 »
Talán erre lakom ?  ::) :)
A fűtésre már kinéztem egy norvég elektromos cuccot: http://adax.hu/
Nem hiszem, hogy  ha akármilyen hatásfokú is, sok meleghez sok áram kell, varázsolni nem tud. Gondolom Norvégiában rengeteg olcsó áram van, ott megtehetik.
Max. ami már elterjedt No-ban napelemes áramtermelés a hállózatba és minimálisra ki tudod hozni amit fizetni kell. Persze 1-2 millába belekerül

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #667 Dátum: 2015.05.20 08:24:11 »
így van.  :yes:
én értem (talán) Kisfiatal gondolatmenetét. unja a panelt , vágyik a zöldbe.
nade: egy x helyen lévő nyaraló kisház is ugyanakkora anyagi és saját munka erőfeszitést kíván mintha a rózsadombon lenne ugyanaz a  ház.  sztem a panelt kiadja mondjuk havi 40-50ért.  mi az a pénz a kisház rendbetételére? semmi. megvesz vmit tuti rá kell költeni egy rakás pénzt akár egy millát is hogy pl télen is ott lakjon.
Persze ugyan annyi munka van a Rozsadombon is (bár ott szinte már csak társasházak vannak,ahol már nem is "munkálkodhatsz" szabadon, vagy hülyének néznek minek csinálod a többi lakó helyett ), csak 10x annyiba kerül mint egy tanya.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #668 Dátum: 2015.05.20 08:27:54 »
így van.  :yes:
én értem (talán) Kisfiatal gondolatmenetét. unja a panelt , vágyik a zöldbe.
nade: egy x helyen lévő nyaraló kisház is ugyanakkora anyagi és saját munka erőfeszitést kíván mintha a rózsadombon lenne ugyanaz a  ház.  sztem a panelt kiadja mondjuk havi 40-50ért.  mi az a pénz a kisház rendbetételére? semmi. megvesz vmit tuti rá kell költeni egy rakás pénzt akár egy millát is hogy pl télen is ott lakjon.

Így van, unom a panelt :) Régi vágyam, hogy legyen egy saját területem, kertem, ahol pl nyugodtan nyalhatom a kocsit egész délelőtt, vagy akármi :) És nem kell hallgatni az idióta szomszédot, vagy a felettünk reggel 6kor rohangáló kölköt.. Igen, egy kertes háznál valszeg több a meló, mástól is hallottam. De panelban is akad azért.. Mérsékelten vagyok "melós alkat", de pl a panelban is festettem, zárat, vízcsapot cseréltem, szúnyoghálót csináltam :D
Azt tudom h kell rá költeni, de amiket most kinéztem, azokra olyan sokat nem kell. Ill az egyikre kéne, de nem azért mert annyira lerobbant, hanem pl a tetőteret beépíteni, kertet rendezni, kerítést javítgatni. Most ezek vannak:

-6.9 milliós kisház: itt a házra csak egy külső festés kellene, meg egy kocsibeálló, meg egy kis bővítés a terasz felé, +kertrendezés, kerítés. Ez gázos cirkó padlófűtéses, belül újszerű. Itt van némi világítás is az utcában, a szilárd út nincs messze. Ez talán lenne 7.8-8 milla mindenestől(illetékkel együtt, ami itt ugye 10%)

-3.4 millás kisház: a ház itt sem régi, de erre többet kellene költeni: külső szigetelés, ahogy néztem nincs rajta mert a festésen kicsit átüt a téglák alakja, tetőtér beépítés, fűtés (de ezt megoldanám elektromosan a korábban linkelt cuccal, esetleg +kandalló), kertrendezés, kocsibeálló. Ahogy számoltam 6-6.5 milla lenne az egész. Ez egy kevésbé beépített helyen van, közvilágítás nincs.

-7 milliós felújított tanya, pár napja még 8 volt, régóta árulják. Kpi fűtés, belül is kívül is újszerű képeken. Erre talán semmit nem kellene költeni a képek és a leírás alapján, esetleg parkosításra :) Állítólag 5 perc a műút, buszmegálló, meg vmi bolt.. Sztem ez van a legmesszebb a várostól, de nem biztos :) Nem találtam meg a műholdon, ergo vagy nem igaz amit ír hogy hol van, vagy nem jól írja :)

Mindezekhez rendelkezem kb 4.5 milla KP-val, a lakást olyan 35-40ért lehetne kiadni, ha felvennék 3 milla hitelt kb fedezné is a törlesztést :) Na de viszont a lakás nem az enyém, hanem családtagé. de van benne lóvém, szal 2 évig jöhetne hozzám a zsé, ja, csak a hitel 10 évig kellene fizetni :) De úgy gondoltam 1 millát felvennék kamatmentesen a cégtől (ennek még utána kell majd járnom), ezt 5 év alatt kéne visszaperkálni, és 2-t banktól ingatlanfedezetre 10 évre, ez havi 20-25 lenne kb.
De ha a 3.4 millást vennénk meg, akkor talán nem is kellene hitel(vagy elég lenne a céges 1 milla), hanem apránként meg lenne csinálgatva.
Most am is az ingatlan a menő befektetésileg :) Am nyaralót télen éri meg venni mi ? :) Egyébként ez nem azonnali projekt, igazából 1-2 év múlva terveztem, csak már idegesít a szomszéd..  :censored: Szal lehet idén meglépjük nyáron v ősszel, de ráérünk nézelődni. Még az is lehet h meggondolom magam :)
Vélemény ? Hülye vagyok ? :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #669 Dátum: 2015.05.20 08:29:48 »
Nem hiszem, hogy  ha akármilyen hatásfokú is, sok meleghez sok áram kell, varázsolni nem tud. Gondolom Norvégiában rengeteg olcsó áram van, ott megtehetik.
Max. ami már elterjedt No-ban napelemes áramtermelés a hállózatba és minimálisra ki tudod hozni amit fizetni kell. Persze 1-2 millába belekerül

Nem tudom, itt olcsónak írják, meg ahogy utánaolvasgattam kicsit, máshol is jókat írnak róla. LEhet h valamivel drágább mint a gázos, de akkor is: szinte semmibe kerül beépíteni..

http://www.villamos-futes.hu/fogyasztas.html

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #670 Dátum: 2015.05.20 08:32:32 »
Amúgy egy ingatlanból mennyit "illik"alkudni ?  :hmmmm: Főleg, ha régóta hirdetik ?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #671 Dátum: 2015.05.20 08:43:21 »
Amúgy most egy 1 szobás panelban lakunk a párommal, ami a tesómé. 4. emelet, erre is kellene költeni valamennyit, terveztük is hogy kifestünk linóleumozunk, de sztem a festés elmarad, annyira nem gáz amúgy, majd lemossuk-csiszoljuk, a linóleum sokkal gázabb, meg ajtók. Meg a páromnak kellene a kert h lekösse :). Ha meg nem jön be a kinti élet, még mindig visszajöhetünk panelba.. Arra is gondoltam, hogy eleinte csak 7végén/szabin kimenni oda lakni  :hmmmm:
Hülyeség ?  :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #672 Dátum: 2015.05.20 09:08:05 »
Amúgy egy ingatlanból mennyit "illik"alkudni ?  :hmmmm: Főleg, ha régóta hirdetik ?
Szerintem attól függ mennyire van megszorúlva a tulaj, pl hitel, örökösödés, stb.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #673 Dátum: 2015.05.20 09:15:59 »
Még annyi hátrány lenne a panelhoz képest, hogy többet kellene használni a kocsit, ha belegondolok, jóformán csak azzal járhatnánk értelmesen.. Pedig amúgy épp kezdtem leszokni a kocsikázásról :) MAjdnem egy hete a garázsban van most is.. Ugyan van busz kb 20 perc sétára, de az ugye sok :) Mondjuk a tanyánál 5 percet ír. Vagy bicikli-busz kombó  :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #674 Dátum: 2015.05.20 09:16:35 »
Amúgy most egy 1 szobás panelban lakunk a párommal, ami a tesómé. 4. emelet, erre is kellene költeni valamennyit, terveztük is hogy kifestünk linóleumozunk, de sztem a festés elmarad, annyira nem gáz amúgy, majd lemossuk-csiszoljuk, a linóleum sokkal gázabb, meg ajtók. Meg a páromnak kellene a kert h lekösse :). Ha meg nem jön be a kinti élet, még mindig visszajöhetünk panelba.. Arra is gondoltam, hogy eleinte csak 7végén/szabin kimenni oda lakni  :hmmmm:
Hülyeség ?  :hmmmm:
Van egy ikernyaralónk Gárdonyban eladó :yes: