Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 228916 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #630 Dátum: 2015.02.18 09:21:26 »
Pénzpiaci befektetéseket nézzél. Vannak garantált hozamúak is, amelyek rizikómentesek, és még mindig a banki kamatokon felül járnak.
Egyes bankok netbank felületein online lehet ezeket is kattintgatni, még be se kell menni a fiókba a tranzakciókat bonyolítani (a pénzpiaci hozzáférést persze előtte alá kell írni személyesen, de ez csak egyszeri dolog).

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #631 Dátum: 2015.02.18 11:58:19 »
ennyivel pont semmi értelme bármit kezdeni. mire megmozgatod ezt a kis pénzt tízezrek a banki költségek.
esetleg állampapir.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #632 Dátum: 2015.02.24 09:16:15 »
Köszi mindenkinek a tanácsokat.

kisa
born to ride

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #633 Dátum: 2015.02.24 09:56:59 »
Köszi mindenkinek a tanácsokat.

Nézzél vmi befektetési alapot.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #634 Dátum: 2015.02.24 10:05:18 »
Nézzél vmi befektetési alapot.


A jelenlegi ötletem, hogy teszek hozzá egy picit, és áfa, vám, regadómentesen veszek egy új motorkerékpárt, és kihozom értékesítésre Svájcba. Itt alig kell befizetni utána valamit. 8% az áfa, 4% a vám, és nincs regadó. Most magasan van a svájcifrank árfolyama, így átváltanom nem éri meg, így viszont  átváltódik a pénz, és terveim szerint nyerek is rajta 2-300ezer forintot. Vagy használom őszig és árába adom el.

A garázson/építési telken gondolkoztam komolyabban, de valódi szükségem nincs rá. Az állampapírnál meg nem írtátok melyik államra gondoltok :D
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #635 Dátum: 2015.02.24 10:20:19 »

A jelenlegi ötletem, hogy teszek hozzá egy picit, és áfa, vám, regadómentesen veszek egy új motorkerékpárt, és kihozom értékesítésre Svájcba. Itt alig kell befizetni utána valamit. 8% az áfa, 4% a vám, és nincs regadó. Most magasan van a svájcifrank árfolyama, így átváltanom nem éri meg, így viszont  átváltódik a pénz, és terveim szerint nyerek is rajta 2-300ezer forintot. Vagy használom őszig és árába adom el.

A garázson/építési telken gondolkoztam komolyabban, de valódi szükségem nincs rá. Az állampapírnál meg nem írtátok melyik államra gondoltok :D
Ezt én is hallottam, hogy külföldieknek nálunk olcsóbbak az új autók (járművek), itt megveszik és kiviszik máshol forgalomba helyezni.
De hogy megcsinálod kiviszed még használod is és még árában el is tudod adni azon azért csodálkoznék :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #636 Dátum: 2015.02.24 10:25:44 »
vegyél rajta állampapírt, azzal nem kell foglalkozni, garantált a hozam (bár nem valami sok), a magyarok szabad szemmel is látható kamatot fizetnek. vagy nyissál egy magánnyugdíj-számlát és töltsed bele abba (csak várni kell, míg pénzt látsz belőle :D ). vagy vehetsz rajta valami részvényt, olyan társaságban érdemes, amely minden évben kifizeti osztalékba a nyereségét.
Jól mondod csak éppen hogy szabadszemmel láthatók a kamatok :D  2% körül, de még az is csökkenhet
Talán még a bankköltségnél is több :cry:
A részvényeket én is néztem és elég sokat buknak, ingadoznak a legjobban prosperáló cégek is.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #637 Dátum: 2015.02.24 10:29:45 »
Ezt én is hallottam, hogy külföldieknek nálunk olcsóbbak az új autók (járművek), itt megveszik és kiviszik máshol forgalomba helyezni.
De hogy megcsinálod kiviszed még használod is és még árában el is tudod adni azon azért csodálkoznék :hmmmm:

Magyar ÁFA 27%
Magyar reg. adó. a kinézett motorra 180e ft.

Svájci áfa 8%
Vám 4 %
Regadó 0

15%-ot + 180e ft-ot találok kapásból, ha feltételezzük az azonos vételárat. De a magas árfolyam miatt további bő 200ezer ft a vételárkülönbség listaárakat nézve.
Logisztika kb 80-90ezer ft, de amúgy is szoktam hazajárni, tehát minimális plusz költséggel jár felakasztani egy futót.


Elvileg ez most a tuti biznisz.
kisa
born to ride

KELCI

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #638 Dátum: 2015.02.24 10:41:26 »
Van számodra egy eladó motorom ha érdekel. Én kiszállnék belőle neked meg biznisz kell. ::) Én nem vagyok éhes csak én is Ausztriában élek már 2 éve a motor meg már három éve áll a garázsban.Árulgatni nem akarom mert körülményes , hogy én itt a motor meg ott. Valószínű a beindítása sem lenne már egy egyszerű menet.Nyűg ez nekem már na....Hyosung GV 650  a moci. 2006 os gyártás 2007 forgalomba helyezés és 10000 km van benn kb...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #639 Dátum: 2015.02.24 11:02:51 »
Van számodra egy eladó motorom ha érdekel. Én kiszállnék belőle neked meg biznisz kell. ::) Én nem vagyok éhes csak én is Ausztriában élek már 2 éve a motor meg már három éve áll a garázsban.Árulgatni nem akarom mert körülményes , hogy én itt a motor meg ott. Valószínű a beindítása sem lenne már egy egyszerű menet.Nyűg ez nekem már na....Hyosung GV 650  a moci. 2006 os gyártás 2007 forgalomba helyezés és 10000 km van benn kb...

Köszi a felajánlást, de ez a matek csak új motor esetén éri meg. A fentebb említett költségeket az első üzembehelyezésnél kifizette az első tulaj, és azt már vissza nem lehet igényelni, ha kiviszem az EU-ból.

Más: Nem akarod kivinni magadhoz a motort? Nagyon jókat lehet motorozni Ausztriába, Olaszországba, Svájcba...  ;)
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #640 Dátum: 2015.02.24 11:13:23 »
Magyar ÁFA 27%
Magyar reg. adó. a kinézett motorra 180e ft.
Svájci áfa 8%
Vám 4 %
Regadó 0
15%-ot + 180e ft-ot találok kapásból, ha feltételezzük az azonos vételárat. De a magas árfolyam miatt további bő 200ezer ft a vételárkülönbség listaárakat nézve.
Logisztika kb 80-90ezer ft, de amúgy is szoktam hazajárni, tehát minimális plusz költséggel jár felakasztani egy futót.
Elvileg ez most a tuti biznisz.
ez elég jól hangzik. de hagyjál benne bőven tartalékot, mert te nem tudod annyiért eladni az új motort, mint a kereskedő. nézz utána a garanciafeltételeknek is (bár a garanciák általában egész európában ugyanúgy érvényesek).
szerintem megéri megpróbálni, feltéve, hogy van rá időd és szabad kapacitásod

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #641 Dátum: 2015.02.24 11:29:32 »
Magyar ÁFA 27%
Magyar reg. adó. a kinézett motorra 180e ft.

Svájci áfa 8%
Vám 4 %
Regadó 0

15%-ot + 180e ft-ot találok kapásból, ha feltételezzük az azonos vételárat. De a magas árfolyam miatt további bő 200ezer ft a vételárkülönbség listaárakat nézve.
Logisztika kb 80-90ezer ft, de amúgy is szoktam hazajárni, tehát minimális plusz költséggel jár felakasztani egy futót.


Elvileg ez most a tuti biznisz.
Jól hangzik :hmmmm:
És a kinti eladási árak ugyan akkorák mint nálunk? Lehet, hogy nem tesznek rá a kinti kereskedők annyit, mint amennyivel  mindenestül itthon kerül.
De ezt neked kell látnod kint.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #642 Dátum: 2015.02.24 11:36:58 »
A kinti árak javarészt nagyságrendileg ugyanakkorák, mint otthon. +/- 5% márkától és tipustól függően.Az a különbség, hogy itt a cégeknél marad a pénz, és bérekre megy el, otthon meg az államnak megy és elfocizzák.

kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #643 Dátum: 2015.02.25 07:32:44 »
Jól mondod csak éppen hogy szabadszemmel láthatók a kamatok :D  2% körül, de még az is csökkenhet
Hol adnak ennyit?  :eek:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #644 Dátum: 2015.05.16 15:57:10 »
Gondolkodunk, hogy veszünk egy nyaralót, ami zártkerti ingatlan, tehát elvileg nem is lakó ingatlan. Ennél fogva lakáshitelt sem tudunk rá felvenni(2-3milla kellene), a személyi kölcsönnek magas a kamata, van viszont szabad felhasználású ingatlanfedezetes jelzáloghitel(ez kicsit magasabb kamatú mint a laksáhitel), ez konkrétan mit is jelent ? Hülye vagyok a témához, még nem vettem fel hitelt, csak egyszer kocsira pár százezret :) Ez lehetne az az ingatlan is, amit megvennénk ? Vagy más ingatlan ? Gondolom a zártkert kiesik, mivel külterület. De van a családban 2 tehermentes lakás. De mit jelent a gyakorlatban az ingatlanfedezet ? Gondolom nem adhatjuk el addig a lakást, nagyobb átalakítást sem lehet csinálni stb ? Egyiket sem tervezzük egyébként, csak úgy kérdem. Albérletbe ki lehet adni ? És gondolom addig tart, amíg vissza nem perkáljuk a hitelt.