Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 230628 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10706
Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #585 Dátum: 2014.10.10 17:46:06 »
Éves díjnak szerintem átlagos ez az ár.
Nálam van pluszban sms kártyaőr szolgáltatás is havi 80 valahány Ft-ért.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #586 Dátum: 2014.10.10 17:49:54 »
Éves díjnak szerintem átlagos ez az ár.
Nálam van pluszban sms kártyaőr szolgáltatás is havi 80 valahány Ft-ért.
Ha most nyitnám sokkkal több lenne, de a többi is csak ha mindenféle másra is használod a számlát, akkor hasonló (rendszeres utalások stb)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #587 Dátum: 2014.10.10 20:39:10 »
én asszem 900 körül fizetek havonta, amiben benne van négy ingyenes állandó megbízásos utalás, internet meg még a  franc tudja mi. erősen megdrágult tavaly óta...méghogy a bankok nem tudják áthárítani a terheket  :censored:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #588 Dátum: 2014.10.10 21:56:34 »
én asszem 900 körül fizetek havonta, amiben benne van négy ingyenes állandó megbízásos utalás, internet meg még a  franc tudja mi. erősen megdrágult tavaly óta...méghogy a bankok nem tudják áthárítani a terheket  :censored:
Amit a hiteleseken buknak, be akarják a betéteseken/számlatulajokon behozni.
Itt is lehetne egy kis rezsicsökkentés :winkiss:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #589 Dátum: 2014.10.13 00:17:33 »
Az a szemétség, hogy a kis ügyfeleken hozzák be. Mert kiemelt ügyfélként - nem prémium - már lehet tényelegesen ingyen számlavezetés, még a kártyahasználat is kijön 0-ra vagy pluszra mindenféle akciókkal.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #590 Dátum: 2014.10.13 21:09:44 »
Én viszont megtartottam, mert a legolcsóbb lett a régi számla megtartása 345Ft/hó, a kártyahasználat is ingyen van. Viszont megszívattak, mert a kártya éves díj valami 3600Ft :D Persze lehet már másutt is annyi lenne?
Az biza annyi. Mindenütt. Be kell hozni, amit máshol elvettek tőlük.
Nekem nullás számlám van, kártyahasználat ingyenes, csoportos beszedés ingyenes, netbank és sms értesítés a számlamozgásokról ingyenes, utalás kedvezményes. Kivéve magánszámlák között, az brutál drága lett.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.13 21:11:46 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #591 Dátum: 2014.11.19 15:56:59 »
Napi találós kérdés: ha egy bankszámlán megadok valakit haláleseti kedvezményezettnek, aki nem közvetlen rokon (unokatestvér), akkor milyen illetéket kell fizetni?
Itt van egy tetszetősebb leírás
Itt pedig egy ellentmondás az utolsó bekezdésben, a "Kedvezményezettként jutottam a pénzhez, milyen kötelezettségem van a NAV felé?" cím alatt
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #592 Dátum: 2014.11.19 16:20:57 »
semmilyet.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #593 Dátum: 2014.11.19 18:27:04 »
De érzem hogy ebből még lesznek gondok :D
Két lehetőség van amúgy: haláleseti kedvezményezett és rendelkező. Most azon megy a vita melyik a jobb illeték szempontjából.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #594 Dátum: 2014.11.19 18:50:44 »
én kedvezményezett voltam tavasszal,nem szólt azóta se hozzám senki.
illetve most októberben derült ki hagyatékkor,h kedvezményezett vagyok.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #595 Dátum: 2014.12.02 11:27:33 »
Nincs adóterhed. Én számlámon is van haláleseti.
Piet 3600 kártyáért ***ajó, az új generációs csomagokban a debit kártyák (mezei vésettek), már drágábbak mint a hitelkártyák, általában ilyen 7e forintig terjedő összeg/év. A prémium ügyfél a legtöbb banknál plusz tétel, ha tényleg nem nagy kutyák, csak flancból prémiumok (kb az ügyfélkör 90%-ka), azok rá fizetnek, bizony pont hogy nekik nincs ingyenes számlavezetés, egy Gold kártya 10e felett, számla pedig 300- csillagos ég az átlag, a régi generációs Prémiumokat nem érdemes össze vetni, a régi csomagok minden szegmensben olcsóbb, de új belépőként a bankadó és a tranzakciós illeték miatt csak a mesében van ingyen(meg a raffinál, akik pumpálják fel a ramaty állományukat, hogy ne 1€ legyen az értéke a banknak és el tudják adni).
Bank és minden szolgáltató nagyon egyszerű trükkel tud hárítani, egyszerűen felbontják a csomag szerződést (nem a számla szerződését), erről kiküld egy értesítést hogy 30 nap múlva átváltjuk, és kész. Nincs itt még hitel kár (jelen jogi szabályozás szerint én úgy látom hogy nem is lesz, ezen kaszálni fognak).

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #596 Dátum: 2014.12.04 17:53:25 »
No a dementoros rokon újabb csavart vitt a történetbe: a szomszédai szedték ki a nyugdíjértesítőjét a szórólapok kidobására használt ládából. (Bla bla bla érdektelen részletek, bla bla bla).
Gondolom posta, egy sima, bárki által készíthető, aláírással hamisítható meghatalmazásra nem fogja kiadni a kicsivel 100 felett lévő nyugdíjat.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #597 Dátum: 2014.12.04 18:34:33 »
Nincs adóterhed. Én számlámon is van haláleseti.
Piet 3600 kártyáért ***ajó, az új generációs csomagokban a debit kártyák (mezei vésettek), már drágábbak mint a hitelkártyák, általában ilyen 7e forintig terjedő összeg/év. A prémium ügyfél a legtöbb banknál plusz tétel, ha tényleg nem nagy kutyák, csak flancból prémiumok (kb az ügyfélkör 90%-ka), azok rá fizetnek, bizony pont hogy nekik nincs ingyenes számlavezetés, egy Gold kártya 10e felett, számla pedig 300- csillagos ég az átlag, a régi generációs Prémiumokat nem érdemes össze vetni, a régi csomagok minden szegmensben olcsóbb, de új belépőként a bankadó és a tranzakciós illeték miatt csak a mesében van ingyen(meg a raffinál, akik pumpálják fel a ramaty állományukat, hogy ne 1€ legyen az értéke a banknak és el tudják adni).
Bank és minden szolgáltató nagyon egyszerű trükkel tud hárítani, egyszerűen felbontják a csomag szerződést (nem a számla szerződését), erről kiküld egy értesítést hogy 30 nap múlva átváltjuk, és kész. Nincs itt még hitel kár (jelen jogi szabályozás szerint én úgy látom hogy nem is lesz, ezen kaszálni fognak).
Mindezek a jelentős bankköltségnövekedések a frankhitelesek miatt van, ott megszorongatták a bankokat, azok meg a számlatulajdonosokat, betéteseket.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #598 Dátum: 2014.12.04 18:47:47 »
Kicsit más: nyugíjelőtakarékosság (OK nekem már nem érdemes és már időm sincs rá).Biztositók jelentős költséggel működnek és kezelik a megtakarítást, kamat meg közel nullához tenál, hiszen ők se tudnak sokkal jobb befektetést mint egy magánember. Az egyetlen haszon az adókevezmény amit pillanatnyilag  nem vettek el. Kérdés, hogy ez egyáltalán vajon több mint a biztosítók költsége.
Múltkor a bankban rá akartak beszélni egy ny. előtakarékossági szerződésre.
A kérdésem az volt mennyi Ft-ot kell összegyűjteni, ha x Ft + nyugdijárulékot szeretnék kapni. Erre a válasz az volt, hogy azt nem tudni, majd akkor ha  vége, ha nyugdíjba vonul a biztositott :D Inkább egy összegben kifizetik. :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #599 Dátum: 2014.12.04 19:24:55 »
Kicsit más: nyugíjelőtakarékosság (OK nekem már nem érdemes és már időm sincs rá).Biztositók jelentős költséggel működnek és kezelik a megtakarítást, kamat meg közel nullához tenál, hiszen ők se tudnak sokkal jobb befektetést mint egy magánember. Az egyetlen haszon az adókevezmény amit pillanatnyilag  nem vettek el. Kérdés, hogy ez egyáltalán vajon több mint a biztosítók költsége.
Múltkor a bankban rá akartak beszélni egy ny. előtakarékossági szerződésre.
A kérdésem az volt mennyi Ft-ot kell összegyűjteni, ha x Ft + nyugdijárulékot szeretnék kapni. Erre a válasz az volt, hogy azt nem tudni, majd akkor ha  vége, ha nyugdíjba vonul a biztositott :D Inkább egy összegben kifizetik. :devil:
az egész egy humbug. komolyan inkább matáv részvényt érdemes venni. minden évben kifizetik osztalékba a nyereséget aztán jóvan. vagy esetleg állampapírt (abba azért nem tenném az összes pénzem :D ). nomeg, akit nem zavar  a bérlőkkel való macera, annak ingatlan. ez az öngondoskodás, nem a magánnyugdíjpénztár.