Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 230531 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #555 Dátum: 2014.08.11 19:25:09 »
OldPiet!

Nem bántásból, vagy lenézésből, és főleg nem szemtelenségből mondom, de az esetek 90%-ában termelékenyebb/aktívabb/naprakszebb egy fiatal, friss munkavállaló. Egyrészt bennük van általában a tettvágy, bizonyítani akarnak, míg az idősebbek már beleuntak, "csak húzzuk ki a munkaidő végéig".

Pl egy példa, nemrégről: Nagyszüleim akartak lakásbiztosítást váltani, a biztosító küldött ki egy "ügynököt", és ugye, hogy haladjunk a korral, tableten kell kitölteni a szerződést. Sajnos nekem kellett megcsinálni, mert egyszerűen nem tudta kezelni az Úr.
De ugyanez igaz az oktatásra pl. Középsuliban volt 2-3 idős tanárunk, akik azért voltak alkalmazásban, mert csókosok voltak. Az egyik ilyen Tanárnőnk volt az informatika tanárunk. Mondanom sem kell, egy egy háttérkép módosítással, vagy a két egymás melletti egér felcserélésével elhúztunk egy komplett órát. Nagy tudású volt, egyike az első programozóknak, még a relés/lyukkártyás rendszerből, de egyszerűen már nem ott volt a helye 70 évesen.

Vagy vegyük a nemrég felhozott egészségügyet. Egy öreg prof-ot egyszerűen már nem érdeklik az új technikák/technológiák. Megrekednek 20-30 évvel korábban, és az egész orvoslás, gyógyítás, nem érdekli őket, nem akarnak segíteni. Számtalan történetet hallottam, hogy a beteg hát panaszára az volt a válasz, hogy tudja-e neki mióta fáj a háta?  :lol:

De vehetjük a gépműhelyeket is, megfordultam már egy pár helyen, volt 70 éves, és 30 éves "kollégám" is. Előbbi egy nap kifúrt 3 lyukat, meg körbeköszörülte a darabot. Egyesével, szép komótosan. Vagy ha nekiállt esztergálni, akkor arra ráment a nap. Szép munkát csinált, de irreális idő alatt.
Én kb a 3x-osát csináltam meg azonos idő alatt.
Egy másik helyen, a fiatal srác fejből írta a G kódokat a CNC gépbe, rajzról. Kb 3 ember munkáját végezte egyszerre, gyorsan, minimális hibával. (Amíg ott voltam, 1 menetfúró törött el...)

Tudom, ez úgy hangzik, hogy aki idős, az ássa el magát. De erről szó sincs, csak mint látszik a fenti példákból, az idő elteltével egyre kevésbé lesz alkalmas a munkára. Nincs is ezzel baj, teljesen természetes. Viszont ugyanezen okból fontos, hogy szabályozva legyen, hogy addig dolgozzunk, amíg annak értelme van, és képesek vagyunk rá.  :flowers:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #556 Dátum: 2014.08.11 20:07:39 »
OldPiet!

. Viszont ugyanezen okból fontos, hogy szabályozva legyen, hogy addig dolgozzunk, amíg annak értelme van, és képesek vagyunk rá.  :flowers:
Jók a példáid és egyet értek azzal, hogy aki nem tud haladni a korral az menjen nyugdíjba.
Főként ugye ahol számitógéptudás  nagyon fontos. Bár igazad van nagyon sok helyen ez nélkülözhetetlen. Én is 48 éves koromba kezdtem PC-t használni (persze akkortól lettek a gépek "felhasználóbarátok" de nagyon kellett! De ugyan ilyen fontos a szaktudás meg nyelvtudás is.
Nem olyan hamar áll ez mind össze egy fiatalnak. Viszont egy fiatalt úgy nevelnek és azt csinálja ami a főnöknek tetszik. Az öregek tapasztalata, pedig sokszor hátrány- hiába büszkék rá, ezt is látni kell.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #557 Dátum: 2014.08.11 20:11:24 »
 :yes:

Természetesen maximálisan tisztelem azt, aki halad a korral, és folyamatosan próbál megfelelni. Ilyen is van, szerencsére egyre több.  :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #558 Dátum: 2014.08.11 20:33:13 »
:yes:

Természetesen maximálisan tisztelem azt, aki halad a korral, és folyamatosan próbál megfelelni. Ilyen is van, szerencsére egyre több.  :yes:
Van olyan partnerem aki 55 éves korában nyugdíjba ment, azóta felépített egy saját nagyvállalatot és a területén a legnagyobb Magyarországon és a környező országokban is vannak leányvállalatai.
Most kezd visszavonulni közel a 80-hoz, nagy örömére a 35 éves fia viszi tovább a vállalkozást.

Az én mottom is, hogy addig él az ember amig dolgozik (és szereti, élvezi amit csinál)!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #559 Dátum: 2014.08.11 21:40:35 »
Van olyan partnerem aki 55 éves korában nyugdíjba ment, azóta felépített egy saját nagyvállalatot és a területén a legnagyobb Magyarországon és a környező országokban is vannak leányvállalatai.
Most kezd visszavonulni közel a 80-hoz, nagy örömére a 35 éves fia viszi tovább a vállalkozást.

Az én mottom is, hogy addig él az ember amig dolgozik (és szereti, élvezi amit csinál)!


Petik! A nyugger dzsigolókat hol képzik? OKJ-s? Nehogy kiessek a hr-s előszűrőn, hogy nincs a kemény munkával  megszerzett tudásról papper. :D ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #560 Dátum: 2014.08.11 21:47:29 »
Petik! A nyugger dzsigolókat hol képzik? OKJ-s? Nehogy kiessek a hr-s előszűrőn, hogy nincs a kemény munkával  megszerzett tudásról papper. :D ;)
ereggy má aludni!!!!!!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #561 Dátum: 2014.08.11 22:08:40 »
Petik! A nyugger dzsigolókat hol képzik? OKJ-s? Nehogy kiessek a hr-s előszűrőn, hogy nincs a kemény munkával  megszerzett tudásról papper. :D ;)
Olyan is van? :wacko:
Bár van egy gyerekkóri barátom, aki jó 20 éve kiment Németországba, el is vette egy elvált asszony, képezgette magát, de még nem lett semmi komoly állása. Mondjuk már nyugdijba mehetne, az itthoni munkaviszonya alapján. Akár hogy is számolgatja csak 28 eFt jön ki neki, csak nem tudja milyen számlára utaltassa :cry:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #562 Dátum: 2014.08.13 23:07:48 »
Az előtörlesztés-végtörlesztés témakörben feltett kérdésemre senkinek nincs ötlete???
No, közben megvan a válasz, legalábbis azt hiszem.
Előtörlésztés / végtörlesztés szinte bármikor lehetséges, hacsak adott hónapon belül nincsenek a bank által erre kitűzött napok.
De ez nem egy akkora megkötés, mint például az, hogy x évig nem lehet ilyet, stb.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10706
Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #563 Dátum: 2014.08.14 10:24:17 »
Meg gondolom ilyenkor szerződés-módosítás/egyéb költség címszó alatt még egy v@lag pénzt legombolnak az emberről.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #564 Dátum: 2014.08.14 10:43:49 »

Meg gondolom ilyenkor szerződés-módosítás/egyéb költség címszó alatt még egy v@lag pénzt legombolnak az emberről.  :hmmmm:
esetunkben 0,5% (a tartozás 0,5%-a), de minimum 50000ft az elő törlesztés költsége. Az első két évben erre még nem volt lehetőség.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #565 Dátum: 2014.08.14 11:07:00 »
Meg gondolom ilyenkor szerződés-módosítás/egyéb költség címszó alatt még egy v@lag pénzt legombolnak az emberről.  :hmmmm:
A jelenlegi bankom esetében a betörleszett összeg max. 1%-a, ha önerőből történik.
Ez egymillió forint esetén maximum 10.000 Ft, szerintem ki lehet bírni adott esetben. Én is többre gondoltam volna, de nem  :excl:
Szerződésmódosítás tudtommal akkor van, ha a törlesztőrészletet az előtörlesztés után is ugyanakkorának akarná az ember, mint előtte volt: ekkor módosul a futamidő, de bank által feltételezett alapesetben a törlesztő csökken és a futamidő marad, ami miatt nem biztos, hogy szerződést módosítanak. De ha díjat számítanak fel erre is, az egységesen (tartozás nagyságától függetlenül) 10.000 Ft lenne.
Ilyen viszonylatban ezt nem tartom akkora nagy legombolásnak, bár természetesen jobb lenne, ha ez sem lenne  ::)

Persze ez akkor derül ki 100% biztonsággal, ha már benne van az ember,  de legjobb ismereteim szerint ez van (netről több helyről összevetve) :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.14 11:18:48 írta vd1234 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10706
Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #566 Dátum: 2014.08.14 12:26:30 »
Ez valóban még kibírható összeg.  :yes:
Nekem ismerőseim mondták, hogy a fennmaradó törlesztő összeget szerették volna X millióval csökkenteni, az eljárási/szerződés módosítás, stb költségekre 6 számjegyű összeget mondtak nekik (persze értéket/hitel kondíciókat nem ismerek, nem is rám tartozik)...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #567 Dátum: 2014.08.14 12:52:44 »
Hát igen, mondjuk tízmillió egyösszegben való előtörlesztése esetén az 1% is már hatszámjegyű összeg  :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #568 Dátum: 2014.08.14 14:00:14 »
Hát igen, mondjuk tízmillió egyösszegben való előtörlesztése esetén az 1% is már hatszámjegyű összeg  :)

nem mintha tőletek gyakorlottabb lennék pénzügyekben, de próbáltatok már alkudni a banki peremfeltételekről, kölcsön felvételt megelőzően?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #569 Dátum: 2014.08.14 14:34:35 »
Szerintem amíg nem 9-10 számjegyű összeggel rendelkezel, nem bocsátkoznak veled alkuba. A feltételeket ők adják.
10 számjegyű összeggel a zsebedben már lehet egyezkedni.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety