Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 228893 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #375 Dátum: 2014.06.27 16:50:09 »
egyik barátom a házhitelt és az avensis autóhitelét akarta kifizetni chf-ban,m svájcban melózik pár éve. a bank nem engedte neki. az ave e hónapban telt le,a házból még van hátra 4év.
Erről beszélek. ::) Nem a kétbetűs bank? :devil:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #376 Dátum: 2014.06.27 16:59:57 »
Pl. abból, hogy nem is engednek svájci frankban törleszteni. Ha ők frankot vettek, akkor miért nem fogadják el? Talán mert akkor az átváltás nyereségét elbuknák? :szemez: Valamint felteszem az irataim között kellene szerepelnie egy pénzpiaci bizonylatnak, ami bizonyítaná, hogy ők ennyi és ennyi frankot vettek nekem, ilyen és ilyen árfolyamon. Hallottam olyan bankról, akik a hitelhez nyittattak az ügyféllel egy CHF számlát, és arra minden hónapban a megfelelő CHF összeget fel kellett tölteni. Ilyen esetben, a váltást te oldod meg, úgy ahogy akarod. Ha ügyes vagy, esetleg frankban keresel, akkor neked áll a buli. Nos, az én hitelem nem ilyen. :no:
Nekem benne volt a szerződésben, hogy egy JPY-a hitel, forintban folyosítják és Forintban törlesztem.
Szerintem abból amit te írsz nem az jön le, hogy Ft-ban vették fel, hanem az, hogy nem akarnak lemondani a Frank váltáson keletkező hasznukról.
Mivel a szerződésben benne van - legalább is nekem - hogy miben veszem fel és miben folyósítják, így nem is értem milyen pénzpiaci bizonylatnak kéne ott lennie.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #377 Dátum: 2014.06.27 17:02:57 »
Benyújtották a törvényjavaslatot. A cikkből letölthető .pdf-ben.
Ahogy így hirtelen átnéztem, ez így rendben is van. De ebben nem láttam, hogy az árfolyam változást nem érvényesíthetik.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #378 Dátum: 2014.06.27 17:39:24 »
OK én kivülállónak érzem magam, nincs hitelem (egyszer volt még a 80-as években kamatmentes lakásépítési kis hitelem, de mikor elkezdték emelni a kamatot, egyből végtörlesztettem), sőt én hiteleztem a Merkurnak az autóért ;) [rohog], hogy legyen kispolákom, dáciám :hug:

Péter! Ez antagonizmus. Amennyiben mentes a kamattól, akkor azt emelni sem lehet. Ellenben ha induláskor 0% volt a nyújtott hitel kamata és ezt a mértéket emelték - mert tehették - akkor nem az.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #379 Dátum: 2014.06.27 18:07:00 »
Péter! Ez antagonizmus. Amennyiben mentes a kamattól, akkor azt emelni sem lehet. Ellenben ha induláskor 0% volt a nyújtott hitel kamata és ezt a mértéket emelték - mert tehették - akkor nem az.
A kamatmentes hitel cuclista vivmány volt, a dolgozó nép részére, blabla..
Amikor közeledett a rendszerváltás minden megváltozott, infláció stb, hitelkamatot is bevezették ezekre is, de a régi hitelekre felajánlották, hogy lehet végtörleszteni :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #380 Dátum: 2014.06.27 19:21:00 »
A kamatmentes hitel cuclista vivmány volt, a dolgozó nép részére, blabla..
Amikor közeledett a rendszerváltás minden megváltozott, infláció stb, hitelkamatot is bevezették ezekre is, de a régi hitelekre felajánlották, hogy lehet végtörleszteni :yes:

 :yes: :yes: :yes:

Viszont a megkülönböztetés már akkor is élt. Azért változtatták meg a 0%-os kamattal kihelyezett hitelek kamat mértékét és ajánlottak kedvezményes előtörlesztést,mert - a '71-től Fekete János külföldi felkészítésének aktiválási- ideje elérkezettnek tituláltatott a gazdasági és politikai módosítás /tulajdonos váltás/ megkezdésére. Mivel az oktrojált liberó elképzelések szerint kellet betagozódni a világ bankhálózatába és annak költségei viselésére kizárólag a magyar gazdaságot jelölték ki, így a hazai működő bankokat akkora kintlévőségekkel nem lehetett a hálózat részévé nyilvánítani és a felkínált tulajdoni hányadokat sem voltak hajlandóak megvásárolni.Erről szólt az első bank "kónszolidáció" a gazdasági és politikai módosítás /tulajdonos váltás/ hajnalán.
(Pusztán gazdasági és pénzpiaci megközelítéssel!!!) :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #381 Dátum: 2014.06.27 19:58:34 »
Nekem benne volt a szerződésben, hogy egy JPY-a hitel, forintban folyosítják és Forintban törlesztem.
Szerintem abból amit te írsz nem az jön le, hogy Ft-ban vették fel, hanem az, hogy nem akarnak lemondani a Frank váltáson keletkező hasznukról.
Mivel a szerződésben benne van - legalább is nekem - hogy miben veszem fel és miben folyósítják, így nem is értem milyen pénzpiaci bizonylatnak kéne ott lennie.
Ez teljesen logikus, amit írsz. Tehát ha forintban folyósítják és törleszteni is forintban kell, akkor nem volt szükség deviza váltásra. Ugye? :) Tehát gyakorlatilag CHF-ben számolt forint hitelünk van. (a többség frankhitelesnek)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #382 Dátum: 2014.06.27 20:51:29 »
:yes: :yes: :yes:

Viszont a megkülönböztetés már akkor is élt. Azért változtatták meg a 0%-os kamattal kihelyezett hitelek kamat mértékét és ajánlottak kedvezményes előtörlesztést,mert - a '71-től Fekete János külföldi felkészítésének aktiválási- ideje elérkezettnek tituláltatott a gazdasági és politikai módosítás /tulajdonos váltás/ megkezdésére. Mivel az oktrojált liberó elképzelések szerint kellet betagozódni a világ bankhálózatába és annak költségei viselésére kizárólag a magyar gazdaságot jelölték ki, így a hazai működő bankokat akkora kintlévőségekkel nem lehetett a hálózat részévé nyilvánítani és a felkínált tulajdoni hányadokat sem voltak hajlandóak megvásárolni.Erről szólt az első bank "kónszolidáció" a gazdasági és politikai módosítás /tulajdonos váltás/ hajnalán.
(Pusztán gazdasági és pénzpiaci megközelítéssel!!!) :yes: :yes:
OK biztos így volt, de ezzel a részével én se meg a nép se foglalkozott. Ráadásul a hitelt a céged adta, csak az OTP bonyolította. Plusz nem volt rossz buli o% kamat és az infláció egyre növekedett (1990 körül egy ócska Dácia is évekig tartotta az árát,egy Lada meg mindig "többet" ért)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #383 Dátum: 2014.06.27 21:34:12 »
Ez teljesen logikus, amit írsz. Tehát ha forintban folyósítják és törleszteni is forintban kell, akkor nem volt szükség deviza váltásra. Ugye? :) Tehát gyakorlatilag CHF-ben számolt forint hitelünk van. (a többség frankhitelesnek)
De a magyar bankoknak nem volt akkora tőkéjük, hogy ezt kiadják. Ezért ők is vettek CHF-t. És máris szükség van a váltásra, amit persze te nem látsz.
De ezt egy magasabb rangú bankos biztos tudja pontosan hogy megy.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #384 Dátum: 2014.06.28 20:16:34 »
De a magyar bankoknak nem volt akkora tőkéjük, hogy ezt kiadják. Ezért ők is vettek CHF-t. És máris szükség van a váltásra, amit persze te nem látsz.
De ezt egy magasabb rangú bankos biztos tudja pontosan hogy megy.
A banknak nem kell rendelkeznie azzal az összeggel, amit hitelként nyújt. Tudtommal csak kb 10% körüli a kötelező hitelfedezet. Vagyis kölcsönad 100 Ft-ot, de neki csak 10 Ft-ja van, a 90 Ft kvázi virtuális pénz. Nagyon pongyola megfogalmazás és nem is pontos, de a lényeg kb ez. (Ráadásul a hitelként kiadott 100Ft-ra már van igérvénye, így az már fedezetet nyújt újabb 1000Ft-nyi hitelre) Egy hozzáértő talán kifejti pontosan.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #385 Dátum: 2014.06.28 20:41:03 »
A banknak nem kell rendelkeznie azzal az összeggel, amit hitelként nyújt. Tudtommal csak kb 10% körüli a kötelező hitelfedezet. Vagyis kölcsönad 100 Ft-ot, de neki csak 10 Ft-ja van, a 90 Ft kvázi virtuális pénz. Nagyon pongyola megfogalmazás és nem is pontos, de a lényeg kb ez. (Ráadásul a hitelként kiadott 100Ft-ra már van igérvénye, így az már fedezetet nyújt újabb 1000Ft-nyi hitelre) Egy hozzáértő talán kifejti pontosan.
Hitel esetében azért nem egészen: hiszen ő azt a pénzt odaadja neked (vagyis annak akitől az ingatlant veszed).Amire gondolsz talán az, hogy amit a banknál elhelyeztek (pl lekötött betét, értékpapir, kötvény ) annak mondjuk 10%-ának mindig meg kell lenni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #386 Dátum: 2014.06.29 20:12:25 »
a devizamentőöv csapata azt az infót adta, hogy gyakorlatilag a bank jelen állás szerint kizárólag az általa nyújtott összeget és a jegybanki alapkamatot kérette volna számon.
Üzleti vállalkozás miért is kölcsönözne pénzt jegybanki alapkamatra? Aki meg beteszi a pénzét az csak a jegybanki alapkamat töredékét kapja? Ugyan már.

Azt végigszámolta már vki, hogy a devizahiteléhez képest most hol tartana, ha akkor forint hitelt vett volna fel? Mennyi is volt akkor a forint hitel?30%? A váltási jutalék valóban nem volt tisztességes, de a szerződési feltételek tartalmazták, ugyanúgy ahogyan az árfolyam kockázatát is.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #387 Dátum: 2014.06.29 20:34:13 »
Üzleti vállalkozás miért is kölcsönözne pénzt jegybanki alapkamatra? Aki meg beteszi a pénzét az csak a jegybanki alapkamat töredékét kapja? Ugyan már.

Azt végigszámolta már vki, hogy a devizahiteléhez képest most hol tartana, ha akkor forint hitelt vett volna fel? Mennyi is volt akkor a forint hitel?30%? A váltási jutalék valóban nem volt tisztességes, de a szerződési feltételek tartalmazták, ugyanúgy ahogyan az árfolyam kockázatát is.
A jegybanki alapkamat régen nagyon magas volt, akár a duplája is a normál kamatoknak.
(mondjuk most is a 2,5% vs 0,1% :cry:) De igazad van azért most nem kapnál 2,5%-ért hitelt :no:)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #388 Dátum: 2014.06.29 20:59:46 »
Üzleti vállalkozás miért is kölcsönözne pénzt jegybanki alapkamatra? Aki meg beteszi a pénzét az csak a jegybanki alapkamat töredékét kapja? Ugyan már.

Azt végigszámolta már vki, hogy a devizahiteléhez képest most hol tartana, ha akkor forint hitelt vett volna fel? Mennyi is volt akkor a forint hitel?30%? A váltási jutalék valóban nem volt tisztességes, de a szerződési feltételek tartalmazták, ugyanúgy ahogyan az árfolyam kockázatát is.
Miért nem volt tisztességes? Mert pl. az autóhitelemet egy olyan cég alkalmazottja írta alá a Bank részéről, akinek ehhez sem joga, sem felhatalmazása nem volt. Mégis az ilyen hogy lett volna képes korrekt tájékoztatást adni nemcsak nekem, de bárkinek? Érdekes, az én oldalamat ÉN írtam alá. Tehát, a szerződés pusztán csak emiatt is jogilag semmis. De majd meglátjuk, mi lesz a vége...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #389 Dátum: 2014.06.29 21:17:17 »

Azt végigszámolta már vki, hogy a devizahiteléhez képest most hol tartana, ha akkor forint hitelt vett volna fel?

2002ben vettem fel OTP FT hitelt 10 évre. 5.5m Ft-ot. durván 7.8m-ot fizettem vissza 10 év alatt. 65e volt a törlesztöm 10 évig változatlan. devizásokhoz nem értek.  soha többet hitel! semmire!  :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002