Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 228878 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #345 Dátum: 2014.06.27 12:54:05 »
Az, hogy egyre kevesebb bank marad maradjon (ne menjünk bele kiknek lehet az érdeke!) az pont a monopol helyzet kialakulását
akadályozná, más példával, ha egy párt vagy elméletileg kettő (papíron) mondja meg mi a jó neked akkor lehetsz boldog mert nem kell gondolkozni, hogy lehet más, jobb, olcsóbb, korrupció mentesebb? stb.  ;)
Azért megkérdezném, hol is van volt a bank felügyelet eddig? vagy az MNB irányadó kamatai miért és hogyan érvényesültek?
Ha ezeket először tisztába tennék akkor talán kiderülne talán a kartell gyanúja is, ha ez bekövetkezne akkor tök mindegy, hogy
mennyivel kevesebb bank marad, ha minden ugyan úgy működik tovább!
Az meg, hogy most kezdenek el ez ellen tenni, szerintem már nagyon késő, mennyien kerültek utcára? Mennyien lettek ezért roncsok vagy öngyilkosak? Itt már rég nem könnycseppekről van szó, sokkal többről, de ki fogja lerántani a leplet? Szerintem senki.
Nézzük már meg mióta megy az ígérgetés a hitelesek megsegítésére?  Ez kényes ügy, és gyanítom ugyan arról a tőről fakad mint a
megmagyarázhatatlan deviza emelkedés és ingadozás.
Mielőtt úgy látszana védem a bankokat, hát nem! Utálom a semmiért beszedett jutalékokat, díjakat stb. Egyszer kiépítettek egy működő rendszert és azóta megy a lehúzás. Nem dőlök be a "fejlesztés" dumának mert a szinten tartás az nem ugyan az!

Az árfolyam elszaladt ez tény, de szerintem nem lesz korrekt koncepció.
Olyan döntést nem fognak meghozni ami hosszú távon ne kedvezne nekik.
Fery

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #346 Dátum: 2014.06.27 12:54:05 »
Eddig minden ("nincsenek megszorítások")  takarékossági intézkedésnek, "szabadság harcnak" megfizettük az árát, ennek is - jól írod- kollektíve fogjuk, ha van hiteled, ha nincs.
Szemernyi kétségem sincs afelől, hogy ezt a pénzt nem fogják visszaszedni, na nem a tehetőseknek fog ez fájni!!
A Bokrost olvastad? Szerinte a Paksra felvevendő hitelt, a devizahitelesek finanszirozására fogják használni, csak nem mondják ki :devil:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #347 Dátum: 2014.06.27 12:58:03 »
A Bokrost olvastad? Szerinte a Paksra felvevendő hitelt, a devizahitelesek finanszirozására fogják használni, csak nem mondják ki :devil:
:eek: Nem olvastam.
Na ez a másik homályos terület! Annyira tartok attól, hogy addig tologatják a zsetonokat az ország r ulett asztalán míg k... nagyot nem buknak illetve bukunk! Mert, ha államcsődbe jutunk akkor a gyerekeink gyerekei is ezt fogják nyögni!  :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.27 13:00:56 írta Fery »
Fery

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #348 Dátum: 2014.06.27 13:00:36 »
Szerintem meg kénytelenek lesznek (benyelni). Azért az is nonszesz. hogy egy Békéscsaba méretű városban van 8-9 különböző bank... Minek? Egy könnycseppek nem fogok hullajtani azért, mert valamelyik, vagy többen bezárják a fiókukat...

Mai cikket olvasva a koncepció az lehet, hogy a tisztességtelenül elvett pénzeket visszafizessék a bankok, de a devizás ügyfelek ne járhassanak jobban, mint a forinthitelesek. Ez korrekt.

Igazából a dolog egyik (ha nem az egyetlen) fontos kérdése a frankos hitelek forintosításának árfolyama lesz. Mert az nekünk, adósoknak nagyon nem biznisz, ha a jelenlegi 270Ft-on váltják át. Részemről egy 200Ft-os frankot bevállalnék, ratma még így is 50 Ft-ot keres a bank frankonként... ami nehogymár ne legyen elég neki.  ::)
Egyrészt az a sok bank is tökéletesen összefog, nem tudsz olyat találni amelyik igazán kedvező (vagy a régi) feltételejket nyújtja. Szóval ha kevesebb lenne még rosszabb lenne.
Másrészt az árfolyamon is lehetni javítani, de az nem jó az exportnak(autógyárainknak),talán meg is ígérték nekik a magas árfolyamot :hmmmm:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #349 Dátum: 2014.06.27 13:01:59 »
Szerintem meg kénytelenek lesznek (benyelni).
És ezt hogy érik el? Mert én úgy látom hogy a kp felvétel ingyenességét se nyelték be, pedig azt is törvény írja elő.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #350 Dátum: 2014.06.27 13:05:41 »
:eek: Nem olvastam.
Na ez a másik homályos terület! Annyira tartok attól, hogy addig tologatják a zsetonokat az ország r ulett asztalán míg k... nagyot nem buknak illetve bukunk! Mert, ha államcsődbe jutunk akkor a gyerekeink gyerekei is ezt fogják nyögni!  :ph34r:
Ugyan ez volt a szocializmusban: hitelből tartottuk az életszinvonalat.
Most meg a családok vannak eladósodva több generációra.
A következő pedig 30 évre eladósódás Paks miatt, addigra se mi se a mostani dönéshozok már nem lesznek a helyükön, de már életben sem :wacko:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #351 Dátum: 2014.06.27 13:09:21 »
:eek: Nem olvastam.
Na ez a másik homályos terület! Annyira tartok attól, hogy addig tologatják a zsetonokat az ország r ulett asztalán míg k... nagyot nem buknak illetve bukunk! Mert, ha államcsődbe jutunk akkor a gyerekeink gyerekei is ezt fogják nyögni!  :ph34r:
http://www.atv.hu/belfold/20140626-bokros-lajos-eb

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #352 Dátum: 2014.06.27 13:13:50 »
Szerintem meg kénytelenek lesznek (benyelni). Azért az is nonszesz. hogy egy Békéscsaba méretű városban van 8-9 különböző bank... Minek? Egy könnycseppek nem fogok hullajtani azért, mert valamelyik, vagy többen bezárják a fiókukat...

Mai cikket olvasva a koncepció az lehet, hogy a tisztességtelenül elvett pénzeket visszafizessék a bankok, de a devizás ügyfelek ne járhassanak jobban, mint a forinthitelesek. Ez korrekt.

Igazából a dolog egyik (ha nem az egyetlen) fontos kérdése a frankos hitelek forintosításának árfolyama lesz. Mert az nekünk, adósoknak nagyon nem biznisz, ha a jelenlegi 270Ft-on váltják át. Részemről egy 200Ft-os frankot bevállalnék, ratma még így is 50 Ft-ot keres a bank frankonként... ami nehogymár ne legyen elég neki.  ::)
Ezzel nagyon egyet értek. Egy 200Huf-os árfolyamnál biztosan szaladnék a bankba én is. :yes: Az említett árfolyam tulajdonképpen a jelenlegi árfolyamnyereségük megfelezése lenne. Ami tekintve, hogy valós valuta adás/vétel soha nem is történt, még mindig több mint elég. :whistling:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #353 Dátum: 2014.06.27 13:15:39 »
És ezt hogy érik el? Mert én úgy látom hogy a kp felvétel ingyenességét se nyelték be, pedig azt is törvény írja elő.
Röviden? Sehogy!
Nehogy illúziónk legyenek már, ezek Nem jótékonysági vagy non profit szervezetek! Ébresztő!
Megnézhetjük például a mobil szolgáltatók áremelését (bizonyos szolgáltatások kivétele csomagokból) is ami szinte egyszerre került a fogyasztók elé, ááá nem az adó következménye.

Az, hogy esti híradóban tálcán feltálalva, harcosan, mi majd megmutatjuk pl az EU-nak (és most keserű mosoly  :) ) hogy
nálunk, ránk nem érvényesek a világpiaci árak, tarifák satöbbi  [rohog] DE az üza árakat ahhoz igazítják és arra hivatkoznak
és lehetne sorolni a példákat, hát jól hangzik a tévén keresztül csak a fele sem igaz.   :nonono:
Fery

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #355 Dátum: 2014.06.27 13:48:47 »
És ezt hogy érik el? Mert én úgy látom hogy a kp felvétel ingyenességét se nyelték be, pedig azt is törvény írja elő.
Ez semmiség, könnyen és ésszerűen kikerülhető.  :)
Nem tudom a konkrét megoldást, de jelenleg nagyon is a bankok állnak "vesztésre".

Gondoljunk már bele: mikor indult a jelenlegi rossz deviza hitelek kihelyezése? Miket tesznek közzé a bankok éves nyereségeiről? És most azon megy a vita, hogy ebben az évben kb 3-400Milliárdot vissza kellene fizessenek? Most komoly a kérdés, vagy viccelünk? És milyen érdkees, hogy a már eddig is meglépett árfolyamrögzítés, végtörlesztés, stb. "akciók" ellenére is nyereséggel zárták a bankok a 2012-2013. évet?
Amondó vagyok: csak sír a szájuk! semmilyen tönkremenetel, meg kivonulás nem lesz még ettől sem...  :no: Nyilván nem akarnak fizetni és nyilván jó tesz nekik az időhúzás, hiszen a fizetni képes ügyfelek a mai napi árfolyamon törlesztenek, így a bankok számára minden nap nyereséges.

És semmiféle politikai nézetet nem szeretnék itt osztani, de bármely párt lehetne hatalmon, ha sikeresen és széles társadalmi körben sikerülne helyretenni ezt a devizahiteles sztorit, az garantált győzelmet jelentene neki a következő 4 évre is! Ezt úgy gondolom, a mostani vezetés is tudja és - bár nem sok mindenben, de ebben talán - bízok, hogy "meg is lovagolja". Túl sok ember van ebben a rossz helyzetben ahhoz, hogy hagyják a dolgokat komoly beavatkozás nélkül.

Alapvetően nem vagyok a hitel intézménye ellen. Azt gondolom, egy normális banki hitel 1,5x-es szorzóval dolgozik. Tehát, ha felveszek x összeget, akkor a futamidő végére 1,5x-et fogok visszafizetni cakkonpakk. Ez helyes, ez vállalható és főleg tervezhető "teher".
De az, hogy valaki évek óta fizet rendszeresen törlesztőt és közben emelkedik a tőketartozása, az nonszensz, az nem létezhet. Mint, ahogy az sem, hogy az arany ára ingadozik. Az egy FIX ásvány, aminek az értéke évezredek óta stabil (de legalábbis szűk határok közt ingadozik), csak az utóbbi 4-5 évben mutatott iszonyú szakadékokat. Nyilvánvalóan gazdasági-pénzügyi manipulációk eredményeképpen.
Visszatérve a hitelre, ha a házamra felvett hitelemet megszorozzuk 1,5-lel, és az autómra felvettet is, és ott kompletten, minden egyéb költséggel együtt le tudjuk zárni, az számomra egy megfelelő mód lenne. De, hogy 2-2,5-3x-át követelik vissza, az nem az.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #356 Dátum: 2014.06.27 13:52:09 »
Ingoványos, veszélyes területre tévedt a beszélgetés. Tisztelettel megkérek mindenkit, ahogy eddig, továbbra is maradjunk szigorúan pénzügyi területen, tartózkodva a téma politikai részének taglalásától. :excl:  :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #357 Dátum: 2014.06.27 13:53:55 »
Ezzel nagyon egyet értek. Egy 200Huf-os árfolyamnál biztosan szaladnék a bankba én is. :yes: Az említett árfolyam tulajdonképpen a jelenlegi árfolyamnyereségük megfelezése lenne. Ami tekintve, hogy valós valuta adás/vétel soha nem is történt, még mindig több mint elég. :whistling:
Nekem a devizamentőöv csapata azt az infót adta, hogy gyakorlatilag a bank jelen állás szerint kizárólag az általa nyújtott összeget és a jegybanki alapkamatot kérette volna számon. Ehelyett én befizettem az említett 1,5x-ét a hitelnek, mint "jó" adós. Igaz, most megálltam vele... ::) Megvan az összeg, nincs elköltve, de nem fogok 25173 Ft helyett 120.000Ft-ot fizetni törlesztőre az utolsó néhány hónapban...
Az értesítőmben van kb 240.000Ft árfolyamkülönbözet, azt még hajlandó lennék befizetni egyben, ha ezzel elfelejthetjük örökre egymást, de már ezzel is jóval többet fizetnék vissza nekik, mint, amennyit normál esetben kellene/illene kérniük.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #358 Dátum: 2014.06.27 13:54:23 »
Bocs, nem akartam politizálni...  :flowers: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #359 Dátum: 2014.06.27 13:56:46 »
Bocs, nem akartam politizálni...  :flowers: :hug:
Mintha éreztem volna, miközben a hozzászólásod megszületett, írtam a figyelmeztetést. Peace. :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV