Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 226327 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #975 Dátum: 2015.07.17 09:16:59 »
ezt így nagyon nehéz megmondani. a dupla a minimum. az első tél után már okosabb az ember. az elektromos számla lesz a durva mert a e fűtés és a boyler zabálni fogja. én úgy tudom hogy villannyal fűteni/melegvíz 2-3szor drágább mint gázzal.  éjszakai áram van?
Én is erre tippeltem.
De azt a 1szobás lakást se értem, ezek az összegek, olyanok mintha nem is laknának ott.
Megjegyzem tudtommal a lakótelepeken a gázért csak általányt fizetnek.A villanyfogyi meg mintha csak a led világítás , tv/laptop férne bele.
A víz  durva tud lenni  egy nyaralónál akár 1000Ft/m2 szenyviz+ talajterhelési díjjal.
A szemét nálunk 2300Ft/hó(heti 1x), nyaralónál  20eFt per év , de abban csak a nyári szezon van benne.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #976 Dátum: 2015.07.17 11:11:40 »
Én is erre tippeltem.
De azt a 1szobás lakást se értem, ezek az összegek, olyanok mintha nem is laknának ott.
Megjegyzem tudtommal a lakótelepeken a gázért csak általányt fizetnek.A villanyfogyi meg mintha csak a led világítás , tv/laptop férne bele.
A víz  durva tud lenni  egy nyaralónál akár 1000Ft/m2 szenyviz+ talajterhelési díjjal.
A szemét nálunk 2300Ft/hó(heti 1x), nyaralónál  20eFt per év , de abban csak a nyári szezon van benne.

Nem nagyon használunk áramot :D Szobába szinte sose ég a nagy villany, TV ritkán megy, csak este kicsit, konyhában is a kis villanyt használjuk, igazából csak a router ami egész nap megy :) Meg a laptop, ha itthon vagyok :)
Ezt a vizes dolgot kifejtenéd bővebben ?  :hmmmm: Erről eddig nem tudtam. 
Fűtés: most úgy gondolom, alapban a cserépkályha menne fával, de tudom, ez sem olcsó. Ez mennyi lehet/hó ? Elektromos fűtést csak kiegészítésnek gondoltam fürdőbe/hálóba, ha hidegebb van. Bár állítólag a cserépkályha jól befűti az egész házat, de ki tudja.. Az emeleti szoba ahol aludnánk az a kályha fölött van, ott megy a kémény is.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #977 Dátum: 2015.07.17 11:47:13 »
nem olyan kevés az, 800 forint/nm. a mi lakásunk fajlagos rezsije 600 körül van ugyanígy számolva

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #978 Dátum: 2015.07.17 13:03:30 »
Én is erre tippeltem.
De azt a 1szobás lakást se értem, ezek az összegek, olyanok mintha nem is laknának ott.
Megjegyzem tudtommal a lakótelepeken a gázért csak általányt fizetnek.A villanyfogyi meg mintha csak a led világítás , tv/laptop férne bele.
A víz  durva tud lenni  egy nyaralónál akár 1000Ft/m2 szenyviz+ talajterhelési díjjal.
A szemét nálunk 2300Ft/hó(heti 1x), nyaralónál  20eFt per év , de abban csak a nyári szezon van benne.

Na itt nincs talajterhelési díj, mivel nincs csatorna. Ezt csak akkor kell megfizetni, ha van az utcában csatorna, de nem csatalakozol rá, legalábbis hirtelen utánaolvasva :)  A víz az meg annyi mint máshol nem ?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #979 Dátum: 2015.07.17 15:08:27 »
A víz az meg annyi mint máshol nem ?
Hát nem. ;) Helytségről helységre változhat - még ugyanannál a szolgáltatónál is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #980 Dátum: 2015.07.17 17:26:30 »
mno.hu/egigero/mi-az-olcsobb-a-fafutes-vagy-az-elektromos-1156345

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #981 Dátum: 2015.07.17 19:37:08 »
Na itt nincs talajterhelési díj, mivel nincs csatorna. Ezt csak akkor kell megfizetni, ha van az utcában csatorna, de nem csatalakozol rá, legalábbis hirtelen utánaolvasva :)  A víz az meg annyi mint máshol nem ?

Nenaneeeeeeee!!!! Éppen ellenkezően. Amennyiben van csatorna, akkor annak üzemeltetője semlegesíti a fekuszt , míg ha nincs csati akkor terheli a talajt a szmötyi, neeeeem? Tehát,............leszen talajterhelési díj is.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #982 Dátum: 2015.07.17 20:37:31 »
Nenaneeeeeeee!!!! Éppen ellenkezően. Amennyiben van csatorna, akkor annak üzemeltetője semlegesíti a fekuszt , míg ha nincs csati akkor terheli a talajt a szmötyi, neeeeem? Tehát,............leszen talajterhelési díj is.

Hosszú évek óta a házi szennyvízszikkasztókon keresztül talajba szivárgó tisztítatlan szennyvíz környezetkárosító, szennyező hatású. A talajterhelési díjat azoknak kell fizetniük, akik előtt megvan a lehetőség- azaz az ingatlanuk előtt megépült a csatorna -arra, hogy a szennyvizüket a települési csatornahálózaton keresztül a tisztító telepre vezessék, de nem élnek vele. A talajterhelési díjjal szeretnék a törvényalkotók ösztönözni a lakosságot a környezetkárosító szennyvízszikkasztás felszámolására, a csatornabekötések létesítésére.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #983 Dátum: 2015.07.17 21:54:12 »
Hosszú évek óta a házi szennyvízszikkasztókon keresztül talajba szivárgó tisztítatlan szennyvíz környezetkárosító, szennyező hatású. A talajterhelési díjat azoknak kell fizetniük, akik előtt megvan a lehetőség- azaz az ingatlanuk előtt megépült a csatorna -arra, hogy a szennyvizüket a települési csatornahálózaton keresztül a tisztító telepre vezessék, de nem élnek vele. A talajterhelési díjjal szeretnék a törvényalkotók ösztönözni a lakosságot a környezetkárosító szennyvízszikkasztás felszámolására, a csatornabekötések létesítésére.
Kezdjük  ott szikkasztó már rég nem engedélyezett. Teljesen zártnak kell lenni a tárolónak és ez esetben is kell fizetni a talajterhelési díjjat + a szippantást :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #984 Dátum: 2015.07.17 22:14:32 »
Hosszú évek óta a házi szennyvízszikkasztókon keresztül talajba szivárgó tisztítatlan szennyvíz környezetkárosító, szennyező hatású. A talajterhelési díjat azoknak kell fizetniük, akik előtt megvan a lehetőség- azaz az ingatlanuk előtt megépült a csatorna -arra, hogy a szennyvizüket a települési csatornahálózaton keresztül a tisztító telepre vezessék, de nem élnek vele. A talajterhelési díjjal szeretnék a törvényalkotók ösztönözni a lakosságot a környezetkárosító szennyvízszikkasztás felszámolására, a csatornabekötések létesítésére.

Nem idézem, csak emlékeztetnék arra, hogy valamilyen csatorna építésről szereztél tudomást és adád közre.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #985 Dátum: 2015.07.17 22:35:11 »
Az országgyűlés a környezet és természet védelme, terhelésének mérséklése, illetve a környezet és természet megóvását szolgáló tevékenységre való ösztönzés érdekében a környezetterhelési díjról szóló 2003. évi LXXXIX törvény megalkotásával a rendelkezésre álló közcsatorna igénybevételét mellőző személyek részére  talajterhelési díj megfizetésének kötelezettségét írta elő.
A törvény kötelezte a helyi önkormányzatokat, hogy a talajterhelési díjra vonatkozó részletes szabályokat helyi rendeletben állapítsa meg és szedje be a díjat.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #986 Dátum: 2015.07.17 22:36:24 »
Nem idézem, csak emlékeztetnék arra, hogy valamilyen csatorna építésről szereztél tudomást és adád közre.

Kiderült, hogy öntözőcsatorna lesz.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #987 Dátum: 2015.07.17 22:48:59 »
Kiderült, hogy öntözőcsatorna lesz.

Amen! Akkó elmarad! :clap:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #988 Dátum: 2015.07.17 22:55:02 »
Az országgyűlés a környezet és természet védelme, terhelésének mérséklése, illetve a környezet és természet megóvását szolgáló tevékenységre való ösztönzés érdekében a környezetterhelési díjról szóló 2003. évi LXXXIX törvény megalkotásával a rendelkezésre álló közcsatorna igénybevételét mellőző személyek részére  talajterhelési díj megfizetésének kötelezettségét írta elő.
A törvény kötelezte a helyi önkormányzatokat, hogy a talajterhelési díjra vonatkozó részletes szabályokat helyi rendeletben állapítsa meg és szedje be a díjat.

Ez nem zárja ki hogy talajterhelési díjat vessenek ki ahol nincs vagy nem lehet bekötni a csatornába. És ki is vetik pl nálunk Budapesten (nekem 65m-t kellett kiépítettni, hogy be tudjak kötni)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #989 Dátum: 2015.07.18 07:45:43 »
Amen! Akkó elmarad! :clap:

Ámbár, nekem elég furcsa, hogy az utca közepére fektetnek bazi nagy csöveket öntözőcsatornának, pláne hogy ott fut mellette egy természetes csatorna, ami elvileg ugyanezt a célt szolgálná +belvíz elvezetés.. Bár elvileg az info megbízható helyről van, nem ismerős ismerőse okoskodik :)
Viszont ha csatornáznának, nem kéne tudnia róla vkinek ? MErthogy senki nem tudja.. Amúgy nem bánnám ha csatornáznának, mégiscsak azt jelentené, fejlődik a környék.