Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 226238 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #45 Dátum: 2011.08.25 14:56:44 »
bepi!
Megtehetted volna ,hogy a CHF lett volna fixálva, amit visszafizetsz, ugy nem húzodik el a visszafizetés kitudja meddig. Mert ugyebár a hátralékra plusz kamatos kamatot kell fizetned.
És a törlesztöd is szépen egyenletesen csökken (nem csak a kamatokat fizeted)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #46 Dátum: 2011.08.25 15:08:50 »
Most sem csak a kamatokat fizetem (autónál), hanem a tőkerészt is. Amit Te mondasz, úgy vagy a futamidő nőtt volna, vagy a törlesztőrészlet összege. Utóbbit nem akartam, így marad az előbbi lehetőségnek, illetve az, hogy 3 év múlva, amikor lejár a 6 évem, akkor a maradékot egyösszegben ***om az asztalukra.  :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #47 Dátum: 2011.08.25 15:37:15 »
Értem, de emlitettek, olyan példát ,ahol több a tartozás mint évekkel ezelött. Ott csak a kamatokat fizetik még mindig. :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #48 Dátum: 2011.08.25 15:39:43 »
Szerintem nem, csak Frankra kell váltanod a Forintodat mielőtt fizetsz.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #49 Dátum: 2011.08.25 15:51:50 »
Szerintem nem, csak Frankra kell váltanod a Forintodat mielőtt fizetsz.
Ja, igen, és szerinted mennyibe kerül maga az átváltás???  :szemez:Így nem is engedik, hogy törlesszünk, nem hülyék!!! A hitelszerződésben benne van, hogy magyar forintban történik a törlesztés. Nem választhatsz más fizetőeszközt.


« Utoljára szerkesztve: 2011.08.25 16:03:05 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #50 Dátum: 2011.08.25 16:09:53 »
A lengyeleknál vezetik be ezt a könnyitést, hogy CHF-ban fizethetnek. Nekik azért is jo mert sokkal  többen dolgoznak külföldön és igy nem kell nekik elöbb zlotyira váltani.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #51 Dátum: 2011.08.25 16:22:29 »
...És az a további szopás ebben a fix törlesztős CHF alapú hitelnél, hogy hiába tudnám most kifizetni az egészet, NEM ÉRI MEG, mert irreálisan magas a Frank árfolyama, ami várhatóan visszamegy (egyes svájci elemzők szerint 12 hónapos távlatra előretekintve) 210Ft körüli szintre. Majd akkor...  :yes:
Állj! Mi az, hogy fix törlesztős CHF alapú hitel? Nem az a lényeg, a deviza hitelben, hogy az havonta változik, és nem fix? Hogy tud az fix lenni, amikor a max futamidő is 7 év lehet egy autónál? Ezt nem értem...
...a  futamidő lejártával a lejárat napján aktuális árfolyamon kell majd az árfolyamkülönbözetet kifizessük még plusszban (tovább vihető kvázi meghosszabbítva a futamidőt, vagy egyösszegben kifizetjük).
Szóval, amennyiben pár éven belül normalizálódik a pénzügyi helyzet szerte a világban és ezáltal az EU-ban is, akkor nem biztos, hogy olyan hatalmas ráfizetés lesz ez a hitel a futamidő lejártával. Csak, ugye nem igazán nyugtatók a hírek a jövőt illetően... És ez a gond.

Értem. Hát ez így nem túl jó, valóban. Én ilyet nem vállalnék.

Valószínű, hogy akkor ilyen lehet az a hitelátvállalásos ajánlat is amit néztem, hogy fix CHF részlete van.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #52 Dátum: 2011.08.25 16:33:54 »
robi!
csak azt felejted el, hogy a mostani szituáció még soha nem fordult elő, igy az emberek nem számoltak vele.
Ráadásul a bankok az utolsót is kifacsarják az adósokból ,meret megtehetik, jobban mint nyugaton.
Ha magas frankon veszel fel most hitelt(vagy átvállalsz), valósznübb, hogy márcsak lefelé megy- mondjuk ahogy számol bepi-akkor jól járnál (felveszed 240-nél és visszafizeted 210-el)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #53 Dátum: 2011.08.25 17:15:49 »
Nem felejtem el.

2006-ban vettünk fel majdnem 14millió hitelt a lakásra, orrba-szájba a CHF hitelt próbálták lenyomni a torkunkon, mi kötöttük az ebet a karóhoz: csak forint hitelt akarunk felvenni. Nem vagyunk pénzügyi szakik, sőt (nejem tanár, én műszaki), de már akkor is teljesen logikus volt számunkra, hogy a deviza hitel árfolyam függő. Ezt a kockázati tényezőt eleve ki akartuk zárni, így valóban bár drágább volt a kamattámogatott fészekrakó program mint a CHF hitel (kiszámoltattuk, mennyi lenne a havi fizetendő CHF és HUF hitelek esetén ugyanarra a lakásra, a CHF kb 15%-20% lett volna olcsóbb), mégis az forintost választottuk, mert egyszerűen az volt a logikus. Ekkora összegnél, és ekkora időre (35 év) pláne.

Mint kiderült most jól jártunk, mert egyetlen forinttal sem nőtt a havi kiadás, sőt, azóta is folyamatosan csökken (mert ilyen a konstrukció). Közben aki 20%-al kevesebbet fizetett mint mi jópár évig ugyanarra a lakásra, most bezzeg sír, hogy 50%-al megnőtt a törlesztése.

Röviden tömören úgy gondolom, hogy aki ezt a kockázatot bevállalta, viselje is a következményeit. Lehetett volna forint hitelt is felvenni, körültekintőbben és felelősségteljesebben.

Azt ne mondja nekem senki, hogy 20-35 éves távlatban tuti biztos, hogy nem lesz olyan nemzeti, vagy nemzetközi esemény, ami a pénzpiacot megrángatná. 4 évre sem lehet előre látni, mert 4 évente változnak a kormányok... hát 35 év alatt átrendeződik a világ, erre nem gondolt senki, amikor a CHF hitelt felvette a lakására? A mostani szitu most jött, lesz még ilyen nem is egy. Volt már hasonló a 60-as és 70-es években, történelem órán tanították is (nekünk még büszkén nyomták a propagandát a töri tanárok rendszerváltás előtt, hogy a szocializmus azért jó, mert látjátok gyerekek, ilyen csak a kapitalizmusban fordulhat elő)...

Persze együtt érzek az emberekkel, akiket fenyegeti a kilakoltatás, mert én is baromira utálom a bankok diktátum-író stílusát (pl. nem tetszett az, hogy a hitelszerződés tartalmába nem szólhattam bele, ők egyoldalúan írták meg: ha nem tetszik, menjek máshová). Az én törlesztésem első perctől magasabb, mint a CHF-eseké volt, így ha elveszítem az állásom ugyanúgy reszketek, mint ők, hogy az utcán kellesz lakjunk. Munkahelyemen 30%-os leépítés van folyamatban így nem alaptalan a félelmem.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.25 17:21:08 írta robi »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #54 Dátum: 2011.08.25 17:30:16 »
Nem is értem, hogy lehet a Ft még mindig ezen a szinten. Mikor bevezették europában /Ausztriában az EUR-t 250 Ft volt. Most cca 8 év mulva 260-270 Ft. Közben nálunk 4-8%-os infláció (a valós életben szerintem több, pl autoárak, benzin, közmüdijak stb) az EU övezetben 1-2 %. Ha csak a differenciát összeadjuk......
Szoval joval 300 Ft felett lenne reális, de szerencsére nem az van :hmmmm:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #55 Dátum: 2011.08.25 17:32:35 »
Mindenképp egyeztetni kell a bankkal, mielőtt lefoglalózod, nehog ymegszívd!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #56 Dátum: 2011.08.25 17:44:16 »
Mindenképp egyeztetni kell a bankkal, mielőtt lefoglalózod, nehog ymegszívd!
Naná.
Az biztos egyébként, hogy ebben a helyzetben, 1 ft. foglalót nem adnék, mert az érdek az eladó részéről, hogy megszabaduljon a hitelétől jóval nagyobb, mint az enyém, hogy pont tőle vegyem meg. Épp nézem, hogy ugyanolyan autót egy az egyben, átvállalás nélkül, új hitelszerződésre is simán kapnék, kb. ugyanakkora részletfizetéssel, így az ajánlat nem akkora durranás.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #57 Dátum: 2011.08.25 19:02:57 »
Nem is értem, hogy lehet a Ft még mindig ezen a szinten. Mikor bevezették europában /Ausztriában az EUR-t 250 Ft volt.
Egyrészt 257 volt, tehát még rosszabb a helyzet, másrészt, meg mondhatnám, hogy kit kérdezz erről, csak azt ki kéne zöldezni.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #58 Dátum: 2011.08.25 20:30:07 »
Robi véleményét osztom. Mi is lakásra vettünk fel hitelt, bár egy kicsivel többet, mint ők.
Akkor nagyon propagálták a frankhitelt, hogy annak a kamata milyen kicsi. Mivel az asszony bankos, tanácskozott pár elemzővel akik már akkor azt tanácsolták, hogy 2-3 évnél hosszabb távra nem ajánlják a devizahitelt, mert nagy a rizikó.
Így lett forintos, 6% kamattal, 25 évre.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #59 Dátum: 2011.08.25 20:45:01 »
Nem is értem, hogy lehet a Ft még mindig ezen a szinten. Mikor bevezették europában /Ausztriában az EUR-t 250 Ft volt. Most cca 8 év mulva 260-270 Ft. Közben nálunk 4-8%-os infláció (a valós életben szerintem több, pl autoárak, benzin, közmüdijak stb) az EU övezetben 1-2 %. Ha csak a differenciát összeadjuk......
Szoval joval 300 Ft felett lenne reális, de szerencsére nem az van :hmmmm:

Majd lesz mire belépünk az euroövezetbe! ( ha méég lesz euro)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!