Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 226368 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #120 Dátum: 2013.07.13 22:44:43 »
Nem pénzügyekről, kék matrica stb... :) Jó étvágyat a sörhöz (vagy egészségedre)!
Igen, arra emlékszem, még egyszer köszönöm a segítségedet!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #123 Dátum: 2013.08.01 12:16:00 »
Carina topic Lottónyeremény témájához:

Nem hülyék az emberek, vagyis, nem a szó szoros értelmében azok.
Leginkább "átlag" emberek nyernek, akik egyszerűen el sem tudják képzelni, egyáltalán, fizikailag mennyi pénzt jelent 2-3 milliárd Forint. Az, hogy ez mire futja, meg végképp nem, így bevállalnak csomó olyan dolgot, autókat, nyaralók, befektetések, amiknél bele sem gondolnak abba, hogy azokat fenntartani, üzemeltetni is kell, a befektetéseket, pedig hozzáértően figyelni (ha kell hozzányúlni), ami jelentős pénzösszegekkel jár.
Ha csak abba gondolunk bele, hogy egy Carinának a 185/65(?) gumija mennyibe kerül és mennyibe kerül csak egy fullos vacsiúj Avensis 18"-os gumija, máris 3-4x-es a különbség, de említhetném az LS Lexus első "L" jelét is, ami csak egy műanyag bigyó, de bele van építve a távolságtartó szenzor, máris közel 400.000Ft-nál tartunk. És ez csak a "LEXUS" embléma ára!!! A biztosítás, súlyadó, mind mind újra és újra felmerülő költsége egy ilyen autónak.

A nyaralókat is fenn kell tartani, vagy fogadni egy céget, akik évente mind az épületet, mind az udvart rendbe teszik. Ez sem ingyen van, szintén évente legalább 1x felmerülő nem kis költség.

ÉS még sorolhatnám... de nem teszem.

Lényeg, amit írni akarok: Minél magasabbra helyezi a lécet az ember az igényeiben és vásárlásaiban, annál több bevételre lesz mellé szüksége ahhoz, hogy tartósan és arányaiban ugyanúgy tartani tudja a vagyoni szintjét. Ha pusztán kiadási vannak, akkor a nyeremény EL FOG FOGYNI.

A magam részéről úgy vagyok vele, hogy nincs szükségem milliárdokra jelen pillanatban. Kéne mondjuk, 10 milla, abból visszafizetném a lakáshitelt és az autóhitelt is, és még maradna is indítani egy vállalkozást. Hitel nélkül. Ennyi. Tehát, még a Skandináv lottó 20-on, 30 milliója is messze elég lenne nekem racionálisan nézve a dolgot. Ezt nehezebb elkótyavetyélni, mint a milliárdokat (az én szintemen).
Jelenlegi bevételünkkel hitel nélkül is szépen gyarapodnánk évről évre érezhetően, sokkal több pénzt nem kívánok, csak azt, hogy a jelenlegi anyagi szintünket tartani tudjuk hitel nélkül!  ::) :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #124 Dátum: 2013.08.01 12:23:26 »
Lottónyereményről beszélgettek egy műsorban, pénzügyi szakértő azt mondta, azok az "egyszerű" emberek, akik nagy összeget nyernek szerencsejátékon, átlag 1,5 év múlva ugyanúgy vagy rosszabbul élnek, mint a nyeremény előtt, ha saját kútfőből kezdenek el befektetni, vásárolgatni és nem kérnek szakértő segítséget...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #125 Dátum: 2013.08.01 12:34:20 »
Lottónyereményről beszélgettek egy műsorban, pénzügyi szakértő azt mondta, azok az "egyszerű" emberek, akik nagy összeget nyernek szerencsejátékon, átlag 1,5 év múlva ugyanúgy vagy rosszabbul élnek, mint a nyeremény előtt, ha saját kútfőből kezdenek el befektetni, vásárolgatni és nem kérnek szakértő segítséget...
Szerintem a szakértő sem garancia, főleg manapság nem az  :no:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #126 Dátum: 2013.08.01 12:35:47 »
Nyernék 2 milliárdot, én sem hívnék fel egy szakértőt sem, hogy na figyi, van 2 milliárdom, segíts már befektetni... szerintem másnap már nem élnék...

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #127 Dátum: 2013.08.01 12:55:24 »
Nem az a baj, hogy elkezdenek költekezni, mert mindenki elkezd ilyenkor, ez teljesen normális. A probléma ott kezdődik, hogy a realitásérzékét veszti el a nyertes, és emiatt fordul leszálló ágba a történet.

Konkrétan milliárd feletti összeget nem lehet elkölteni, csak értelmetlenül kiszórni az ablakon. Egyszerűen ilyen tételnél nincs olyan, amit nem tudsz megtenni, és elkezd felcsúszni az igényszint az irracionalitás szintjére.

Egy dolog tilos: abbahagyni a munkát. Ha nem dolgozol, csökken az önbecsülés, nem lesz értéke semminek.

Ekkora pénzhez érteni kell, így semmiképp sem kezelheti a nyertes, csak és kizárólag pénzügyi cég - egyébként ha valakinek megbízható ember kell hasonló célra, ismerek ilyet.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #128 Dátum: 2013.08.01 13:05:24 »
Ha nyernék ilyen hatalmas összeget nyílván azzal kezdeném, hogy szépem átgondolom mi legyen a zsetonnal, hogyan csoportosítsam a megfelelő számlákra, befektetésekbe, mennyit hagyjak meg jelenlegi folyószámlámon. Először vennék amire nagy szükségem van többi szépen pihenne valahol amíg nincs meg a terv (pénzügyi tanácsadóval beszélve). Ezért írtam azt a Carina topicban, hogy aki így nekiugrik és elkölti az hülye. Kapzsik az emberek na, ennyi. Nem gondolkodnak. Nem pánikolnék be az tuti.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #129 Dátum: 2013.08.01 13:11:39 »
Ha nyernék ilyen hatalmas összeget nyílván azzal kezdeném, hogy szépem átgondolom mi legyen a zsetonnal, hogyan csoportosítsam a megfelelő számlákra, befektetésekbe, mennyit hagyjak meg jelenlegi folyószámlámon. Először vennék amire nagy szükségem van többi szépen pihenne valahol amíg nincs meg a terv (pénzügyi tanácsadóval beszélve). Ezért írtam azt a Carina topicban, hogy aki így nekiugrik és elkölti az hülye. Kapzsik az emberek na, ennyi. Nem gondolkodnak. Nem pánikolnék be az tuti.
én például kidolgoznék egy jótékonysági rendszert, vagy alapot, aminek a hozama (nyeremény 10%) minden évben ilyen célra menne el.

Egyszer beszéltem egy igen gazdag és igen okos emberrel, ő azt mondta, amikor a fizetésről és a vagyonról beszéltünk:

"Ha a mindennapok szintjén megvan mindened, amit csak szeretnél, akkor a vagyonod nem több, mint egy szám."

Magyarul ha neked elég havi 1 milla ahhoz, hogy bármilyen igényed kielégítsd, és ez nem apasztja a tőkédet, akkor teljesen mindegy, hogy ezen felül mennyid van itt-ott, hiszen arra egyszerűen nincs szükséged.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #130 Dátum: 2013.08.01 14:13:19 »
Nyernék 2 milliárdot, én sem hívnék fel egy szakértőt sem, hogy na figyi, van 2 milliárdom, segíts már befektetni... szerintem másnap már nem élnék...
Ez azert eleg nagy badarsag. Ha valoban szakertokhoz fordulsz (esetleg egy nagyobb befektetoi tanacsado vallalathoz), akkor ilyesmi nem tortenhet meg.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #131 Dátum: 2013.08.01 14:16:54 »
én vettem párezer matáv meg otp részvényt,aztán majd lesz vmi;)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #132 Dátum: 2013.08.01 14:29:12 »
Ez azert eleg nagy badarsag. Ha valoban szakertokhoz fordulsz (esetleg egy nagyobb befektetoi tanacsado vallalathoz), akkor ilyesmi nem tortenhet meg.
Nyilván túlzok, amikor erre gondolok, de a mai világban a fene sem tudja... Biztosan megvannak azok a befektetői csoportok, akiknek mindennap ennél sokkal nagyobb összegeket kell kezelni, de ezek a mostani életemnek(életünknek?) nem részei. Majd jövő héttől :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #133 Dátum: 2013.08.01 15:41:44 »
El kell keseritselek MFerenc en is lottozom es en viszem majd el (5 es 6-ost egyszerre). Bocs  :flowers:  [rohog]


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #134 Dátum: 2013.08.01 15:42:23 »
én vettem párezer matáv meg otp részvényt,aztán majd lesz vmi;)))
Akkor Te is szerencsejatekozol, jolvan  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX