Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 226303 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1035 Dátum: 2015.07.22 18:31:26 »
sikeresen összevesztünk a semmin.  remek.  :whistling:

nem véletlen ment el innen jópár ember egyébként.. Beszéltem is nem egyel privátban régebben..  :whistling: 

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1036 Dátum: 2015.07.22 18:35:55 »
Nem érted? Szerinted adócsalást elkövetni menő dolog?
A vagányság, profizmus nálad abban nyilvánul meg, hogy hogyan lehet megkerülni vagy manipulálni az adófizetési kötelezettséget?
Korábban írtam (a szomszédodban lakó kisgyermekre vonatkozóan, akit utálsz mert zavar a trappolásával a lakásukban), vállaljatok ti is gyermeket, nézzétek meg milyen. Ne csak az élet habos oldalán legyetek, hanem a társadalom valamennyi ügyével kerüljetek már szemben egy picit. Valaki majd fizetni fogja a nyugdíjatokat nektek is pár év múlva.
Mondjuk ilyen mentalitás mellett lehet hogy jobb ha nem vállaltok gyermeket, mert ilyen neveléssel nem sok jót tennétek vele (és magatokkal sem).

Azért még egy kérdés: te ugye mindenhol szigorúan a megengedettel mész ? ****************************

Személyeskedés miatt moderálva Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.23 05:41:13 írta Trotter66 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1037 Dátum: 2015.07.22 20:05:28 »

Korábban írtam (a szomszédodban lakó kisgyermekre vonatkozóan, akit utálsz mert zavar a trappolásával a lakásukban), vállaljatok ti is gyermeket, nézzétek meg milyen. Ne csak az élet habos oldalán legyetek, hanem a társadalom valamennyi ügyével kerüljetek már szemben egy picit.

Mondok én neked valamit,  Robi. 10 évet húztam le a nyolcadikon. a felettem éjjel trappoló , orditozó apa nélküli k kölyköknek a lépcsőházban orditottam hogy "eltöröm a lábatokat ha este 11 után ugráltok felettem"

a nő mikor eladta a lakást az az ablakban pezsgőztem. a srác aki megvette lejött, mondta neki a nő hogy egy  őrült lakik alattam.  ::)

nekem is van két gyerekem,. este 8kor fürdés, TV,  10kor alvás. nem, nem ugrálás , üvegcsörömpölés stb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1038 Dátum: 2015.07.22 22:42:40 »
Elnézést... ez itt most nem a "Pénzügyek kérdezz-felelek" nevű topik?
 :offtopic:
Kaphatnék egy moderátort?

(amúgy pedig 2 gyermekes boldog családapaként abszolút nem gondolom, hogy beilleszkedési problémáink lennének)
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.22 22:44:20 írta robi (Robi) »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1039 Dátum: 2015.07.23 05:42:30 »
Szépen kértem, hogy ne legyen folytatás. Nem ért célba. A következő hasonló megnyilvánulást követően nem moderálok, hanem kitiltok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1040 Dátum: 2015.07.23 18:37:29 »
Allelujah! Amúgy meg korábban mondta, Szeged környéke :tt2:
Gabe 254.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1041 Dátum: 2015.07.23 20:42:45 »
jah,na.
ez a lényeg.
az eredmény meg a sok fórumon szerzett barát. ;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1042 Dátum: 2016.02.13 21:55:35 »
Ezt érdemes végigolvasni. Egészen más fénnyel világítja meg az Überezést és hasonló tevékenységet...
A munkavállalók rémálmát hozhatja a nyakunkra az Uber és társai


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1043 Dátum: 2016.02.13 22:38:52 »
Ezt érdemes végigolvasni. Egészen más fénnyel világítja meg az Überezést és hasonló tevékenységet...
A munkavállalók rémálmát hozhatja a nyakunkra az Uber és társai
Olyan egyszerű az egész: ők is ugyan olyan feltételekkel fuvarozhassanak mint a taxisok:
sárga autó, sárga rendszám, taxaméter stb,  magyar online számlázás,adózás  stb
A taxisok is csinálhatnak egy ugyan olyan szisztémát, csak akkor nem a hollandok, meg az amerikaiak húznak hasznot.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1044 Dátum: 2016.02.14 07:41:50 »
én már megmondtam: lehessen nyugodtan uberezni, még a feltételeken is könnyítenék. elég lenne annyi, hogy csak akkor legyen a kocsi sárga, amikor utast szállít  :lol:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1045 Dátum: 2016.02.14 18:43:31 »
én már megmondtam: lehessen nyugodtan uberezni, még a feltételeken is könnyítenék. elég lenne annyi, hogy csak akkor legyen a kocsi sárga, amikor utast szállít  :lol:
Engem csak az bosszant, hogy ehhez még tőke se kellett, csak egy kis gógyi. Miért nem tudják ezt magyarok legalább magunknak megcsinálni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1046 Dátum: 2016.02.14 20:18:48 »
Tudják. A UStream egy magyar vállalkozás volt, az egész világba élő internetes adásokat ők bonyolították (HD-ben), etalon volt a szakmában a tevékenységük. Az egészet Budapestről vezényelték.
"A cég mintegy nyolcvanmillió felhasználó - köztük a Nasa, a Samsung, a Facebook, a Nike és a The Discovery Channel - számára szolgáltat élő vagy on-demand videótartalmat"

Múlt hónapban felvásárolta őket az IBM:
https://sg.hu/cikkek/117031/az-ibm-megvette-a-ustream-et

Csak az a baj, hogy 130 millió dollár egy magyar embernek még nagyon sok pénz. Ilyen sikeresre felfutó magyar vállalatokat pillanatok alatt felhappolják a gigász multik, (nekik) aprópénzért.


 :no: :no: :no:
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.14 20:20:19 írta robi (Robi) »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1047 Dátum: 2016.02.14 20:40:02 »
Szomorú, de nem ez az első magyar "találmány" az elmúlt 100 évben, amiből nem mi lettünk igazán gazdagok :hmmmm:
Az is igaz, ha a multik nem kapják meg, addig bűvészkednek, míg megkerülik az egészet és megcsinálják máshogy maguknak.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1048 Dátum: 2016.02.14 22:20:54 »
Csak az a baj, hogy 130 millió dollár egy magyar embernek még nagyon sok pénz.
130 millió egy amerikainak is sok pénz, nemcsak egy magyarnak.
Eladjunk-e multinak vagy sem témakörhöz: A cégünknél volt egy főnök. Nulláról építette fel a céget. Évekig sündörögtek körülötte külföldiek, hogy megvennék. Aztán mikor 2000 körül azt mondták, az akkor kb. 1 milliárd ft értékű cégre, hogy 4 milliárdot adnak érte azonnal, akkor eladta. Ha jönne egy multi és azt mondaná, hogy van egy jó ajánlata a cégre, akkor én is eladnám ha olyan árat mond. Kívülről általában úgy néz ki, hogy van egy aranytojást tojó tyúk amit "elkótyavetyélnek" meg "kiadják magyar kézből". Valójában meg létrehoztak egy értéket amit értékesítenek. Magyarországon vállalkozni legtöbbször ordas nagy szívás. Céget vagy azért épít az ember, hogy termeljen, vagy azért, hogy eladja. A hazai környezet egyiknek se kedvez különösebben, ami miatt hajlamosabbak vagyunk eladni, ha már működik és termel. De ez teljesen mindegy. Aki épített egy sikeres céget, az a legtöbb esetben kismillió további ötlettel is rendelkezik. Ha hirtelen lesz némi extra tőke meg idő, az win-win szituáció.


Szomorú, de nem ez az első magyar "találmány" az elmúlt 100 évben, amiből nem mi lettünk igazán gazdagok :hmmmm:
Az is igaz, ha a multik nem kapják meg, addig bűvészkednek, míg megkerülik az egészet és megcsinálják máshogy maguknak.
Itthon egy kutató sokszor gürcöl és/vagy éhenhal, teljesen méltatlan körülmények között. Jó esetben kap egy minimálbért. Ha tehetséges kutató és kikerül az USA-ba, akkor megkeres évi 400.000$-t. A találmánya utána azt a multit gazdagítja aki megfizette. És bár szeretünk hivatkozni az ilyen emberekre, ennek ellenére nem teremtjük meg a kutatási centrumokat, nem fizetjük meg őket és kb. tudomást se veszünk róla, hogy zseniális koponyákat eresztünk szélnek.
Kína példája remekül megmutatta, hogy szarból is lehet várat építeni, ha előtte kamionokkal öntik a pénzt az oktatásba 20 éven keresztül. Hihetetlen, hogy milyen mértékű haladást abszolváltak mennyire rövid idő alatt. Ez nem elérhetetlen csodaszer, mi is megléphetnénk.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1049 Dátum: 2016.02.15 11:42:41 »
mi pont az ellenkező irányba tartunk, már ami az oktatást illeti  :cry:

sajnos az a legvalószínűbb jövőkép, hogy a még ma is színvonalas közoktatásunkat le kell rombolni annyira, hogy a tőlünk kikerülő átlag orvos-vegyész-közgazdász ne kapjon állást nyugaton.

ezen harminc éve dolgozunk, egyre nagyobb sikerrel  :cry: