Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 226313 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1005 Dátum: 2015.07.21 07:56:15 »
Biztos be van határolva a hely, környék, távolság és az igény (esetleg a max. rá szánt összeg) ezzel szemben érvelni nehéz.
Tanácsokat lehet szórni, de legtöbbször marad az eredeti elképzelés.
Fery

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1006 Dátum: 2015.07.21 08:29:32 »
Biztos be van határolva a hely, környék, távolság és az igény (esetleg a max. rá szánt összeg) ezzel szemben érvelni nehéz.
Tanácsokat lehet szórni, de legtöbbször marad az eredeti elképzelés.

Legfőképp az ár. Meg a környék is, de első az ár.
Na tegnap tárgyaltunk árról a kinézett házzal kapcsolatban. 5% alkut tudtam kicsikarni. De ha az ingatlanos hirdetését nézem akkor 8%. Ő ugye drágábban hirdette, de én eleve kikerültem őt :) Így a m2 ár 98e ft. Egyébként korrektnek tűnik a tulaj. De úgy tűnt, eléggé el akarja adni, noha az ellenkezőjét hajtogatja :) De az árat makacsul kitartja, mondván akkor megtartják inkább.
De közben megnéztünk egy másikat, ami hasonló kaliberű. ÁRban ugyanannyi, méretben is kb. A ház belső kialakítása talán rosszabb kicsit, legalábbis tagoltabb. Meg sztem vmivel kisebb, így ránézésre. A tetőtér egyben van, de elvileg 2 szoba leválasztható, van akkora hely. Állapotilag talán gyengébb mint az első ház. De komoly előnyei vannak:
-van gáz
-vezetékes telefon
-buszmegálló, főút kb 2 perc
-van egy félpince tárolóhelysége
-van épített melléképület
Hátrányai:
-közel van a főúthoz, autópályához. ez engem mondjuk nem zavar, csak az asszonyt :)
-fürdőszobát kell kialakítani, mert ami van az csak egy kicsi tusoló, kád nem fér el
-konyha kisebb
-tetőtér is kisebbnek tűnik és egybe van
-állapotilag kicsit gyengébbnek tűnik, de pl kevesebb és kisebb ablakai vannak, olcsóbb lenne a csere
-nincs fedett kocsibeálló

A telek ugyanakkora. Árban nem tudom mennyit engednek, a balfax ingatlanos baxta felvenni tegnap a telefont 2x is, és vissza se hívott.. Ma kiderítem hol laknak a tulajok, és megkeresem őket. Egy idős házaspár egyébként.

Az első ház előnyei:

-kellemesebb, nyugodtabb környék, erdő és tó mellett van
-értelmes külső :D
-állapotilag jobbnak tűnik, alapozása is komolyabb
-telek kellemesebb kinézetű, vmennyire parkosított
-tetőtérben két rendes méretű szoba
-kevésbé tagolt beltér, tágasabbnak hat
-fürdőbe elférne kád
-van cserépkályha :)

A második háznál vagy az emeleten, vagy a konyha helyén lehetne fürdőt csinálni  :hmmmm: De egyik sem a legjobb megoldás, mert vagy fentről vesz el helyet, vagy lentről, a nappaliból. Vagy be kell építeni a teraszt.
Szóval nem tudom  :hmmmm: Kérdés mennyit engednek. Ha sokat, akkor lehet ez lesz a nyerő. Ami zavar, hogy ezen a házon volt-van egy komolyabb hosszanti repedés, ami a képeken is látszódott messziről, most be volt vakolva mikor személyesen néztük.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1007 Dátum: 2015.07.21 08:44:39 »
hol van ez helyileg?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1008 Dátum: 2015.07.21 16:17:54 »
bakker debrecen mellett van valahol, mittudomén!  mit kell ezen titkolni?  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1009 Dátum: 2015.07.21 16:46:49 »
:)
Na visszatérve az üzletre: a második ház is csak 5%ot enged, szal ezzel kb el is dőlt a kérdés, hogy az elsőt vesszük meg. Nem érdekelnek a károgók, kell és kész :D Unom a 30 fokot a panelban, meg a rohadt utcazajt és szomszéd zajt. Én látok potenciált a házban, majd szépen megcsinálgatjuk. Ha nagyon nem jön be, akkor még mindig itt a panel.
Foglaló-vétel: tudom, hogy itt a foglalóhoz is szerződés kellene, előszerződés, de én ezt nem nagyon akarom. A tulaj egyébként rugalmas, azt mondta adok vmennyi pénzt, akár 100 ezret, ügyvéddel vagy anélkül és kész(papírral persze). Szal azért nem akarok előszerződést, mert azzal én nagyobbat buknék, ill nehezebben tudnék visszatáncolni adott esetben. Mert magamat ismerve, ez azért nem 100% kizárt  ::) (meg még tényleg, ki tudja mi jöhet közbe ) Mert az előszerződéssel ki lehetne kényszeríteni jogilag a tényleges adásvételt, nekem pedig úgy tűnt, nincs másik vevője, és tényleg el akarja adni. Szal lehet hogy akkor bírósági úton megvetetné velem akár.. Így ügyvéd nélkül a foglaló pedig előlegnek minősülne, azaz ha ő adja el másnak v lép vissza nekem mindenképp visszajárna, szal nem bukhatok max nem nyerem a dupláját.
Másik: azon agyalok, hogy a szerződésbe kevesebbet kellene írni, hogy kevesebb illetéket fizessek  ::) Ő nem veszthet vele. KP kifizetném a szerződés előtt a különbözetet. Vélemény ? Tehát 5.7 milla ez a házacska, én egy 5 millára gondoltam.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1010 Dátum: 2015.07.21 17:12:46 »
bakker debrecen mellett van valahol, mittudomén!  mit kell ezen titkolni?  :hug:
lehet eger mellett.
de nem is érdekel végülis.
ha titok,üljön rajta.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1011 Dátum: 2015.07.21 17:31:05 »
lehet eger mellett.
de nem is érdekel végülis.
ha titok,üljön rajta.

Már leírtam párszor: alföldi város  ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1012 Dátum: 2015.07.21 17:39:25 »
mi meg többen kérdeztük,h melyik.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1013 Dátum: 2015.07.21 17:42:08 »
mi meg többen kérdeztük,h melyik.

Az mind1 :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1014 Dátum: 2015.07.21 17:58:16 »
Az mind1 :)
nekem is.
és én le is xarom.
ez olyan szefós titkolózás szagú,lehet kamu is.
oviban csinálnak ilyet a gyagya gyik 5éves gyerekek.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1015 Dátum: 2015.07.21 18:25:09 »
:)
Na visszatérve az üzletre: a második ház is csak 5%ot enged, szal ezzel kb el is dőlt a kérdés, hogy az elsőt vesszük meg. Nem érdekelnek a károgók, kell és kész :D Unom a 30 fokot a panelban, meg a rohadt utcazajt és szomszéd zajt. Én látok potenciált a házban, majd szépen megcsinálgatjuk. Ha nagyon nem jön be, akkor még mindig itt a panel.
Foglaló-vétel: tudom, hogy itt a foglalóhoz is szerződés kellene, előszerződés, de én ezt nem nagyon akarom. A tulaj egyébként rugalmas, azt mondta adok vmennyi pénzt, akár 100 ezret, ügyvéddel vagy anélkül és kész(papírral persze). Szal azért nem akarok előszerződést, mert azzal én nagyobbat buknék, ill nehezebben tudnék visszatáncolni adott esetben. Mert magamat ismerve, ez azért nem 100% kizárt  ::) (meg még tényleg, ki tudja mi jöhet közbe ) Mert az előszerződéssel ki lehetne kényszeríteni jogilag a tényleges adásvételt, nekem pedig úgy tűnt, nincs másik vevője, és tényleg el akarja adni. Szal lehet hogy akkor bírósági úton megvetetné velem akár.. Így ügyvéd nélkül a foglaló pedig előlegnek minősülne, azaz ha ő adja el másnak v lép vissza nekem mindenképp visszajárna, szal nem bukhatok max nem nyerem a dupláját.
Másik: azon agyalok, hogy a szerződésbe kevesebbet kellene írni, hogy kevesebb illetéket fizessek  ::) Ő nem veszthet vele. KP kifizetném a szerződés előtt a különbözetet. Vélemény ? Tehát 5.7 milla ez a házacska, én egy 5 millára gondoltam.
Mit kell foglalkozni előleggel meg foglalóval. Megbeszéled velük meg az ügyvédeddel
mikor hol taliztok, viszed a lóvét és lerendezitek. (Ügyvéded kikéri a tulajdoni lapot stb)
Eladónak ha régen vette (talán ha több mint 15 év, de 20 biztos) nem kell fizetnie .
De szerintem a te elképzelésed az adásvételiben reális.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1016 Dátum: 2015.07.21 18:27:57 »
:)
Na visszatérve az üzletre: a második ház is csak 5%ot enged, szal ezzel kb el is dőlt a kérdés, hogy az elsőt vesszük meg. Nem érdekelnek a károgók, kell és kész :D Unom a 30 fokot a panelban, meg a rohadt utcazajt és szomszéd zajt. Én látok potenciált a házban, majd szépen megcsinálgatjuk. Ha nagyon nem jön be, akkor még mindig itt a panel.
Foglaló-vétel: tudom, hogy itt a foglalóhoz is szerződés kellene, előszerződés, de én ezt nem nagyon akarom. A tulaj egyébként rugalmas, azt mondta adok vmennyi pénzt, akár 100 ezret, ügyvéddel vagy anélkül és kész(papírral persze). Szal azért nem akarok előszerződést, mert azzal én nagyobbat buknék, ill nehezebben tudnék visszatáncolni adott esetben. Mert magamat ismerve, ez azért nem 100% kizárt  ::) (meg még tényleg, ki tudja mi jöhet közbe ) Mert az előszerződéssel ki lehetne kényszeríteni jogilag a tényleges adásvételt, nekem pedig úgy tűnt, nincs másik vevője, és tényleg el akarja adni. Szal lehet hogy akkor bírósági úton megvetetné velem akár.. Így ügyvéd nélkül a foglaló pedig előlegnek minősülne, azaz ha ő adja el másnak v lép vissza nekem mindenképp visszajárna, szal nem bukhatok max nem nyerem a dupláját.
Másik: azon agyalok, hogy a szerződésbe kevesebbet kellene írni, hogy kevesebb illetéket fizessek  ::) Ő nem veszthet vele. KP kifizetném a szerződés előtt a különbözetet. Vélemény ? Tehát 5.7 milla ez a házacska, én egy 5 millára gondoltam.


Itt titkolózol, hogy hol van, melyik városban, de arról írsz, hogy NAV-ot hogyan  akarod megtéveszteni a vételár tekintetében. Brávó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1017 Dátum: 2015.07.21 18:30:30 »

Itt titkolózol, hogy hol van, melyik városban, de arról írsz, hogy NAV-ot hogyan  akarod megtéveszteni a vételár tekintetében. Brávó.
Na akkor mégis van oka miért titkolózik  ;) Mert így azért az alföldön van elég kis fiatal :winkiss:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1018 Dátum: 2015.07.21 18:36:42 »
Na tegyük akkor tisztába a kérdést :) Én a netes fórumokat infocserére használom, nem bájcsevejre, haverkodásra, magam teljes kiadására. Így nem fogom leírni hol lakok ki vagyok mit dolgozok(ezt még esetleg le lehet akár). Lehet hogy ez fura, de én már csak ilyen vagyok :)
Tudom, hogy itt van egy baráti kör, akik taliznak is személyesen, de ez nem az én világom. Amiben tudok infot, abban én is segítek, válaszolok másnak pl.
Azért kérdezgetek, mert vannak itt nálam okosabb/tapasztaltabb emberkék  ;)
Mellesleg nem értem, miért lényeg hogy pontosan hol van ez a bizonyos épület..

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #1019 Dátum: 2015.07.21 19:04:02 »

Itt titkolózol, hogy hol van, melyik városban, de arról írsz, hogy NAV-ot hogyan  akarod megtéveszteni a vételár tekintetében. Brávó.
amatőr
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки